Balkanlar Koleji’nin Değerli Velileri

Eğitim bir gönül ve ekip işi sloganıyla kurulan Yakacık Balkanlar Koleji’nden sonra 2017-2018 eğitim öğretim yılında Pendik Balkanlar Koleji Ortaokulu da sistemimizin içinde yerini almış bulunmaktadır.

Önceliğimizi Milli Eğitim temel kanunda ifadesi bulunan Atatürkçü, çağdaş, demokrat laik kendisi ile barışık, soran sorgulayan ve üreten bireyler yetiştirmek olarak vurgulayabiliriz.

Sistemimizin sağlıklı işleyebilmesi için veli öğretmen, öğrenci iletişimine hareket kazandırarak eğitim öğretim faaliyetlerimizin kalitesini artırmayı hedefliyoruz.

Buradan yola çıkarak, beşinci sınıfta buluştuğumuz an itibariyle bilgi başarı kültürel ve sosyal anlamda hayata hazırlamanın sorumluluğunu duyuyoruz.

Biz Balkanlar Koleji olarak yaşamımızın temelini oluşturacak, önemli bir süreci bir arada yaşayacağımız bu zaman içinde sizlere kazandırmak istediklerimizi şöyle sıralayabiliriz.

  1. Ne istediğini bilen,
  2. Hedeflerini belirlemiş, bu hedeflere gidecek temel ilkelerin bilincinde olan,
  3. Öz benliği ve öz güveni gelişmiş, kendisini, ailesini, milletini ve tüm insanları seven,
  4. Bireysel gelişimlerin, eğitimleri yüksek gençlerin ulusal kalkınmayı olumlu yönde etkileyeceğinin bilincinde,
  5. Teknolojik bilimsel gelişmelerle sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetleri takip edebilen,
  6. Yalandan, kişisel çıkarlardan ve riyadan uzak duran,
  7. Ülkesini ve kendisini sonraki nesillere ileriye taşıyabilen,
  8. Atatürkçü Gençliği  olma bilincine sahip, Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı olma gururunu duyabilen geleceğin yetişkini sevgili gençler, sizlere güveniyor ve sizlerin ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağına gönülden inanıyorum.

Bu mesajlar her an beyninize ve ruhunuza kalsın.

Her şey gönlünüzce olsun.

Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu Müdürü