Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfında bugün karne heyecanı vardı. Güzel çocuklarımız bir yılın sonunda emeklerinin karşılığını karnelerinde parlayan yıldızlarla aldılar. Çocuklarımızı kutluyor iyi tatiller diliyoruz.  

Yakacık Anaokulumuzda Karne Heyecanı

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak çam ağaçlarıyla kaplı güzel bahçemizde harika bir piknik yaptık. Arkasından dondurma partisiyle günü tamamladık. Yedik, ,içtik, eğlendik.  

Günlerden Piknik

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliğimizi" gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, geri dönüşümün önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, “AGAÇ Ödül Törenimizi” gerçekleştirdik. Birinci olan öğrencimiz Eylül ŞAHİN, ikinci olan öğrencimiz Ömer Berkay GÜMÜŞ, üçüncü olan öğrencimiz Sezin Kabil’dir. Öğrencilerimizi tebrik eder ,başarılarının devamını dileriz.  

 

Geleneksel Bilim Şenliğimiz Geçekleşti

Yakacık Balkanlar Koleji Hazırlık Sınıflarımız bugün anasınıfından mezun oldular .Onlar artık eğitim hayatlarına ilkokulumuzda devam edecekler.Tüm çocuklarımızı kutluyor ve onlara başarı dolu bir eğitim hayatı diliyoruz.  

Geleceğe Merhaba Haydi Kepler Havaya!

Yakacık Balkanlar Koleji’nin çocukları doğuştan sanatçıdır. 2016-2017 Anasınıfları sene sonu gösterimiz büyük bir coşku ve velilerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşti. Anasınıfı öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimizin çalışkan ve yetenekli öğrencileriyle birlikte hazırladıkları dans, drama, koro, ritm gurubu,  ingilizce dramalar ve sınıf etkinlikleri ile dolu dolu bir gösteri izledik. Emeği geçen herkesi kutluyoruz.  

Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulumuzda Orta ve Küçük Sınıflarımızın Yıl Sonu Gösterisini Gerçekleştirdik

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak 2016-2017 "Geleneksel Ailem ve Ben" etkinliğimiz tüm velilerimizin katılımıyla gerçekleşti.
 Annelerin ve babaların   çocuklarıyla  birlikte ettikleri  danslarla başlayan etkinlik yarışmalarla devam etti. Etkinlik sonunda katılım sertifikalarını alan velilerimiz  toplu fotoğraf çektirerek günü noktaladı. Çocuklarımızın aileleriyle birlikte güzel bir gün geçirmelerini hedeflediğimiz bu güne  katılımlarından dolayı Yakacık Balkanlar Koleji olarak Anasınıfı Velilerimize  teşekkür ederiz.

Geleneksel “Ailem ve Ben Etkinliğimiz” Gerçekleşti.

Yakacık Balkanlar Koleji Hazırlık Grupları için Ayceren Sürücü Kursu eğitmenleri tarafından trafik kuralları ile ilgili bir eğitim semineri düzenlendi. Katılımlarından dolayı Ayceren Sürücü Kursu çalışanlarına teşekkür ederiz.  

Ben Büyüyünce Trafik Polisi Olacağım

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencileri anneler günü için düzenlenen kermesten annelerine hediyeler aldı, kermese hediyelik eşya ve yiyecekler getirerek katkıda bulundu. Kermes için katkıda bulunan tüm velilerimiz ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.  

Yardımsever Minikler Kermes İçin Çalıştı

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfları olarak Dragos Can Geyran Deniz Kabukları müzesine ilginç ve eğlenceli bir gezi yaptık. Dünyanın tüm denizlerinde yaşamış canlıların kabuklarını gördük, ilginç hikayelerini dinledik. Çok güzel bir gün geçirdik.  

Deniz Altından Gelen Gizemli Kabuklara Yolculuk

Okulumuz akademik başarıların  yanı sıra  birey olarak  sosyal gelişimin de önemini kavrayarak tüm öğrencilerini çok yönlü yetiştirmeye devam ediyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz  katıldıkları spor, satranç  ve resim yarışmalarında madalya ve kupa kazandılar. Öğrencilerimiz kazandıkları kupalardan ve madalyalardan  daha önemli olarak  katıldıkları tüm yarışmalarda centilmenlikleri, heyecanları, istekleri ve akılcı oyunlarıyla bizleri gururlandırdılar.   Öğrencilerimizin spor, satranç ve  resim  yarışmalarında  aldıkları dereceler:   1- Beden Eğitimi ve Spor il ve ilçe turnuvalarında 15 kupa ve 185 madalya   2– Satranç il ve ilçe turnuvalarında 12 kupa ve 60 madalya   3-Görsel Sanatlar ilçe yarışmalarında 10 madalya kazanmıştır.   İl ve ilçe turnuvalarında toplam 27 kupa ve 255 madalya kazanan öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. Desteklerinden dolayı Okul Müdürümüz Mevlüt  Karakurt’ a, Müdür Yardımcılarımız Mehmet Olgun ve Zarife Tarakçı’ya  öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Orhan Selçuk Kahvecioğlu ve Gamze Esra Mat’a, Satranç öğretmenimiz Cengiz Topel’e , Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Nesrin Bingöl ve Ayfer Özgüven’e,  sınıf öğretmenlerimize ve tüm personelimize  teşekkür ederiz.

Yakacık Balkanlar Koleji Öğrencilerimizden Başarı Üstüne Başarı

Portfolyo sunumlarımız  tamamlandı. Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı 2016 – 2017 Eğitim Öğretim yılı portfolyo sunumlarını hazırladıkları güzel projeleri velilerine sunarak gerçekleştirdiler. Hazırlık A Uğurböcekleri sınıfı Matematik uygulamaları, Hazırlık B Yunuslar sınıfı Uzay ve gökyüzü, Hazırlık C kalpler sınıfı Mevsimler, Ana D Taşıtlar ve Trafik ve Ana E Vücudumuz konulu projelerini velilerine sundular.  

Bu Çocuklar Bir Harika !

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfında veli katılım çalışmalarımız sürüyor. Tavşanlar sınıfı öğrencimiz Aras Erden’in annesi Mehtap Hanım miniklere çok güzel bir hikaye okudu. Uğurböcekleri sınıfının tatlı öğrencisi Bade Kılıç’ın annesi Müge Hanım bizlere harika bir etkinlik yaptırdı. Kumaşlardan hazırladığı anahtarlık baykuşlarımızı dikiş makinasında dikti. Çocuklarımız içine elyafları doldurdu, gözlerini yapıştırdılar. Anahtarlıklarımız çok sevimli ve güzel oldu. Bu güzel çalışma için değerli velimiz Müge Kılıç’a çok teşekkür ediyoruz.  

Balkanlar Kolejinin Velileri Çok Çalışkandır

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın heyecanını Yakacık Balkanlar Koleji olarak öğrencilerimizle hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Bugün okulumuzda öğrencilerimizin bu heycanına “Bahçe Şenliği” kapsamında 23 Nisan’a özel şarkılar eşliğinde   animatörlerin yardımı ile okulumuz tarafından düzenlenen “ Pamuk Şekeri ve Mısır Dağıtımı “  eşlik etti. Öğrencilerimiz hep birlikte sıraya   girerek   bu mutlu günde   pamuk şekeri ve mısırlarını afiyetle yediler.  

Okulumuzun Bahçesi Şenlendi

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak Atamızın bizlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı coşku ve gururla kutladık. Marşlarımızı ve şiirlerimizi söyledik. Pamuk şeker ve patlamış mısırlarımızı yedik. Atamızı minicik kalplerimizde bir kez daha özlemle hissettik. Seni asla unutmayacağız Atam !  

Bugün 23 Nisan Neşe Doluyor İnsan!

Taşıtlar ve trafik konulu yaşam alanımızı kurduk. Tren, gemi, uçak ve otobüs hazırladık, bindik içlerine çıktık keyifli yolculuklara. Trafik işaretlerini öğrendik, biz bugün çok eğlendik.  

Çekilin Yoldan Geliyor Dan Dan…

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı bahara merhaba dedi. Hoşgeldin Bahar Partimizi okulumuzun bahçesinde güzel etkinliklerle kutladık.  

Yaşasın İlkbahar !

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencileri bu ay ki mutfak etkinliğinde limonları sıkarak mis gibi limonata yaptılar. Limonatalarını ikindi kahvaltısında lıkır lıkır içtiler.  

Çan Çan Çikolata Hani Bana Limonata !

Tavşanlar Sınıfı öğrencisi Atakan Babatutmaz’ın annesi Eczacı Pelin hanım çocuklarla birlikte sağlıklı krem hazırladılar. Uğur Böcekleri Sınıfı öğrencisi Deniz Ceren Yalçın’ın annesi Merve hanım çocuklarla birlikte kurabiye yaptılar, süslediler sonra afiyetle yediler. Velilerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.  

Yakacık Balkanlar Koleji’nde Veli Katılım Çalışmalarımız Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları çatısı altında faaliyet gösteren okullarımızın ( ilkokul, ortaokul ve liseler)  öğrencileri her yıl ülke düzeyinde bilim, sanat, edebiyat ve spor alanlarında başarılı çalışmaları ile öne çıkan kişi ve kuruluşları öğrenci, öğretmen ve velilerin oylarıyla belirlemekte, belirlenen kişi ve kuruluşlar “YILIN EN İYİLERİ” adı altında kamuoyuyla paylaşmakta ve “MAVİ ÇINAR ÖDÜLÜ” ile ödüllendirilmektedir. Ülkemizin 15 Temmuz 2016 gecesi yüz yüze kaldığı hain darbe girişimi nedeniyle bu yıl ödül kategorilerinde ve organizasyon biçiminde değişikliğe gidilmiştir.   2016 Mavi Çınar ödüllerinin  “MAVİ ÇINAR-VATAN” adıyla verilmesi öğrenci, öğretmen ve veli ittifakıyla uygun görülmüştür. Vatanımızın işgalini, bölünüp parçalanmasını, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin yok edilmesini hedefleyen hain darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması için verilen kahramanca mücadele; darbe girişimi sonrasında toplumsal güvenin tesis edilmesi için sarf edilen insanüstü çabaları nedeniyle 1.Ordu Komutanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü,  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve CNN Türk Televizyonu MAVİ ÇINAR-VATAN ödülüne layık görülmüştür. Ödüllerin takdim edilmesi için 30 Mart 2017 tarihinde 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER, 04 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa ÇALIŞKAN; Eryetiş &Balkanlar Eğitim Kurumlarının kurucusu Dr. Vedat ERYETİŞ başkanlığında yönetici ve öğrencilerden oluşan heyetler tarafından  makamlarında ziyaret edilerek MAVİ ÇINAR-VATAN ödülleri takdim edilmiş, Vatanımız, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için gece gündüz demeden görevlerini kahramanca sürdüren 1.Ordu Komutanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü mensuplarına şükran ve minnet duyguları bir defa daha arz edilmiştir.  

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları 2016 Mavi Çınar Ödülleri

Balkanlar Koleji anasınıfı olarak Sancaktepe planetaryum gözlem evinde güneşi inceledik. Girdap oluşturduk birçok deney yaptık, çok eğlendik eğlenirken öğrendik.  

Biz birer küçük bilim adamı olduk.

Dünya Tiyatrolar Haftası sebebiyle Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulumuzda 1.  ve 2. sınıf öğrencilerimiz   "Tiyatro Panorama”nın sergilediği "Tembel Prenses" adlı çocuk oyununu izlediler. Öğrencilerimizin “Doğa” temalı tiyatro oyununu büyük ilgiyle izleyen, izlerken de öğrenmelerini sağlayan "Tiyatro Panorama”ya Balkanlar Koleji olarak teşekkür ederiz.  

Tiyatro Panoroma Doğa Temalı Tiyatro Oyunu İle Balkanlar Kolejinde

‘Maydanoz, dereotu, biber, domates ve salatalık’ tohumlarımızı toprakla buluşturduk. Heyecanla yiyeceğimiz  günü bekliyoruz.  

İlkbahar Geldi Doğamız Canlanıyor

2016-2017 2. dönem anaokulu veli toplantımızı gerçekleştirdik.Katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

   

Anaokulu Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Tohumlarımız Çimleniyor! Fen ve doğa etkinliğinde çocuklarımız tohumlarını ektiler, merakla büyümesini bekliyorlar.  

Tohumlarımız Çimleniyor!

Anasınıfımızda düzenli olarak yapılan kukla gösterilerimize bugün de güzel bir kukla oyunuyla devam ettik, çok eğlendik.  

Kuklalar Konuşuyor!

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz