Bütün ilkokul gruplarının çeşitli etkinliklerde görev aldığı programda öğrencilerimiz gönüllerince eğlendiler. Konferans salonunda yapılan programın ardından bütün öğrencilerimiz bahçeye çıkıp eğlencelerine hız kesmeden devam ettiler. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize pamuk şeker ve patlamış mısır dağıtıldı. Şarkılar eşliğinde dans edip eğlenen çocuklarımız bir 23 Nisan’ı daha keyifle geçirdiler. Gününüz kutlu olsun çocuklar!  

Bugün 23 Nisan, Neşeyle Doluyor İnsan!

Balkanlar Koleji 3.4.5.6.7.8. sınıf öğrencileri, Afrin’de yapılan “Zeytin Dalı” operasyonuna katılan askerlere moral vermek amacı ile “Balkanlar Kolejinden Afrin’e Mektup” kampanyası oluşturdu. Öğrenciler,  Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Afrin’deki askerlere moral vermek amacıyla yazdıkları mektupları öğretmenlerine teslim ettiler. Öğrencilerimiz Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli Mehmetçik için duygularını kaleme döktü. Hissettikleri duyguları mektuplara döken öğrenciler, askerlerin yanında olduklarını belirtti. Kampanyamıza duyarlılık gösteren okul yöneticilerimize, okul aile birliğimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.  

Balkanlar Koleji’nden Afrin’de Görev Yapan Askerlerimize Mektup Var

Okulumuz ortaokul öğrencileri ile 19.04.2018 Perşembe akşamı, 18.30’da Üsküdar Vakıfbank Spor Sarayı’nda oynanan; Vestel Venüs Sultanlar Ligi, Vakıfbank Eczacıbaşı play off maçına izleyici olarak katıldık. Coşku içinde izlediğimiz maçta her iki takıma da destek verdik. Öğrencilerimiz sporla dolu bir akşam geçirdi. Katılan öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.  

Hep Beraber Maça Gittik!

Çocuğun cinsel istismarı; bir çocukla yetişkin (ya da diğer bir çocuk) arasındaki çocuğun, fail ya da gözlemcinin herhangi bir dürtüyle kullanıldığı her türlü etkileşimdir. Son yıllarda giderek artan çocuk cinsel istismar haberleri; cinsel eğitimin çocuklara verilmesini daha önemli bir hale getirmiştir. Okulumuz Rehber Öğretmeni Sema ÖZTÜRK; 5.6.7.8. sınıf öğrencileri için ‘’İhmal ve İstismar-Cinsel Eğitim’’ konularında, tek tek sınıflara giderek sunumunu gerçekleştirmiştir. Konu ile ilgili veli bilgilendirmeleri ise yayımlanan bültenlerde velilere gönderilmiştir.  

İhmal ve İstismar- Cinsel Eğitimlerimizi Gerçekleştirdik

Okulumuz Küçük Erkek Futsal Takımı; Kartal Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu Futsal Turnuvasında, D grubundaki üç maçın üçünü de kazanarak ‘’grup birincisi’’ olmuşlar, çeyrek finale kalmışlardır. Öğrencilerimizi tebrik eder, turnuvadaki diğer maçlarda başarılar dileriz.  

Futsalcılar Çeyrek Finalde!

‘’Kitap ruhun ilacıdır…’’  Can Yayınları tarafından okulumuzda bir kitap standı açıldı. Bu açılan stant sayesinde öğrencilerimiz; sevdikleri, ilgi duydukları kitapları oradan alarak hem kütüphanelerine yeni bir kitap kazandırdılar hem de doyasıya okumanın tadını çıkardılar.  

Kitap Standımız Açıldı

Okulumuz küçük erkek futsal takımı, Kartal İlçesi Okul Sporları Tertip Komitesi’nin düzenlemiş olduğu futsal turnuvası D grubundaki ilk maçına 7-0’lık bir galibiyet ile başladı ve çeyrek finalde kalmayı garantiledi. Takımımız 19.04.2018 Perşembe günü grup liderliği maçına çıkacaktır. Futsal takımımıza oynayacakları bu maçta ve diğer tüm maçlarda başarılar dileriz.  

 

Küçük Erkek Futsal Takımımıza Başarılar Dileriz

Bir bilgisayar oyununu programlamayı, o oyunu oynamaktan daha cazip hale getirerek; öğrencilerimizin derslerini pekiştirmelerini ve içerik oluşturmalarını sağladığımız yarışmamızın ödül töreni, İstanbul ili genelindeki  5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerimizin katılımı ile Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Pendik yerleşkesinde gerçekleşti. Saat 10.30-12.30 arasında; 21 finalist oyunları ile 37 öğrenci final sunumlarını gerçekleştirdiler. Ödül Töreni saat 13.00’da Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’mız ile Başladı. Yarışma sorumlusu Ahmet GEDİK, yarışmanın önemi ve yarışma süreci hakkında bilgi verdi. Ardından yarışmaya katılım gösteren öğrencilere, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti. Gedik Myo Öğretim Görevlisi Kerem ÇINAR, ‘’kodlamanın gelecek meslek hayatımızdaki yeri’’ ve ‘’kodlamaya erken yaşta başlamanın önemi’’ ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Gedik Myo Öğretim Görevlisi Kerem ÇINAR, Yakacık Balkanlar Koleji Fen ve Teknoloji Öğretmeni Levent ADIYAMAN ve Bilişim Teknolojileri Yazılım Öğretmeni Ahmet GEDİK’in değerlendirmeleri sonucu; Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması 3.’leri:  Bilfen Çamlıca Ortaokulu öğrencileri Batuhan USANMAZ ve Bener TOLA; Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması 2.’leri: Özel Sancaktepe Yenidoğu Ortaokulu öğrencileri Muhammed Ensar DUMAN, Fuat Yusuf SELAM ve Mehmet Adil YILDIZ; Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması 1.’leri: Kemal Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ayça SEKMAN ve Rabia ÖZKUM Oldular. Dereceye giren öğrencilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması Ödül Töreni

14.04.2018 tarihinde yapılan 2. Dönem veli toplantımız çok verimli geçti. Öğretmenlerimiz, velilerimizin sorularını eksiksiz yanıtlayıp onlara güzel tavsiyelerde bulundular. Ayrıca Danışman ve Rehber Öğretmen Sema ÖZTÜRK, yeni kılavuz hakkında velilerimize bilgilendirme yaptı. Çok verimli bir toplantı oldu.  

Ortaokul Veli Toplantısı Gerçekleşti

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliği’’mizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, okulumuzun bilim ve proje çalışmalarına verdiği önemi göstermişlerdir.  

Bilim Şenliği

Temel eğitimden ortaöğretime girecek 8. sınıf öğrencilerimize; sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezi sınav uygulama ve başvuru kılavuzu hakkında, okulumuz Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Sema ÖZTÜRK tarafından bilgilendirme yapıldı. Kılavuz hakkında detaylı bilgi için http://www.meb.gov.tr adresini inceleyebilirsiniz.  Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

8.Sınıf Öğrencilerimize Merkezi Sınav Başvuru Klavuzu Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Balkanlar Koleji ailesi olarak, Şırnak İdil İlçesinde bulunan Akdağ İlkokulu ve Ortaokulu’na “Kitap Yardımı Kampanyası” düzenleyerek ihtiyacı olan öğrencilere destek verdik.  Yardımlarımız, Akdağ İlkokulu ve Ortaokulu’nda bulunan öğrencilere ulaşmak üzere yola çıktı. Yardım kampanyamıza duyarlılık gösteren okul yöneticilerimize, okul aile birliğimize, öğretmenlerimize,  velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Balkanlar Kolejinden Akdağ İlkokulu Ve Ortaokulu’na Destek

Akıl küpü öğrencilerimizden bir başarı daha! İstanbul Kartal İlçesi ortaokullar ve ilkokullar arasında düzenlenen “Mangala Zekâ Oyunu Turnuvası’’nda; ortaokul öğrencilerimizden Ayşenaz AKYÜREK üçüncü oldu. Katılım gösteren diğer öğrencilerimize ve Akıl Oyunları Öğretmenimiz Elif ÖZTÜRK’e teşekkür eder, öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.  

Öğrencilerimizin ‘Mangala’ Başarısı

23.03.2018 – 31.03 2018 tarihleri arasında Makedonya’da Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olan ‘’KARPOS OPEN’’ düzenlendi. Birçok ustanın katıldığı yarışmada Milli Sporcumuz Yağız Çınar AKIN Türkiye’yi ve Balkanlar Koleji’ni başarılı bir şekilde temsil etti. Sporcumuz dokuz tur sonunda topladığı 5 puanla; U12 kategorisinde birinci olan Aleksandar Tacsev ile eş puan alarak  ‘’İKİNCİ’’ oldu ve gümüş madalya kazandı. Sevgili Çınar’ı, ailesini ve emeği geçen tüm antrenörleri kutlar; başarılı müsabakaların devamını dileriz.  

Milli Sporcumuz Yağız Çınar Akın’dan Uluslararası Başarı!

Otizm, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluktur. Birçok kişi otizm konusunda doğru bilgiye sahip olmamakla beraber bilimsel çalışmalar da bu sahaya net bir açıklık getirememiştir. Bilindiği üzere bugün ‘’Dünya Otizm Farkındalık Günü’’dür. Okulumuzda otizm konusunda farkındalık yaratmak amacı ile öğrencilerimizle etkinlikler yaptık ve öğretmenlerimizin işbirliği ile öğrencilerimize otizmi anlatan bir video izlettik. Ayrıca Otizm Farkındalık Günü için hazırlanan bilgilendirme panosu okulumuz lobisinde bir hafta boyunca sergilenecektir.  

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Takımımız 2 galibiyet 1 mağlubiyet alarak grubunda ikinci oldu ve adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek final maçımız ise 04.04.2018 Çarşamba günü saat 13.00 oynanacaktır. Sporcularımızı ve öğretmenlerimizi kutlar, çeyrek finalde başarılar dileriz.  

Küçük Erkek Basketbol Takımımız Çeyrek Finalde

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretmeni Sema ÖZTÜRK, 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerimize “Tütün Bağımlılığı Eğitimi” konulu bir seminer verdi. Rehber Öğretmen Sema ÖZTÜRK; sigaranın içindeki maddeler, sigara kullanımının kısa ve uzun vadeli etkileri, sigaranın tetiklediği hastalıklar, pasif içicilik, hayır deme becerisi, sigara bağımlılığı, sigarayı bıraktıktan sonra vücutta gerçekleşen olaylar gibi konularda öğrencilerimizin yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmaları amacıyla bilgilendirme yaptı.

Öğrencilerimize ‘’Tütün Bağımlılığı’’ Eğitimi Verdik

Okulumuzda Anadolu Folklor Grubu tarafından ‘’Halk Oyunları Festivali’’ konulu seminer düzenlendi. Türk kültürünü yurt dışında tanıtmak ve öğrencilerimizi bilgilendirmek amacıyla düzenlenen bu seminer, dinleyenlerin bu konuda daha fazla bilinçlenmesine yardımcı oldu.  

‘’Halk Oyunları Festivali’’  Konulu Seminer Yapıldı

Yıldız basketbolcularımız,  Kartal ilçesinde düzenlenen basketbol turnuvasında; terlerini son damlasına kadar akıtarak 24 takım arasında ikinci oldular. Basta kaptan Hakan SAĞIROĞLU, Demir PEHLİVAN, Bora EREN, Berke Fırat MAHMUTOĞLU , Ata Koray YILMAZ’ı ;  az süre alsalar dahi bunu sorun etmeden mücadele eden ve ellerinden gelenin fazlasını yapan Ata Yağız ŞAHİN, Kayra SAYAR, Emir CÖMEZ , Kerem ÖZTAŞ'ı tebrik eder , başarılarının devamını dileriz. Öğrencilerimizi çalıştıran Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Orhan Selçuk KAHVECİOĞLU ve Gamze Esra MAT'ı da tebrik eder, sıradaki yarışmalarda başarılarının devamını dileriz.  

Yıldız Erkek Basketbol Takımımız Kartal İkincisi

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü kapsamında okulumuzda ‘’Şehitler ve Vatan’’ konulu şiir yarışması düzenlendi. İlkokul 4. sınıflar arasında düzenlenen yarışmada; 4-B sınıfından Cem EREN üçüncü, 4-B sınıfından Nehir TOPÇU ikinci, 4-C sınıfından Efe KARAHAN birinci oldu. Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen yarışmada; 5-A sınıfından Efe ÇİLENGİR üçüncü, 7-A sınıfından Berrenaz TELCİ ikinci, 7-A sınıfından Nisa BUÇAN birinci oldu. Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT dereceye giren öğrencilerimize başarı belgelerini ve hediyelerini takdim etti. Konferans salonunda yapılan törende öğrenciler şiirlerini okuyarak bir kez daha bizleri duygulandrdılar.  

Vatan ve Şehitlik Konulu Şiir Yarışmamız Sonuçlandı

Şanlı tarihimizin kahramanlarını 103. yılında anmak üzere Okul Müdürümüz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz ile birlikte konferans salonumuzda toplandık. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın ardından Türkçe Öğretmenimiz Rabia DELİCAN günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Bu şanlı günde okul koromuz coşku dolu sesler eşliğinde gösterilerini sundular. İlkokul öğrencilerimiz hazırladıkları oratoryo ile bizleri duygulandırdılar. Ardından ortaokul öğrencilerimiz “Çanakkale Geçilmez” adlı piyeslerini oynayarak bizleri o günlere götürdüler. Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı ve törenimiz son buldu.  

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Törenimiz

Okulumuzda Sivil Savunma Kulübü tarafından ‘’Deprem Haftası’’ çerçevesinde her sınıfta depremin gerçeklerini anlatıldı. Öncelikle depreme karşı alınacak önlemler, depremden korunma şekilleri, deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler öğrencilerimize anlatıldı ve tatbikat başarılı bir şekilde gerçekleşti.  

Deprem, İkaz Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı

Yıldız basketbolcularımız son 16’da Hüseyin Saim Ekim Ortaokulunu muhteşem performans göstererek 40-33 mağlup etti ve çeyrek finale adını yazdırdı. Çeyrek final maçımız 19.03.2018 Pazartesi günü saat 12.00’da İto Spor Salonu’nda oynanacaktır. Sporcularımızı ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarını devamını dilerim.  

Yıldız Erkek Basketbol Takımımız Çeyrek Finalde

Geçmişten günümüze gelen ve bilimsel faaliyetler sonucunda gelişen ‘’teknolojinin’’, hayatımızın her alanında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu anlayabilmek için Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret ettik ve teknolojik ürünlerin tarihten günümüze değişimini inceledik. Geçmişle bağ kurularak öğrenmenin keyfine vardık.  

Rahmi Koç Müzesi’ni Gezdik

π (Pi) sayısı, bir dairenin, çevresinin çapına bölümü ile elde edilen matematik sabitidir. İsmini Yunanca περίμετρον (çevre) sözcüğünün ilk harfi olan π den alır. Pi Günü, ünlü matematik sabiti ‘’pi sayısı’’ anısına özel kabul edilmiştir ve her yıl 14 Mart'ta kutlanmaktadır. Bunun sebebi ise Amerikan Tarih Formatında bugünün 3/14 olarak geçmesi ve pi sayısının en yaygın kullanımını anımsatmasıdır. Biz de Balkanlar Koleji olarak, öğrencilerimizin yapmış olduğu π kurabiyeleri , π pastaları ve  π projeleri ile açtığımız sergide “14 Mart Dünya Pi Günü”nü kutladık.  

14 Mart Dünya Pi Günü’nü Kutladık

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır. Yirmibirinci Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir.

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz