Türkiye Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu okullar arası satranç turnuvasına katılan Balkanlar Koleji Yıldız Erkek Satranç Takımı’mız büyük bir başarıya daha imza attı. Dört aşamadan oluşan turnuvaya Türkiye genelinden 1750 okul katıldı. Yıldız Erkek Satranç Takımı’mız toplamda 24 maçın 23’nü kazandı ve 1 beraberlik elde etti. Karaman ilinde 09-13 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen büyük final etabına 34 ilden 100 takım ve 511 sporcu katıldı. Oynanan maçlar neticesinde okul takımımız,  namağlup “Türkiye Şampiyonu” oldu. Bu ne büyük bir başarı, bu ne büyük bir gurur! Bize bu gururu yaşatan satranç sporcularımız Ege ALPİN, Devin HİŞİL, Oğuz Kağan AYDIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK ve Yağız Çınar AKIN’ı tebrik ediyor, onları çalıştıran ve yarışmalarda rehberlik eden Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’e teşekkür ediyoruz.

Yıldız Erkek Satranç Takımı Türkiye Şampiyonu!

Bir dönemi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji Ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık. Öğrencilerimize karne verilmesinin ardından okulumuzun bahçesinde gerçekleşen törende çeşitli kategorilerde dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildiler. İngilizce Kitap Okuma Yarışması’nda hazırladıkları projelerle dereceye giren öğrencilerimiz; Robmistanbul Labirent Çözen Kategorisi’nde, Robmistanbul Çizgi İzleyen Kategorisi’nde, Robmistanbul Serbest Kategorisi’nde ve İTÜ Robot Olimpiyatları Çizgi İzleyen Kategorisi’nde birinci olan öğrencilerimiz; Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği turnuvada dereceye giren öğrencilerimiz;  Okullar Arası Artistik Cimnastik İstanbul Şampiyonası Takımlar Kategorisi’nde dereceye giren ve şampiyonluk alan öğrencilerimize ödülleri verildi. Öğrencilerimizin başarısında emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Balkanlar Koleji’nde başarılar bitmez! LGS’de 90 sorunun 90’ınını da doğru cevaplayarak “Türkiye Şampiyonu” olan öğrencimiz Oğuz Kağan AYDIN plaketini aldı ve bizleri gururlandırdı. Ardından Karaman’da yapılan 2019 Okul Sporları Satranç Turnuvası’nda “Türkiye Şampiyonu” olan okul satranç takımımız alkışlar eşliğinde plaketlerini aldılar. Bize bu gururu yaşatan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, onlara emek veren öğretmenimiz Cengiz TOPEL’e teşekkür ediyoruz. Plaket alımının ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT, okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik ederek onlara bundan sonraki eğitim öğretim yıllarında başarılar diledi.  Heyecanlı oldukları yüzlerinden okunan öğrencilerimiz, mutlu bir şekilde tatillerine başladılar. Herkese iyi tatiller!

Başarılarla Dolu Bir Senenin Tatil Zili Çaldı!

12.06.2019 tarihinde The Green Park Pendik Hotel’de değerli velilerimizin ve öğretmenlerimizin katılımıyla 8/A ve 8/B sınıfı öğrencilerimizin “mezuniyet baloları” yapıldı. Öğrencilerimiz, çok sevdikleri arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın hüznünü yaşarken aynı zamanda yeni bir hayata başlamanın heyecanı içindeydiler. Şarkılar söylediler, danslar ettiler, doyasıya eğlendiler. Ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT, öğrencilerimize gelecek hayatlarında başarılar dileyerek, onlarla birlikte mezuniyet pastalarını kesti. Çok keyifli ve coşkulu bir gün geçirdik. Yolunuz açık olsun çocuklar, kapımız size her zaman açık!

8. Sınıflarımız Mezun Oluyor!

1 Haziran Cumartesi günü sınava girecek olan 8. sınıf öğrencilerimiz için; okul yöneticilerimiz, sınıf rehber öğretmenlerimiz, danışman öğretmenlerimiz, branş öğretmenlerimiz ve rehber öğretmenimizin katılımıyla okulumuzda pasta kestik ve sınav öncesi öğrencilerimize moral vermeye çalıştık. Ortaokul Müdür Yardımcımız Mehmet OLGUN, her daim öğrencilerimizin yanında olacaklarını ve gereken desteği onlara vereceklerini söyledi. Ortaokul Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK, sınav günü neler yapılması gerektiği ve sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda öğrencilerimize hatırlatmalarda bulundu. 1 Haziran’da sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Sınav Stresini Pasta Keserek Attık

1 Haziran Cumartesi günü sınava girecek olan 8. sınıf öğrencilerimize, Ortaokul Müdür Yardımcımız Mehmet OLGUN ve Ortaokul Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK; sınav öncesi, sınava az bir zaman kala ve sınav günü neler yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundular.  Sınav esnasında öğrencilerimizin dikkat etmeleri gereken konular üzerinde durdular. 1 Haziran’da sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

LGS Sınav Stratejileri

Özel Yakacık Balkanlar Koleji 8.sınıf öğrencilerimiz için, 1 Haziran’da girecekleri ve yoğun bir tempoyla hazırlandıkları LGS sınavı öncesinde “motivasyon kahvaltısı” düzenlendi. Öğrencilerimiz moral kahvaltısında, kendilerine destek veren öğretmenleri ile hem doyasıya eğlendiler hem de sınav öncesi moral depoladılar. Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT, öğrencilerimizle konuşma yaparak yıl içinde gösterdikleri çalışma performansı için onlara teşekkür etti ve LGS sınavında başarılar diledi.

8. Sınıf Öğrencilerimiz İle Motivasyon Kahvaltısında Buluştuk

5/A ve 5/B sınıfı öğrencilerimiz; hazırladıkları “Prep Show” gösterisini 22 Mayıs Çarşamba akşamı velilerimize ve öğretmenlerimize sergilediler. Keyifli sunumlarıyla hem eğlendirdiler hem de izleyenlere nostaljik bir gece yaşattılar. Bu güzel gösterilerinden dolayı öğrencilerimize ve onlara emek veren öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Şölen Tadında Bir Akşam!

Balkanlar Koleji’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile coşkuyla kutlandı. Törenimiz, okulumuzun ön bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Satrançta derece alan öğrencilerimize ve Robm İstanbul Vek Robotiks Yarışması’nda Çizgi İzleyen kategorisinde İstanbul birincisi olan öğrencilerimize madalyaları ve kupaları verildi. Ardından tüm öğrencilerimiz, bando takımı ile yürüyüşe katıldılar. Okula geri döndüklerinde okulumuzun yeni bahçesinde onları birbirinden güzel sürprizler bekliyordu. Bahçemiz; canlı langırt, canlı rodeo, 3’lük yarışma, ayakla labut devirme, slalom çubuğuna çember atma, çuval yarışı, halat kaşıkla top taşıma, masa tenisi vb. etkinlikleriyle tam bir şölen alanıydı.  Şölen,  “Gazcı Kardeşler” müzik grubunun şarkılarıyla devam etti. Atanın gençleri, 100 yıldır süregelen bir coşkuyla şarkılar, marşlar söylediler. Türk milletinin ve Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun!  

Balkanlar Koleji’nde 100. Yıl Coşkusuyla 19 Mayıs!

Okulumuzun yeni bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliğimizi" gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, yıl içinde aldıkları laboratuvar eğitimi ile biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yaptılar ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemini vurgulayarak, okulumuzun bilim ve proje çalışmalarına verdiği önemi gösterdiler. Ayrıca Robotik Kulübü öğrencilerimiz de sene içinde yaptıkları çalışmalarını sundular. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz, elleriyle yaptıkları kokulu dekoratif sabunların ve doğa dostu bez çantalarımızın satışını gerçekleştirdiler. Ve elde ettikleri gelirle bir köy okulumuza mikroskop alacak parayı topladılar. Öğrencilerimizin deneylerini yaparken göstermiş oldukları el becerisi ve güzel sunumları gurur vericiydi. Bilim Şenliği’nde öğrencilerimizden hiçbir yardımı esirgemeyen Fen Bilgisi öğretmenlerimiz Seda YILDIZ’a ve Levent ADIYAMAN’a; yardım kampanyasına ilgiyle katılan öğrencilerimize, velilerimize, öğretmen ve okul yöneticilerimize teşekkür ederiz.

Bilim Şenliği!

08- 09-10 Mayıs 2019 tarihlerinde okul lobisinde Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından  "Anneler Günü Kermesi’’ düzenlendi.  Kermesimize, öğrencilerimiz ve velilerimiz  yoğun katılım ve ilgi gösterdiler. Balkanlar Koleji ailesi olarak, kermesi düzenleyen Okul Aile Birliği üyelerimize teşekkür eder, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarız.

Anneler Günü Kermesi

Okulumuz 8. sınıf öğrencileri; bir üst öğretim kurumlarını daha yakından tanımaları, ilgi yetenek ve kişiliklerine uygun programları öğrenmeleri amacıyla Kartal meydanda kurulan “Mesleki Teknik Eğitim Tanıtım Fuarı”nı gezdiler, meslekleri yerinde tanıdılar.

8. Sınıf Öğrencilerimiz Meslek Lisesi Tanıtım Fuarı’nda

Okulumuz 4. ve 5. sınıflarından oluşan basketbol takımımız, Yakacık Fen Bilimleri Koleji ile hazırlık maçı yaptı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen maçta takımımız çok iyi mücadele etti. İki takımı da tebrik eder, başarılar dileriz.

Basketbol Takımımız Sahada 

Yakacık Balkanlar Koleji mezunları yeniden bir arada. 5 Mayıs Pazar günü; kurucularımız, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve mezun öğrencilerimiz saat 14.00'te Yakacık Balkanlar Koleji bahçesinde buluştu. Öğrencilerimiz hem öğretmenleriyle hem de arkadaşlarıyla hasret giderdi. Öğrencilerimizi canlı müzik performanslarıyla trio sanat ekibi karşıladı. Ardından okulumuzun yeni bahçesinde toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK bir konuşma yaparak mezunlarımıza bir dernek çatısı altında toplanma çağrısında bulundu. Mezunlar gününün sembolü olan Balkan böreği ve ikramlar eşliğinde sohbetler edildi, eski günler yâd edildi. Mezunlar buluşmasına yoğun ilgi gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz. Fotoğraf galerisi için tıklayınız...  

Yakacık Balkanlar Koleji Mezunlar Buluşmasının İkincisi Gerçekleşti

Voleybolda Vestel Venüs Sultanlar Ligi Play Off Final serisinin dördüncü maçında, Eczacıbaşı Vitra - Vakıfbank karşılaştı. Heyecan dolu maçta öğrencilerimiz ile beraber Vakıfbank Tribünündeki yerimizi aldık. Çekişmeli geçen setler sonunda 2-2'lik eşitlik sağlayan Vakıfbank, final setinde  15-13 öne geçen Eczacıbaşı Vitra'nın maçı kazanmasına engel olamadı. Son saniyelere kadar mücadele eden Vakıfbank'a final maçında başarılar, öğrencilerimize ise spor dolu günler dileriz.

Heyecan Dorukta!

Eryetiş Balkanlar Eğitim Kurumları Pendik Kampüsünde düzenlenen, EduCatRobotics-Vex Turkiye’nin gerçekleştirdiği “RobMistanbul 2019 Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası”nda ortaokul ve ilkokul kategorilerinde toplam 3 birincilik ve 1 üçüncülük kazandık. Ortaokul öğrencilerimiz Atilla KOÇ, Alp Onat GENÇ, Kubilay SALİKOĞLU ve Taha Emir SANCAKTUTAN en küçük parçalarına kadar kendi el emekleri ile geliştirdikleri algoritmaları kullanarak Çizgi İzleyen Kategorisinde İstanbul birincisi oldular. Nebil ARSLANTÜRK ve Arda GÖRAL Serbest Kategoride Bluetooth kontrollü Robocross Robotları ile İstanbul birincisi oldular. İlkokullar arası düzenlenen yarışmalarda Mustafa Ayaz YILMAZ ve Ada CINDIK, Küçükler Engelden Kaçış Kategorisinde İstanbul birincisi; VEX Dostluk Mücadelesinde üçüncü oldular. Öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

“Robmistanbul 2019 Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası”Ndan Ödülle Döndük

5.ve 6. sınıflarımızla, 2003 yılında Haliç kıyısında 60.000 metrekarelik bir alanın üzerine kurulmuş Türkiye’nin ilk minyatür parkı olan Miniatürk’e gittik. Miniatürk’te, Türkiye’nin en gözde mimari eserleri ve değerleri, minyatür ölçeklerde tasarlanıp ziyaretçilerin ilgisine sunulmuştur. Bu gezi ile öğrencilerimiz;  “Kültür ve Miras”, “İnsanlar, Yerler ve Çevreler” üniteleri kapsamında inceledikleri doğal ve tarihi güzellikleri minyatüre edilmiş şekilde gezme fırsatı buldular. 57 eser İstanbul'dan, 51 eser Anadolu'dan, 12 eser ise Osmanlı coğrafyasından olmak üzere toplam 120 sabit eseri gezip, incelediler; anı fotoğrafları çektirdiler. Adeta bir mini Türkiye turu yaptılar. Öğrencilerimiz ile yaşadığımız coğrafyanın geçmişten bugüne gerek tarihi gerek doğal güzellikler ile ne denli zengin ve kıymetli olduğu bilinci ile gezimizi sonlandırdık.  

Balkanlar Koleji Mini Türkiye Turunda 

2. Dönem Ortaokul Veli Toplantımız, 27.04.2019 Cumartesi günü iki oturum halinde gerçekleşti. Toplantının ilk bölümü, 5. ve 6. sınıflarımızın velileri için saat 10.00- 12.00 arasında yapıldı. Saat 12.30’da velilerimize, Uzman Psikolog Esra TANRIVERDİ tarafından “Öğrenme Sistemi ve Dikkat Eksikliğinde Ebeveyn Tutumları” konulu bir seminer verildi. Ardından toplantının ikinci bölümü, 7. ve 8. sınıflarımızın velileri için saat 14.00- 17.00 arasında devam etti. Toplantıya yoğun ilgi gösteren velilerimize teşekkür ederiz.

Ortaokul Veli Toplantısı ve Rehberlik Semineri

Okulumuz 8. sınıf öğrencilerini bir üst eğitim kurumlarını yerinde görmeleri amacıyla rehberlik bölümü tarafından, Burak Bora Anadolu Lisesi ve Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’ne gezi düzenledi. Öğrenciler liseleri gezerek orada öğrenim gören öğrenciler ile buluştular, okullar hakkında bilgi sahibi oldular.  

8.Sınıf Öğrencilerimiz İle Liseleri Yerinde Tanıdık 

7. Sınıflar Münazara Yarışmamız gerçekleşti. 7-A ve 7-B sınıflarımız yarı finalde yarışacaklar. Öğrencilerimiz bir fikri savunmanın ve inandırıcı olmanın, beden diline ve diksiyona hâkim olmanın, zamanı değerli kullanmanın ve delillerden yararlanmanın konuşma esnasında ne denli önemli olduğunu kavradılar. Tüm yarışmacılarımızı tebrik ederiz.  

7.Sınıflar Münazara Yarışmamız Gerçekleşti

Bu yıl 17 – 27 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenen ve 33 ülkeden 392 sporcunun katılacağı Dünya Okullar Bireysel Satranç Şampiyonası bu yıl Antalya’da düzenleniyor. “En iyilerin” yarışacağı bu şampiyonada ülkemizi ve Balkanlar Koleji’ni İstanbul ve Türkiye şampiyonu olan Yağız Çınar AKIN temsil etmektedir. Biz öğrencimize sonsuz güveniyoruz ve ona şampiyona sonuna kadar bol şans diliyoruz.

Milli Sporcumuz Yağız Çınar Akın Dünya Okullar Satranç Şampiyonası’nda!

19-20-21 Nisan 2019 tarihlerinde İTÜ Maslak kampüsünde Ulusal Satranç Turnuvası düzenledi. Yarışmaya, Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL rehberliğinde Yakacık ve Pendik kampüsü satranç takımlarımız ile katıldık. Ve turnuva sonucunda Yakacık Yıldız Takımı, tüm rakiplerini yenerek birinci oldu. Ayrıca bireyselde Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN ve Tuna PAÇ birinci oldular; Devin HİŞİL ise üçüncü oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, bir sonraki Kastamonu Türkiye Grup Finallerinde başarılar dileriz.  

İTÜ Ulusal Satranç Turnuvasında Birinci Olduk!

Balkanlar Koleji’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile coşkuyla kutlandı. Törenimiz, okulumuzun ön bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında şiirler okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, satrançta derece alan öğrencilerimize madalyalar verildi. Ardından tüm öğrencilerimiz, bando takımı ile yürüyüşe katıldılar. Geri geldiklerinde okulumuzun yeni bahçesinde onları birbirinden güzel sürprizler bekliyordu. Asıl eğlence şimdi başladı! Bahçemiz; yüz boyama etkinlikleriyle, şişme balon parklarıyla, balonlarla, pamuk şekerlerle, mısırlarla, müziklerle, danslarla tam bir şölen alanıydı. Çocuklarımız doyasıya eğlendiler, bu kutlu günün keyfini çıkardılar. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi:  “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız…" Unutmamalıyız ki; Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.  Gününüz kutlu olsun çocuklar!  

Daha fazla fotoğraf için tıklayınız...

23 Nisan Tek Renk, Tek Yürek!

“Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinliği kapsamında; tarihsel ve kültürel değerlerimizi yerinde görmek ve öğrenmek amacıyla okulumuz 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerimiz ile 19- 21 Nisan 2019 tarihlerinde Çanakkale’ye gittik. Buram buram tarih kokan bu gezide öğrencilerimiz; şehitlikleri ziyaret ederek Çanakkale ruhunu yaşadılar. Çanakkale gezisinin ardından Bozcaada ve Assos’u gezen öğrencilerimiz, deneyimli rehberimiz eşliğinde tarih bilgilerini tazeleyip bu bilgilere yenilerini eklediler. Bu gezimizde öğrencilerimize; Ortaokul Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet OLGUN; okulumuz gezi kulübü üyelerinden matematik öğretmenlerimiz Sayın Demet KARACAER ve Sayın Gülşen EREN eşlik ettiler. Öğretmenleri ve arkadaşlarıyla keyifli vakit geçiren öğrencilerimiz, mutlu bir şekilde evlerine döndüler.  

Çanakkale Geçilmez, Geçilemez!

“Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”  M. Kemal ATATÜRK   Atatürk'ün bu güzel sözünden yola çıkarak, Balkanlar Koleji olarak sizlere sanatla iç içe geçmiş bir şölen hazırladık.  İlkokul öğrencilerimiz,  ''sanat ve spor etkinlikleri'' dersinde ilgi duydukları bir etkinlik seçtiler. Seçtikleri etkinliklere bir yıl boyunca çalıştılar, öğrendikleri bilgilerle yeteneklerini harmanladılar. Müzik, dans ve drama çalışmalarıyla bizlere şahane anlar yaşattılar. Sanat şöleninde emeği geçen öğretmenlerimize, en güzel performanslarını sergileyen öğrencilerimize ve bizden desteklerini esirgemeyen tüm velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.  

Uygulamalı Dersler, Sanat Şöleni İle Nisan Ayına Damgasını Vurdu! 

Küçük Erkek Basketbol Takımımız, toplam 16 takımın katıldığı turnuvada; 3 galibiyet, 1 mağlubiyet alarak “Kartal ikincisi” olmuş, bizleri gururlandırmıştır. Küçük Erkek Basketbol Takımı oyuncularımız: Anıl Efe KAYA’yı, Arda OYMACI’yı, Mert Savaş SADIKOĞLU’nu, Yiğit Çınar BULUT’u, Deniz Özgür UYAR’ı, Deniz Efe GÜMÜŞ’ü, Orkun ÖZÇIRPICI’yı, Can Baray GERÇEK’i, Taha Arif ÖZKAN’ı, Görkem AVŞAR’ı, Bedirhan BİTER’i, Kubilay SALİKOĞLU’nu, Cem DERİNAY’ı, Ege ŞENUSTA’yı, Ayberk ŞEKER'i ve onları çalıştıran beden eğitimi öğretmenlerimiz Orhan Selçuk KAHVECİOĞLU’nu ve Gamze Esra MAT 'ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.  

Basketboldan Bir Kupa Daha Geldi!

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır. Yirmibirinci Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir.

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

[mc4wp_form]

Desteklediklerimiz