Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerimizle İngilizce Portfolyo sunumlarımızı yaptık. Bir yıl boyunca öğrendiğimiz konuların tekrarı niteliğinde hazırlanmış slaytlarda soru cevap çalışması yaptık. Öğrencilerimiz kendi hazırladıkları projelerini slayt, kitapçık ve video şeklinde sundular. Keyifli ve eğitici bir gün geçirdik.  

Portfolyo Sunumumuz…

5. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilimleri Öğretmeni Ceren Çobanoğlu ile fosiller konusunu işlerken geçmişe yolculuk yaptı. Öğrencilerimiz fosilleşmeyi kil yardımıyla yaparak yaşayarak öğrendi. Önce fosilini yapmak istedikleri malzemeleri doğada seçtiler. Sonra bu malzemeleri kil üzerine bastırarak kilin kurumasını beklediler. Killer kuruduktan sonra ise çıkan şekilleri bir büyüteç yardımıyla incelediler.  

Geçmişe Yolculuk…

Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi tarafından organize edilen ve bu yıl onuncusu düzenlenen Matematik Olimpiyatları’nın Ödül Töreni, 04 Mayıs 2017’de Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kampüsü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Sayın Gizem TAÇAN’ın gerçekleştirdiği ödül töreninde ilk olarak Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları tanıtım videosunun gösterimi yapıldı. Video gösteriminin ardından Matematik Bölüm Başkanı Sayın Nesrin PAYA, Matematik Olimpiyatları’nın gerçekleştirilmesindeki amacı açıklayan konuşmasını yaptı. Ardından Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Sayın Cengiz SALDIRANER, çevre okullardaki öğrencilerimizin, okulumuzda uygulanan matematik olimpiyatlarına katılımlarından duyduğu mutluluğu ve bu organizasyona ev sahipliği yapıyor olmaktan duyduğu gururu ifade eden konuşmasını yaptı. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ertan ORAL matematiğin hayatımızdaki önemini vurgulayan ve matematik olimpiyatlarına katılımın bu anlamda büyük önem arz ettiğini belirten protokol konuşmasını yaptı. Matematiğin öneminin bilincinde olan öğrencilerimize, öğrencilerimizi bu alanda yönlendiren ve cesaretlendiren öğretmenlere, idarecilere ve ailelere Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları adına teşekkürlerini iletti. Ayrıca, bu organizasyonda emeği geçen tüm idarecilerimize, öğretmenlere ve teknik destek birimine teşekkürlerini sundu.         Ardından, dereceye giren öğrencilerimizin ve mansiyon ödülü almaya hak kazanan öğrencilerimizin ödül ve madalya takdimine geçildi. Dereceye giren yedi öğrencimizin madalyaları ve ödülleri, Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları yöneticileri tarafından öğrencilerimize takdim edildi. 10. Matematik Olimpiyatları’nda dereceye giren ve ödül almaya hak kazanan öğrenciler şöyle: Üçüncü olmaya hak kazanan öğrenciler;

  • Ergenekon Ortaokulundan 8. Sınıf Öğrencisi Nidanur GÜNAL
  • Pendik İTO Şehit Ahmet Aslanhan Anadolu İmam Hatip Lisesinden 9. Sınıf Öğrencisi Bilal ALPARSLAN
  • Kırımlı Fazilet Olcay Anadolu Lisesi’nden 9. Sınıf Öğrencisi Buket ÖZ
  • Tuğrul Bey Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Halil ERSİN
  • Pendik Fatih Anadolu Lisesi 9. Sınıf Öğrencisi Beyza ÖZGÖR
İkinci olmaya hak kazanan öğrenci:
  • Öğretmenevleri Ortaokulu 8. Sınıf Öğrencisi Buğra TÜLÜ
  1. Matematik Olimpiyatları birincisi ise:
  • Mehmet Tekinalp Anadolu Lisesi 10. Sınıf Öğrencisi Uğur TUFAN olmuştur.
.  Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Kurucusu Sayın M. Vedat ERYETİŞ, birinci olan öğrencinin ödülünü takdim ederken yaptığı konuşmada, bir sonraki yıl gerçekleştirilecek olan Matematik Olimpiyatları’nı tüm yurt genelinde uygulamak yönündeki temennilerini belirtti. Ardından, mansiyon ödülü almaya hak kazanan öğrencilerin madalyaları takdim edildi. Ödül töreni; 10. Matematik Olimpiyatı’nda dereceye giren öğrenciler, katılımcı okulların müdürleri, müdür yardımcıları, öğretmenleri ve Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları yöneticileri ile yapılan toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi.  

10. Matematik Olimpiyatı Ödül Törenimiz…

Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu Öğrencileri “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nıı Büyük Bir Coşkuyla Kutladı... “Küçük Hanımlar, Küçük Beyler Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz!” M.Kemal ATATÜRK 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenimiz Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kampüsünde gerçekleştirildi. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ertan ORAL’ın katılımıyla gerçekleşen törenimizde, ortaokul öğrencilerinden Ece DURSUN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Törenimiz Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5/A sınıfından Hüseyin ACAR adlı öğrencimizin “Dünya Çocuk Bayramı” şiiriyle devam etti. Video gösteriminin ardından Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu Müdürü Sayın Neyyire BATU protokol konuşmasını gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz tarafından hazırlanan Aşık ve Maşuk gösterisini izledik. Yabancı Diller Bölümümüz tarafından beş dilde hazırlanan 23 Nisan ile ilgili sözler akabinde dans gösterisiyle kutlamamız devam etti. Öğrencilerimizin hazırlamış olduğu “Unutulan 23 Nisanlar” isimli oyun gösteriye damgasını vurdu. Öğrencilerimizin el emekleriyle hazırladıkları enstrümanlarla “Ritm Show” ve koromuzla resmi törenimiz sona erdi. Etkinliklerimiz ise gün boyu devam etti. Atamızın çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan gününü tüm benliğimizle kutlamanın heyecanını yaşadık. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun!  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Serpil YOLCU rehberliğinde 5.sınıf öğrencilerimizle “Küçük Mucitler” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimize “Siz Bir Bilim Adamı Olsaydınız Ne İcat Ederdiniz?” sorusunu sorduk. Onlar da yaratıcılıklarını kullanarak geleceği şekillendirmenin ve yeni bir şeyler üretmenin keyfini çıkardılar. Kocaman bir yüreğe sahip olan minik mucitler, daha yaşanılır bir dünya yaratmak için ellerinden geleni yaptılar. Minik mucitler, icatlarını önce kartonlar üzerine çizdiler. Ardından hayal güçlerini kullanarak resmettiler. Karşımıza adeta bir renk cümbüşü çıktı. Yapmış oldukları icatları günlük hayatımızda nasıl kullanabileceğimize dair bilgileri sınıf ortamında sundular. Birbirleriyle fikir alışverişinde bulunarak takım çalışmasının önemini anladılar. Yaparak yaşayarak öğrenmenin mutluluğu içinde çalışmalarını okul panomuzda sergilediler.

Küçük Mucitler Etkinliğimiz…

Öğrencilerimiz Tolstoy’un Doğumunun 200. Yıldönümü Vesilesi ile Düzenlenen Rus Dili Olimpiyat Sınavına Katılım Sağladılar… Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü olarak öğrencilerimizin dil gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla farklı alanda bir etkinliği daha ilk kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuz öğrencileri kuruculuğunu Rus Kültür, Eğitim ve İş Birliği Derneği tarafından yapılan Rusya Federasyonu ve Türkiye Hükümeti tarafından onaylanmış, Türkiye genelinde düzenlenen Rus Dili Olimpiyatına katıldılar. Okulumuzda ilk kez gerçekleştirilen sınava okulumuzda Rus dili eğitimi alan 22 öğrencimiz katılım sağladılar. Öğrencilerimize Rusya Federasyonu tarafından hazırlanan Rus diline verdikleri önem, çaba ve olimpiyatlara katıldıkları için hazırlanan Teşekkür Belgesi Okul Müdürümüz tarafından törenle verildi. Sınav sonuçlarına göre hazırlanacak Sertifikalar ve Başarı Belgeleri ilerleyen tarihlerde verilecektir.  

 

Tolstoy’un Doğumunun 200. Yıldönümü

Öğrencilerimiz Tolstoy’un Doğumunun 200. Yıldönümü Vesilesi ile Düzenlenen Rus Dili Olimpiyat Sınavına Katılım Sağladılar… Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi Yabancı Diller Bölümü olarak öğrencilerimizin dil gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla farklı alanda bir etkinliği daha ilk kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Okulumuz öğrencileri kuruculuğunu Rus Kültür, Eğitim ve İş Birliği Derneği tarafından yapılan Rusya Federasyonu ve Türkiye Hükümeti tarafından onaylanmış, Türkiye genelinde düzenlenen Rus Dili Olimpiyatına katıldılar. Okulumuzda ilk kez gerçekleştirilen sınava okulumuzda Rus dili eğitimi alan 22 öğrencimiz katılım sağladılar. Öğrencilerimize Rusya Federasyonu tarafından hazırlanan Rus diline verdikleri önem, çaba ve olimpiyatlara katıldıkları için hazırlanan Teşekkür Belgesi Okul Müdürümüz tarafından törenle verildi. Sınav sonuçlarına göre hazırlanacak Sertifikalar ve Başarı Belgeleri ilerleyen tarihlerde verilecektir.  

Rus Dili Olimpiyatları

Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğretmenleriyle PDR biriminin hazırlamış olduğu Mart “Mola Çalışması”nda oldukça keyifli dakikalar yaşandı. Takım çalışmasını harekete geçiren ve parçadan bütün oluşturmaya yönelten “Puzzle Çalışması” sayesinde öğretmenlerimizle güzel bir çalışma gerçekleştirdik.  

Balkanlar Koleji Öğretmenleri Mola Çalışmasında Puzzle Yaptılar…

Günümüzde Pi Sayısı’nın, evrenin sırlarına dair cevaplar içerdiğini düşünen insanlar vardır. Bazı bilim adamları kendilerini, Pi Sayısı’nın gizemini çözmeye adamıştır fakat dünyanın en ünlü sayısı olan bu sayının sırrı hâlâ çözülememiştir. Virgülden sonraki kısmı 3,1415926535897932.......  şeklinde sonsuza kadar devam eden bu özel sayı,  irrasyonel bir sayıdır. Pi sayısının yaklaşık değeri 3,14 olduğu için,  her yıl 3. ayın 14. günü “Pi Günü” olarak kutlanmaktadır. Biz de, Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi Pi Sayısı’nın gizemiyle tanıştırmak ve bu değerli bilgileri keyifle öğrenmelerini sağlamak adına,  Pi Sayısı ile ilgili bir sunum gerçekleştirdik ve ardından keyifli bir grup çalışmasıyla etkinliğimizi sonlandırdık. Pi Sayısının virgülden sonraki basamaklarını önceden ezberleyen 5. sınıf öğrencilerimizin her biri, bu sayının bir rakamını temsil ettiler ve bir grup çalışması yaparak pi sayısını oluşturmaya çalıştılar. Öğrencilerimiz tüm rakamları doğru şekilde dizerek Pi Sayısı’nı elde ettiler ve bu süreçteki tatlı telaşeleriyle hepimize keyifli anlar yaşattılar. Tüm öğrencilerimize, sunumu izlerkenki dikkatleri için ve 5. sınıf öğrencilerimize, başarıyla sonuçlandırdıkları bu keyifli etkinlik için teşekkür ediyoruz. Sonsuz evrenin, “Pi Sayısı” kadar değerli bir parçası olmak dileklerimizle…  

Öğrenciler “Pi Günü”Nü Kutladılar…

5. sınıf öğrencilerimizle ana ve ara renkler konusunda bilgimiz tazelemek için küçük bir test etkinliği gerçekleştirdik. Matematik problemlerinden esinlenerek renklerin toplamındaki rengi oluşturmalarını istedik. Bilgimizi tazeledik. Matematik problemlerini sevimli hale getirdik. Ara renkleri nasıl ortaya çıkaracağımızı öğrendik.  

“Renkleri Ne Kadar Biliyorum?” Etkinliğimiz…

5.sınıf öğrencilerimizle kullanılmayan kağıtları su ve tutkal ile yoğurarak kağıt hamuru haline getirdik. Kağıtları değerlendirmiş olduk. Bu hamurları kestiğimiz kartonların üzerine kabartarak yapıştırmaya başladık. Bu hamurdan maskeler elde ettik. Özgün maskeler ortaya çıkarttık. Tüm öğrencilerimiz kendilerine göre şekillendirdiler. Oldukça keyfili maskeler elde ettik.  

5. Sınıf Öğrencilerimizle Kağıt Hamuru ile Maske Yaptık…

5.sınıf öğrencilerimizle pastel boya tekniğiyle “İstasyon Çalışması” gerçekleştirdik. Sınıfı dört gruba ayırdık. Dört masaya aynı resimler verildi. 10 dakika süre ile her grup resmi boyadıktan sonra diğer masaya geçti. Arkadaşlarının başladığı resimleri devam ettirdiler. Bu çalışmanın amacı resim tamamlama yeteneklerini geliştirmekti. Öğrencilerimizin akılcı planlar yapmalarını sağlayarak kompozisyon bilgilerini geliştirmiş olduk.  

İstasyon Çalışmamız…

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları çatısı altında faaliyet gösteren okullarımızın ( ilkokul, ortaokul ve liseler)  öğrencileri her yıl ülke düzeyinde bilim, sanat, edebiyat ve spor alanlarında başarılı çalışmaları ile öne çıkan kişi ve kuruluşları öğrenci, öğretmen ve velilerin oylarıyla belirlemekte, belirlenen kişi ve kuruluşlar “YILIN EN İYİLERİ” adı altında kamuoyuyla paylaşmakta ve “MAVİ ÇINAR ÖDÜLÜ” ile ödüllendirilmektedir. Ülkemizin 15 Temmuz 2016 gecesi yüz yüze kaldığı hain darbe girişimi nedeniyle bu yıl ödül kategorilerinde ve organizasyon biçiminde değişikliğe gidilmiştir.   2016 Mavi Çınar ödüllerinin  “MAVİ ÇINAR-VATAN” adıyla verilmesi öğrenci, öğretmen ve veli ittifakıyla uygun görülmüştür. Vatanımızın işgalini, bölünüp parçalanmasını, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin yok edilmesini hedefleyen hain darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması için verilen kahramanca mücadele; darbe girişimi sonrasında toplumsal güvenin tesis edilmesi için sarf edilen insanüstü çabaları nedeniyle 1.Ordu Komutanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü,  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve CNN Türk Televizyonu MAVİ ÇINAR-VATAN ödülüne layık görülmüştür. Ödüllerin takdim edilmesi için 30 Mart 2017 tarihinde 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER, 04 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa ÇALIŞKAN; Eryetiş &Balkanlar Eğitim Kurumlarının kurucusu Dr. Vedat ERYETİŞ başkanlığında yönetici ve öğrencilerden oluşan heyetler tarafından  makamlarında ziyaret edilerek MAVİ ÇINAR-VATAN ödülleri takdim edilmiş, Vatanımız, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için gece gündüz demeden görevlerini kahramanca sürdüren 1.Ordu Komutanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü mensuplarına şükran ve minnet duyguları bir defa daha arz edilmiştir.  

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları 2016 Mavi Çınar Ödülleri

Varlıkları daha iyi anlatabilmek için bazen daha tanıtıcı sözcükler kullanırız. Bu sözcükleri isimlerin önüne getirerek varlıkların rengini, şeklini, durumunu, sayısını belirtiriz. 5. sınıf öğrencilerimiz bu etkinlikle “sıfatları” yakından tanıma fırsatı buldular. Renkli kartonlara sıfatları ve isimleri yazıp iki gruba bölünerek sıfat tamlamasını oyunlaştırarak aktif bir öğrenme ile gerçekleştirdiler. Yaparak yaşayarak öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.    

Eğlenceli Sıfatlar…    

  Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde kendi seçtikleri özgün konulu poster çalışmalarını tamamladılar. Jüri kararıyla birinciliği  “Satranç”  konulu poster sahibi Orçun AYHAN, ikinciliği “Hayvanlar”  konulu poster sahibi Nehir GÜL, üçüncülüğü ise “Sinema”  konulu poster sahibi Ece DURSUN kazandı. Tüm öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyoruz.  

Poster Competition ( Poster Yarışması )

Balkanlar Koleji olarak öğrencilerimizin dil becerilerini geliştirmelerini önemsiyor ve başarılarını taçlandıracak sertifika sınavlarının da öğrencilerimizin motivasyonuna artıracağına inanıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de İngilizce becerisini ölçüp değerlendiren birçok sınav var. TOEFL Primary ve TOEFL Junior sınavları son yıllarda tüm dünyada daha çok kabul gören bir sınav durumuna geldiği için biz de Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi ile Yakacık Balkanlar Koleji’nde öğrenim gören öğrencilerimizi bu sınavlarla değerlendirmeyi uygun gördük. Balkanlar Koleji Yakacık ve Pendik Yerleşkeleri Yabancı Diller Bölümleri’nin ortak çalışması olarak TOEFL Primary ve Junior sınavlarını 15.02.2017 Çarşamba günü Balkanlar Koleji Pendik Yerleşkesinde uygulamıştık. Uygulanan sınav sonuçlarına göre öğrencilerimizin sınavlarda başarı göstermeleri hepimizi mutlu etmiştir. Elde ettikleri başarı ile İngilizce eğitiminde “Dünya Standartları”nı yakaladıklarını belgelemişlerdir. Öğrencilerimize katılım belgeleri Okul Müdürümüz Sayın Cengiz SALDIRANER ve Yabancı Diller Bölüm öğretmenlerinin katıldığı törenle verilmiştir.

TOEFL Primary ve Junior Başarılarımız

  5. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilgisi Öğretmeni Ceren Çobanoğlu ile Maya Mantarları’nın sütlerini yoğurda çevirmesini gözlemlemek istedi. Öğrencilerimiz sütleri ilk önce kaynattı, kaynayan sütleri bardaklarına koydu, bardakların içine bir kaşık yoğurt ekledi ve bir süre bekletilen sütlerden eser kalmadı. Öğrenciler bu etkinlikte hem yoğurt mayalamayı öğrenerek yoğurtlarını yediler hem de yoğurdun içinde var olan maya mantarlarını mikroskop yardımıyla incelediler.  

Kendi Yoğurdumuzu Yapıyoruz

5. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilgisi Öğretmeni Ceren Çobanoğlu ile ses etkinliği yaptı. Öğrencilerimiz karton bardaktan telefon yaptılar. Sesin titreşimini incelediler. Katılarda sesin gazlara göre daha hızlı yayıldığını yaparak yaşayarak öğrenirken, eğlendiler.  

Ses Etkinliğimiz…

Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu öğrencileri Oyuncak Müzesi’ne keyifli bir yolculuk gerçekleştirdiler. Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5.sınıf öğrencilerimiz Türkçe Öğretmeni Özlem KİŞMİR ve Rehberlik Öğretmeni Ecem AVCI eşliğinde Göztepe yerleşkesinde bulunan Oyuncak Müzesini ziyaret ettiler. Öğrenciler geçmişe yolculuk yapma fırsatı bularak, 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerini görme fırsatı buldular.Müzede sergilenen oyuncakların kendi zamanlarında kullanılmış oluşu ve kullanıldıkları döneme ait izler barındırıyor olması öğrencilerimizin hayal güçlerini harekete geçirmelerine yardımcı oldu. İstanbul Oyuncak Müzesi, uygarlık tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemiyle öğrencilerimize sundu. Müzenin bir şair tarafından açılmış olması ve bir sahne tasarım sanatçısı tarafından tasarlanmış olması özelliği ile de dünyada bir ilki teşkil etmektedir. Öğrencilerimiz her bir oyuncağın tarihini kendi dünyalarında kurgulayarak güzel, keyifli bir gün geçirdiler…  

Oyuncak Müzesi Gezimiz…

5. sınıf öğrencilerimiz, Fen Bilgisi Öğretmeni Ceren Çobanoğlu ile gölge etkinliği yaptı. Öğrencilerimizin yapmış olduğu gölge oluşturma düzeneği ile gölgenin boyunun değişimleri gözlemlendi. “Hangi durumlarda gölge oluşur?” sorusuna cevap arayan öğrencilerimiz yanıtı buldu. Işığın yayılmasını daha yakından incelemek için öğrencilerimizin yapmış olduğu mini projeksiyon aleti ile ışığın yayılması gözlemlendi. Öğrencilerimiz bu etkinlikten büyük keyif aldı.  

Gölge Etkinliğimiz…

5.Sınıflarımız Yarışıyor… Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerimiz Fen Bilimleri Öğretmeni Ceren ÇOBANOĞLU ile birlikte Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinde Oryantiring etkinliğinin tadını çıkardı. Öncelikle öğrencilere yarışma ile ilgili seminer verilerek yarışmanın nasıl ilerleyeceği, kurallarının ne olduğu anlatıldı. Beş okulun yarıştığı yarışmada öğrenciler harita bilgilerinin yanı sıra rakiplerine karşı süre ile yarıştılar. Yarışmada sorulan sorular öğrencilerimize takım ruhu olmanın güçlü ve güzel bir duygu olduğunu hatırlatırken, soruları hızlı düşünmeyi, haritada belirledikleri yerlere giderken nasıl bir strateji izleyebileceklerini öğretti. Öğrencilerimiz iş birliği içinde keyifli bir zaman geçirdi.  Beş okul içinden Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu öğrencilerimiz 20 puanla yarışmanın üçüncüsü oldu. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere…  

Hayvanat Bahçesi Etkinliği

Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesinde “Giriş ve Bursluluk Sınavı” 19 Mart 2017 tarihinde iki oturum şeklinde gerçekleştirildi. Sabah seansı 10.00’da; öğlen seansının ise 14.00’te başladığı sınavda ilk olarak sınav hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Daha sonra ise öğrenciler gözetmen öğretmenleri eşliğinde sınav salonlarına alındı. Pendik ve çevre ilçelerdeki okulların öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı sınavda, öğrenciler soruları büyük bir ciddiyetle cevaplandırdı. Balkanlar Koleji ailesi olarak emeğin ve başarının aynı terazide yol aldığı bütün öğrencilerimize başarılar dileriz…  

Giriş ve Bursluluk Sınavı Gerçekleştirildi…

“Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum…” Mustafa Kemal Atatürk Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri 18 Mart Çanakkale Zaferi’mizdeki şehitlerimizi minnet, şükran ve saygıyla andı. Çanakkale Zaferi, bir milletin adım adım varoluşuna uzanan yolu açan büyük ve zorlu mücadelenin adı… Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri de 18 Mart  Çanakkale Zaferi’ni büyük bir saygıyla andı. Saat onda başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Serpil YOLCU yaptı. Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencilerinden Betül Serra OKUTAN “Çanakkale” şiirini okuduktan sonra Çanakkale Zaferi ile ilgili hazırlanan video izlendi. Daha sonra Çanakkale Zaferi münasebetiyle okulumuzda düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Hazırlık A sınıfı öğrencilerinden İrem Şevval YAŞAR “Korkma” adlı şiirini büyük bir coşkuyla okudu. 11/A sınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları oratoryo ise büyük bir gururla izlendi. Yabancı Diller Bölümünün hazırladığı “Atatürk’ün Anzak Annelerine Hitabı” ve “Anzak Annesinin Ata’ya Cevabı” öğrencilerimizden İrem Şevval YAŞAR ve Burhan Mete ÜZMEZ tarafından İngilizce olarak seslendirildi. Törenimiz Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinin Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü için hazırladıkları koroda seslendirdikleri şarkılarla sona erdi.  

18 Mart Çanakkale Zaferimizin Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Minnet ve Şükranla Andık…

Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünü büyük bir coşkuyla, minnetle kutladı… İstiklal Marşı, bir milletin mazisinden atisine uzanan bir köprü, hürriyet, istiklal, hak, hukuk, adalet, mücadele gibi kavramların en anlamlı durağı… Mehmet Akif’in fikrinde gelişip kaleminde soluklanan düşüncelerin aynası olan edebi şiir varlığımızın en güzel kanıtı… Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu ve Anadolu Lisesi öğrencileri  de 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünü büyük bir minnetle kutladı. Saat dokuz buçukta başlayan tören de günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Deniz AKINCI yaptı. Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencilerinden Fatma AKYÜZ “İstiklal Marşı’nı Dinlerken” şiirini okuduktan sonra 10/A sınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları oratoryo büyük bir gururla izlendi.  Törenimiz Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu öğrencilerinin hep birlikte aynı coşkuyla seslendirdiklerini İstiklal Marşı’nı okumalarıyla sona erdi. Balkanlar Koleji ailesi olarak yarınlarımızda söyleyeceğimiz marşın sadece bu olmasını ümit ediyoruz…  

İstiklal Marşımızın Kabulünün Yıl Dönümünü Minnetle Kutladık…

“Takımını Kur da Gel”  Etkinlikleri Voleybol, Futbol, Basketbol Şut Atışları, Masa Tenisi, Yakar Top, 3x3 Streetball ve Satrançla Devam Ediyor… Sosyal etkinlikler yolu ile öğrencilerimizin zevkli zaman geçirmelerini sağlamak amacı ile okul içinde başlatılan “Takımını Kur da Gel” etkinlikleri büyük bir etki yarattı. Bu yolla öğrencilerimiz takım ruhlarını ortaya koymayı başardılar.  

Takımını Kur da Gel

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Son Eklenenler

Okulumuzdan Haberler

Hilal Günaydın
11 Mayıs 2017

Portfolyo Sunumumuz…

Hilal Günaydın
5 Mayıs 2017

Geçmişe Yolculuk…

Hilal Günaydın
4 Mayıs 2017

10. Matematik Olimpiyatı Ödül Törenimiz…

Hilal Günaydın
24 Nisan 2017

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Hilal Günaydın
14 Nisan 2017

Küçük Mucitler Etkinliğimiz…

Hilal Günaydın
12 Nisan 2017

Tolstoy’un Doğumunun 200. Yıldönümü

Hilal Günaydın
12 Nisan 2017

Rus Dili Olimpiyatları

Hilal Günaydın
11 Nisan 2017

Öğrenciler “Pi Günü”Nü Kutladılar…

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz