Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencilerimiz Atatürk’e olan sevgi ve  özlemlerini düzenledikleri anma töreniyle bir kez daha gösterdiler. Bunun yanında çocuklarımız kendi hazırladıkları “Atatürk” temalı sergiyi gezdiler. Küçücük yüreklerindeki ‘Atatürk’ sevgisi o kadar büyük ki... Canımızdan çok sevdiğimiz Atatürk’ümüz, her zaman kalbimizdesin!  

Sonsuz Sevgi İle Anıyoruz Seni Yüce Atam!

Hazırlık gruplarımızla İtfaiyeciler Haftası nedeniyle Kartal İtfaiye Merkezi’ne bir eğitim ve inceleme gezisi düzenledik. Küçük itfaiyeciler olup yangın söndürme çalışmalarına katıldık. Bizimle ilgilenen tüm Kartal İtfaiye çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Güzel ve heyecan dolu  bir gezi oldu.  

Anasınıflarımızla Kartal İtfaiye İstasyonu’na Gittik

Anaokulu öğrencilerimize yönelik; öğrencilerin rehberlik servisini daha iyi tanımaları ve rehberlik servisinden nasıl yararlanmaları gerektiğini öğrenebilmeleri amacıyla Anaokulu Rehber Öğretmeni Gülcan ŞAHİN tarafından bir grup çalışması yapıldı. Ardından öğrencilerle birlikte çalışmaya yönelik boyama etkinliği yapıldı. Öğrenciler etkinlik için oldukça aktif bir katılım sağladı.  

Minik Öğrencilerimiz Rehberlik Servisini Daha Yakından Tanıdılar

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencilerimizle “Sonbahar” etkinliği yaptık ve onlara  nostalji yaşattık. Soba kurup üzerinde kestane pişirdik, sonbahar yiyeceklerini yedik.  Çocuklarımıza çizmelerini ve yağmurluklarını  giydirip okul bahçemizde eski günlerdeki sonbahar mevsimini yaşattık. Hem eski günlere olan özlemimizi giderdik hem de sonbahar mevsimini yaşayarak hissetmelerini sağladık. Bugün için bizlere destek olan velilerimize, idarecilerimize ve tüm personelimize çok teşekkür ederiz.  

Balkanlar’da Sonbahar!

Anne Okulu Projesinin;  “Anneliğe mola, çocukluğa merhaba” mottosu altında velilerin hayatın temposundan arınarak kendilerini rahatlatacağı, ifade edebileceği ve yaşadıkları problemleri interaktif bir ortamda paylaşabileceği bir etkinlik olması planlanmıştır. Bu etkinlik her ay farklı bir sınıf baz alınarak anaokulu velilerine yıl boyunca farklı temalarda uygulanmaya devam edecektir. Anaokulu velilerimize yönelik olarak bu hafta uygulanmaya başlanan “Anne Okulu” etkinliği Rehber Öğretmenlerimiz Zeynep CERAN ve Gülcan ŞAHİN tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu hafta ilki gerçekleştirilen uygulamamızda ilk konumuz “Çocuk Öncesi ve Çocuk Sonrası Kadınlık” olmuştur.  Etkinlik mekanı; tütsü, mumlar, doğal taşlar ve ilgili diğer materyallerle donatılarak hazırlanmıştır. Uygulama, klasik müzik eşliğinde loş bir ortamda gerçekleştirilmiştir. Veliler uygulama sırasında oldukça rahatlamış ve aktif bir şekilde katılım göstermişlerdir. Sonrasında velilere bu uygulamaya gösterdikleri ilgi için teşekkür mahiyetinde bir katılım belgesi verilmiştir.  

Anne Okulu Projesi

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfları olarak bugün “Kızılay Haftası”nı okulumuzda bir yaşam alanı kurarak kutladık. Kartal Kızılay şubesinden gelen gönüllü görevliler bizlere Kızılay’ın geçmişten günümüze kadar yaptığı çalışmaları anlatan bir seminer verdiler ve ardından bizlere eğitici çizgi film izlettirdiler. Kartal Kızılay şubesinden gelen; Şube Başkanı Müjdat KEÇELİ’ye, Başkan Vekili Fikret POLAT’a, Yönetim Kurulu Erkan DÖNMEZ’e, Kadın Kolları Başkanı Güler YILDIRIM’a, Şube Sorumlusu Deniz SERS’e, Kadın Kolları Birgül ŞAHİN’e, Kadın Kolları Nazlı Irmak YILDIRIM’a ve minik Kızılaycı Rüzgâr VAROL’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  

Saygı Sana Ey Kızılay!

            Anaokulu hazırlık grubu öğrencilerine yönelik, öğrencilerin rehberlik servisini daha iyi tanımaları ve rehberlik servisinden nasıl yararlanmaları gerektiğini öğrenebilmeleri amacıyla Anaokulu Rehber Öğretmeni Gülcan ŞAHİN tarafından bir grup çalışması yapıldı. Ardından öğrencilerle beraber çalışmaya yönelik boyama etkinliği yapıldı. Öğrenciler etkinlik için oldukça aktif bir katılım sağladı.  

Rehber Öğretmenim Hep Yanımda

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıflarımız Cumhuriyet Bayramı’mızın 95. yılını coşku ve gururla kutladılar ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sonsuza kadar sahip çıkacaklarını bir kez daha bizlere gösterdiler. Anasınıfı öğrencilerimizin hazırladıkları “vals”, “zeybek” ve “hoşgelişler” ola isimli etkinliklerle coşku dolu bir kutlama yaptık. Yaşasın Cumhuriyet!  

Yaşasın Cumhuriyet!

Balkanlar Koleji anaokulu öğrencileri okul konferans salonunda "Bremen Mızıkacıları "adlı müzikal oyunu izlediler. Hayvanların  dayanışmasını ve dostluğunu konu alan bu müzikal oyunu öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Balkanlar Koleji ailesi olarak Yağmurun Şemsiyesi Tiyatrosu’na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro  Günlerimiz Başladı!

Cumhuriyet Bayramı’mızın  95. yılı nedeniyle  22 Ekim- 2 Kasım tarihleri arasında okul lobisinde Atatürk'ün  fotoğraf sergisi açılmıştır. Herkesi sergimize bekleriz.  

Atatürk Fotoğraf Sergisi

16.10.2018 Salı günü anasınıfı öğrencilerimizle Kartal Belediyesi Yakacık Serasına inceleme ve araştırma gezisi düzenledik. Gezimiz sırasında bol bol bitkileri inceledik, görevlilerden bilgi aldık. Tavuk, tavşan, güvercin ve keçileri gördük;  onları besledik. Çok ilginç ve faydalı bir gezi oldu. Gezi dönüşü topladığımız yaprakları inceledik ve gezi  ile ilgili sohbet yaptık.  

Anasınıflarımız Sonbahar Gezisinde

“Ben kimim?” konusu ile ilgili hazırladığımız çalışmamızı yaptık. Çocuklarımızın evlerinden getirdikleri bebeklik kıyafetlerini şimdiki halleri ile karşılaştırdık. Hem eğlendik hem duygulandık. Ne kadar miniklermiş, ne kadar da büyümüşler...  

Biz Artık Büyüdük!

Özel Yakacık Balkanlar Koleji anaokulu hazırlık grubu ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik Özel Pendik Bölge Hastanesi ile işbirliği içinde “El Yıkama-Hijyen” semineri yapıldı. Özel Pendik Bölge Hastanesi Enfeksiyon Hemşiresi Filiz DİKBIYIK, okulumuza gelerek konu ile ilgili öğrencilerimizi bilgilendirdi ve ellerimizin nasıl yıkanması gerektiğini öğrencilerle beraber uygulamalı olarak gösterdi. Okul Hemşiremiz Figen AKBULUT da konu ile ilgili katkıda bulundu. Ardından öğrencilerimize Rehber Öğretmenimiz Zeynep CERAN ile beraber hazırlamış oldukları çizgi filmi izletip, şarkılar dinlettiler. Öğrencilerimiz için keyifli bir seminer olmuştur.  

El Yıkama-Hijyen Semineri

Yakacık Balkanlar Koleji anaokulu öğrencileri, Hayvanları Koruma Günü’nü yeni bahçelerinde kutladılar. Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa ÇOBAN’ın ve Veteriner Hekim Hakan ÖRÜNĞ’ün katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte,  günün anlam ve önemini anlatan bilgiler öğrencilerimizle paylaşıldı. Öğrencilerimiz ise onlara hayvan barınakları ile yaptıkları projelerini sergilediler. Etkinlik sonunda sevgili misafirlerimiz sergi alanında birlikte toplu fotoğraf çekilip duyarlılıklarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ettiler. Balkanlar Koleji Ailesi olarak  Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa ÇOBAN ve Veteriner Hekim Hakan ÖRÜNĞ'e teşekkür ediyor, Balkanlar Koleji öğrencilerimizin gösterdikleri duyarlılıktan dolayı yürekten tebrik ediyoruz.  

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü Kutladık

Özel Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu küçük ve orta grup öğrencilerimize, Anaokulu Rehber Öğretmeni Gülcan ŞAHİN “El Yıkama-Hijyen” konulu semineri verdi. Konu ile ilgili görsel materyaller çocuklara izletildi ve ardından temaya uygun boyama etkinliği öğrencilerimize dağıtıldı. Minik öğrencilerimiz için çok faydalı bir seminer oldu.  

Ellerimizi Yıkıyoruz, Mikroplardan Arınıyoruz

Yakacık Balkanlar Koleji öğrencileri çok mutlu! Çünkü anasınıfı öğrencilerimiz eğitim görecekleri yeni binalarına, diğer tüm öğrenciler ise yeni bahçelerine kavuştular. Yeni yaşam alanımız çocuklarımıza birçok hizmet sunmaktadır. Çocuklarımız, bahçemizde bulunan çeşitli spor alanları ile seneye daha sportif başladılar; doğal yaşam alanları ile tüm canlı varlıklarla iç içe oluyorlar ve amfi tiyatr ile sanatsal yönlerini geliştiriyorlar. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemizde bulunan hobi bahçesi ile çocuklarımız yaz mevsiminde yaz meyve-sebzeleri, kış mevsiminde ise kış meyve- sebzeleri ekebilecek, toprakla iç içe olacaklardır. Bu yıldan itibaren daha güvenli ve rahat ulaşım için servis kullanan öğrencilerimizin giriş-çıkışları yeni bahçemizden olacak, öğrencilerimiz oradan sınıflarına gideceklerdir. Balkanlar Koleji ailesi olarak, yeni yaşam alanınızda güzel seneler geçirmenizi dileriz.  

Öğrencilerimiz Yeni Yaşam Alanlarına Kavuştular

Yakacık Balkanlar Koleji  Anasınıflarımızla bir haftayı geride  bıraktık. Geçen yılki çocuklarımız okula dönmenin mutluluğunu yaşarken aramıza yeni katılanlar da merak ve heyecanla okullarına kavuştular. Bol eğlenceli etkinliklerimiz ve uyum çalışmalarımızla güzel bir haftayı tamamladık.  

Bir Haftayı Geride Bıraktık

Bugün anasınıfımızda yeni eğitim öğretim yılının ilk veli tanışma toplantısı gerçekleştirdik. Bu yıl  yeni binamızda eğitim öğretime başlayacak olan çocuklarımız; yeni  döneme pamuk şeker, patlamış mısır ve animasyon ekibinin etkinlikleri güzel bir başlangıç yaptılar. Hem yeni okulumuz hem de yeni dönemimiz hayırlı olsun.  

Anasınıflarımızın Tanışma Toplantısı Başarıyla Gerçekleşti

Öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini anlatan bir açılış konuşması yaparak öğrencilerimize başarılar diledi. 8.sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerimize kardeşliği ve bağlılığı simgeleyen çiçekleri takdim etti ve büyük alkış aldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerimiz sınıflarında yerini aldı.  

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Yakacık Balkanlar Koleji öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerini kucaklamak için bekliyorlar. Balkanlar Koleji Ailesi olarak tüm öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar dileriz.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırız!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencilerimiz keplerini attılar, mezuniyetlerini kutladılar. Bazı öğrencilerimiz üç yıldır, bazı öğrencilerimiz ise ilk defa okul hayatını tattılar… Severek devam ettikleri anasınıfımızdan biraz hüzünlü, biraz mutlu ama gururla mezun oldular. Tüm çocuklarımıza bundan sonraki eğitim- öğretim hayatlarında mutluluk ve başarı diliyoruz.  

Biz Anasınıfından Mezun Olduk!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımız, bugün bir yılın yorgunluğunu dondurma partisi ve piknik yaparak attılar. Çok eğlenceli bir gün geçirdik. Balkanlar Koleji’nde piknik en güzel şekilde yapılır.  

Okul Bahçemizde Piknik!

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Yeni Binamızda!

Bugün Yakacık Balkanlar Koleji’nde karne heyecanı vardı. Çocuklarımız  karnelerini aldılar, hem sevindiler hem de okul kapanıyor diye biraz duygusal anlar yaşadılar. Bizler de çok  duygusal anlar yaşadık. Sevgili çocuklarımız… Hepinize iyi tatiller, hepinizi çok seviyoruz. Balkanlar ailesi olarak sizleri özlemle bekleyeceğiz.  

Gelsin Karnelerimiz!

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz