Ortaokul öğrencilerimiz ile birlikte Anadolu Efes- Real Madrid maçını izlemek ve sezona fırtına gibi başlayan Anadolu Efes’imizi desteklemek amacıyla Sinan Erdem Spor Salonu’na gittik. Anadolu Efes'in üstünlüğü ile geçen heyecan dolu maçta son saniyelerde yapılan küçük hatalar nedeni ile maçı 84-82 Real Madrid kazandı. Son derece centilmence geçen maçta; sporcu öğrencilerimiz kazanma ve kaybetme duygularını yaşayarak öğrendiler. Anadolu Efes'e Eurolig'deki maçlarında başarılar dileriz.  

Anadolu Efes Eurolig’de, Balkanlar Koleji Tribünde!

Okulumuzda 12-18 Kasım Diyabet ve Obezite Haftası nedeniyle, VM Medical Park Hastanesi’nden gelen Diyetisyen Gamze EKİNCİ tarafından; ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize sağlıklı ve dengeli beslenme konulu bilgilendirme semineri verildi. Uzmanımızın sağlıklı beslenme hakkında bilgilendirmesinin ardından okulumuzun velilerinden Şenay AYİNDİ “Diyabet” ile ilgili öğrencilerimize bilgiler vererek, bizlerle deneyimlerini paylaştı. Öğrencilerimiz için çok faydalı bir seminer oldu.  

Diyabet ve Dengeli Beslenme Seminerimizi Gerçekleştirdik

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yitirişimizin üstünden tam 80 yıl geçti. Kalplerimiz Atamızın özlemiyle attı bugün. Okulumuzun bahçesinde toplandık, Atamızın büstünü saygıyla selamladık. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT okulumuz adına Atamızın büstüne çelenk sundu ve ardından sınıflarımızın saygı geçişiyle törenimiz devam etti. Çocuklarımız okudukları şiirler, söyledikleri şarkılar, yaptıkları oratoryolar, piyeslerle  kalplerindeki Atatürk sevgisini ve özlemini bir kez daha bizlere gösterdiler. O, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baş, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan kahramandı. Hiçbir isim onun kadar güzel değildi, olmayacaktı. Türk Milleti’nin eşsiz evladı Atatürk! Sen rahat uyu yatağında. ‘’En büyük eserim.’’ dediğin Türkiye Cumhuriyeti bizlere emanettir.  

Atamızı Özlemle Anıyoruz

Okulumuz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretmenlerimizden Sema ÖZTÜRK tarafından 5. 6. 7.  sınıf öğrencilerimize; Zeynep CERAN tarafından ise 3. ve 4. sınıf öğrencilerimize  “Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Sınav Kaygısı” konulu bir seminer verildi ve Rehber öğretmenlerimiz, öğrencilerimize etkin çalışma yöntemleri ve sınav kaygısıyla baş edebilme becerileri ile ilgili önerilerde bulundu.  Ayrıca sınav kaygısı ile baş edebilme becerileri ve nefes egzersizleri çalışmaları ile ilgili öğrencilerimizle kısa bir etkinlik yapıldı.  Seminer sonunda öğrencilerimize “Verimli Ders Çalışma Teknikleri Etkin Dinleme Becerileri” konulu bir bülten dağıtıldı.  

Verimli Ders Çalışma Teknikleri ve Sınav Kaygısı Semineri

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfları olarak bugün “Kızılay Haftası”nı okulumuzda bir yaşam alanı kurarak kutladık. Kartal Kızılay şubesinden gelen gönüllü görevliler bizlere Kızılay’ın geçmişten günümüze kadar yaptığı çalışmaları anlatan bir seminer verdiler ve ardından bizlere eğitici çizgi film izlettirdiler. Kartal Kızılay şubesinden gelen; Şube Başkanı Müjdat KEÇELİ’ye, Başkan Vekili Fikret POLAT’a, Yönetim Kurulu Erkan DÖNMEZ’e, Kadın Kolları Başkanı Güler YILDIRIM’a, Şube Sorumlusu Deniz SERS’e, Kadın Kolları Birgül ŞAHİN’e, Kadın Kolları Nazlı Irmak YILDIRIM’a ve minik Kızılaycı Rüzgâr VAROL’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  

Saygı Sana Ey Kızılay!

Ulu Önder Atatürk’ün bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşku ve heyecanla kutladık. Öğrencilerimiz ‘Cumhuriyet’ sevgilerini yaptıkları gösteriler, orotoryolar ve piyeslerle bir kez daha gösterdiler. Biz bugün ‘’Cumhuriyet’i biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz.’’ ilkesine bağlı kalarak, bu kutlu günü her daim yaşayacağımıza ve yaşatacağımıza söz verdik. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!  

Cumhuriyet 95 Yaşında!

19 Ekim Cuma günü yapılan okul meclisi seçimleri sonucunda 7-A sınıfından Oğuzhan KAYA “okul başkanı” olarak seçilmişti. Öğrencimiz, Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT tarafından makamına kabul edilerek tebrik edildi ve Okul Müdürümüz öğrencilerden gelen talepleri ve okul başkanının okulumuza yapacağı katkıları dinledi. Oğuzhan KAYA’ya okul meclis başkanlığı görevinde başarılar dileriz.  

Okul Meclis Başkanımız Çalışmalarına Başladı

Bilinçli bir tüketici olmak adına neler yapmamız gerektiğini, meyve ve sebzelerin hangi vitaminlere sahip olduğunu eğlenerek gördük, görerek öğrendik. Markette tüm reyonları gezerek alışveriş yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğinin farkındalığını kazandık. Çok keyifli bir gün geçirdik.  

Biz Bilinçli Tüketiciyiz!

Cumhuriyet Bayramı’mızın  95. yılı nedeniyle  22 Ekim- 2 Kasım tarihleri arasında okul lobisinde Atatürk'ün  fotoğraf sergisi açılmıştır. Herkesi sergimize bekleriz.  

Atatürk Fotoğraf Sergisi

Öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini desteklemek amacıyla gizli oy-açık sayım ilkesiyle “Okul Öğrenci Meclisi Seçimleri” gerçekleştirildi. Temsili demokrasinin birebir örneğini yaşayarak oy veren, çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi ve sandık kurullarında ve oy sayımında etkin görev alan öğrencilerimize teşekkür ederiz. Okul seçim kurulunun belirlediği seçim takvimine göre okul meclisini oluşturan sınıf temsilcilerinin seçimleri geçen hafta tamamlanmıştı. Öğrencilerimiz 19 Ekim Cuma günü yapılan seçimler sonucunda, Geçersiz oy                         :4 Can AYVAT                         : 17 Ecem ÖZTÜRK                  : 33 Zeren Sanem YEŞİLYURT: 42 Azra YILMAZ                      : 52 Mehmet Efe BRANGAR : 92 Oğuzhan KAYA                  : 118 oy almıştır. Meclis Başkanlığına 7-A sınıfından Oğuzhan KAYA seçilmiştir. Okul Meclisi Başkanımıza başarılar diliyoruz.  

Okulumuzda Okul Başkanlığı Seçimleri Yapıldı

Deniz canlılarını tanımak ve iklim kuşakları içerisinde yaşayan binlerce denizaltı canlısının yaşamlarını gözlemlemek amacıyla; ilkokul 1. ve 3. sınıf öğrencilerimiz ile birlikte “Tuzla Akvaryum”unu gezdik. Bu gezimizde hem eğlendik hem de birçok balık çeşidi hakkında bilgi sahibi olduk.  

Hem Eğlendik Hem Öğrendik

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Balkanlar Koleji öğrencileri “okul temsilcisi”ni verdikleri oylarla belirleyecekler. Okul başkanlığına aday olan; 5-A sınıfından Zeren Sanem YEŞİLYURT, 5-B sınıfından Can AYVAT, 6-C sınıfından Ecem ÖZTÜRK, 7-A sınıfından Oğuzhan KAYA, 7-B sınıfından Mehmet Efe BRANGAR ve 8-B sınıfından Azra YILMAZ kendi hazırladıkları konuşmaları arkadaşlarıyla paylaştılar ve büyük alkış aldılar. Hepinize bol şans çocuklar!  

Okul Başkanımızı Seçiyoruz!

Özel Yakacık Balkanlar Koleji anaokulu hazırlık grubu ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik Özel Pendik Bölge Hastanesi ile işbirliği içinde “El Yıkama-Hijyen” semineri yapıldı. Özel Pendik Bölge Hastanesi Enfeksiyon Hemşiresi Filiz DİKBIYIK, okulumuza gelerek konu ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirdi ve ellerimizin nasıl yıkanması gerektiğini öğrencilerle beraber uygulamalı olarak gösterdi. Okul Hemşiremiz Figen AKBULUT da konu ile ilgili katkıda bulundu. Ardından öğrencilerimize Rehber Öğretmenimiz Zeynep CERAN ile beraber hazırlamış oldukları çizgi filmi izletip, şarkılar dinlettiler. Öğrencilerimiz için keyifli bir seminer olmuştur.  

El Yıkama-Hijyen Semineri

Ana gibi yar olmaz, İstanbul gibi diyar; Güleni şöyle dursun, ağlayanı bahtiyar…   “6 Ekim” tarihi, içinde yaşadığımız bu güzel şehir için ve tüm ulusumuz için büyük bir önem taşımaktadır. Tarih boyunca pek çok ulusun sahip olmak istediği, belki de uğruna en fazla savaş yapılan İstanbul’umuzun kurtuluşunun 95. yıl dönümü okulumuzun bahçesinde yapılan bir törenle kutladık. Törende şiirler okundu, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Bu anlamlı törende görev alan öğrencilerimizi gönülden kutluyoruz.  

6 Ekim İstanbul’un Kurtuluşu’nun 95. Yılını Kutladık

Okulumuzda “Hayvanları Koruma Günü”nü coşkuyla kutladık. Okulumuzun bahçesinde gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı ve ardından şiirler okundu. Veteriner hekimimizden dostlarımız hakkında eğlenceli bilgiler alırken, onları nasıl korumak gerektiği hakkında da bilgiler edindik. Okulumuza ait doğal yaşam alanını ziyaret ettikten sonra son olarak okulumuzun dağıttığı minik mamalarımız ile sokaktaki dostlarımızı besledik.  

1. Sınıflarımız İle Hayvanları Koruma Günü’nü Kutladık

Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri çok mutlu! Çünkü anasınıfı öğrencilerimiz eğitim görecekleri yeni binalarına, diğer tüm öğrenciler ise yeni bahçelerine kavuştular. Yeni yaşam alanımız çocuklarımıza birçok hizmet sunmaktadır. Çocuklarımız, bahçemizde bulunan çeşitli spor alanları ile seneye daha sportif başladılar; doğal yaşam alanları ile tüm canlı varlıklarla iç içe oluyorlar ve amfi tiyatr ile sanatsal yönlerini geliştiriyorlar. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemizde bulunan hobi bahçesi ile çocuklarımız yaz mevsiminde yaz meyve-sebzeleri, kış mevsiminde ise kış meyve- sebzeleri ekebilecek, toprakla iç içe olacaklardır. Bu yıldan itibaren daha güvenli ve rahat ulaşım için servis kullanan öğrencilerimizin giriş-çıkışları yeni bahçemizden olacak, öğrencilerimiz oradan sınıflarına gideceklerdir. Balkanlar Koleji ailesi olarak, yeni yaşam alanınızda güzel seneler geçirmenizi dileriz.  

Öğrencilerimiz Yeni Yaşam Alanlarına Kavuştular

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk veli tanışma toplantısını yaptık. Sevgili velilerimizin katılımıyla geçekleşen toplantıda; öğretmenlerimiz yıl içinde öğrencilerle nasıl bir yol izleyeceklerini anlattılar. Yeni eğitim yılımızda tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.  

İlkokul – Ortaokul  Veli Tanışma Toplantımız Gerçekleşti

2018-2019 eğitim ve öğretim yılına katılan öğrencilerimize yöneticilerimiz ile beraber küçük bir sürpriz yaptık. Okul müdürümüz Mevlüt KARAKURT öğrencilerimize hoş geldiniz diyerek, yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.  

Aramıza Bu Yıl Katılan Öğrencilerimiz İle Tatlı Buluşma

Öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini anlatan bir açılış konuşması yaparak öğrencilerimize başarılar diledi. 8.sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerimize kardeşliği ve bağlılığı simgeleyen çiçekleri takdim etti ve büyük alkış aldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerimiz sınıflarında yerini aldı.  

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Oryantasyonumuzun son gününde öğrencilerimiz, balon atma etkinliğimizle okula başlamanın keyfini yaşadılar. Onları, pazartesi günü okuldaki tüm ağabey ve ablalarıyla birlikte eğitim görebilecek olmanın heyecanıyla evlerine uğurladık. Güzel bir yıl olsun çocuklar!  

Gökyüzü Balonlarla Dolsun, Balkanlar Çocukları Mutlu Olsun!

Okulumuzu daha yakından tanımak ve okul müdürümüzle tanışmak amacı ile sevgili müdürümüz Mevlüt KARAKURT’u odasında ziyaret ettik. İkramlarımızı alıp keyifli bir vakit geçirdik.  

Okulumuzu Daha Yakından Tanıyoruz!

Balkanlar Koleji 1.sınıf öğrencileri oryantasyon haftasının ilk gününe büyük bir heyecanla başladılar. Sınıflarına girdiklerinde arkadaşlarıyla tanışma oyunu oynayarak birbirleriyle ilk iletişimi kurdular. Oyun sonunda heyecanlarını atıp arkadaşlarının isimlerini akıllarında tutmaya çalıştılar. Hem sınıf öğretmeni hem de branş öğretmenleriyle tanışmanın keyfini yaşadılar. Keyifle geçen günün sonunda mutlu yüzlerle evlerine gittiler.  

İlk Günümüz!

Yakacık Balkanlar Koleji öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerini kucaklamak için bekliyorlar. Balkanlar Koleji Ailesi olarak tüm öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar dileriz.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırız!

2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk tanışma toplantısını yaptık. 1.sınıf öğrencilerimizin, sevgili velilerimizin  ve sınıf öğretmenlerimizin katılımıyla geçekleşen toplantıda  öğrencilerimiz yeni öğretmenleriyle tanışma fırsatı buldular. Yeni eğitim yılımızda tüm 1. sınıf öğrencilerimize başarılar dileriz.  

 

1. Sınıf Tanışma Toplantımız Yapıldı

Günümüzde yazılımın değeri artarken kodlama, yeni çağın alfabesi olarak hayatın her alanında önem kazanıyor. Yakacık Balkanlar Koleji  uygulanan kodlama dersleri, geleceğin endüstri devrimi Endüstri 4.0’a hazır bir nesil yetiştiriyor.   Dünyanın önde gelen ülkeleri kodlama derslerini müfredatlarına alıyor Yeni sanayi devrimi olarak anılan Endüstri 4.0, üretim şekilleri başta olmak üzere dünyanın geleceğini yeniden şekillendirmeye hazırlanıyor. Ekonomisi gelişmiş ülkeler eğitim müfredatlarını Endüstri 4.0’a göre şekillendiriyor; STEM eğitimiyle yeni nesilleri değişen üretim şekillerine hazırlarken, ilkokuldan itibaren kodlama derslerine ağırlık veriyorlar.   Yakacık Balkanlar Koleji erken çocukluk eğitiminde başlıyor. Kodlama ve Robotik dersleriyle tanışan Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri, daha geç yaşlarda bu alanla ilgili dersler alan yaşıtlarına göre yazılım diline daha kolay adapte oluyor.     Kodlama diliyle erken çocukluk eğitimi döneminde tanışan Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri, evrensel bir dil olarak gün geçtikçe önem kazanan kodlamaya hakim, projelerini hayata geçirebilen, algoritmik düşünme becerisi gelişmiş, üretken bireyler olarak ülkemizin geleceğini yazacak. Kodlama eğitiminin erken yaşta başlamasıyla ülkemize teknolojiyi takip eden değil üreten bireyler kazandırılması hedefleniyor.          

Kodlama ve Robotik Dersleri İle Öğrencilerimizi Geleceğe Hazırlıyoruz

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Desteklediklerimiz