Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi 2017-2018 eğitim öğretim yılının birinci dönemini başarıyla bitirmenin heyecanını yaşadı. Eylül ayında başladığımız eğitim ve öğretim maratonuna kısa bir ara vermek, yenilenmek ve tazelenmek adına güz dönemini büyük bir gururla bitirdik. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kampüsünde saat 09.00’da yapılan karne töreninin sunumunu Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeminiz Aylin DAĞCI gerçekleştirdi. Törenimize bir dönemin başarısı, deneyimi zaman zaman da eğlenceli anlarının gözler önüne serildiği “Bir Dönemi Nasıl Geçirdik Kısa Film”i izlenerek başlandı. Sonrasında törenimizin açılış konuşmasını Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Okul Müdürümüz Sayın Cengiz SALDIRANER yaptı. Ardından Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL öğrencilerimize gerek akademik gerek sosyal ve kültürel yönden tavsiyelerde bulunarak kitap okumanın önemini vurguladı. Protokol konuşmalarımızın ardından onur belgesi alan öğrencilerimize belgelerini sınıf rehber öğretmenleri takdim etti. Daha sonra ise sınıf rehber öğretmenleri eşliğinde sınıflara geçen öğrencilere karneleri verildi. Tüm öğrencilerimize tatil tavsiyelerimize uyarak huzurlu bir tatil diliyoruz. Facebook ile görüntülemek için tıklayınız.  

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Dönem Sonu Töreni Heyecanı…

Dünyanın en güzel hissi, bir insanın yüzündeki gülümsemenin sebebi olduğunu bilmektir. Hele o gülücük, köy okulundaki zor şartlarda eğitime sarılan bir öğrencimizin yüzündeki gülümseme ise, dünyalara bedeldir… Öğrencilerimizin yüreğine bu sevinci ekmek için Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Matematik Bölümü olarak Köy Okulları Yardım Projesine başvurduk ve Bitlis’te bir köy okulundaki öğrencilerimize el uzattık. Öğrencilerimizi proje sürecinde aktif kılmak ve bu sorumluluğu onlarla paylaşmak adına, tüm sınıflardan birer proje sorumlusu seçtik ve yardım toplama sürecimizi bu öğrencilerimizle birlikte yürüttük. Öğrencilerimizin ve velilerimizin el emeğiyle örülen atkı bere takımları, anaokulu öğrencilerimizin dünyasını renklendirecek oyuncaklar, köy okulundaki öğrencilerimizin okuması için kitaplar topladık. Gönüllü olarak katılan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin desteğiyle, köy okulundaki öğrencilerimiz için kırtasiye malzemeleri aldık, öğrencilerimizin kıyafet ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık. İmkânsızlıklar nedeniyle okuluna devam edemeyen bedensel özürlü öğrencimize el uzattık. Projemizi, köy okulumuzun ihtiyaçlarına göre şekillendirerek yıl boyunca devam ettireceğiz. Bu yardım projesi, öğrencilerimizin yardımseverlikleriyle ve tanık olmadıkları fakat güçlüğünü hissettikleri hayatlara dokunma duyarlılıklarıyla büyüdüğü için çok mutlu ve gururluyuz. Öğrencilerimizle birlikte, köy okulumuzdaki öğrencilerimizin yüzlerini güldürmeyi diliyoruz.

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Öğrencileri Bir Köy Okuluna Umut Oluyor…

Yeni tasarımımız mBot, temel hareket kabiliyetlerine sahip olduğu gibi geliştirmeye de açık bir platform sunmaktadır. Cep telefonu, tablet gibi akıllı cihazlar ile kumanda edilebilme özelliğinin yanı sıra Scratch yazılım platformunu kullanarak bu robotu istenildiği gibi programlamak mümkündür. mBot’u satın alıp parçalarını birleştirdiğinizde şık ve sevimli bir robot ortaya çıkmaktadır. Modüler yapısı sayesinde kolayca sensör ve benzeri çevre birimleri eklenerek otonom olarak çalışma yeteneği kazandırılabilir.

Mblock Robotumuz…

          Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Matematik Bölümü olarak matematik öğrenme ve yapabilme sürecinin ilk adımının analiz etme, mantık kurma ve yorumlama yeteneği olduğuna inanıyoruz. Öğrencilerimizin bu alandaki yeterliklerini ölçmek ve eğitim sürecimizi bu verilere göre yapılandırmak adına, soruları Matematik Bölümü tarafından hazırlanan Akıl Oyunları Yarışması düzenledik. Yarışmamızda geçen ve öğrencilerimizi zamanla yarıştıran zekâ soruları, öğrencilerimizin çözebildikçe keyif almalarına sebep olurken mantık kurma ve yorum yapmanın önemini de bir kez daha hatırlamalarını sağladı.

Akıl Oyunları Yarışması…

03 Aralık 2018’de rehberlik ders saatinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ ve Matematik Bölüm Başkanımız Nesrin PAYA rehberliğinde 11.sınıf öğrencilerimize yönelik 12.sınıf öğrencilerimizden deneme sınavlarımızda ve ders içi ders dışı çalışma performansı ile başarı sağlayıp ön ayak olabilecek toplam altı öğrencimiz ile TYT/AYT sürecini değerlendirme etkinliği gerçekleştirilmiştir. Etkinliğimiz 12. sınıf FM öğrencilerimizden Aysin BÖREK, Kübra Baş, 12. sınıf EA sınıfı öğrencilerimizden İrem GEDİKOĞLU, Umut Cem YILMAZ, 12. sınıf dil sınıfı öğrencilerimizden Dilara ALBAYRAK, Elif ÇAVDAKIRAN adlı öğrencilerimiz üniversite sınavına hazırlanırlarken günde kaç soru çözdüklerini, ders çalışma yöntemlerini, hedeflerini, yapılan deneme sınavlarındaki netlerini ve başarı oranlarını, sınava hazırlanırlarken 9-10 ve 11.sınıftaki derslerin ve ders tekrarlarının önemini vurgulayarak soru cevap şeklinde söyleşi niteliğinde gerçekleşmiş ve 11. sınıflarımız yapılan etkinliğin verimliliğinden memnun kalarak mutlu şekilde ayrılmışlardır.

Boşa Harcadığın Bir Dakika, Ömründen Çaldığın Bin Dakika…

Kürk Mantolu Madonna… Hazırlık sınıfı öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi rehberliğinde okumuş oldukları Kürk Mantolu Madonna romanında en çok ilgilerini çeken, onları etkileyen bölümleri renkli kâğıtlara yazdılar. Öğrencilerimizin hayal dünyalarını geliştirmeyi amaçladığımız etkinliğimizde, öğrencilerimiz başkahramanı kendi zihinlerinde tasarladıkları şekilde resmettiler. İş bölümü içerisinde yapılan bu çalışmalar öğrencilerimiz tarafından kartonlara yapıştırılarak panoya asıldı. Bu etkinlikle birlikte öğrencilerimiz, okuduklarını somutlaştırarak hayal dünyalarını en iyi şekilde yansıtmayı başardılar ve iş birliği içinde çalışmanın zevkine vardılar.  

Kitap Okuma Etkinliklerimizi Somut ve Eğlenceli Bir Hale Dönüştürdük…

  9. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi rehberliğinde Türk edebiyatımızın önemli yazarlarından Ahmet Ümit’in Bab-ı Esrar adlı romanını okuyarak müfredatlarında da yer alan hikâyenin yapı unsurlarını bulmaya çalıştılar. Okudukları kitabın konusu, teması, ana düşüncesi, bakış açısı, olay örgüsü, kişileri, yer ve zamanı renkli kâğıtlara yazılarak katlandı. Öğrenciler bu kâğıtlardan tek tek çekerek yazan soruları cevapladılar. Söyleşi havasında geçen bu etkinlik, öğrencilerimizin ifade becerilerinin gelişmesine katkı sağladı.

Çek-Anlat Etkinliğimiz… Bab-ı Esrar…

 1. sınıf öğrencilerimizle Türk Edebiyatı dersi müfredatına dâhil olan Tanzimat Dönemi Edebiyatı sanatçısı Namık Kemal’in İntibah isimli romanı üzerine etkinlik yaptık.
Renkli kâğıtlar üzerine yazılmış olan roman içerisindeki akışta yer alan anahtar kelimeleri tahtamıza astık. Öğrencilerimize de renkli kâğıtlar dağıtarak anahtar kelimeler üzerinden romanın olay örgüsü de göz önünde bulundurularak yaratıcı yazarlık çalışması gerçekleştirdik. Bu etkinlik, öğrencilerimizin Tanzimat Dönemi sanatçılarını daha iyi tanımalarına, konuyu pekiştirmelerine ortam sağlamıştır.

İntibah Romanı Üzerine Yaratıcı Yazarlık Etkinliğimiz…

 1. sınıf öğrencilerimizle Türk Dili ve Edebiyatı dersi müfredatına dâhil olan Hikâye konusu Muharrem Ergin’in Dede Korkut Hikâyeleri adlı kitabı üzerine çalışma yapılarak pekiştirilmiştir.
Kitaptan belirli sözler renkli kâğıtlara yazılmış ve bu sözler öğrencilere yorumlatılmıştır. Öğrenciler kitaptan çıkarımlarını arkadaşları ile paylaşmışlardır.  

Nam-ı Diğer Kitab-ı Dedem Korkut Üzerine…

12. sınıf öğrencilerimiz Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi rehberliğinde “12. Sınıf Okumaları” başlığı altında okudukları denemeleri ve makaleleri her gün yorumlarlar. “Balkanlar Koleji Kitap Okuyor” projesi çerçevesinde uygulamış olduğumuz “12. Sınıf Okumaları”, öğrencilerimize dağıtılan denemeler ve makaleler ile farklı bir anlam kazandı. Öğrenciler dağıtılan deneme ve makaleleri yorumlayarak ifade yeteneklerinin geliştirmiş ve muhakeme yapabilme kabiliyetine ulaşmışlardır.

12. Sınıf Okumaları Etkinliğimiz…

Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Beşincisini Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 12 Ocak 2018’de beşinci defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Balkanlar&Eryetiş Ailesinin başarılı ve anlamlı gününde satırlar, sözcükler dile geldi, güzel heyecanlar yaşandı. 2017 yılı kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 5.Mavi Çınar Ödülleri Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda 11 kategoride değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak “Gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni”nin 5.’sinde hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenimizin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle;

 • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Gönül ÜLKÜ-Gazanfer ÖZCAN
 • Bütün Zamanların En İyi Sporcusu- Naim SÜLEYMANOĞLU
 • Sanatçıya Saygı ve Müzik Onur Ödülü- Cahit BERKAY
 • Yılın En İyi Yazarı-Sunay AKIN
 • Yılın En İyi Takımı- Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı
 • Yılın En İyi Bilim Çalışması- Prof.Dr. Adnan AYHANCI
 • Yılın En İyi Televizyon Programı- Cüneyt ÖZDEMİR/ 5N 1K
 • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Nazlı ÇELİK
 • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Merve ÖZBEY
 • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Koray AVCI
 • Yılın En İyi Müzik Grubu- Pera Grubu
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…    

2017 Yılının En İyilerini Seçtiğimiz 5. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Gençlere eleştirel ve yaratıcı düşünme, neden-sonuç ilişkisi kurabilme, problem çözme ve toplumsal değerlerin kazandırılması odaklı değerler eğitiminin aralık ayı konusu “Dürüstlük” idi. Dürüst olmak gerektiğini pek çok defa duymuşuzdur. Çevremizden dürüst olunmasını bekliyoruz da, biz dürüst olmayı ne kadar başarabiliyoruz? “Suçsuz Yalancılık”’ olarak adlandırılan, karşı tarafı kırmamak için söylenen yalanların aslında gerçeklerden çok daha kırıcı olduğunun ne kadar farkındayız? Bizler de öğrencilerimiz ile birlikte Prof. Dr. Nevzat TARHAN’ın “Hiç kimsenin doğru yolu izlemekle, yolunu şaşırıp kaybolduğunu görmedim.” sözünden hareketle bu sorulara yanıtlar aradık. 9-C sınıfı öğrencilerinden Doğuş Kaan Deniz, Beren Feyzullah; 10-B sınıfı öğrencilerinden Nergiz Arat, Buse Coşkun, Halenur Keçici; 10-A sınıfı öğrencilerinden Görkem Yılgın; 11-A  sınıfı öğrencilerinden Şeyma Topçu, Kadir Şerif Köroğlu; 11-B sınıfı öğrencilerinden Deniz Türköz,  Cem Şeftalioğlu ile birlikte panomuzu hazırladık. Tüm çalışmalarımızın sonucu, dürüstlüğün aslında bir ilke olduğunu ve çıkarlara ters düşse dahi ilkelerden vazgeçilmemesinin doğruluğunu gösterdi.

Değerler Eğitimi: Dürüstlük

            Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ rehberliğinde “Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Semineri”mizi Rehberlik Araştırma Merkezinden gelen Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Sayın Bünyamin AKTAŞ, Rehberlik ve Psikolojik Danışman Sayın Ayşegül AKAR ve Sayın İlhan ÖZBOLAT ile gerçekleştirdik. Seminerde madde bağımlığının tanımı, etkileri, tedavi yöntemleri, madde kullanımının zararları ve suç teşkil eden yönleri üzerinde duruldu. Seminer öğrencilerimizce ilgiyle karşılandı. Seminer sonrasında Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ ve öğrencilerimiz misafirlerimize çiçek takdiminde bulundu. Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Sayın Bünyamin AKTAŞ’a, Rehberlik ve Psikolojik Danışman Sayın Ayşegül AKAR ve Sayın İlhan ÖZBOLAT’a katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Seminerimizi Gerçekleştirdik…

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Sosyal Etkinlikler Kurulu olarak Muş Bulanık İlkokulu için öğrencilerimizin destekleri ile yardım projesi gerçekleştirdik. Bu projemiz ile öğrencilerimizin toplumu ilgilendiren problemlere karşı duyarlı olma ve çözüm üretebilme becerilerini destekledik. Öğrencilerimizin vefa duygusuyla iş birliği içinde çalışarak merhametli olmalarını ve paylaşma duygusu kazanmalarını sağladık. Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu paketler 26 Aralık 2017’de Bulanık İlkokuluna ulaşmıştır. Bulanık İlkokulu öğretmenimizin bize ulaştırdığı fotoğraflarda kardeş okul öğrencilerimizin sevinçleri ve mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Projeye destek veren, gönlünde merhamet ve paylaşma duygusunu en üst derecede barındıran tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Muş Bulanık İlkokulu ile Kardeş Okul Projemiz…

Enstrüman eşliğinde Acapella çalıştık. Birbirimizle uyum sağlayarak aynı zamanda enstrümana göre hareket ettik.  

Acapella Çalışması

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı Başladı… Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde öğle molaları “Takımını Kur da Gel” etkinlikleriyle eğlenceli anlarla tatlı bir rekabete dönüşüyor. Beden eğitimi öğretmenimiz Nihal Asker'in gözetiminde devam ediyor.

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı… “Ayak Voleybolu”

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde öğle molaları “Takımını Kur da Gel” etkinlikleriyle eğlenceli anlarla tatlı bir rekabete dönüşüyor. Beden eğitimi öğretmenimiz Nihal Asker'in gözetiminde devam ediyor.

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı… “Basketbol”

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde "Basketbol Takımı" Grup Maçlarını Tamamladı Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı Başladı… Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde öğle molaları “Takımını Kur da Gel” etkinlikleriyle eğlenceli anlarla tatlı bir rekabete dönüşüyor. Beden Eğitimi öğretmenimiz Nihal Asker'in gözetiminde Basketbol takımımızın yanında voleybol, futsal, bilek güreşi, satranç ve masa tenisi takımları da çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde “Basketbol Takımı” Grup Maçlarını Tamamladı

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı Başladı… Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde öğle molaları “Takımını Kur da Gel” etkinlikleriyle eğlenceli anlarla tatlı bir rekabete dönüşüyor. Beden eğitimi öğretmenimiz Nihal Asker'in gözetiminde okulumuz Spor Kulübü tarafından yürütülen etkinliklerimiz büyük bir heyecan ile devam ediyor.

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı… “Futsal”

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı Başladı… Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde öğle molaları “Takımını Kur da Gel” etkinlikleriyle eğlenceli anlarla tatlı bir rekabete dönüşüyor. Beden eğitimi öğretmenimiz Nihal Asker'in gözetiminde okulumuz Spor Kulübü tarafından yürütülen etkinliklerimiz “Voleybol” ile başladı.

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesinde Spor Rüzgârı Başladı… “Voleybol”

Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ, Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerimize yönelik “Test Çözme Teknikleri” konulu seminer gerçekleştirdi. Test çözme teknikleri semineriyle test çözümü sırasında uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verildi. Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlanan öğrencilerimize yönelik gerçekleştirilen seminerin, öğrenciler için büyük önem taşıdığı ifade edildi. Öğretmenimiz, yeni adıyla Yükseköğretim Kurumları Sınavında öğrencilerimizin daha başarılı olabilmek adına teknik bilgilerin kullanımıyla bir adım daha önde olabileceklerini “bilgi, yorum, dikkat ve hız” ana başlıklarından yola çıkarak, turlama tekniği, soruyu doğru anlama ve yorumlama, kodlamayla ilgili de paylaşımlarda bulunarak öğrencilerimizle karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak aktardı. Ayrıca Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ “Dikkat Toplama Teknikleri” semineri de vererek konsantrasyon egzersizleri, etkin ve hızlı bir şekilde odaklanma yöntemlerini motivasyon artıran videolarla aktararak ilgi uyandırdı.  

Dikkat Toplama ve Test Çözme Teknikleri Sunumumuzu Gerçekleştirdik…

“Adımlarken Galata kulesinin daracık basamaklarını, uçup, uçmayacağını bilmiyordu Hezarfen. Bir tek şeyden emindi yalnızca; inmeyecekti yürüyerek çıktığı merdivenden.” Sunay AKIN Sosyal Bilimler Bölümü olarak Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi koridorunda bir yazar sokağına daha ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadık. Oyuncakların ruhu, roman satırlarının duygusu ve şiirlerin dokusu Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Sunay AKIN ile bütünleştirilerek yeni bir yazar sokağına dönüştürüldü. Orhan Veli KANIK, Ayşe KULİN, Cemal SÜREYA, Edip CANSEVER ve Turgut UYAR sokaklarıyla edebi ölümsüzlüğe kapı aralamanın heyecanını yaşamıştık. Bu sene günümüz yazarlarından bir isme ev sahipliği yaptık. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL’ın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz sokağımızın açılışında Sunay AKIN’ın hayatı üzerine konuştuk, kaleminden süzülen bir sonbahar anısı ile dünyasını keşfettik, “Ayrılık” şiiri ile ahengi hissettik. Göğün en lezzetli mavisini tattığımız bulutlarımızla, İstanbul’da Bir Zürafa kitabında imgeleşen zürafamızla, Oyuncak Müzesini andıran birbirinden güzel oyuncaklarımızla ve İstanbul aşığı bir yazarın sokağını Boğaz Köprüsü ve Galata Kulesiyle kuşattığımız bir sokak oldu. Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi bir başka kalemsevere daha ev sahipliği yapmanın ve yapacak olmanın şimdiden heyecanını yaşıyor. Yeni şair ve yazarlarla görüşmek dileğiyle…

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Koridorunda Oyuncakların Sesi Sunay Akın Sokağı ile Beden Buldu!

13 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 14.00’de Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ “Çocuk İhmali ve İstismarı - İstismardan Korunma” semineri gerçekleştirmiştir. Türkiye’de  çocuklar her gün ihmal ve istismara maruz kalabiliyor. Kendini başkalarından koruma kavramı, çocuklarımızın psiko-sosyal ve fiziksel sağlığı için son derece önemlidir. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Rehberlik Servisi tarafından bu bilinçle,  istismar ve ihmalin her türlüsünden korunma, önleme ve farkındalık yaratmak adına gerçekleştirilen bu seminerde öğrencilerimize konuyla ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. Vaka örnekleri izletilerek vakalar üzerinden ihmal ve istismarın belirtilerinin anlaşılması ve yetkili birimlere bildirilmesi gerekliliği konusuna parmak basıldı.  Son zamanlarda daha da önem kazanan bu konuda seminerimize katılım gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Göz Ardındaki Gerçek: Çocuk İhmali ve İstismarı – İstismardan Korunma

E-Twinning/Culture Active Lessons projesi kapsamında 14 Aralık 2017 tarihinde Çek Cumhuriyeti ile ikinci görüşmemizi gerçekleştirdik. Bu görüşmede E-Twinning Kulübü öğrencileri okulumuz, Ramazan ayımız ve Türkiye hakkında hazırladıkları videoyu Twinspace’te paylaştılar. Paylaşılan videoyu izleyen Çek Cumhuriyeti öğrencileri daha sonra yapılan hem canlı bağlantıda hem de yazışmalarda öğrencilerimize sorular sordular. Öğrencilerimiz de İngilizceyi aktif kullanarak bu sorulara ve yazışmalara yanıt verdiler. Ayrıca öğrencilerimiz kardeş okulumuzun Çek Cumhuriyeti hakkında hazırladıkları Kahoot oyununu oynayarak bu ülke hakkında daha fazla bilgi edindiler.

E-Twinning Projemizde İkinci Video Konferansımızı Gerçekleştirdik…  

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Okul Psikolojik Danışmanımız Sena ALTUĞ tarafından öğretmenlerimize okul içi sağlıklı eğitim ve öğretim çalışmaları kapsamında öğrencilerimizle etkili iletişim kurmanın temel zemin taşlarını hatırlatmak amacı ile   “Etkili Öğretmenlik ve Ergenlerle İletişim” konulu seminer gerçekleştirilmiştir. Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenimiz Sena ALTUĞ’a teşekkürlerimizi sunarız.

Mesleki Eğitim Çalışmalarımız…

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz