Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızda ‘’Bahar Partisi’’ vardı. Çiçekli taçlarımızı taktık, dans ederek coştuk. Sıcacık bir bahar günü yaşadık. Ardından okul bahçemizde piknik yaptık. Çok eğlenceli bir gün geçirdik. İyi ki geldin bahar!  

İlkbahara Merhaba Dedik!

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliği’’mizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, okulumuzun bilim ve proje çalışmalarına verdiği önemi göstermişlerdir.  

Bilim Şenliği

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızda bugün mutfak etkinliğinde çocuklarımız portakal ve limon sıkarak kendilerine içecek hazırladılar. Daha sonra sıktıkları portakal ve limon sularını afiyetle içtiler. Sağlıklı bir gün oldu.  

Bol Bol ‘C’ Vitamini İçtik

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızın bu ayki kukla gösterisinde ilkbahar mevsiminden ve kütüphanelerden bahsettik. El kuklalarımız ile çok eğlendik ve bilgilendik. Güzel kukla gösterisi için öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

Kukla Zamanı

Yakacık Balkanlar Koleji hazırlık gruplarımız ile  Sancaktepe Plenatoryum Uzay Müzesi’ne bir gezi düzenledik. Gezimiz bol deneyli ve oldukça ilginç geçti. Çocuklar ilgi ve merak içinde deneyleri izlediler. Minik öğrencilerimiz için güzel bir deneyim oldu.  

Gezileri Çok Severiz!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızın ‘’2. Dönem Genel Veli toplantısı’’nı velilerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. Toplantımız, çocuklarımızın  gelişimlerinin değerlendirildiği ve  2. Dönem yapılacakların paylaşıldığı çok eğitici, eğlenceli ve keyifli bir toplantıydı. Toplantıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.  

Veli Toplantımız Gerçekleşti

Balkanlar Koleji ailesi olarak, Şırnak İdil İlçesinde bulunan Akdağ İlkokulu ve Ortaokulu’na “Kitap Yardımı Kampanyası” düzenleyerek ihtiyacı olan öğrencilere destek verdik.  Yardımlarımız, Akdağ İlkokulu ve Ortaokulu’nda bulunan öğrencilere ulaşmak üzere yola çıktı. Yardım kampanyamıza duyarlılık gösteren okul yöneticilerimize, okul aile birliğimize, öğretmenlerimize,  velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Balkanlar Kolejinden Akdağ İlkokulu Ve Ortaokulu’na Destek

Küçük mucitler iş başında! Çocuklarımızın kendi hazırladıkları ve arkadaşlarına sundukları deneyler ile deney günlerimize devam ediyoruz. Çok eğlenceli ve yararlı deneyler sunan minik öğrencilerimize teşekkür ederiz.  

Yakacık Balkanlar Koleji’nde Deney Günleri

Yakacık  Balkanlar Koleji’nde veli katılım çalışmalarımız oldukça önemlidir. Karıncalar sınıfından Niyazi Cengiz ÇİFTÇİ’nin babası İnan ÇİFTÇİ, çocuklarımıza uçurtma yapmayı öğretti. Çok eğlenceli ve öğretici bir çalışma oldu. Değerli velimize katılımından dolayı çok teşekkür ederiz.  

Uçurtma Yapıyoruz

Her ay okulumuza gelerek miniklerimize sergiledikleri güzel oyunlarla neşeli saatlere imzalarını atan tiyatrocularımızın  "Dünya Tiyatrolar Günü’’nü kutladık. Bu ay aynı zamanda "Büyükler Günü'’nü kutlayan öğrencilerimiz, "Şeker Ninenin Çiftliği" adlı oyun ile büyüklere verilen değeri bir kez daha pekiştirdiler. Oyun bitiminde miniklerimizin tiyatrocu abla ve abilerine bir sürprizleri vardı. Bu özel günlerinde onları unutmadıklarını göstererek emeklerine teşekkür ettiler. Balkanlar Koleji ailesi olarak tüm tiyatrocularımızın gününü kutlarız.  

Bugün Dünya Tiyatrolar Günü!

Orman Haftası konusunu pekiştirmek amacıyla öğretmenlerimizin hazırladığı ‘Ormanlarımızı Koruyalım’ isimli kukla oyununu izledik. Çok eğlenceli ve eğitici bir oyundu. Orman sevgisini kazandırmak için yeşili sevelim, doğayı koruyalım!  

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı’nda Kukla Zamanı

7.Geleneksel Büyükler Günü Etkinliğimizi de  büyükanne ve büyükbabalarımızın yoğun katılımıyla gerçekleştirdik. Değerli büyüklerimiz! İyi ki  geldiniz, sefalar getirdiniz. Bu güzel günü bizlerle birlikte geçirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.  

Yakacık  Balkanlar Koleji’nde Büyükler Günü

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencilerimiz, kendi çiçeklerini yetiştirmeye başladılar.  Minik öğrencilerimiz, önce saksılarına toprak doldurup ardından evlerinden getirdikleri tohumları saksılarına ektiler. Daha sonra tohuma can suyunu verdiler. Şimdi onların büyümesi için sevgi ve ilgilerini gösterecekler. Tohumlarımız fidana dönüşsün, yaşanılır yeşil bir dünya olsun.  

İlkbahara Merhaba Dedik!

Okulumuzda Sivil Savunma Kulübü tarafından ‘’Deprem Haftası’’ çerçevesinde her sınıfta depremin gerçeklerini anlatıldı. Öncelikle depreme karşı alınacak önlemler, depremden korunma şekilleri, deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler öğrencilerimize anlatıldı ve tatbikat başarılı bir şekilde gerçekleşti.  

Deprem, İkaz Alarm ve Personel Tahliye Tatbikatı

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı hazırlık gruplarımız 1.sınıfa uyum çalışmalarına başladı. Minik öğrencilerimiz, ilkokul öğretmenlerimiz eşliğinde okuma yazmaya hazırlık çalışmaları yapıyorlar ve ilkokulu tanıyorlar.  

Oryantasyon Çalışmalarımız Başladı

Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi  “Dünyada her şey kadının eseridir.” Yakacık Balkanlar Koleji olarak bugün okulumuzda tüm emekçi kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladık. Sayın Kurucularımız İpek ERYETİŞ ve Vedat  ERYETİŞ, Sayın Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT kutlamamıza katılarak bizleri onurlandırdılar ve tüm herkese huzur ve mutluluk dilediler. "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kutlu olsun!  

8 Mart Dünya Emekçi  Kadınlar Günü’nü Kutladık

Derste gördükleri konuları tiyatroyla pekiştiren miniklerimiz, bu ayki tiyatro gününde "Kafası Karışık Kral" adlı çocuk oyununu izlediler. Merakla izledikleri oyunda, mesleğini seçmekte zorlanan kahramana yardımcı oldular. Meslek seçiminin hayattaki önemini bir kez daha öğrendiler.  

Miniklerin Tiyatro Günü

Özel Yakacık Balkanlar Koleji öğrencilerimiz için yeni imkânlar sağlamaya ve sportif yönlerini öne çıkarmaya devam ediyor. 2. Dönem itibari ile cimnastik salonumuz ve yeni spor salonumuz öğrencilerimiz için kullanıma açılmıştır. Güle güle kullanın çocuklar!  

Balkanlar Koleji’nde Yenilikler Bitmiyor!

Tam 100 gün olmuş okula başlayalı... Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfında ‘’100. Günümüzü’’  pasta keserek kutladık. Daha nice 100 günlere!  

100 Güne 100 Resim

17.02.2018 tarihinde 4. sınıf ve anaokulu velilerimizin katılımıyla ‘’Okul Tanıtım Toplantısı’’ gerçekleştirdik. Bölüm Başkanlarımız, velilerimize ortaokulda ve ilkokulda ne gibi çalışmalar yaptıklarını ve yapacaklarını anlattılar. Yapılan konuşmaların ardından öğretmenlere çeşitli sorular yönelten velilerimiz aldıkları cevaplar ile ne kadar hoşnut olduklarını dile getirdiler. Ardından Sayın Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT velilerimize içten bir konuşma yaparak toplantıyı sonlandırdı. Toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Okul Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

Meb Okul Sporları Satranç Finalinde İstanbul Şampiyonu Olduk 13 – 14 Şubat 2018 tarihlerinde UPS Spor Kompleksi’nde MEB İstanbul Okul Sporları Finali düzenlendi. Birinci bölgeden şampiyon olarak finale yükselen Küçükler ve Yıldız Satranç takımımız iki kategoride de üstün performans sergileyerek Küçükler de birinci, Yıldızlar da ikinci oldular. Küçükler: Yağız Çınar AKIN, Tuna Deniz PAÇ, Nebil ARSLANTÜRK, Anıl Efe KAYA, Mert KAHVE, Oğuzhan KAYA. Yıldızlar: Devin HİŞİL, Ege ALPİN, Oğuz Kağan AYDIN, Ayşe Sena TOSUN, Azra YILMAZ, Deniz ÖZDEMİR. Öğrencilerimizi, ailelerini, Satranç Öğretmenimiz Cengiz TOPEL’i ve emeği geçen tüm öğretmenleri kutlar, başarıların devamını dileriz.  

Meb Okul Sporları İstanbul Satranç Şampiyonlarımız

Meslekler konumuzu pekiştirmek amacıyla Eryetiş Reis Denizcilik ve Sağlık Meslek Liselerimize eğitim ve inceleme gezimizi yaptık. Çocuklarımız güzel ve bol bilgili bir gün geçirdiler.  

Meslek Gezimizi Yaptık

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfında ‘’Sevgi Günü’’müzü kutladık. Çocuklarımız birbirlerine sevgilerini en güzel cümlelerle ifade ettiler. Unutmayalım! Sevgi paylaştıkça çoğalır… Biz herkesi çok seviyoruz!  

Anasınıfında Sevgi Günü

Bugünün küçükleri, yarının büyükleri şimdiden gelecekteki mesleklerini seçtiler. Doktor, polis, ressam, subay, balerin, aşçı… Hepsi hayallerindeki meslekleri çok güzel tanıttılar. Çok keyifli bir gün geçirdik.  

Balkanlar Koleji Öğrencileri Meslekleri Tanıyor!

Bir dönem bitti, yeni bir dönem başladı… Öğrencilerimiz yarıyıl tatillerinin ardından okula geldiklerinde arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini doyasıya yaşadılar. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT, okulumuzun açılış konuşmasını yaparak öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu. Tüm öğrencilerimiz için iyi bir dönem olsun!  

Okulumuz Açıldı

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz