Bütün ilkokul gruplarının çeşitli etkinliklerde görev aldığı programda öğrencilerimiz gönüllerince eğlendiler. Konferans salonunda yapılan programın ardından bütün öğrencilerimiz bahçeye çıkıp eğlencelerine hız kesmeden devam ettiler. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize pamuk şeker ve patlamış mısır dağıtıldı. Şarkılar eşliğinde dans edip eğlenen çocuklarımız bir 23 Nisan’ı daha keyifle geçirdiler. Gününüz kutlu olsun çocuklar!  

Bugün 23 Nisan, Neşeyle Doluyor İnsan!

Balkanlar Koleji 3.4.5.6.7.8. sınıf öğrencileri, Afrin’de yapılan “Zeytin Dalı” operasyonuna katılan askerlere moral vermek amacı ile “Balkanlar Kolejinden Afrin’e Mektup” kampanyası oluşturdu. Öğrenciler,  Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Afrin’deki askerlere moral vermek amacıyla yazdıkları mektupları öğretmenlerine teslim ettiler. Öğrencilerimiz Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli Mehmetçik için duygularını kaleme döktü. Hissettikleri duyguları mektuplara döken öğrenciler, askerlerin yanında olduklarını belirtti. Kampanyamıza duyarlılık gösteren okul yöneticilerimize, okul aile birliğimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.  

Balkanlar Koleji’nden Afrin’de Görev Yapan Askerlerimize Mektup Var

Okulumuz 4. sınıf öğrencilerinden oluşan Fiziksel Etkinlikler Takımı, 19.04.2018 tarihinde Kartal Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu İlkokullar Arası Fiziksel Etkinlikler Yarışması’nda; rakiplerini her parkurda farklı yenerek ‘’Kartal Şampiyonu’’ oldular. Yarışmaların dördüncü gününde, 4. kupayı okulumuza kazandıran öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

4 Günde, 4 Kupa!

Okulumuz 3. sınıf öğrencilerinden oluşan Fiziksel Etkinlikler Takımı, 18.04.2018 tarihinde Kartal Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu Fiziksel Etkinlikler Yarışması’nda;  üstün performans göstererek ‘’Kartal ikincisi’’ olmuşlar, hepimizi gururlandırmışlardır. Verdikleri büyük mücadele ile kupayı ve madalyayı müzemize kazandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Muhteşem 3’ler İkinciler!

Dün 1. sınıflarla Kartal şampiyonu olduğumuz Fiziksel Etkinlikler Yarışması’nda; bugün de rüzgâr gibi esmeye devam ediyoruz. 17.04.2018 tarihinde Kartal Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu Fiziksel Etkinlik Yarışması’nda; okulumuz 2. sınıf öğrencileri üstün performans göstererek ‘’Kartal üçüncüsü’’ olmuşlar, dereceye girmişlerdir. Verdikleri büyük mücadele ile kupayı ve madalyayı müzemize kazandıran minik öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

 

Balkanlar Koleji’nden İki Günde İki Başarı!

Miniklerimizin başarıları hız kesmeden devam ediyor! Okulumuz 1. sınıf öğrencilerinden oluşan Fiziksel Etkinlik Takımı’mız; 16.04.2018 tarihinde, Kartal Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu Fiziksel Etkinlik Yarışması’nda ‘’Kartal Birincisi’’ oldular ve hepimizi gururlandırdılar. Yarışmada minik yürekleriyle büyük işler başaran 1. sınıflarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

1.Sınıflarımızdan Gelen Birincilik!

‘’Kitap ruhun ilacıdır…’’  Can Yayınları tarafından okulumuzda bir kitap standı açıldı. Bu açılan stant sayesinde öğrencilerimiz; sevdikleri, ilgi duydukları kitapları oradan alarak hem kütüphanelerine yeni bir kitap kazandırdılar hem de doyasıya okumanın tadını çıkardılar.  

Kitap Standımız Açıldı

Bir bilgisayar oyununu programlamayı, o oyunu oynamaktan daha cazip hale getirerek; öğrencilerimizin derslerini pekiştirmelerini ve içerik oluşturmalarını sağladığımız yarışmamızın ödül töreni, İstanbul ili genelindeki  5. 6. ve 7. sınıf öğrencilerimizin katılımı ile Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Pendik yerleşkesinde gerçekleşti. Saat 10.30-12.30 arasında; 21 finalist oyunları ile 37 öğrenci final sunumlarını gerçekleştirdiler. Ödül Töreni saat 13.00’da Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’mız ile Başladı. Yarışma sorumlusu Ahmet GEDİK, yarışmanın önemi ve yarışma süreci hakkında bilgi verdi. Ardından yarışmaya katılım gösteren öğrencilere, öğretmenlere ve velilere teşekkür etti. Gedik Myo Öğretim Görevlisi Kerem ÇINAR, ‘’kodlamanın gelecek meslek hayatımızdaki yeri’’ ve ‘’kodlamaya erken yaşta başlamanın önemi’’ ile ilgili konuşmasını gerçekleştirdi. Gedik Myo Öğretim Görevlisi Kerem ÇINAR, Yakacık Balkanlar Koleji Fen ve Teknoloji Öğretmeni Levent ADIYAMAN ve Bilişim Teknolojileri Yazılım Öğretmeni Ahmet GEDİK’in değerlendirmeleri sonucu; Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması 3.’leri:  Bilfen Çamlıca Ortaokulu öğrencileri Batuhan USANMAZ ve Bener TOLA; Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması 2.’leri: Özel Sancaktepe Yenidoğu Ortaokulu öğrencileri Muhammed Ensar DUMAN, Fuat Yusuf SELAM ve Mehmet Adil YILDIZ; Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması 1.’leri: Kemal Hasoğlu İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Ayça SEKMAN ve Rabia ÖZKUM Oldular. Dereceye giren öğrencilerimize ve tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.  

Scratch Eğitsel Oyun Tasarımları Yarışması Ödül Töreni

Öğrencilerimizin sosyalleşmesi, toplum kurallarını öğrenmesi, genel kültür seviyesinin artması için sinema etkinliğimizi düzenledik. Bu etkinlikle birlikte öğrencilerin kelime hazinelerinin genişlemesini, bireylerin hayal güçlerinin gelişmesini, ufuklarının açılmasını, yorum gücünün artmasını, yaşantı ve davranış ilişkilerinin öğrenilmesini hedefledik.  

Sinemaya Gittik!

Yakacık Balkanlar Koleji İlkokul veli toplantımızı gerçekleştirdik. Velilerimiz ile tek tek ilgilenerek onları öğrencilerimizin durumu hakkında bilgilendirdik. Böylece bir veli toplantımız daha başarılı bir şekilde son buldu. Toplantıya katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

İlkokul Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliği’’mizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, okulumuzun bilim ve proje çalışmalarına verdiği önemi göstermişlerdir.  

Bilim Şenliği

Çocuğun cinsel istismarı; bir çocukla yetişkin (ya da diğer bir çocuk) arasındaki çocuğun, fail ya da gözlemcinin herhangi bir dürtüyle kullanıldığı her türlü etkileşimdir. Son yıllarda giderek artan çocuk cinsel istismar haberleri, cinsel eğitimin çocuklara verilmesini daha önemli bir hale getirmiştir. Okulumuz Rehber Öğretmeni Zeynep CERAN 1. ve 2. sınıf öğrencileri için cinsel eğitim sunumunu tek tek sınıflarda yaparken; 3. ve 4. sınıf öğrencileri için okul konferans salonunda bir cinsel eğitim sunumu gerçekleştirmiştir. Konu ile ilgili veli bilgilendirmeleri ise bu ay yayımlanan bültenlerde velilere gönderilmiştir.  

Cinsel İhmal ve İstismar Semineri

İlçe genelindeki okullarda, 23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen ‘’Çocukların Rüyası’’ konulu resim yarışmasında okulumuzu;  3-A sınıfı öğrencilerinden İdil Beren SAYIL temsil etti ve ilçe İKİNCİSİ olarak bizleri gururlandırdı. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Resim Yarışmasında İkinciyiz!

Balkanlar Koleji ailesi olarak, Şırnak İdil İlçesinde bulunan Akdağ İlkokulu ve Ortaokulu’na “Kitap Yardımı Kampanyası” düzenleyerek ihtiyacı olan öğrencilere destek verdik.  Yardımlarımız, Akdağ İlkokulu ve Ortaokulu’nda bulunan öğrencilere ulaşmak üzere yola çıktı. Yardım kampanyamıza duyarlılık gösteren okul yöneticilerimize, okul aile birliğimize, öğretmenlerimize,  velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Balkanlar Kolejinden Akdağ İlkokulu Ve Ortaokulu’na Destek

Akıl küpü öğrencilerimizden bir başarı daha! İstanbul Kartal İlçesi ortaokullar ve ilkokullar arasında düzenlenen “Mangala Zekâ Oyunu Turnuvası’’nda; ortaokul öğrencilerimizden Ayşenaz AKYÜREK üçüncü oldu. Katılım gösteren diğer öğrencilerimize ve Akıl Oyunları Öğretmenimiz Elif ÖZTÜRK’e teşekkür eder, öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.  

Öğrencilerimizin ‘Mangala’ Başarısı

23.03.2018 – 31.03 2018 tarihleri arasında Makedonya’da Avrupa’nın en prestijli turnuvalarından biri olan ‘’KARPOS OPEN’’ düzenlendi. Birçok ustanın katıldığı yarışmada Milli Sporcumuz Yağız Çınar AKIN Türkiye’yi ve Balkanlar Koleji’ni başarılı bir şekilde temsil etti. Sporcumuz dokuz tur sonunda topladığı 5 puanla; U12 kategorisinde birinci olan Aleksandar Tacsev ile eş puan alarak  ‘’İKİNCİ’’ oldu ve gümüş madalya kazandı. Sevgili Çınar’ı, ailesini ve emeği geçen tüm antrenörleri kutlar; başarılı müsabakaların devamını dileriz.  

Milli Sporcumuz Yağız Çınar Akın’dan Uluslararası Başarı!

Otizm, doğuştan gelen ya da yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan karmaşık bir nöro-gelişimsel bozukluktur. Birçok kişi otizm konusunda doğru bilgiye sahip olmamakla beraber bilimsel çalışmalar da bu sahaya net bir açıklık getirememiştir. Bilindiği üzere bugün ‘’Dünya Otizm Farkındalık Günü’’dür. Okulumuzda otizm konusunda farkındalık yaratmak amacı ile öğrencilerimizle etkinlikler yaptık ve öğretmenlerimizin işbirliği ile öğrencilerimize otizmi anlatan bir video izlettik. Ayrıca Otizm Farkındalık Günü için hazırlanan bilgilendirme panosu okulumuz lobisinde bir hafta boyunca sergilenecektir.  

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

Sağlıklı beslenmek için sebze ve meyvelerin faydalarını öğrendik. Sağlıklı büyüyebilmek için ise sebze ve meyveleri daha çok tüketmenin önemini kavradık. Öğrendiklerimizi pekiştirmek için minik ellerimizle rengârenk yiyecekler yapıp sunduk. Hepimize afiyet olsun!  

Sağlıklı Beslenmek İçin Sebze ve Meyveleri İyi Seçelim

Gezdik, gördük, eğlendik… 3. sınıflar olarak İstanbul’un tarihi güzelliklerini yerinde görmek ve incelemek amacıyla Beylerbeyi Sarayı’na gezi düzenledik. Bu gezide sarayın tarihi ve sarayda yaşayan padişahlar hakkında birçok bilgi edindik.  

Beylerbeyi Sarayı’na Gezi Düzenledik

Dünyamız sonsuz sayıda canlıya ev sahipliği yaptığı gibi sonsuz sayıda malzemeye de ev sahipliği yapıyor. Canlıların belli bir yaşam süresi olsa da bu malzemelerin herhangi bir son kullanım tarihi yok.  Bu malzemeler geri dönüştürülmediklerinde çevre kirliliğine yol açarlar ve dünyaya ciddi boyutta zarar verebilirler. Bu sebeple 4. sınıflar olarak atıklarımızı değerlendirdik ve yaptığımız şeylerle ‘’geri dönüşüm’’ sergimizi açtık, çevre temizliğine katkı sağlamış olduk.  

Geri Dönüştürüyoruz!

Âdetlerimizi ve geleneklerimizi canlı hatırlayan, bizleri bir arada tutan büyüklerimizi unutmadık. Onlara sevgi ve saygıyla yaklaşmalı, bizlere verdikleri ışıkla yürümeliyiz. ‘’Yaşlılar Haftası’’  kapsamında sınıflarımıza davet ettiğimiz büyüklerimiz ile çok güzel sohbetler ettik.  

Yaşlılar Haftası’nı Kutladık

Okulumuz 2. sınıf öğrencileri ile birlikte ‘’Dünya Su Günü’nü kutladık. Öğrencilerimiz bu etkinlikten keyif alırken aynı zamanda biz canlılar için suyun ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hissettiler.  

Dünya Su Günü’nü Kutladık

‘’Harfleri de birleştiririz, cümleleri de tamamlarız. İngilizce, Almanca ve İspanyolca fark etmez, hepsiyle başa çıkarız!’’ diyen 3. sınıf öğrencilerimiz, Guess What etkinliğinde hem yarışmanın tadına vardılar hem de bizlere ne kadar çok şey öğrendiklerini kanıtlar.  

Guess What Etkinliğimiz Gerçekleşti

3. Sınıflar olarak ‘’Canlılar ve Hayat” temamız dâhilinde tohumlarımızı çimlendirdik ve sergimizi oluşturduk. Bu etkinlik ile hem çocuklarımızın el becerileri arttı hem de bitkilere olan sevgileri pekişti.

‘’Canlılar ve Hayat’’ Temalı Sergimizi Açtık

Okulumuzun 2. sınıf öğrencileri ile birlikte Masal Müzesi’ni ziyaret ettik. Minik öğrencilerimiz, masal kahramanlarını tanıdılar ve kendi masal dünyalarına yolculuk yaptılar. Öğrencilerimiz için çok keyifli bir gezi oldu.  

Masal Müzesini Gezdik

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Desteklediklerimiz