Değerli Velilerimiz,

 

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları olarak 2006 yılından bu yana; çözüm odaklı okul yöneticilerimizle, alanında uzman, yetkin, deneyimli, motivasyonu yüksek, idealist öğretmen kadromuzla, güler yüzlü destek ekibimizle, 21. yy. temel becerilerini hedef almış çağdaş eğitim öğretim programlarımızla, öğrenmeyi zenginleştirici etkinliklerimizle, modern derslik, spor alanları, laboratuvar ve atölyelerimizle, güçlü teknolojik alt yapımızla ve ‘’Biz Eğitim İçin Varız’’ sloganıyla geçmişte olduğu gibi bugün de yeni eğitim öğretim yılına hazırız.

Değerli velilerimiz; öğrencilerimizin akademik, sosyal ve duygusal gelişiminin sağlıklı olması ve zorlukları en iyi şekilde aşması için bizlere vereceğiniz destekle yol alacağız. Öğrencilerimizi sevgi ve güven dolu bir geleceğe sizlerle beraber hazırlayacağız. Bizlere duyduğunuz saygı ve güvenin sarsılmayacağına olan inancım tamdır. Eğitim felsefemize göstereceğiniz hassasiyet ve kuracağımız etkin iletişim için hepinize şimdiden teşekkür ediyorum.

Yeni eğitim öğretim yılında ‘Çağdaş’, günün gereklerini yakalayabilen, ilerici bir vizyon ile 21.yy. temel becerilerini hedef alan, sınıf ikliminin demokratik ve akran öğretimine daha uygun oluşturulduğu, uygulama ve becerinin öncelendiği ‘Öğrence’ (Öğrenme ve eğlence kavramlarının bileşkesi)  kavramının bütün kademelerimizde içselleştirerek yerleştirildiği bir okul ortamı yaratmayı hedefliyoruz.

Değerli velilerimiz, öncelikli misyonumuz; öğrencilerimizi 21.yüzyıl yaşam ve kariyer becerileriyle donatmak, geleceğin liderleri, bilim insanları ve kendini ifade edebilen özgüvenli bireyler olarak yetiştirmektir. Bu misyon doğrultusunda sizlere; mutlu, gülümseyen, okuluna severek, isteyerek koşa koşa gelen çocuklar vaadinde bulunuyoruz. Okulumuzun koridorlarında, bahçesinde ve dersliklerinde gülümseyen mutlu çocuklar ve sıcak bir okul iklimi oluşturmak en birincil görevimizdir. İdareci ve öğretmen kadromuzla beraber amacımız, bize emanet edilen çocuklarımızın öncelikle sağlıklı, mutlu, yeniliklere açık, kendine güvenen, araştırmacı, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen ve en önemlisi Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

“Biz Eğitim İçin Varız” sloganıyla çıktığımız bu yolda, geleceğe bırakacağımız en değerli ve kalıcı eserin çocuklarımız olduğunu unutmayacağız.

Yakacık Balkanlar Koleji Ailesi eğitim yolculuğumuza tüm paydaşlarımız ile birlikte devam etmekten büyük gurur duyuyorum. Hep beraber, başarılı ve mutlu bir iklim yaratarak, birbirimizi severek, sayarak ve çok çalışarak nice yıllar geçireceğimize inanıyorum. Yeni eğitim-öğretim yılının hepimize sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyorum.

 

Saygılarımla…

Hakan BEREKETLİ

Okul Müdürü