Bir dönemi daha geride bıraktık ve Balkanlar Koleji ailesi olarak karne coşkusunu doyasıya yaşadık. Karne alımının ardından Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT Okulistik’te ve Geleneksel Çocuk Oyunları kategorisinde dereceye giren öğrencilerimize madalyalarını vererek onları ödüllendirdi. Heyecanlı oldukları yüzlerinden okunan öğrencilerimiz, mutlu bir şekilde tatillerine başladılar. Herkese iyi tatiller!  

İyi Tatiller!

Kartal İlçe Milli Eğitim’in düzenlediği ‘’Geleneksel Çocuk Oyunları Yakan top Yarışmaları’’na katılan 4.sınıf karma takımımız, 15 okulun katıldığı turnuvada dört gün boyunca nefes kesen maçların tümünden galip ayrılarak okulumuza muhteşem bir şampiyonluk daha yaşattı. Yarışmalarda tüm enerjilerini galibiyet için harcayan öğrencilerimizi tebrik eder, Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz Gamze Esra MAT ve Orhan Selçuk KAHVECİOĞLU'na, ayrıca  final maçında yanımızda olan Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT’a ve Sınıf Öğretmenlerimiz Sevgi AKARSU, Funda ELMAS ve Gamze YILDIZ'a desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.  

Kartal’ın Şampiyonları!

17 Ocak 2018 Çarşamba günü Yabancı Diller Bölümü olarak 4.5.6. ve 7. sınıflarımızın katılımıyla her yıl yapılmakta olan ‘’Quiz Show (Bilgi Yarışması)’’ etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz İngilizce, Almanca ve İspanyolca sorulara cevap vererek kendi seviye gruplarında yarıştılar. Hem eğlendiler hem de yabancı dil bilgilerini ve genel kültürlerini pekiştirdiler.  

Quiz Show (Bilgi Yarışması)

12-13-14 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul geneli yaklaşık 700 sporcunun katıldığı en geniş katılımlı ‘’Okullar arası XXVII. Dostluk Satranç Turnuvası’’ düzenlendi. Okulumuz bireyselde 9 öğrencimiz tarafından temsil edildi. Yedi maçlık yarışma sonunda küçükler kategorisinde küçük ustamız Yağız Çınar AKIN rakiplerine hiç şans tanımadı ve hak ettiği birinciliği elde etti. Yıldızlar kategorisinde üstün performans sergileyen Oğuz Kağan AYDIN ikinci, Devin HİŞİL üçüncü oldular. Yarışmaya katılan ve %70’lik başarı performansı sergileyen diğer öğrencilerimiz Ali Atilla ÖPÇÜN, Anıl Efe KAYA, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Ege ALPİN, Ayşe Sena TOSUN kazandıkları puanlar ile takımlarımızın birinci olmalarına büyük katkı sağladılar. Öğrencilerimizi, ailelerini ve Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder, Türkiye finalinde başarılar dileriz.  

Bireysel Satranç Sıralamasında Öğrencilerimiz Zirvede

Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Beşincisini Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 12 Ocak 2018’de beşinci defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Balkanlar&Eryetiş Ailesinin başarılı ve anlamlı gününde satırlar, sözcükler dile geldi, güzel heyecanlar yaşandı. 2017 yılı kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 5.Mavi Çınar Ödülleri Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda 11 kategoride değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak “Gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni”nin 5.’sinde hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenimizin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle;

 • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Gönül ÜLKÜ-Gazanfer ÖZCAN
 • Bütün Zamanların En İyi Sporcusu- Naim SÜLEYMANOĞLU
 • Sanatçıya Saygı ve Müzik Onur Ödülü- Cahit BERKAY
 • Yılın En İyi Yazarı-Sunay AKIN
 • Yılın En İyi Takımı- Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı
 • Yılın En İyi Bilim Çalışması- Prof.Dr. Adnan AYHANCI
 • Yılın En İyi Televizyon Programı- Cüneyt ÖZDEMİR/ 5N 1K
 • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Nazlı ÇELİK
 • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Merve ÖZBEY
 • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Koray AVCI
 • Yılın En İyi Müzik Grubu- Pera Grubu
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…    

2017 Yılının En İyilerini Seçtiğimiz 5. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Okulumuzun 2. Sınıf Mendil Kapmaca Takımı Kartal İlçe Milli Eğitim’in düzenlediği yarışmada rakiplerinin tümünü yenerek ‘’Kartal Şampiyonu’’ oldu. Öğrencilerimizi tebrik eder, il yarışmalarında başarılar dileriz.  

Miniklerden Büyük Başarı

Öğrencimiz Yağmur Nisa AKYÜZ minikler B kategorisinde, 166 sporcunun katıldığı ‘’İstanbul Okullar Arası Artistik Cimnastik Yarışması’’nda üstün başarı göstererek İstanbul üçüncüsü olmuştur.Yağmur Nisa’yı tebrik eder, önümüzdeki müsabakalarda başarılarının devamını dileriz. Aynı yarışmada minikler A kategorisinde 2A sınıfı öğrencimiz Ece AKGÜN okulumuzu başarıyla temsil etmiştir. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Artistik Cimnastik Yarışması’nda Üçüncüyüz

3.4.5.6.7. ve 8. sınıf öğrencilerimize ‘’spor kültürü’’ ve ‘’spor sevgisi’’ aşılamak amacıyla hem sporcu hem yazar olan Naz AYDEMİR AKYOL’u okulumuzda ağırladık, kitabını okuyup imza aldık. Öğrencilerimiz 10.01.2018 Çarşamba günü saat 19.00’da oynanan CEV Şampiyonlar Ligi Vakıfbank-Grot Budowlani Lodz Voleybol Maçında sahada harikalar yaratan Naz ablalarını izlediler ve Vakıfbank’ın 3-1 galip gelmesiyle mutluluklarına mutluluk kattılar. Öğrenci ve velilerimizin katılımıyla sporla dolu, eğlenceli bir akşam geçirdik. Vakıfbank’a CEV Şampiyonlar Liginde başarılar dileriz.  

Vakıfbank’ı Desteklemeye Gittik!

               06 – 07 Ocak 2018 tarihlerinde Kadıköy Belediyesi tarafından Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen ‘’Adam Olacak Çocuk Satranç Turnuvası’’nda okulumuzu Bora KAYA ve Deniz TURAN temsil etti. Altı maçlık turnuva sonunda Bora KAYA hiç maç kaybetmeden 3.sınıflar birincisi oldu. Sevgili Bora’yı ailesini ve üzerinde emeği çok fazla olan Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder, başarılı sonuçların devamını dileriz.  

Tebrikler Bora Kaya!

Bugün okulumuzun 2. sınıf öğrencileri İngilizce bölümünün düzenlemiş olduğu ‘’Spelling Bee’’ yarışmasına katıldılar. Yarışmacılarımız gördükleri kelimelerin harflerini heceleyerek ve okuyarak ne kadar ilerleme kat ettiklerini bizlere gösterdiler. Hem katılan öğrencilerin hem de izleyicilerimizin çok keyif aldığı bir yarışma oldu.  

‘’Spelling Bee’’

Viko&Panosonic Çocuk Tiyatrosu "Aydınlık Bir Gelecek İçin" adlı oyunu Anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerimiz için sergilediler. Miniklerimiz ‘’Enerji  Tasarrufu ve Doğal Kaynaklarımızı Nasıl Korumalıyız’’ konulu tiyatroda hem eğlendiler hem öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Viko&Panosonic Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür ederiz.  

Aydınlık Bir Gelecek İçin  Tasarruflu Olalım!

Türkiye genelinde yapılan ‘’Okulistik’’ sınavı sonucunda, 2-C sınıfında okuyan öğrencimiz İrem DURMUŞ ve 2-A sınıfında okuyan öğrencimiz Ece AKGÜN tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye 1.si olmuş, bizleri gururlandırmışlardır. Kendilerini üstün başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Okulistik’te Türkiye Birincilerimiz

Anaokulu ve İlkokul öğrencileri 2018 yılını büyük bir coşku ile karşıladı. Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu yılın ilk oyunu olan "Masal Treni "ni  sürpriz olarak öğrencilerimize sergiledi. Masallardan  tanıdıkları Pinokyo ve Külkedisi’nin tüm kahramanlarını  sahnede izlemek öğrencilerimize büyük mutluluk verdi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak Pınar Süt Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür eder, yeni yıllarını kutlarız.  

Yeni Yılı Coşkuyla Karşıladık

Okulumuz 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin sosyal ve kültürel olarak gelişimine destek olmak amacıyla Soğanlık Kültür Merkezi’ne bir tiyatro etkinliği düzenledi. Bu etkinlik kapsamında öğrencilerimiz ile “Kirli Ormanın Yaramaz Geyikleri” adlı çocuk oyununu izledik. Çok keyifli bir etkinlik oldu.  

Tiyatro İzledik, Keyiflendik!

Okulumuzda Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü Öğretmeni Sema ÖZTÜRK ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet GEDİK tarafından 4. 5. 6. 7. ve 8. sınıf öğrencilerimize “Akran Zorbalığı ve Siber Zorbalık” konulu bir seminer verildi. Rehber Öğretmenimiz Sema ÖZTÜRK, öğrencilerimizin zorbaca davranışlarla karşı karşıya kaldıkları zaman bu durumla baş etme yöntemleri ile ilgili önerilerde bulundu. Ardından Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Ahmet GEDİK  ‘Güvenli İnternet Kullanımı’ hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdi ve siber zorbalıkla karşılaşan kişilerin nereden,  nasıl yardım alacakları konusunda öğrencilerimizi bilgilendirip semineri sonlandırdı.  

Öğrencilerimizle Akran – Siber Zorbalık Semineri

1.sınıf öğrencilerimiz yaklaşan yeni yıl için fon kartonundan üç boyutlu ‘’kedili yeni yıl çorapları’’ hazırladılar ve hazırladıkları çorapları gönüllerince resimleyip boyadılar. Ardından çorapları evalarla süsleyip içlerini artık kağıtlarla doldurdular. Gazete kağıtlarıyla oluşturdukları kedilere birer papyon ekleyip yeni yıl için hazır hale getirdiler.        

Yeni Yıl Çoraplarımızı Hazırladık

Geleneksel yılbaşı kermesimiz Okul Aile Birliği tarafından okulumuzun lobisinde yapıldı. Yeni yıl için rengârenk süslenen okulumuz, kermesle daha da renklendi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak başta Okul Aile Birliği olmak üzere kermese destek verip katılan tüm velilerimize teşekkür eder, yeni yıllarını en içten dileklerimizle kutlarız.  

Yılbaşı Kermesimiz

İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizin ‘’yeni yıl’’ temalı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Öğrencilerimizin hayal güçlerini kullanarak yaptıkları tual üzerine akrilik ve kolaj çalışmaları okulumuzun lobisinde sizler için sergileniyor. Haydi o zaman sergiye!  

Sergimize Bekleriz!

Yerli malı, yurdun malı, herkes onu kullanmalı! 2. sınıf öğrencilerimiz ‘’Yerli Malı Haftası’’ kapsamında ülkemize ait ürünlerle ilgili keyifli ve öğretici bir çalışma yaptılar. Bu etkinlik öğrencilerimize tutumlu olmanın ve Türk malını kullanmanın önemini öğretti.  

Yerli Malı Kullanıyoruz

Her yıl 1 Ocak’ta bir yıl biter, yeni bir yıl başlar. Dışarıda kar, evlerde yeni yıl coşkusu…  Okullar âdeta bayram, panolarda kardan adam. Ne güzel şeysin sen yeni yıl, hep içimizi ısıtan!

Biz Yeni Yıla Hazırız, Ya Siz?

I-   ‘’RİTMİYE’’  birinci sınıf öğrencilerine ritmik saymaları daha kolay ve daha eğlenceli bir şekilde öğretiyor.

 1. sınıf öğrencileri, sınıfta kendi emekleriyle oluşturdukları ve adını ‘RİTMİYE’ koydukları kukla karakter ile birer, ikişer, üçer, beşer ve onar ritmik saymaları kolayca öğrendiler.
Öğrencilerimiz, öğrenci merkezli öğrenme programı kapsamında yaparak yaşayarak öğrenmenin keyfini yaşadılar. II-   Özel Balkanlar Koleji 1. sınıf öğrencileri ONLUK-BİRLİK evlerini birlikte oluşturdular. Öğrenciler, toplamları yirmiye kadar olan nesneleri onluk ve birliklerine ayırdılar. Onlukları onluk evine, birlikleri birlik evine yerleştirerek etkinliklerini tamamlamanın keyfini yaşadılar. III-KENDİ SAATİMİ KENDİM YAPTIM ETKİNLİĞİ Özel Balkanlar Koleji 1. sınıf öğrencileri matematik dersinde zamanı ölçme kazanımı kapsamında analog saat yaptılar. Saatleri diledikleri renge boyadılar ve sınıf panolarında sergilediler. Yaptıkları saatler üzerinde tam ve yarım saatleri gösterdiler. Gün içinde belirli etkinliklerin saatini yine bu saat üzerinde gösterdiler. Okulun başlangıç ve bitiş saatlerini, belirli olayların sabah-öğle-akşam-gece-gündüz gibi hangi zamanda gerçekleştiğini ve bu kelimeleri kullanarak kronolojik olarak sıraya koymayı öğrendiler.  

Özel Balkanlar Koleji Birinci Sınıflarından Haberler

Yakacık Balkanlar Koleji olarak 12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakasında düzenlenen ‘’Okul Sporları Satranç Yarışması’’na katıldık. Satranç eğitimine önem veren okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada Küçükler Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA, Oğuzhan KAYA ve Yıldızlar Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Devin HİŞİL, Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN ve Ayşe Sena TOSUN üstün performans göstererek grup birincisi oldular ve final oynamaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve Satranç öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder finalde başarılar dileriz.

Satrançta Finaldeyiz!

12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakası Okul Sporları ‘’Satranç Yarışması’’ düzenlendi. Satranç eğitimine önem veren okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada Yıldızlar Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Devin HİŞİL, Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN ve Ayşe Sena TOSUN üstün performans göstererek grup birincisi oldular ve final oynamaya hak kazandılar. Öğrencilerimizi ve Satranç öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i tebrik eder finalde başarılar dileriz.  

Yıldızlar Satranç Takımından Birincilik

12 – 13 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Anadolu Yakası Okul Sporları ‘’Satranç Yarışması’’ düzenlendi. Satranç eğitimine önem verem okulların katılımıyla gerçekleşen yarışmada Küçükler Takımı’nı oluşturan öğrencilerimiz; Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA ve Oğuzhan KAYA üstün performans göstererek tüm rakiplerini yendiler ve grup birincisi olarak final oynama hakkı kazandılar. Öğrencilerimizi ve Satranç öğretmeniz Cengiz TOPEL’i tebrik eder, finalde başarılar dileriz.  

Küçükler Satranç Takımından Birincilik

A Milli ve Vakıfbank Voleybol Takımı oyuncusu Naz AYDEMİR AKYOL 'u  yazar kimliği ile okulumuzda ağırladık. Sayısız başarılarla ülkemizi gururlandıran Filenin Sultanları'nın Milli Pasörü; sporcu geçmişi, başarıları ve yazarlık deneyimini paylaşmak üzere aramızdaydı. Okulumuzun adını sayısız başarılara yazdıran öğrencilerimiz imza gününe yoğun ilgi gösterdi, Naz Ablaları öğrencilerimize başarısızlıklar karşısında yılmamalarını ve daima çalışmaları gerektiğini söyledi. Sporda gösterdiği başarılarının sırrını ve sporun hayatımızdaki önemini anlatan "3,2,1 BAŞLA" adlı kitabını öğrencilerimiz için imzaladı. Balkanlar Koleji ailesi olarak  Naz AYDEMİR AKYOL'a   ve Kitap Dünyası'na teşekkür ederiz. ​Naz Aydemir Akyol​​ Kimdir?​ 2002-2003 sezonu öğrencilik yıllarında, okul takımına ek olarak Eczacıbaşı Voleybol yıldız ve genç takımlarında oynamaya başladı. 2003-2004 Yıldız Kızlar Balkan Şampiyonası’nda ilk kez giydiği formayla “En İyi Pasör” seçildi. 2004-2005 Eczacıbaşı A takımıyla Top Teams Kupası Final Four’a katıldı. 2005-2006 Tam zamanlı olarak A takımda oynamaya başlayan Naz, Eczacıbaşı’nın birinci pasörü olarak üç yıl üst üste Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı sezon içinde Eczacıbaşı’nın Yıldız, Genç, A Takımları​nda​  tam dört şampiyonluk kupasının birden sahibi oldu. 2007-2008 Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonası’nda ikincilik kürsüsüne çıkarak Türk spor tarihinde bir ilki gerçekleştiren Yıldız Kız Milli Takımı’nın ve 2008 Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan Genç Bayan Milli Takımı’nın kaptanlığını yaptı. Takım başarısına ek olarak, Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nda “En Değerli​ ​Oyuncu”  seçilerek ülkemize bu gururu yaşatan ilk sporcu oldu. 2008-2009  Türkiye Kupası’nda final, Türkiye Ligi Play-Off serisinde final ve Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Final Four oynadı. 2009-2010 Fenerbahçe Universal takımına transfer olan Naz AYDEMİR, şampiyonluk serisine burada da devam etti. Yeni takımıyla ilk iki sezonunu; iki Süper Kupa şampiyonluğu ve bir Türkiye Kupası şampiyonluğu elde ederek tamamladı. Her iki sezonda da Türkiye Ligi final serisinde “En İyi Pasör” ödülünü aldı. 2011-2012 Fenerbahçe ile Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Naz AYDEMİR, aynı turnuvada “En İyi Pasör’’ seçildi. A Milli Takım’la birlikte, aynı sezonda, Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemesi birincisi, Dünya Grand Prix üçüncüsü ve İtalya Alassio’daki Edison Cup birincisi olan Naz, kariyerine bu başarıları ekleyerek kendisi için birçok ilke de imza atmış oldu. 2012’de Londra Olimpiyatları’nda oynayarak en büyük hedeflerinden birine de ulaşmış oldu. 2012-2013 Naz Aydemir Vakıfbank Spor Kulübü Voleybol A takımına transfer oldu. Vakıfbank ile Türkiye Kupası ve CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu kazandı. Takım başarısına ek olarak turnuvanın “En İyi Pasör” ödülünü üst üste ikinci kez kazandı. 2003 yılından beri; A Milli Takım​ınında​ ülkemizi temsil etmeye ​ Vakıfbank Voleybol takımında  ​devam e​tmektedir.​   ​​Balkanlar Koleji olarak Naz AYDEMİR AKYOL'A  teşekkür eder, başarılarının devamını  dileriz.  

Milli Voleybolcu Naz Aydemir Akyol’u Okulumuzda Ağırladık

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Desteklediklerimiz