11 Haziran 2019 tarihinde, okulumuzun bahçesinde ''İlkokuldan Ortaokula Geçiş Töreni''mizi gerçekleştirdik. Eğitim-öğretim hayatlarına güçlü bir temelle başlayan, Ata’mızın gösterdiği hedefe sağlam adımlarla yürüyen öğrencilerimiz; ortaokula ''merhaba'' demenin haklı gururunu ve heyecanını yaşadılar. Törende sınıf öğretmenlerimiz öğrencilerimize mezuniyet belgelerini takdim ettiler ve belgelerin yanında “NUTUK” kitabını armağan ettiler. Bunun yanında İngilizce ve branş öğretmenlerimiz öğrencilerimize fotoğraf albümü hediye ettiler. Törenin ikinci bölümünde ise 4. sınıf öğrencilerimiz, hazırladıkları toplu veya bireysel performanslarla öğretmen ve velilerinden büyük alkış aldılar. Çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında ve iyi birer birey olmaları yolunda büyük emekleri olan öğretmenlerimiz; Ümran Soylu, Özgül Akkaş ve Tuğçe Kocaman'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

4. Sınıflarımızın Mezuniyet Töreni

Türkiye Okul Sporları’nın düzenlemiş olduğu okullar arası satranç turnuvasına katılan Balkanlar Koleji Yıldız Erkek Satranç Takımı’mız büyük bir başarıya daha imza attı. Dört aşamadan oluşan turnuvaya Türkiye genelinden 1750 okul katıldı. Yıldız Erkek Satranç Takımı’mız toplamda 24 maçın 23’nü kazandı ve 1 beraberlik elde etti. Karaman ilinde 09-13 Haziran 2019 tarihleri arasında düzenlenen büyük final etabına 34 ilden 100 takım ve 511 sporcu katıldı. Oynanan maçlar neticesinde okul takımımız,  namağlup “Türkiye Şampiyonu” oldu. Bu ne büyük bir başarı, bu ne büyük bir gurur! Bize bu gururu yaşatan satranç sporcularımız Ege ALPİN, Devin HİŞİL, Oğuz Kağan AYDIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK ve Yağız Çınar AKIN’ı tebrik ediyor, onları çalıştıran ve yarışmalarda rehberlik eden Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’e teşekkür ediyoruz.

Yıldız Erkek Satranç Takımı Türkiye Şampiyonu!

Bir dönemi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji Ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık. Öğrencilerimize karne verilmesinin ardından okulumuzun bahçesinde gerçekleşen törende çeşitli kategorilerde dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirildiler. İngilizce Kitap Okuma Yarışması’nda hazırladıkları projelerle dereceye giren öğrencilerimiz; Robmistanbul Labirent Çözen Kategorisi’nde, Robmistanbul Çizgi İzleyen Kategorisi’nde, Robmistanbul Serbest Kategorisi’nde ve İTÜ Robot Olimpiyatları Çizgi İzleyen Kategorisi’nde birinci olan öğrencilerimiz; Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu’nun düzenlediği turnuvada dereceye giren öğrencilerimiz;  Okullar Arası Artistik Cimnastik İstanbul Şampiyonası Takımlar Kategorisi’nde dereceye giren ve şampiyonluk alan öğrencilerimize ödülleri verildi. Öğrencilerimizin başarısında emeği olan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Balkanlar Koleji’nde başarılar bitmez! LGS’de 90 sorunun 90’ınını da doğru cevaplayarak “Türkiye Şampiyonu” olan öğrencimiz Oğuz Kağan AYDIN plaketini aldı ve bizleri gururlandırdı. Ardından Karaman’da yapılan 2019 Okul Sporları Satranç Turnuvası’nda “Türkiye Şampiyonu” olan okul satranç takımımız alkışlar eşliğinde plaketlerini aldılar. Bize bu gururu yaşatan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, onlara emek veren öğretmenimiz Cengiz TOPEL’e teşekkür ediyoruz. Plaket alımının ardından Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT, okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi tebrik ederek onlara bundan sonraki eğitim öğretim yıllarında başarılar diledi.  Heyecanlı oldukları yüzlerinden okunan öğrencilerimiz, mutlu bir şekilde tatillerine başladılar. Herkese iyi tatiller!

Başarılarla Dolu Bir Senenin Tatil Zili Çaldı!

İlkokul öğrencilerimizle "Doğada Bir Gün" etkinliğine katıldık. Oyun istasyonlarında eğitmenler eşliğinde oyunlar oynadık. Takım olabilme bilincini, beraber hareket etmeyi ve yardımlaşmayı öğrendik. Mihrabat Korusu gezimizi keyifle tamamladık.

Mihrabat Korusu Gezimiz

2018- 2019 eğitim öğretim yılının son okulistik sınavında; 3/A sınıfından Zeynep Bade BAHÇECİ, Öykü DEMİREL ve Bulut YAMAN tüm soruları doğru cevaplayarak “Türkiye birincisi” oldular. Balkanlar Koleji olarak öğrencilerimizi kutluyor, başarılarında emeği geçen öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyoruz. Sevgili öğrencilerimize güzel bir yaz tatili diliyoruz.

Okulistik Birincilerimiz!

Balkanlar Koleji ilkokul öğrencilerimiz, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları velilerine sundular. Öğrencilerimiz, bireysel anlamdaki ilerlemelerini sergilerken çeşitli alanlardaki yeteneklerini de ortaya koydular. Velilerimiz, çocuklarının gerek akademik gerekse sosyal alanda ne denli geliştiklerini gururla izlediler ve portfolyo sonunda emek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ettiler.

İlkokul Portfolyo Sunumları

T.C. İstanbul Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”  kutlama programı düzenlendi. Programa, ilimizin alanlarında büyük başarılar sergilemiş gençleri ve çocukları da davet edildi. Yakacık Balkanlar Koleji 2/D sınıfında okuyan öğrencimiz Yağmur Nisa AKYÜZ de bu davetliler arasında yer aldı ve bizleri bir kez daha onurlandırdı. Artistik Jimnastik Kategorisinde İstanbul birinciliği ve Türkiye üçüncülüğü gibi güzel başarılara imza atan Yağmur’u, ailesini ve yetişmesinde emeği geçen öğretmenlerini kutluyor;  nice törenlerde onur konuğu olmasını diliyoruz.

T.C. İstanbul Valiliğinde Bir Balkanlar Yağmur’u

Okulumuz 3. sınıf öğrencilerinin, Sınıf Öğretmeni Meryem  YILMAZ rehberliğinde başlattıkları “Ben Dağ Fotoğrafçısıyım” projesi finale ulaşıyor. Öğrencilerimiz, yıl boyunca doğanın rüya gibi sahnelerini fotoğraflaştırdılar. Şimdi ise sergilerinde sizlerle  paylaşıyorlar. Öğrencilerimizin bu projesine ilgi çok büyük. Minik fotoğrafçılara teşekkür ederiz.    

Ben Doğa Fotoğrafçısıyım!

Balkanlar Koleji’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yılı öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile coşkuyla kutlandı. Törenimiz, okulumuzun ön bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Satrançta derece alan öğrencilerimize ve Robm İstanbul Vek Robotiks Yarışması’nda Çizgi İzleyen kategorisinde İstanbul birincisi olan öğrencilerimize madalyaları ve kupaları verildi. Ardından tüm öğrencilerimiz, bando takımı ile yürüyüşe katıldılar. Okula geri döndüklerinde okulumuzun yeni bahçesinde onları birbirinden güzel sürprizler bekliyordu. Bahçemiz; canlı langırt, canlı rodeo, 3’lük yarışma, ayakla labut devirme, slalom çubuğuna çember atma, çuval yarışı, halat kaşıkla top taşıma, masa tenisi vb. etkinlikleriyle tam bir şölen alanıydı.  Şölen,  “Gazcı Kardeşler” müzik grubunun şarkılarıyla devam etti. Atanın gençleri, 100 yıldır süregelen bir coşkuyla şarkılar, marşlar söylediler. Türk milletinin ve Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun!  

Balkanlar Koleji’nde 100. Yıl Coşkusuyla 19 Mayıs!

Özel Yakacık Balkanlar Koleji 2. sınıf öğrencilerimiz, 15 Mayıs Çarşamba günü oldukça renkli bir etkinliğe imza attılar. Öğretmenlerinin "Bilgi Çarkı Projesi" ile öğrencilerimiz, eğitim materyalini kullanarak belli bir süre içinde tüm soruları yanıtladılar. Kalan sürede bilemedikleri sorulara geri döndüler. Etkinlikte her sınıfı kura ile seçilen ikişer öğrenci temsil etti. 2/A sınıfından Ali Rüzgar BOLDAY, Ahmet Ege SEZEN; 2/B sınıfından Defne DEMİR, Yiğit ARSLAN; 2/C sınıfından İpek Gülay GAFFAROĞLU, Fahri Mert OFLUOĞLU; 2/D sınıfından Bora GÜMÜŞ, M. Deniz KÖZER bu etkinlikle hedeflenen akran iletişimi ve etkileşimi, sosyalleşme, özgüven geliştirme, bilgi dağarcığını zenginleştirme, eğlenerek öğrenme gibi kazanımlara da ulaşmış oldular. Son derece çekişmeli, eğlenceli ve heyecanlı yarışmanın kazananı ise tüm 2. sınıflar oldu. Başka sorularla tekrar buluşma dilekleriyle sahneden indiler.

Bilgi Çarkı Dönüyor, Bilgiler Bizde Kalıyor

3.sınıflarımız, yıl sonu gösterileri ile göz doldurdu. Bugünün küçüğü, yarının büyüğü olan çocuklarımız, birbirinden renkli gösterileri ile sahnede devleştiler. Öğrencilerimiz, Anneler Günü’nü annelerine hazırladıkları sürprizlerle sahnede kutladılar. Yazdıkları mektuplarla ve çiçeklerle onlara unutulmaz anlar yaşattılar. Velilerimize katılımları için, öğrencilerimize güzel gösterileri için teşekkür ediyoruz.  

3. Sınıflarımızın Yıl Sonu Gösterisi

Okulumuzun yeni bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliğimizi" gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, yıl içinde aldıkları laboratuvar eğitimi ile biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yaptılar ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemini vurgulayarak, okulumuzun bilim ve proje çalışmalarına verdiği önemi gösterdiler. Ayrıca Robotik Kulübü öğrencilerimiz de sene içinde yaptıkları çalışmalarını sundular. Bunun yanı sıra öğrencilerimiz, elleriyle yaptıkları kokulu dekoratif sabunların ve doğa dostu bez çantalarımızın satışını gerçekleştirdiler. Ve elde ettikleri gelirle bir köy okulumuza mikroskop alacak parayı topladılar. Öğrencilerimizin deneylerini yaparken göstermiş oldukları el becerisi ve güzel sunumları gurur vericiydi. Bilim Şenliği’nde öğrencilerimizden hiçbir yardımı esirgemeyen Fen Bilgisi öğretmenlerimiz Seda YILDIZ’a ve Levent ADIYAMAN’a; yardım kampanyasına ilgiyle katılan öğrencilerimize, velilerimize, öğretmen ve okul yöneticilerimize teşekkür ederiz.

Bilim Şenliği!

08- 09-10 Mayıs 2019 tarihlerinde okul lobisinde Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından  "Anneler Günü Kermesi’’ düzenlendi.  Kermesimize, öğrencilerimiz ve velilerimiz  yoğun katılım ve ilgi gösterdiler. Balkanlar Koleji ailesi olarak, kermesi düzenleyen Okul Aile Birliği üyelerimize teşekkür eder, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutlarız.

Anneler Günü Kermesi

2. sınıf öğrencilerimiz; yıl boyunca çok çalıştılar ve bizlere birbirinden güzel gösteriler hazırladılar. Sergileriyle, danslarıyla, drama çalışmalarıyla hem eğlendirdiler hem gururlandırdılar. Tadına doyulmaz anlar yaşattılar. Bu özel günde kıymetli velilerimiz de bizleri yalnız bırakmadı ve yıl sonu gösterimize eksiksiz katılarak duygu dolu anlarımızın şahidi oldular. Balkanlar Koleji ailesi olarak öğrencilerimizi ve onları çalıştıran öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

2. Sınıflarımızın Yıl Sonu Gösterisi

Balkanlar Koleji öğrencileri, her zaman doğa dostu; her zaman doğayla iç içe! Green Peace gönüllüsü sınıf öğretmenlerimizden Leyla ERDOĞAN’ın okulumuza yönlendirdiği dergiler sayesinde öğrencilerimiz, “doğa” konusunda daha çok bilgi sahibi oldular ve doğayı koruma konusunda daha da bilinçlendiler. Öğretmenimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.  

Doğanı Sev, Doğanı Koru!

Bugün Balkanlar Koleji 2. ve 3. sınıf öğrencilerimizle; yakın çevremizdeki tarihi ve turistik yerleri gezmek, kültürel değerlerimizi daha yakından görmek ve incelemek amacıyla İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzelliklerinden birisi olan Beylerbeyi Sarayı’na gittik. Beylerbeyi Sarayı’na giden ve tarihi yerleri gezen öğrencilerimiz; o dönem hakkında bilgi sahibi oldular, tarihimizin eşsiz güzelliklerine tanıklık ettiler. Ardından Beylerbeyi Sarayı’nın bahçesinde boğazın eşsiz manzarasına karşı yemeklerini yediler, fotoğraflar çekildiler, oyunlar oynadılar. Yaşadıkları güzel günün ardından okullarına geri döndüler.  

İstanbul’un İncisi Beylerbeyi Sarayı’ndaydık!

Okulumuz 4. ve 5. sınıflarından oluşan basketbol takımımız, Yakacık Fen Bilimleri Koleji ile hazırlık maçı yaptı. Heyecanlı ve çekişmeli geçen maçta takımımız çok iyi mücadele etti. İki takımı da tebrik eder, başarılar dileriz.

Basketbol Takımımız Sahada 

Okulumuz Küçük Erkek Futbol Takımı, kardeş okulumuz Selma Akay Ortaokulu ile dostluk maçı yaptı. Heyecanlı ve keyifli geçen bu mücadelede kazanan “dostluk” oldu. Öğrenciler, organizasyon öncesi ve sonrası çok eğlendiler, yeni arkadaşlar edindiler. Kardeş okulumuzla kaynaşma adına bu tür organizasyonlarımız devam edecek. Tüm sporcularımıza başarılar dileriz.

Kazanan “Dostluk” Oldu!

Eryetiş Balkanlar Eğitim Kurumları Pendik Kampüsünde düzenlenen, EduCatRobotics-Vex Turkiye’nin gerçekleştirdiği “RobMistanbul 2019 Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası”nda ortaokul ve ilkokul kategorilerinde toplam 3 birincilik ve 1 üçüncülük kazandık. Ortaokul öğrencilerimiz Atilla KOÇ, Alp Onat GENÇ, Kubilay SALİKOĞLU ve Taha Emir SANCAKTUTAN en küçük parçalarına kadar kendi el emekleri ile geliştirdikleri algoritmaları kullanarak Çizgi İzleyen Kategorisinde İstanbul birincisi oldular. Nebil ARSLANTÜRK ve Arda GÖRAL Serbest Kategoride Bluetooth kontrollü Robocross Robotları ile İstanbul birincisi oldular. İlkokullar arası düzenlenen yarışmalarda Mustafa Ayaz YILMAZ ve Ada CINDIK, Küçükler Engelden Kaçış Kategorisinde İstanbul birincisi; VEX Dostluk Mücadelesinde üçüncü oldular. Öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

“Robmistanbul 2019 Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası”Ndan Ödülle Döndük

4. sınıf öğrencilerimiz ile Rahmi Koç Müzesi’ne gittik. Sosyal Bilgiler dersi üniteleri kapsamında gittiğimiz bu gezide öğrencilerimiz; geçmişten günümüze değişen ve gelişen teknolojiyi yakından incelediler. Ders kitaplarında gördükleri araçları yakından tanıma fırsatı buldular.

4. Sınıflarımız Rahmi Koç Müzesi’nde!

12 Nisan 2019 Cuma günü yapılan Okulistik sınavında, ilkokuldan yedi öğrencimiz yine tüm soruları doğru yanıtladılar ve “Türkiye birincisi” oldular.  Okulistik sınavında birinci olan öğrencilerimizin isimleri şu şekildedir: 3/A sınıfından; Öykü DEMİREL ve Zeynep Bade BAHÇECİ, 3/B sınıfından Melih Utku ERTAŞ, 3/C sınıfından İrem DURMUŞ, Rüzgar ATA GÖBET,  Defne ÖZAY ve Öykü ALTAŞ. Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Okulistik Birincilerimiz!

Balkanlar Koleji’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin katılımı ile coşkuyla kutlandı. Törenimiz, okulumuzun ön bahçesinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Sonrasında şiirler okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı, satrançta derece alan öğrencilerimize madalyalar verildi. Ardından tüm öğrencilerimiz, bando takımı ile yürüyüşe katıldılar. Geri geldiklerinde okulumuzun yeni bahçesinde onları birbirinden güzel sürprizler bekliyordu. Asıl eğlence şimdi başladı! Bahçemiz; yüz boyama etkinlikleriyle, şişme balon parklarıyla, balonlarla, pamuk şekerlerle, mısırlarla, müziklerle, danslarla tam bir şölen alanıydı. Çocuklarımız doyasıya eğlendiler, bu kutlu günün keyfini çıkardılar. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi:  “Küçük hanımlar, küçük beyler… Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız…" Unutmamalıyız ki; Türk milletinin geleceği, bugünkü çocuklarının doğru görüşü ve yorulmak bilmeyen çalışma azmi ile büyük ve parlak olacaktır.  Gününüz kutlu olsun çocuklar!  

Daha fazla fotoğraf için tıklayınız...

23 Nisan Tek Renk, Tek Yürek!

“Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”  M. Kemal ATATÜRK   Atatürk'ün bu güzel sözünden yola çıkarak, Balkanlar Koleji olarak sizlere sanatla iç içe geçmiş bir şölen hazırladık.  İlkokul öğrencilerimiz,  ''sanat ve spor etkinlikleri'' dersinde ilgi duydukları bir etkinlik seçtiler. Seçtikleri etkinliklere bir yıl boyunca çalıştılar, öğrendikleri bilgilerle yeteneklerini harmanladılar. Müzik, dans ve drama çalışmalarıyla bizlere şahane anlar yaşattılar. Sanat şöleninde emeği geçen öğretmenlerimize, en güzel performanslarını sergileyen öğrencilerimize ve bizden desteklerini esirgemeyen tüm velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.  

Uygulamalı Dersler, Sanat Şöleni İle Nisan Ayına Damgasını Vurdu! 

Balkanlar Koleji olarak, öğrencilerimize spor sevgisini ve kültürünü aşılamak amacıyla Anadolu Efes  - Barcelona Play-Off maçına seyirci olarak katıldık. Baştan sona çekişme içinde geçen mücadele sonucunda Anadolu Efes, seyircisinin de desteği ile 75- 68 kazanarak seride 1-0 öne geçti. Maç boyunca öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz hem destek oldular hem de çok keyifli vakitler geçirdiler. Basketbolcularla tanışma ve fotoğraf çekme şansı yakaladılar. Balkanlar Koleji olarak Anadolu Efes’e başarılar dileriz.  

Balkanlar Koleji Anadolu Efesi Play-Off Serisinde De Yalnız Bırakmadı

Okulumuzda düzenlenen “Sonsuz Yetenekler Ses Yarışması”na;  ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz katıldılar ve kendilerini müziğin akışına, hissettirdiği duyguya kaptırarak coşkulu bir gün yaşadılar, bizlere yaşattılar.  Yarışma sonucunda ilkokul öğrencilerimizden Emir Uras TUNCEL; ortaokul öğrencilerimizden Çiğsenur KUZU birinci oldular. Yalnızca yarışmada birinci olanlara değil,  medeni cesaret gösterip yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize katılım sertifikası verildi. Çünkü; bizim gönüllerimizde tüm katılanlar birinciydi… Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarıların devamını diliyoruz.  

Sonsuz Yetenekler Yarıştı!

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Desteklediklerimiz