Bir dönemi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık. Karne alımının ardından Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT Okulistik’te ve Geleneksel Çocuk Oyunları kategorisinde dereceye giren öğrencilerimize madalyalarını vererek onları ödüllendirdi. Heyecanlı oldukları yüzlerinden okunan öğrencilerimiz, mutlu bir şekilde tatillerine başladılar. Herkese iyi tatiller!  

İyi Tatiller!

17 Ocak 2018 Çarşamba günü Yabancı Diller Bölümü olarak 4.5.6. ve 7. sınıflarımızın katılımıyla her yıl yapılmakta olan ‘’Quiz Show (Bilgi Yarışması)’’ etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz İngilizce, Almanca ve İspanyolca sorulara cevap vererek kendi seviye gruplarında yarıştılar. Hem eğlendiler hem de yabancı dil bilgilerini ve genel kültürlerini pekiştirdiler.  

Quiz Show (Bilgi Yarışması)

12-13-14 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul geneli yaklaşık 700 sporcunun katıldığı en geniş katılımlı ‘’Okullar arası XXVII. Dostluk Satranç Turnuvası’’ düzenlendi. Okulumuz bireyselde 9 öğrencimiz tarafından temsil edildi. Yedi maçlık yarışma sonunda küçükler kategorisinde küçük ustamız Yağız Çınar AKIN rakiplerine hiç şans tanımadı ve hak ettiği birinciliği elde etti. Yıldızlar kategorisinde üstün performans sergileyen Oğuz Kağan AYDIN ikinci, Devin HİŞİL üçüncü oldular. Yarışmaya katılan ve %70’lik başarı performansı sergileyen diğer öğrencilerimiz Ali Atilla ÖPÇÜN, Anıl Efe KAYA, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Ege ALPİN, Ayşe Sena TOSUN kazandıkları puanlar ile takımlarımızın birinci olmalarına büyük katkı sağladılar. Öğrencilerimizi, ailelerini ve Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder, Türkiye finalinde başarılar dileriz.  

Bireysel Satranç Sıralamasında Öğrencilerimiz Zirvede

12-13-14 Ocak 2018 tarihlerinde yaklaşık 160 okulun yarıştığı İstanbul geneli okullar arası en geniş katılımlı ‘’XXVII. Eyüboğlu Dostluk Satranç Turnuvası’’ düzenlendi. Okulumuz iki kategoride temsil edildi ve ikisinde de rakiplerinden daha fazla galibiyet alarak Küçükler ve Yıldızlar kategorisinde birinci oldu. Küçükler takımı; Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA. Yıldızlar takımı; Devin HİŞİL, Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN, Ayşe Sena TOSUN. Öğrencilerimizi, ailelerini ve Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’İ tebrik eder, Türkiye finallerinde başarılar dileriz.  

Küçükler ve Yıldızlar Satranç Takımlarımız Zirvede

Okulumuz 5. ve 6. sınıf öğrencilerinden oluşan ‘’Yakan Top’’ takımımız, Kartal İlçe Milli Eğitim’in düzenlediği Geleneksel Çocuk Oyunları Yakan Top Turnuvasında Kartal üçüncüsü oldu. Heyecan dolu geçen yarışmalarda ter döken öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Serüven Devam Ediyor

Özel Yakacık Balkanlar Ortaokulu olarak, Fen Bilimleri dersi kazanımları ile ilişkilendirerek düzenlemiş olduğumuz “Enerji Tasarrufu ve Enerji Verimliliği” semineri ile farkındalık yarattık. Gerçekleştirdiğimiz etkinlik kapsamında enerji tasarrufunun önemini gündelik hayattan verdiğimiz sayısal örneklerle destekledik.  

Enerji Tasarrufunun Önemi Konusunda Farkındalık Yarattık

Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Beşincisini Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 12 Ocak 2018’de beşinci defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Balkanlar&Eryetiş Ailesinin başarılı ve anlamlı gününde satırlar, sözcükler dile geldi, güzel heyecanlar yaşandı. 2017 yılı kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 5.Mavi Çınar Ödülleri Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda 11 kategoride değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak “Gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni”nin 5.’sinde hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenimizin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle;

 • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Gönül ÜLKÜ-Gazanfer ÖZCAN
 • Bütün Zamanların En İyi Sporcusu- Naim SÜLEYMANOĞLU
 • Sanatçıya Saygı ve Müzik Onur Ödülü- Cahit BERKAY
 • Yılın En İyi Yazarı-Sunay AKIN
 • Yılın En İyi Takımı- Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı
 • Yılın En İyi Bilim Çalışması- Prof.Dr. Adnan AYHANCI
 • Yılın En İyi Televizyon Programı- Cüneyt ÖZDEMİR/ 5N 1K
 • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Nazlı ÇELİK
 • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Merve ÖZBEY
 • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Koray AVCI
 • Yılın En İyi Müzik Grubu- Pera Grubu
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…    

2017 Yılının En İyilerini Seçtiğimiz 5. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

5. ve 6. sınıf öğrencilerimizin katıldığı Kartal İlçe Milli Eğitim’in düzenlediği ‘’Geleneksel Çocuk Oyunları Mendil Kapmaca Yarışması’’nda takımımız tüm rakiplerini yenerek Kartal Şampiyonu oldular. Öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi kutluyor, İstanbul İl yarışmalarında takımımıza başarılar diliyoruz.  

Sezona Şampiyonlukla Başladık!

3.4.5.6.7. ve 8. sınıf öğrencilerimize ‘’spor kültürü’’ ve ‘’spor sevgisi’’ aşılamak amacıyla hem sporcu hem yazar olan Naz AYDEMİR AKYOL’u okulumuzda ağırladık, kitabını okuyup imza aldık. Öğrencilerimiz 10.01.2018 Çarşamba günü saat 19.00’da oynanan CEV Şampiyonlar Ligi Vakıfbank-Grot Budowlani Lodz Voleybol Maçında sahada harikalar yaratan Naz ablalarını izlediler ve Vakıfbank’ın 3-1 galip gelmesiyle mutluluklarına mutluluk kattılar. Öğrenci ve velilerimizin katılımıyla sporla dolu, eğlenceli bir akşam geçirdik. Vakıfbank’a CEV Şampiyonlar Liginde başarılar dileriz.  

Vakıfbank’ı Desteklemeye Gittik!

Anaokulu ve İlkokul öğrencileri 2018 yılını büyük bir coşku ile karşıladı. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu yılın ilk oyunu olan "Masal Treni "ni  sürpriz olarak öğrencilerimize sergiledi. Masallardan  tanıdıkları Pinokyo ve Külkedisi’nin tüm kahramanlarını  sahnede izlemek öğrencilerimize büyük mutluluk verdi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür eder, yeni yıllarını kutlarız.  

Yeni Yılı Coşkuyla Karşıladık

Okulumuzda Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretmeni Sema ÖZTÜRK ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet GEDİK tarafından 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerimize “Akran Zorbalığı ve Siber Zorbalık” konulu bir seminer verildi. Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK, öğrencilerimizin zorbaca davranışlarla karşı karşıya kaldıkları zaman bu durumla baş etme yöntemleri ile ilgili önerilerde bulundu. Ardından Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet GEDİK  ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi ve siber zorbalıkla karşılaşan kişilerin nereden,  nasıl yardım alacakları konusunda öğrencilerimizi bilgilendirip semineri sonlandırdı.  

Öğrencilerimizle Akran – Siber Zorbalık Semineri

23 – 24 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Küçükler Satranç Finali düzenlendi. İki günlük mücadele sonunda küçük ustamız Yağız Çınar AKIN üstün performansı ile tüm rakiplerini geride bırakarak ‘’İstanbul Şampiyonu’’ oldu. Finalde mücadele eden öğrencilerimiz Ali Atilla ÖPÇÜN, Elif BERKİ, Anıl Efe KAYA, Tuna Deniz PAÇ önümüzdeki yarışmalar için çok önemli deneyim kazandılar. Öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik eder, bir sonraki müsabakada başarılar dileriz.  

Tebrikler Küçük Usta!

Geleneksel yılbaşı kermesimiz Okul Aile Birliği tarafından okulumuzun lobisinde yapıldı. Yeni yıl için rengârenk süslenen okulumuz, kermesle daha da renklendi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak başta Okul Aile Birliği olmak üzere kermese destek verip katılan tüm velilerimize teşekkür eder, yeni yıllarını en içten dileklerimizle kutlarız.  

Yılbaşı Kermesimiz

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin ‘’yeni yıl’’ temalı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Öğrencilerimizin hayal güçlerini kullanarak yaptıkları tual üzerine akrilik ve kolaj çalışmaları okulumuzun lobisinde sizler için sergileniyor. Haydi o zaman sergiye!  

Sergimize Bekleriz!

Altı günde iki farklı turnuva oynayan Küçükler Takımı en son 12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde Özel Marmara Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen İstanbul Anadolu Yakası Okullar Arası Satranç Yarışması’na katıldılar ve okul sporlarında olduğu gibi tüm rakiplerini yenerek tekrar birinci oldular. Ümitler Takımı ise bu turnuvaya 12.sırada başladı ve turnuvayı 5.sırada tamamladı. Küçükler takımı: Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA, Elif BERKİ. Ümitler takımı: Beren ARSLANTÜRK, Taha SANCAKTUTAN, Bora KAYA, Deniz TURAN. Yıldızlar Takımı bu hafta 13 yaş İstanbul birinciliğinde bireysel oynadılar ve yarışma sonucunda Devin HİŞİL 4. sırada, Oğuz Kağan AYDIN 5. sırada, Ege ALPİN 6. sırada yer aldılar. Öğrencilerimizi, ailelerini, Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i ve takımına destek olan tüm Okul Yöneticilerini, servis bölümünü, yemekhane personelini ve emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz. Biz bir aileyiz!  

Satranç Küçükler Takımından Yeni Bir Galibiyet!

Her yıl 1 Ocak’ta bir yıl biter, yeni bir yıl başlar. Dışarıda kar, evlerde yeni yıl coşkusu…  Okullar âdeta bayram, panolarda kardan adam. Ne güzel şeysin sen yeni yıl, hep içimizi ısıtan!

Biz Yeni Yıla Hazırız, Ya Siz?

Yeni yıl hazırlıklarına tual üzerine kolaj çalışmalarıyla başlayan 6. sınıflarımız, yaratıcı fikirlerini ve yeteneklerini ortaya koyarak bizlere renk cümbüşü yaşattılar. Bu yeni yıl çocuklarımızın hayalleri kadar renkli geçsin!  

Renkli Bir Yıl Olsun!

Yakacık Balkanlar Koleji olarak 12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakasında düzenlenen ‘’Okul Sporları Satranç Yarışması’’na katıldık. Satranç eğitimine önem veren okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada Küçükler Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA, Oğuzhan KAYA ve Yıldızlar Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Devin HİŞİL, Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN ve Ayşe Sena TOSUN üstün performans göstererek grup birincisi oldular ve final oynamaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve Satranç öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder finalde başarılar dileriz.

Satrançta Finaldeyiz!

5.sınıf öğrencilerimiz İngilizce dersinde öğrendikleri bilgiler doğrultusunda kek yaptılar ve yaptıkları bu enfes kekleri okulumuzun yemekhanesinde sergilediler. Öğrencilerimiz için çok eğlenceli ve öğretici bir aktivite oldu.  

Küçük Aşçılarımız İşbaşında!

Yakacık Balkanlar Koleji’nde ‘’yeni yıl’’ heyecanı! 5. Sınıf öğrencilerimiz, tual üzerine acrelik boya ile yaptıkları birbirinden renkli çalışmalar ile sergiye hazırlar. Öğrencilerimizin hayal güçleri ve yetenekleri sayesinde okulumuz yeni yıla çok renkli girecek!  

Yeni Yıla Rengârenk Giriyoruz!

‘’10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası’’nı okulumuzda bir etkinlik ile kutladık. Okulumuza davet ettiğimiz Avukat Sayın Gülbahar MACİT ERZİNCAN, öğrencilerimize insan haklarının tarihi, çocuk hakları ve demokrasi kavramlarını ayrıntılı bir şekilde anlattı. Seminer sonunda öğrencilerimiz Gülbahar MACİT ERZİNCAN’a  ‘Çocuk Hakları’  ile ilgili sorular yönlendirdiler. Balkanlar Koleji ailesi olarak kendisine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.  

Haklarımızı Öğrendik!

12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakası Okul Sporları ‘’Satranç Yarışması’’ düzenlendi. Satranç eğitimine önem veren okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada Yıldızlar Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Devin HİŞİL, Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN ve Ayşe Sena TOSUN üstün performans göstererek grup birincisi oldular ve final oynamaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve Satranç öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder finalde başarılar dileriz.  

Yıldızlar Satranç Takımından Birincilik

12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakası Okul Sporları ‘’Satranç Yarışması’’ düzenlendi. Satranç eğitimine önem verem okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada Küçükler Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA ve Oğuzhan KAYA üstün performans göstererek tüm rakiplerini yendiler ve grup birincisi olarak final oynama hakkı kazandılar. Öğrencilerimizi ve Satranç öğretmeniz Cengiz TOPEL’i tebrik eder, finalde başarılar dileriz.  

Küçükler Satranç Takımından Birincilik

A Milli ve Vakıfbank Voleybol Takımı oyuncusu Naz AYDEMİR AKYOL 'u  yazar kimliği ile okulumuzda ağırladık. Sayısız başarılarla ülkemizi gururlandıran Filenin Sultanları'nın Milli Pasörü; sporcu geçmişi, başarıları ve yazarlık deneyimini paylaşmak üzere aramızdaydı. Okulumuzun adını sayısız başarılara yazdıran öğrencilerimiz imza gününe yoğun ilgi gösterdi, Naz Ablaları öğrencilerimize başarısızlıklar karşısında yılmamalarını ve daima çalışmaları gerektiğini söyledi. Sporda gösterdiği başarılarının sırrını ve sporun hayatımızdaki önemini anlatan "3,2,1 BAŞLA" adlı kitabını öğrencilerimiz için imzaladı. Balkanlar Koleji ailesi olarak  Naz AYDEMİR AKYOL'a   ve Kitap Dünyası'na teşekkür ederiz. ​Naz Aydemir Akyol​​ Kimdir?​ 2002-2003 sezonu öğrencilik yıllarında, okul takımına ek olarak Eczacıbaşı Voleybol yıldız ve genç takımlarında oynamaya başladı. 2003-2004 Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası’nda ilk kez giydiği formayla “En İyi Pasör” seçildi. 2004-2005 Eczacıbaşı A takımıyla Top Teams Kupası Final Four’a katıldı. 2005-2006 Tam zamanlı olarak A takımda oynamaya başlayan Naz, Eczacıbaşı’nın birinci pasörü olarak üç yıl üst üste Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı sezon içinde Eczacıbaşı’nın Yıldız, Genç, A Takımları​nda​  tam dört şampiyonluk kupasının birden sahibi oldu. 2007-2008 Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası’nda ikincilik kürsüsüne çıkarak Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştiren Yıldız Kız Milli Takımı’nın ve 2008 Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Genç Bayan Milli Takımı’nın kaptanlığını yaptı. Takım başarısına ek olarak, Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda “En Değerli​ ​Oyuncu”  seçilerek ülkemize bu gururu yaşatan ilk sporcu oldu. 2008-2009  Türkiye Kupası’nda final, Türkiye Ligi Play-Off serisinde final ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Final Four oynadı. 2009-2010 Fenerbahçe Universal takımına transfer olan Naz AYDEMİR, şampiyonluk serisine burada da devam etti. Yeni takımıyla ilk iki sezonunu; iki Süper Kupa şampiyonluğu ve bir Türkiye Kupası şampiyonluğu elde ederek tamamladı. Her iki sezonda da Türkiye Ligi final serisinde “En İyi Pasör” ödülünü aldı. 2011-2012 Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Naz AYDEMİR, aynı turnuvada “En İyi Pasör’’ seçildi. A Milli Takım’la birlikte, aynı sezonda, Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemesi birincisi, Dünya Grand Prix üçüncüsü ve İtalya Alassio’daki Edison Cup birincisi olan Naz, kariyerine bu başarıları ekleyerek kendisi için birçok ilke de imza atmış oldu. 2012’de Londra Olimpiyatları’nda oynayarak en büyük hedeflerinden birine de ulaşmış oldu. 2012-2013 Naz Aydemir Vakıfbank Spor Kulübü Voleybol A takımına transfer oldu. Vakıfbank ile Türkiye Kupası ve CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu kazandı. Takım başarısına ek olarak turnuvanın “En İyi Pasör” ödülünü üst üste ikinci kez kazandı. 2003 yılından beri; A Milli Takım​ınında​ ülkemizi temsil etmeye ​ Vakıfbank Voleybol takımında  ​devam e​tmektedir.​   ​​Balkanlar Koleji olarak Naz AYDEMİR AKYOL'A  teşekkür eder, başarılarının devamını  dileriz.  

Milli Voleybolcu Naz Aydemir Akyol’u Okulumuzda Ağırladık

Kartal ilçesi genelinde düzenlenen ‘’Enerji Verimliliği’’ konulu öykü yarışmasında okulumuzu 6/A sınıfı öğrencilerinden Oğuzhan KAYA temsil etmiş, yarışma sonucunda ilçe ikincisi seçilerek hepimizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Bir Başarı da Oğuzhan Kaya’dan!

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır. Yirmibirinci Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir.

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz