2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk veli tanışma toplantısını yaptık. Sevgili velilerimizin katılımıyla geçekleşen toplantıda; öğretmenlerimiz yıl içinde öğrencilerle nasıl bir yol izleyeceklerini anlattılar. Yeni eğitim yılımızda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

İlkokul – Ortaokul  Veli Tanışma Toplantımız Gerçekleşti

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına katılan öğrencilerimize yöneticilerimiz ile beraber küçük bir sürpriz yaptık. Okul müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize hoş geldiniz diyerek, yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.  

Aramıza Bu Yıl Katılan Öğrencilerimiz İle Tatlı Buluşma

Öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini anlatan bir açılış konuşması yaparak öğrencilerimize başarılar diledi. 8.sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerimize kardeşliği ve bağlılığı simgeleyen çiçekleri takdim etti ve büyük alkış aldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerimiz sınıflarında yerini aldı.  

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Oryantasyonumuzun son gününde öğrencilerimiz, balon atma etkinliğimizle okula başlamanın keyfini yaşadılar. Onları, pazartesi günü okuldaki tüm ağabey ve ablalarıyla birlikte eğitim görebilecek olmanın heyecanıyla evlerine uğurladık. Güzel bir yıl olsun çocuklar!  

Gökyüzü Balonlarla Dolsun, Balkanlar Çocukları Mutlu Olsun!

Okulumuzu daha yakından tanımak ve okul müdürümüzle tanışmak amacı ile sevgili müdürümüz Mevlüt KARAKURT’u odasında ziyaret ettik. İkramlarımızı alıp keyifli bir vakit geçirdik.  

Okulumuzu Daha Yakından Tanıyoruz!

Balkanlar Koleji 1.sınıf öğrencileri oryantasyon haftasının ilk gününe büyük bir heyecanla başladılar. Sınıflarına girdiklerinde arkadaşlarıyla tanışma oyunu oynayarak birbirleriyle ilk iletişimi kurdular. Oyun sonunda heyecanlarını atıp arkadaşlarının isimlerini akıllarında tutmaya çalıştılar. Hem sınıf öğretmeni hem de branş öğretmenleriyle tanışmanın keyfini yaşadılar. Keyifle geçen günün sonunda mutlu yüzlerle evlerine gittiler.  

İlk Günümüz!

Yakacık Balkanlar Koleji öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerini kucaklamak için bekliyorlar. Balkanlar Koleji Ailesi olarak tüm öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar dileriz.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırız!

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk tanışma toplantısını yaptık. 1.sınıf öğrencilerimizin, sevgili velilerimizin  ve sınıf öğretmenlerimizin katılımıyla geçekleşen toplantıda  öğrencilerimiz yeni öğretmenleriyle tanışma fırsatı buldular. Yeni eğitim yılımızda tüm 1. sınıf öğrencilerimize başarılar dileriz.  

 

1. Sınıf Tanışma Toplantımız Yapıldı

Başarılarla dolu bir seneyi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık.  Karne alımının ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize bol kitap okumalı, bol dinlenmeli bir yaz tatili diledi. Sevgili Öğrencilerimiz, geriye dönüp baktığınızda ne iyi arkadaşlıklar edindim, ne büyük başarılara imza attım, ne yararlı bilgiler öğrendim… diyebiliyorsanız ne mutlu size, ne mutlu bize! İyi tatiller çocuklar, sizleri çok özleyeceğiz!  

Karne Coşkusunu Doyasıya Yaşadık

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Yabancı Diller Bölümü olarak düzenlediğimiz “Nationality Fest” etkinliğinde, öğrencilerimiz danslarla ve hazırladıkları stantlarla ülke tanıtımları yaparak festival tadında, eğlenceli bir gün geçirdiler.  

“Nationality Fest” Etkinliğimiz Tamamlandı

Doğada bir gün…  Çevre dostu ilköğretim çağı öğrencileri için, yaş özelliklerini ve sınıf seviyelerini göz önünde bulundurarak eğitici, interaktif, doğal çevreyi koruyabilme eğitimi temalı bir oyun alanı olan Mihrabat Korusu’na gezi düzenledik. Çok keyifli bir gezi oldu.  

Mihrabat Korusu’na Gezi Düzenledik

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz gece kampımız, yine Tepeören Çiftlik Bahçesi’nde gerçekleşti. On beş öğrencimizin yanı sıra yedi velimiz de kampımıza gelerek bizimle iş birliği yaptı. Birlikte odun topladık, ateş yaktık, sucuk pişirdik… Ardından ateşin közünde kumpir yaptık. Tatlı olarak da yine ateşte pişirdiğimiz marşmelovları paylaştık. Gece yarısı kafa fenerlerimizi kapatıp ay ışığını kullanarak yaptığımız yürüyüş ve ertesi gün yapılan su savaşı unutulmazdı… Ekipteki tüm öğrenciler hem doğada tek başlarına bir gece geçirip cesaret kazandılar hem de çadır kurmayı, konserve açmayı öğrenerek el becerilerini geliştirdiler. Kendi yemeklerini yaptılar. Ağaca tırmanmayı öğrendiler. Çocuk haklarını yüksek ses ile okuyup dinlediler. Paylaşmayı ve yardımlaşmayı denediler. Ve bir geceliğine de olsa TEKNOLOJİK aletlerden uzak durdular. Daha ne olsun... Yeni kamplarda görüşmek üzere...  

Gece Kampımız Çok Keyifli Geçti, Yeni Kamplarda Görüşmek Üzere!

Sene bitiyor, çocuklarımızın sanatsal çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 4 sınıflarımızın yaptıkları el emeği, göz nuru ‘’sanat kili’’ çalışmaları lobimizde sizler için sergilenmektedir. Herkesi sergimize bekleriz.  

Sanat Kili Sergimize Bekleriz!

Sanatla iç içe olan çocuklarımız, her gün yeni bir şaheserle karşımızdalar! 4. sınıfların üstün yeteneklerini kullanarak yaptıkları ‘’doğa’’konulu tuval seramik ve kil çalışmaları lobimizde sergilenmektedir. Tüm sanatseverleri sergimize bekleriz.

Tüm Sanatseverleri Sergimize Bekleriz

Her okul bittiğinde hayatımızın bir dönemini de kapatmış oluruz. Her biten dönem, bizlere yüzlerce hatta binlerce farklı şey öğreterek çıkıp giderler hayatımızdan. Her mezuniyet gününde, bambaşka bir insana dönüşmüşüzdür aslında… İşte bu yüzden mezuniyetler önemlidir. Aslında o günlerde kutladığımız tek şey, öğrendiklerimiz ve yeni bir insana dönüşmemizdir… Bugün yeni bir hayatın başlangıcındayız ve ileride bizi neler beklediği tamamen sürpriz… Hep birlikte güzel bir gelecek için çalıştık senelerce ve şimdi tam da o eşikteyiz. Tüm mezun öğrencilerimizi kutluyor, hayatları boyunca başarı merdivenlerini hızla çıkmalarını diliyoruz.  

4.Sınıflarımız Mezun Oldu!

Okulumuzun bahçesinde, 24 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilerimizin katılımı ve çalışmaları ile ‘’Gökcisimleri Bilim Şenliği’’ düzenlendi. Öğrencilerimizi araştırmaya teşvik   etmek,  bilimi sevdirmek ve onlara bilimin eğlenceli tarafların göstermek için  tüm sınıflarımızla şenlikte buluştuk.  

Okulumuzda Gökcisimleri Bilim Şenliği Yapıldı

1.sınıf öğrencilerimiz sene başından bu yana yaparak ve yaşayarak öğrendikleri etkinlikleri büyük bir heyecanla ailelerine sundular. Anne ve babalar çocuklarının gösterdikleri gelişimi gururla izlediler.  

1.Sınıflarımız Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdiler

4. sınıflar olarak portfolyo sunumumuzu başarıyla tamamladık. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri ailelerine büyük bir sevinçle sundular. Anne babalar çocuklarının gelişimini gururla izlediler.  

4.Sınıflar Portfolyo Sunumumuz Gerçekleşti

3. sınıflar olarak portfolyo sunumumuzu başarıyla gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri tüm özgüvenleri ile ailelerine sundular. Öğrencilerimiz sunumlarını gerçekleştirirken anne babalar da çocuklarını büyük bir gururla izlediler.  

3. Sınıflar Portfolyo Sunumumuz Gerçekleşti

Okulumuzun bahçesinde Sayın Kurucularımız, Sayın Okul Müdürümüz, Sayın Müdür Yardımcılarımız, Sevgili Öğretmenlerimiz ve Değerli Velilerimizin katılımıyla  “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”mızı kutladık. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimiz ‘’Günün Anlam ve Önemi’’, “Gençlik Korosu”, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” , “Keman, Piyano, Saz, Bateri, Çalışması’’,’’ Dans Gösterisi” ve ardından ‘’Canlı Müzik’’ ile son buldu.  Her yaş grubundan oluşan öğrencilerimizle,  günlerdir emek harcadığımız çalışmalarımızı gururla velilerimize, öğretmenlerimize ve arkadaşlarımıza sergiledik. Törenimize yoğun ilgi gösteren velilerimize ve özenle çalışan gençlerimize teşekkür ederiz.  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Coşkuyla Kutladık

2.sınıf öğrencilerimiz, anne ve babalarının karşısında portfolyo sunumlarını gerçekleştirdiler. Yıl boyunca öğrendikleri ve kazandıkları becerileri kullanarak öz güvenlerini sergilediler. Gurur ve sevinçlerini paylaştılar... Velilerimiz de öğrencisinin gelişimlerine tanık oldular.  

2. Sınıf Portfolyo Sunumlarımız Gerçekleşti

Sanatla iç içe olan çocuklarımız, her gün yeni bir şaheserle karşımızdalar! 3. sınıfların üstün yeteneklerini kullanarak yaptıkları ‘’doğa’’konulu tuval seramik ve kil çalışmaları lobimizde sergilenmektedir. Tüm sanatseverleri sergimize bekleriz.  

Tüm Sanatseverleri Sergimize Bekleriz

3.sınıflar olarak yıl sonu gösterimizi bol kahkahalı, eğlenceli, başarılı bir şekilde tamamladık ve tüm yılın yorgunluğunu çıkardık. Emek veren tüm öğretmenlere ve katılım gösteren velilerimize teşekkür ederiz.  

3.Sınıflar Yıl Sonu Gösterimiz Tamamlandı

09-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde okul lobisinde Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından  "Anneler Günü Kermesi’’ düzenlendi.  Kermesimize öğrencilerimiz ve  velilerimiz  yoğun  katılım ve ilgi gösterdi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak,  kermesi düzenleyen Okul Aİle Birliği üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür eder, tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız.  

Anneler Günü Kermesi

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Son Eklenenler

Okulumuzdan Haberler

Ahmet Gedik
17 Eylül 2018

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Ahmet Gedik
14 Eylül 2018

Okulumuzu Daha Yakından Tanıyoruz!

Ahmet Gedik
11 Eylül 2018

İlk Günümüz!

Ahmet Gedik
11 Haziran 2018

Karne Coşkusunu Doyasıya Yaşadık

Ahmet Gedik
7 Haziran 2018

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Desteklediklerimiz