17 Kasım Cumartesi günü saat 10.00- 13.00 arasında ilkokul veli toplantımız gerçekleşti. Hemen ardından saat 13.00- 14.00 arasında Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT’un katılımıyla Okul Aile Birliği Genel Kurul toplantısı gerçekleşti. Toplantıya katılan öğretmenlerimiz ve velilerimiz kendi oylarıyla Okul Aile Başkanı ve Başkan Yardımcısını seçildi. Ardından 14.00 - 17.00 arasında ortaokul veli toplantımız gerçekleşti. Velilerimiz çocuklarının durumları hakkında öğretmenleriyle birebir görüşme fırsatı buldular. Toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Ortaokul- İlkokul Veli Toplantısı ve Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı Gerçekleşti

Okulumuzda 12-18 Kasım Diyabet ve Obezite Haftası nedeniyle, VM Medical Park  Pendik Hastanesi’nden gelen Diyetisyen Gamze EKİNCİ tarafından; ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize sağlıklı ve dengeli beslenme konulu bilgilendirme semineri verildi. Uzmanımızın sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirmesinin ardından okulumuzun velilerinden Şenay AYİNDİ “Diyabet” ile ilgili öğrencilerimize bilgiler vererek, bizlerle deneyimlerini paylaştı. Öğrencilerimiz için çok faydalı bir seminer oldu.  

Diyabet ve Dengeli Beslenme Seminerimizi Gerçekleştirdik

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yitirişimizin üstünden tam 80 yıl geçti. Kalplerimiz Atamızın özlemiyle attı bugün. Okulumuzun bahçesinde toplandık, Atamızın büstünü saygıyla selamladık. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT okulumuz adına Atamızın büstüne çelenk sundu ve ardından sınıflarımızın saygı geçişiyle törenimiz devam etti. Çocuklarımız okudukları şiirler, söyledikleri şarkılar, yaptıkları oratoryolar, piyeslerle  kalplerindeki Atatürk sevgisini ve özlemini bir kez daha bizlere gösterdiler. O, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baş, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan kahramandı. Hiçbir isim onun kadar güzel değildi, olmayacaktı. Türk Milleti’nin eşsiz evladı Atatürk! Sen rahat uyu yatağında. ‘’En büyük eserim.’’ dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir.  

Atamızı Özlemle Anıyoruz

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK, 8.  Sınıf öğrencilerimize “Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Sınav Kaygısı” konulu bir seminer verdi ve öğrencilerimize etkin çalışma yöntemleri ve sınav kaygısı ile baş edebilme becerileri ile ilgili önerilerde bulundu.  Ayrıca sınav kaygısı ile baş edebilme becerileri ve nefes egzersizleri çalışmaları ile öğrencilerimizle kısa bir etkinlik yapıldı.  Seminer sonunda öğrencilerimize “Verimli Ders Çalışma Teknikleri Etkin Dinleme Becerileri” konulu bir bülten dağıtıldı. Seminer sonrasında Müdür Yardımcımız Mehmet OLGUN, öğrencilerimize sınava hazırlık sürecinde okulumuz tarafından yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.  

Verimli Ders Çalışma Teknikleri Ve Sınav Kaygısı Semineri

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretmenlerimizden Sema ÖZTÜRK tarafından 5. 6. 7.  sınıf öğrencilerimize; Zeynep CERAN tarafından ise 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize  “Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Sınav Kaygısı” konulu bir seminer verildi ve Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimize etkin çalışma yöntemleri ve sınav kaygısıyla baş edebilme becerileri ile ilgili önerilerde bulundu.  Ayrıca sınav kaygısı ile baş edebilme becerileri ve nefes egzersizleri çalışmaları ile ilgili öğrencilerimizle kısa bir etkinlik yapıldı.  Seminer sonunda öğrencilerimize “Verimli Ders Çalışma Teknikleri Etkin Dinleme Becerileri” konulu bir bülten dağıtıldı.  

Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Sınav Kaygısı Semineri

Ulu Önder Atatürk’ün bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşku ve heyecanla kutladık. Öğrencilerimiz ‘Cumhuriyet’ sevgilerini yaptıkları gösteriler, orotoryolar ve piyeslerle bir kez daha gösterdiler. Biz bugün ‘’Cumhuriyet’i biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.’’ ilkesine bağlı kalarak, bu kutlu günü her daim yaşayacağımıza ve yaşatacağımıza söz verdik. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!  

Cumhuriyet 95 Yaşında!

19 Ekim Cuma günü yapılan okul meclisi seçimleri sonucunda 7-A sınıfından Oğuzhan KAYA “okul başkanı” olarak seçilmişti. Öğrencimiz, Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT tarafından makamına kabul edilerek tebrik edildi ve Okul Müdürümüz öğrencilerden gelen talepleri ve okul başkanının okulumuza yapacağı katkıları dinledi. Oğuzhan KAYA’ya okul meclis başkanlığı görevinde başarılar dileriz.  

Okul Meclis Başkanımız Çalışmalarına Başladı

Cumhuriyet Bayramı’mızın  95. yılı nedeniyle  22 Ekim- 2 Kasım tarihleri arasında okul lobisinde Atatürk'ün  fotoğraf sergisi açılmıştır. Herkesi sergimize bekleriz.  

Atatürk Fotoğraf Sergisi

Öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini desteklemek amacıyla gizli oy-açık sayım ilkesiyle “Okul Öğrenci Meclisi Seçimleri” gerçekleştirildi. Temsili demokrasinin birebir örneğini yaşayarak oy veren, çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi ve sandık kurullarında ve oy sayımında etkin görev alan öğrencilerimize teşekkür ederiz. Okul seçim kurulunun belirlediği seçim takvimine göre okul meclisini oluşturan sınıf temsilcilerinin seçimleri geçen hafta tamamlanmıştı. Öğrencilerimiz 19 Ekim Cuma günü yapılan seçimler sonucunda, Geçersiz oy                         :4 Can AYVAT                         : 17 Ecem ÖZTÜRK                  : 33 Zeren Sanem YEŞİLYURT: 42 Azra YILMAZ                      : 52 Mehmet Efe BRANGAR : 92 Oğuzhan KAYA                  : 118 oy almıştır. Meclis Başkanlığına 7-A sınıfından Oğuzhan KAYA seçilmiştir. Okul Meclisi Başkanımıza başarılar diliyoruz.  

Okulumuzda Okul Başkanlığı Seçimleri Yapıldı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Balkanlar Koleji öğrencileri “okul temsilcisi”ni verdikleri oylarla belirleyecekler. Okul başkanlığına aday olan; 5-A sınıfından Zeren Sanem YEŞİLYURT, 5-B sınıfından Can AYVAT, 6-C sınıfından Ecem ÖZTÜRK, 7-A sınıfından Oğuzhan KAYA, 7-B sınıfından Mehmet Efe BRANGAR ve 8-B sınıfından Azra YILMAZ kendi hazırladıkları konuşmaları arkadaşlarıyla paylaştılar ve büyük alkış aldılar. Hepinize bol şans çocuklar!  

Okul Başkanımızı Seçiyoruz!

06 – 07 Ekim tarihlerinde, 2018 – 2019 Sezonu İstanbul Yıldızlar İl Birinciliği düzenlendi. Okulumuzun başarılı satranç sporcusu Ege ALPİN, 14 yaş genel kategoride mücadele etti ve üstün performans sergileyerek “İstanbul Şampiyonu” oldu. Öğrencimizi, ailesini, Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i ve emeği geçen tüm antrenörleri tebrik eder, Türkiye finallerinde başarılar dileriz.  

Yeni Sezonda İlk Şampiyonluk!

Ana gibi yar olmaz, İstanbul gibi diyar; Güleni şöyle dursun, ağlayanı bahtiyar…   “6 Ekim” tarihi, içinde yaşadığımız bu güzel şehir için ve tüm ulusumuz için büyük bir önem taşımaktadır. Tarih boyunca pek çok ulusun sahip olmak istediği, belki de uğruna en fazla savaş yapılan İstanbul’umuzun kurtuluşunun 95. yıl dönümü okulumuzun bahçesinde yapılan bir törenle kutladık. Törende şiirler okundu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Bu anlamlı törende görev alan öğrencilerimizi gönülden kutluyoruz.  

6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu’nun 95. Yılını Kutladık

Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri çok mutlu! Çünkü anasınıfı öğrencilerimiz eğitim görecekleri yeni binalarına, diğer tüm öğrenciler ise yeni bahçelerine kavuştular. Yeni yaşam alanımız çocuklarımıza birçok hizmet sunmaktadır. Çocuklarımız, bahçemizde bulunan çeşitli spor alanları ile seneye daha sportif başladılar; doğal yaşam alanları ile tüm canlı varlıklarla iç içe oluyorlar ve amfi tiyatr ile sanatsal yönlerini geliştiriyorlar. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemizde bulunan hobi bahçesi ile çocuklarımız yaz mevsiminde yaz meyve-sebzeleri, kış mevsiminde ise kış meyve- sebzeleri ekebilecek, toprakla iç içe olacaklardır. Bu yıldan itibaren daha güvenli ve rahat ulaşım için servis kullanan öğrencilerimizin giriş-çıkışları yeni bahçemizden olacak, öğrencilerimiz oradan sınıflarına gideceklerdir. Balkanlar Koleji ailesi olarak, yeni yaşam alanınızda güzel seneler geçirmenizi dileriz.  

Öğrencilerimiz Yeni Yaşam Alanlarına Kavuştular

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk veli tanışma toplantısını yaptık. Sevgili velilerimizin katılımıyla geçekleşen toplantıda; öğretmenlerimiz yıl içinde öğrencilerle nasıl bir yol izleyeceklerini anlattılar. Yeni eğitim yılımızda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

İlkokul – Ortaokul  Veli Tanışma Toplantımız Gerçekleşti

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına katılan öğrencilerimize yöneticilerimiz ile beraber küçük bir sürpriz yaptık. Okul müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize hoş geldiniz diyerek, yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.  

Aramıza Bu Yıl Katılan Öğrencilerimiz İle Tatlı Buluşma

Öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini anlatan bir açılış konuşması yaparak öğrencilerimize başarılar diledi. 8.sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerimize kardeşliği ve bağlılığı simgeleyen çiçekleri takdim etti ve büyük alkış aldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerimiz sınıflarında yerini aldı.  

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Yakacık Balkanlar Koleji öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerini kucaklamak için bekliyorlar. Balkanlar Koleji Ailesi olarak tüm öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar dileriz.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırız!

Günümüzde yazılımın değeri artarken kodlama, yeni çağın alfabesi olarak hayatın her alanında önem kazanıyor. Yakacık Balkanlar Koleji  uygulanan kodlama dersleri, geleceğin endüstri devrimi Endüstri 4.0’a hazır bir nesil yetiştiriyor.   Dünyanın önde gelen ülkeleri kodlama derslerini müfredatlarına alıyor Yeni sanayi devrimi olarak anılan Endüstri 4.0, üretim şekilleri başta olmak üzere dünyanın geleceğini yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor. Ekonomisi gelişmiş ülkeler eğitim müfredatlarını Endüstri 4.0’a göre şekillendiriyor; STEM eğitimiyle yeni nesilleri değişen üretim şekillerine hazırlarken, ilkokuldan itibaren kodlama derslerine ağırlık veriyorlar.   Yakacık Balkanlar Koleji erken çocukluk eğitiminde başlıyor. Kodlama ve Robotik dersleriyle tanışan Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri, daha geç yaşlarda bu alanla ilgili dersler alan yaşıtlarına göre yazılım diline daha kolay adapte oluyor.     Kodlama diliyle erken çocukluk eğitimi döneminde tanışan Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri, evrensel bir dil olarak gün geçtikçe önem kazanan kodlamaya hakim, projelerini hayata geçirebilen, algoritmik düşünme becerisi gelişmiş, üretken bireyler olarak ülkemizin geleceğini yazacak. Kodlama eğitiminin erken yaşta başlamasıyla ülkemize teknolojiyi takip eden değil üreten bireyler kazandırılması hedefleniyor.          

Kodlama ve Robotik Dersleri İle Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz

Balkanlar Koleji ailesi, çok özel ve anlamlı bir tören için bir aradaydı. 8. sınıflarımızı geleceğe uğurladık… Mezunlarımız yeni bir başlangıç için keplerini attılar. Öğrencilerimizi kutluyor, onlara başarılar diliyoruz.  

8. Sınıflarımızın Kep Töreni

Başarılarla dolu bir seneyi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık.  Karne alımının ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize bol kitap okumalı, bol dinlenmeli bir yaz tatili diledi. Sevgili Öğrencilerimiz, geriye dönüp baktığınızda ne iyi arkadaşlıklar edindim, ne büyük başarılara imza attım, ne yararlı bilgiler öğrendim… diyebiliyorsanız ne mutlu size, ne mutlu bize! İyi tatiller çocuklar, sizleri çok özleyeceğiz!  

Karne Coşkusunu Doyasıya Yaşadık

Tüm öğrencilerimiz, 2018- 2019 eğitim- öğretim yılında kullanıma açılacak olan yeni bahçelerini gezdiler, yeni yaşam alanlarını gördüler, yeni bahçelerinde onlara sunulacak hizmetleri öğrendiler. Bahçelerinde yapılacak olan ‘’Spor Alanları” ve “Amfi Tiyatr” ile sportif, sanatsal yönleri gelişecekler; ‘’Hayvanat Bahçesi’’ ile hayvanlarla iç içe olacaklar; ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” ile de teneffüslerini daha eğlenceli geçirecekler. Balkanlar Koleji ailesi olarak, yeni yaşam alanınızda güzel seneler geçirmenizi dileriz.  

Öğrencilerimiz Yeni Yaşam Alanlarını Gezdiler

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Yabancı Diller Bölümü olarak düzenlediğimiz “Nationality Fest” etkinliğinde, öğrencilerimiz danslarla ve hazırladıkları stantlarla ülke tanıtımları yaparak festival tadında, eğlenceli bir gün geçirdiler.  

“Nationality Fest” Etkinliğimiz Tamamlandı

Okulumuzda 2 Haziran Cumartesi günü, Liselere Geçiş Sınavına girecek olan 8. Sınıf öğrencilerimizle sınav öncesi birlikte kahvaltı yaparak ve pasta keserek, öğrencilerimize moral vermeye çalıştık.  Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT, her daim öğrencilerimizin yanında bulunarak gereken desteği öğrencilere vereceklerini söyledi. Okul Müdür yardımcımız Mehmet OLGUN ve Okul Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK sınava az bir zaman kala ve sınav günü neler yapılması gerektiği ve sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda öğrencilerimize önerilerde bulundu.  Daha sonra okul yöneticilerimiz, sınıf rehber öğretmenlerimiz, danışman öğretmenlerimiz, rehber öğretmenimiz öğrencilerimizle pasta keserek moral verdiler. 2 Haziran’da sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

Sınav Stresini Pasta Keserek Attık

Okulumuzun tiyatro grubu, bu yıl seyircilerinin karşısına Turgut ÖZAKMAN'nın "AH ŞU GENÇLER" adlı oyunu ile çıkıyor. Eylül ayında ‘’diksiyon/artikükasyon/beden dili’’ çalışmaları ile başlayan tiyatro aktivitemiz, yılbaşından sonra ‘’doğaçlamalar’’ ile devam etti. İkinci dönem ise rol dağıtımları yapılarak provalara başlandı ve ezber provalarımız gösteri gününe kadar sürdü. Bu tür sahne gösterileri; çocuklara toplum içinde konuşma cesareti verir, hareketine yorum katmayı öğretir, güzel konuşmasını sağlar ve kendini gösterme fırsatı verir. Tüm ekibimin okul hayatları boyunca sahne gösterilerine devam etmelerini bekliyorum. Perde derken; tüm oyuncularıma emeklerinden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim.    

Ah Şu Gençler, Nasıl Da Yetenekliler!

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır. Yirmibirinci Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir.

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz