2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk veli tanışma toplantısını yaptık. Sevgili velilerimizin katılımıyla geçekleşen toplantıda; öğretmenlerimiz yıl içinde öğrencilerle nasıl bir yol izleyeceklerini anlattılar. Yeni eğitim yılımızda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

İlkokul – Ortaokul  Veli Tanışma Toplantımız Gerçekleşti

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına katılan öğrencilerimize yöneticilerimiz ile beraber küçük bir sürpriz yaptık. Okul müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize hoş geldiniz diyerek, yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.  

Aramıza Bu Yıl Katılan Öğrencilerimiz İle Tatlı Buluşma

Öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini anlatan bir açılış konuşması yaparak öğrencilerimize başarılar diledi. 8.sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerimize kardeşliği ve bağlılığı simgeleyen çiçekleri takdim etti ve büyük alkış aldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerimiz sınıflarında yerini aldı.  

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Yakacık Balkanlar Koleji öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerini kucaklamak için bekliyorlar. Balkanlar Koleji Ailesi olarak tüm öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar dileriz.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırız!

Balkanlar Koleji ailesi, çok özel ve anlamlı bir tören için bir aradaydı. 8. sınıflarımızı geleceğe uğurladık… Mezunlarımız yeni bir başlangıç için keplerini attılar. Öğrencilerimizi kutluyor, onlara başarılar diliyoruz.  

8. Sınıflarımızın Kep Töreni

Başarılarla dolu bir seneyi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık.  Karne alımının ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize bol kitap okumalı, bol dinlenmeli bir yaz tatili diledi. Sevgili Öğrencilerimiz, geriye dönüp baktığınızda ne iyi arkadaşlıklar edindim, ne büyük başarılara imza attım, ne yararlı bilgiler öğrendim… diyebiliyorsanız ne mutlu size, ne mutlu bize! İyi tatiller çocuklar, sizleri çok özleyeceğiz!  

Karne Coşkusunu Doyasıya Yaşadık

Tüm öğrencilerimiz, 2018- 2019 eğitim- öğretim yılında kullanıma açılacak olan yeni bahçelerini gezdiler, yeni yaşam alanlarını gördüler, yeni bahçelerinde onlara sunulacak hizmetleri öğrendiler. Bahçelerinde yapılacak olan ‘’Spor Alanları” ve “Amfi Tiyatr” ile sportif, sanatsal yönleri gelişecekler; ‘’Hayvanat Bahçesi’’ ile hayvanlarla iç içe olacaklar; ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” ile de teneffüslerini daha eğlenceli geçirecekler. Balkanlar Koleji ailesi olarak, yeni yaşam alanınızda güzel seneler geçirmenizi dileriz.  

Öğrencilerimiz Yeni Yaşam Alanlarını Gezdiler

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Yabancı Diller Bölümü olarak düzenlediğimiz “Nationality Fest” etkinliğinde, öğrencilerimiz danslarla ve hazırladıkları stantlarla ülke tanıtımları yaparak festival tadında, eğlenceli bir gün geçirdiler.  

“Nationality Fest” Etkinliğimiz Tamamlandı

Okulumuzda 2 Haziran Cumartesi günü, Liselere Geçiş Sınavına girecek olan 8. Sınıf öğrencilerimizle sınav öncesi birlikte kahvaltı yaparak ve pasta keserek, öğrencilerimize moral vermeye çalıştık.  Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT, her daim öğrencilerimizin yanında bulunarak gereken desteği öğrencilere vereceklerini söyledi. Okul Müdür yardımcımız Mehmet OLGUN ve Okul Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK sınava az bir zaman kala ve sınav günü neler yapılması gerektiği ve sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda öğrencilerimize önerilerde bulundu.  Daha sonra okul yöneticilerimiz, sınıf rehber öğretmenlerimiz, danışman öğretmenlerimiz, rehber öğretmenimiz öğrencilerimizle pasta keserek moral verdiler. 2 Haziran’da sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

Sınav Stresini Pasta Keserek Attık

Okulumuzun tiyatro grubu, bu yıl seyircilerinin karşısına Turgut ÖZAKMAN'nın "AH ŞU GENÇLER" adlı oyunu ile çıkıyor. Eylül ayında ‘’diksiyon/artikükasyon/beden dili’’ çalışmaları ile başlayan tiyatro aktivitemiz, yılbaşından sonra ‘’doğaçlamalar’’ ile devam etti. İkinci dönem ise rol dağıtımları yapılarak provalara başlandı ve ezber provalarımız gösteri gününe kadar sürdü. Bu tür sahne gösterileri; çocuklara toplum içinde konuşma cesareti verir, hareketine yorum katmayı öğretir, güzel konuşmasını sağlar ve kendini gösterme fırsatı verir. Tüm ekibimin okul hayatları boyunca sahne gösterilerine devam etmelerini bekliyorum. Perde derken; tüm oyuncularıma emeklerinden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim.    

Ah Şu Gençler, Nasıl Da Yetenekliler!

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz gece kampımız, yine Tepeören Çiftlik Bahçesi’nde gerçekleşti. On beş öğrencimizin yanı sıra yedi velimiz de kampımıza gelerek bizimle iş birliği yaptı. Birlikte odun topladık, ateş yaktık, sucuk pişirdik… Ardından ateşin közünde kumpir yaptık. Tatlı olarak da yine ateşte pişirdiğimiz marşmelovları paylaştık. Gece yarısı kafa fenerlerimizi kapatıp ay ışığını kullanarak yaptığımız yürüyüş ve ertesi gün yapılan su savaşı unutulmazdı… Ekipteki tüm öğrenciler hem doğada tek başlarına bir gece geçirip cesaret kazandılar hem de çadır kurmayı, konserve açmayı öğrenerek el becerilerini geliştirdiler. Kendi yemeklerini yaptılar. Ağaca tırmanmayı öğrendiler. Çocuk haklarını yüksek ses ile okuyup dinlediler. Paylaşmayı ve yardımlaşmayı denediler. Ve bir geceliğine de olsa TEKNOLOJİK aletlerden uzak durdular. Daha ne olsun... Yeni kamplarda görüşmek üzere...  

Gece Kampımız Çok Keyifli Geçti, Yeni Kamplarda Görüşmek Üzere!

Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu olarak; fen okuryazarlığını ve öğrenilen konuların günlük hayat ile bağlantısını artırmak; Fen’in yaşamın bir parçası olduğunu anlatmak, öğrendikleri bilgileri nerede, nasıl kullanacaklarını fark etmelerini sağlamak amaçlı 5.sini düzenlediğimiz “Fen Günlüğü” yarışmamızın ödül töreni 24.05.2018 tarihinde dereceye giren okulların öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti. Dereceye giren okullarımız ve öğrencilerimiz; 1.YUNUS EMRE ORTAOKULU’NDAN; “BERKE ÜSTÜN” 2.TÜRK-İSVEÇ KARDEŞLİK ORTAOKULU’NDAN;  “REYHAN ŞAHİN”

  1. TÜRK-İSVEÇ KARDEŞLİK ORTAOKULU’NDAN; “EDA TOSUN”
  2. JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ- İTO AKŞEMSETTİN İMAM HATİP ORTAOKULU’NDAN; “ŞEYMANUR SAYGI”
‘’Fen Günlüğü” yarışmamıza katılan tüm okullardaki öğretmen ve öğrencilerimize, Fen’e yönelik tutumlarından dolayı teşekkürlerimizi sunarken, önümüzdeki yıllarda yeni günlük çalışmalarımızla bir arada olma dileklerimizi iletiriz.  

Fen Günlüğü Ödül Töreni

5. sınıf öğrencilerimiz sene başından bu yana öğrendikleri ve yaptıkları etkinlikleri büyük bir heyecanla ailelerine sundular. Anne ve babalar çocuklarının gösterdikleri gelişimi gururla izlediler.  

5. Sınıflarımız Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdiler

2017 - 2018 Sezonu Kadıköy Satranç İlçe Şampiyonasında Birincilik Tebrikler Ege Alpin Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde 2017-2018 İlçe Satranç Şampiyonası düzenlendi. Bu turnuvada; okulumuz iki başarılı sporcu Oğuz Kağan AYDIN ve Ege ALPİN tarafından temsil edildi. Ege; turnuvaya sekizinci sırada başlamasına rağmen önündeki birçok kuvvetli oyuncuyu yenerek Kadıköy Şampiyonu oldu. Oğuz Kağan ise; önümüzdeki turnuvalar için tecrübe kazandı. Öğrencilerimizi ve emeği geçen tüm öğretmenlerini kutlar, başarılı sonuçların devamını dileriz.

Final sıralaması
SIRA İSİM RTG FED PUAN BH. SB Res. Vict
1 ALPİN EGE 1722 TUR 22 21,00 0 5
2 AYDIN AYHAN KAAN 2000 TUR 5 21 17,75 0 4
3 EKEN ATAKAN 1831 TUR 5 20½ 17,25 0 4
4 ÇELİK HASAN HÜSEYİN 1736 TUR 5 20 18,00 0 5
5 SALT İLAYDA 1679 TUR 22 16,00 0 4
6 YALÇINKAYA EFE 1641 TUR 17½ 12,00 0 4
7 AKSÖZ RÜZGAR BULUT 1805 TUR 17 12,75 0 3
8 CEYLAN OSMAN KÜRŞAD 1672 TUR 4 20 13,50 0 4
9 BÜYÜK ECRİN EFSA 1646 TUR 4 19½ 10,50 0 4
10 AYDIN OĞUZ KAĞAN 1712 TUR 4 19 13,00 0 4
11 AKBAŞ ÖZGÜN ALP 1586 TUR 4 17½ 11,00 0 4
12 DURAK CAN 1553 TUR 4 17½ 10,50 0 4
13 DİNKE ABDULLAH 2003 TUR 4 16½ 10,50 0 4

Kadıköy Satranç İlçe Şampiyonasında Birincilik

Okulumuzun bahçesinde, 24 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilerimizin katılımı ve çalışmaları ile ‘’Gökcisimleri Bilim Şenliği’’ düzenlendi. Öğrencilerimizi araştırmaya teşvik   etmek,  bilimi sevdirmek ve onlara bilimin eğlenceli tarafların göstermek için  tüm sınıflarımızla şenlikte buluştuk.  

Okulumuzda Gökcisimleri Bilim Şenliği Yapıldı

Okulumuzun bahçesinde Sayın Kurucularımız, Sayın Okul Müdürümüz, Sayın Müdür Yardımcılarımız, Sevgili Öğretmenlerimiz ve Değerli Velilerimizin katılımıyla  “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”mızı kutladık. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimiz ‘’Günün Anlam ve Önemi’’, “Gençlik Korosu”, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” , “Keman, Piyano, Saz, Bateri, Çalışması’’,’’ Dans Gösterisi” ve ardından ‘’Canlı Müzik’’ ile son buldu.  Her yaş grubundan oluşan öğrencilerimizle,  günlerdir emek harcadığımız çalışmalarımızı gururla velilerimize, öğretmenlerimize ve arkadaşlarımıza sergiledik. Törenimize yoğun ilgi gösteren velilerimize ve özenle çalışan gençlerimize teşekkür ederiz.  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Coşkuyla Kutladık

İELEV Okulları tarafından düzenlen, İstanbul genelinde devlet ve özel okulların katıldığı Edip Cansever Şiir Yarışmasında; 7/B sınıfından Zeynep Deniz UÇAR okulumuzu başarıyla temsil etmiş, yarışma sonucunda ‘’üçüncü’’ olarak okulumuza büyük bir başarı ve gurur getirmiştir. Küçük şairimizi tebrik ediyor, yazma tutkusunu hiç kaybetmemesini diliyoruz.  

İELEV Okulları Tarafından Düzenlenen Şiir Yarışmasında Ödülümüz Var!

Onlar mezun oluyor… 11.05.2018 tarihinde The Green Park Pendik Hotel’de değerli velilerimizin ve öğretmenlerimizin de katılımıyla 8/A ve 8/B sınıfı öğrencilerimizin mezuniyet baloları yapıldı. Öğrencilerimiz çok sevdikleri arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü yaşarken aynı zamanda yeni bir hayata başlamanın heyecanı içindeydiler. Şarkılar söylediler, danslar ettiler, doyasıya eğlendiler. Ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize gelecek hayatlarından başarıla dileyerek, onlarla birlikte mezuniyet pastalarını kesti. Çok keyifli ve coşkulu bir gün geçirdik. Yolunuz açık olsun çocuklar, kapımız size her zaman açık!  

8’lerimiz Mezun Oluyor!

09-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde okul lobisinde Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından  "Anneler Günü Kermesi’’ düzenlendi.  Kermesimize öğrencilerimiz ve  velilerimiz  yoğun  katılım ve ilgi gösterdi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak,  kermesi düzenleyen Okul Aİle Birliği üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür eder, tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız.  

Anneler Günü Kermesi

6. sınıf öğrencilerimizden Nehir ÖZGÜVEN, Arel Koleji’nin İstanbul genelinde düzenlediği, devlet okullarının ve özel okulların katıldığı Masal Yazma Yarışması’nda ‘’Yazarlığa Özendirme Ödülü’’nü kazanmıştır. Jürinin bu özel ödüle layık gördüğü öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Yazarlığa Özendirme Ödülünü Kazandık

Okulumuz 5. ve 6. sınıflarından oluşan mini voleybol takımımız, Kartal İlçe Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu voleybol şenliğinde okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Sporcu öğrencilerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.  

Mini Voleybol Şenlikleri

Özel Yakacık Balkanlar Koleji  4, 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinden oluşan 30 kişilik okul koromuz; 4 Mayıs 2018 Cuma günü Müzik Öğretmeni Gözde TÜVAR KUZU yönetiminde ‘’Sansev İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali’’ne katıldılar. Toplamda 21 il, 2 ülke 104 koro ve 3821 koristin katıldığı; ünlü Keman Virtüözü Cihat AŞKIN, Ünlü Piyanist Gülsin ONAY, Cem MANSUR gibi isimlerin jüri üyeliği yaptığı bu festivalde; sanatsever öğrencilerimiz çocuk şarkıları seslendirerek tüm dinleyenleri kendilerine hayran bıraktılar. Yarışmanın sonucunda öğrencilerimiz, 6 Mayıs 2018 Pazar günü gerçekleşen ödül töreninde çocuk şarkısı yorumlamada başarılı olmuşlar ve ödül almaya hak kazanmışlardır. Kendilerini bu üstün başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

SANSEV İstanbul Uluslararası Çoksesli Korolar Festivali!

Balkanlar Koleji ailesi olarak, çok önemli ve özel bir gün için bir araya geldik. 6 Mayıs Pazar günü ilkini gerçekleştirdiğimiz “Mezunlar Buluşması”nda mezun öğrencilerimiz; gölgesinde kitap okudukları, sohbet ettikleri, kahkaha dolu seslerin yankılandığı ve sadece bilginin değil sevginin paylaşıldığı bu bahçede, bu koridorlarda; onları çok seven, onlara her zaman destek olan, öğretmenleriyle ve arkadaşlarıyla tekrar beraberlerdi. Her mezunlar buluşmasına sembolik bir yiyecek o güne adını verdiği gibi okulumuzun mezunlar günü yemeği de okulumuzun adına yakışan Balkan böreğiydi. Mezunlarımız arkadaşları ve öğretmenleriyle özlem gidererek anın tadını çıkardılar.

 

6 Mayıs Mezunlar Buluşması

8. sınıf öğrencilerimiz, bir üst öğretim kurumlarını daha yakından tanımak ve ilgi yetenek ve kişiliklerine uygun programları öğrenmek amacıyla Kartal meydanında kurulan ‘’mesleki teknik eğitim tanıtım fuarı’’nı gezdiler, meslekleri yerinde tanıdılar.  

8. Sınıf Öğrencilerimiz Meslek Lisesi Tanıtım Fuarında

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır. Yirmibirinci Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir.

Son Eklenenler

Okulumuzdan Haberler

Ahmet Gedik
17 Eylül 2018

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Ahmet Gedik
11 Haziran 2018

8. Sınıflarımızın Kep Töreni

Ahmet Gedik
11 Haziran 2018

Karne Coşkusunu Doyasıya Yaşadık

Ahmet Gedik
7 Haziran 2018

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Ahmet Gedik
1 Haziran 2018

Sınav Stresini Pasta Keserek Attık

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz