Bugün anasınıfımızda yeni eğitim öğretim yılının ilk veli tanışma toplantısı gerçekleştirdik. Bu yıl  yeni binamızda eğitim öğretime başlayacak olan çocuklarımız; yeni  döneme pamuk şeker, patlamış mısır ve animasyon ekibinin etkinlikleri güzel bir başlangıç yaptılar. Hem yeni okulumuz hem de yeni dönemimiz hayırlı olsun.  

Anasınıflarımızın Tanışma Toplantısı Başarıyla Gerçekleşti

Öğrencilerimiz yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedi. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini anlatan bir açılış konuşması yaparak öğrencilerimize başarılar diledi. 8.sınıf öğrencilerimiz, okulumuza yeni başlayan anaokulu ve 1.sınıf öğrencilerimize kardeşliği ve bağlılığı simgeleyen çiçekleri takdim etti ve büyük alkış aldı. İlk ders zilinin çalmasıyla öğrencilerimiz sınıflarında yerini aldı.  

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Yakacık Balkanlar Koleji öğretmenleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için tüm hazırlıklarını tamamladılar. Öğretmenlerimiz büyük bir heyecan ve özlemle öğrencilerini kucaklamak için bekliyorlar. Balkanlar Koleji Ailesi olarak tüm öğretmenlerimize yeni dönemde başarılar dileriz.

Yeni Eğitim Öğretim Dönemine Hazırız!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencilerimiz keplerini attılar, mezuniyetlerini kutladılar. Bazı öğrencilerimiz üç yıldır, bazı öğrencilerimiz ise ilk defa okul hayatını tattılar… Severek devam ettikleri anasınıfımızdan biraz hüzünlü, biraz mutlu ama gururla mezun oldular. Tüm çocuklarımıza bundan sonraki eğitim- öğretim hayatlarında mutluluk ve başarı diliyoruz.  

Biz Anasınıfından Mezun Olduk!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımız, bugün bir yılın yorgunluğunu dondurma partisi ve piknik yaparak attılar. Çok eğlenceli bir gün geçirdik. Balkanlar Koleji’nde piknik en güzel şekilde yapılır.  

Okul Bahçemizde Piknik!

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Yeni Binamızda!

Bugün Yakacık Balkanlar Koleji’nde karne heyecanı vardı. Çocuklarımız  karnelerini aldılar, hem sevindiler hem de okul kapanıyor diye biraz duygusal anlar yaşadılar. Bizler de çok  duygusal anlar yaşadık. Sevgili çocuklarımız… Hepinize iyi tatiller, hepinizi çok seviyoruz. Balkanlar ailesi olarak sizleri özlemle bekleyeceğiz.  

Gelsin Karnelerimiz!

Yakacık Balkanlar Koleji büyüyor! Yeni eğitim- öğretim yılında, anasınıflarımız yeni binalarında eğitime başlayacaklar. Yeni binamızın yanı sıra, kullanıma açılan yeni bahçemizde de çocuklarımıza çeşitli hizmetler sunulacak. Okulumuzun bahçesine yapılacak olan ‘’Hayvanat Bahçesi’’yle çocuklarımız hayvanlarla iç içe olacak, hayvan sever bir birey olarak büyüyecekler. Onun yanı sıra bahçemize yapılacak olan ‘’Botanik Bahçe’’, “Gezinti Alanı” ve “Hobi Bahçesi” gibi alanlar sayesinde çocuklarımızın teneffüsleri daha eğlenceli ve motivasyon sağlayıcı olacak. Yeniliklerimiz bunlarla mı sınırlı? Tabii ki hayır! Bahçemize yapılacak olan ‘’Spor Alanları”mız ile çocuklarımız sportif yönlerini geliştirecekler, “Amfi Tiyatr” ile her daim sanatla iç içe olacak, yeteneklerini keşfetme fırsatı bulacaklar ve artık çocuklarımız için okula gelmek daha da keyifli olacak!  

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıflarımızla bu yılın son tiyatrosunu izledik. Tiyatrocular bize ‘’Hacivat ve Karagöz ’’ orta oyununu sergilediler. Çok eğlenceli, bol kahkahalı bir gün geçirdik.  

Son Tiyatromuzu İzledik

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıflarımızın 2017-2018 eğitim- öğretim yılı yıl sonu gösterileri tamamlandı. 22 Mayıs Salı günü Papatyalar ve Yıldızlar sınıfı öğrencileri; 23 Mayıs Çarşamba günü Karıncalar ve Elmalar sınıfı öğrencileri; 24 Mayıs Perşembe günü ise Kelebekler ve Çalışkan Arılar sınıfının şirin öğrencileri, bir yıl boyunca yaptıkları çalışmalarını değerli velilerimizin karşısında usta birer tiyatrocu, çok iyi bir şarkıcı ve profesyonel dansçı edasıyla sergilediler. Tüm çocuklarımızı emeklerinden ve gösterdikleri üstün performanslardan dolayı kutlar, değerli velilerimize aramızda bulundukları ve bizleri destekledikleri için çok teşekkür ederiz. 22 MAYIS SALI GÜNÜ PAPATYALAR VE YILDIZLAR SINIFI ÖĞRENCİLERİ

23 MAYIS ÇARŞAMBA GÜNÜ KARINCALAR VE ELMALAR SINIFI ÖĞRENCİLERİ 24 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ  KELEBEKLER VE ÇALIŞKAN ARILAR SINIFI ÖĞRENCİLERİ  

Anasınıflarımızın Yıl Sonu Gösterileri Gerçekleşti

Okulumuzun bahçesinde, 24 Mayıs 2018 tarihinde öğrencilerimizin katılımı ve çalışmaları ile ‘’Gökcisimleri Bilim Şenliği’’ düzenlendi. Öğrencilerimizi araştırmaya teşvik   etmek,  bilimi sevdirmek ve onlara bilimin eğlenceli tarafların göstermek için  tüm sınıflarımızla şenlikte buluştuk.  

Okulumuzda Gökcisimleri Bilim Şenliği Yapıldı

Okulumuzun bahçesinde Sayın Kurucularımız, Sayın Okul Müdürümüz, Sayın Müdür Yardımcılarımız, Sevgili Öğretmenlerimiz ve Değerli Velilerimizin katılımıyla  “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı”mızı kutladık. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenimiz ‘’Günün Anlam ve Önemi’’, “Gençlik Korosu”, “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi” , “Keman, Piyano, Saz, Bateri, Çalışması’’,’’ Dans Gösterisi” ve ardından ‘’Canlı Müzik’’ ile son buldu.  Her yaş grubundan oluşan öğrencilerimizle,  günlerdir emek harcadığımız çalışmalarımızı gururla velilerimize, öğretmenlerimize ve arkadaşlarımıza sergiledik. Törenimize yoğun ilgi gösteren velilerimize ve özenle çalışan gençlerimize teşekkür ederiz.  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı Coşkuyla Kutladık

Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencilerimizin sergi hazırlığı hız kesmeden devam ediyor. Miniklerimiz bu sergide popüler bir sanat çeşidi olan ‘’String Art’’ ile tanıştılar. Peki nedir bu String Art? String Art; ahşap zemin üzerine çakılan çivi ve bu çivilerin etrafına ip geçirilmesiyle oluşan bir sanattır. Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Duygu ÜSTÜNEL’e, yeniliğe her daim açık olan öğrencilerimize rehber olduğu ve onları yeni sanat çalışmalarıyla tanıştırdığı için teşekkür ediyoruz.  

Miniklerimiz  ‘’String Art’’ İle Tanıştılar

Yakacık Balkanlar Koleji’nde okul aile birliğimizin anneler günü için düzenlemiş olduğu kermesten hediyelik eşya ve yiyecekler aldık, kermesimize destek olduk. Kermesimize katkıda bulunan değerli velilerimize çok teşekkür ederiz.  

Anasınıfı Kermesimizden Haberler

09-10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde okul lobisinde Okul Aile Birliği üyelerimiz tarafından  "Anneler Günü Kermesi’’ düzenlendi.  Kermesimize öğrencilerimiz ve  velilerimiz  yoğun  katılım ve ilgi gösterdi. Balkanlar Koleji Ailesi olarak,  kermesi düzenleyen Okul Aİle Birliği üyelerimize emeklerinden dolayı teşekkür eder, tüm annelerimizin anneler gününü kutlarız.  

Anneler Günü Kermesi

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfları olarak “Temizlik ve Hijyen” konulu veli katılım çalışmasına ve eğitici bilgilerin verildiği bir seminere katıldık. Ardından seminer sonunda çocuklarımıza katılım sertifikası verildi. Elmalar sınıfından Melis KAHVE’nin değerli velisine hazırladığı etkinlikten dolayı teşekkür ederiz.  

Biz Temiz Çocuklarız

Düdük çalar ince ince… Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı olarak ‘’Taşıtlar ve Trafik’’ konulu yaşam alanımızı kurduk. Çocukların evlerinde aileleri ile hazırladıkları taşıt maketleriyle yaşam alanı oluşturduk. Hava kara ve deniz taşıtlarını gruplandırdık. Taşıtlar konusunu daha iyi öğrendik.  

Taşıtlar Konusunu İşledik

Yakacık Balkanlar Koleji’nde bu ay “Baharın Çiçekleri” isimli tiyatro oyununu izledik. Doğamızı korumamız gerektiğini, hayvanların da bu dünyada yaşadıklarını anlatan bir oyundu. Biz çok keyif aldık ve bir sonraki oyunu sabırsızlıkla bekliyoruz.  

Tiyatro İzlemeyi Çok Severiz

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızın güzel çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı neşe, gurur ve coşkuyla kutladılar. Atamızın armağanı, en güzel gün… Yaşa 23 Nisan!  

23 Nisan’da Coşku Doluyor Kalbimiz

Yakacık Balkanlar Koleji’nde bir haftadır devam eden portfolyo sunum günlerimiz tamamlandı. Öğrencilerimizin öğretmenleri ile birlikte hazırlamış oldukları projelerin sunumu, velilerimizin katılımı ile gerçekleşti. Çocuklarımız  kendilerinden emin bir şekilde sunumlarını yaptılar. Bravo Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencileri harikaydınız!  

Portfolyo Sunumlarımız Tamamlandı

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızda ‘’Bahar Partisi’’ vardı. Çiçekli taçlarımızı taktık, dans ederek coştuk. Sıcacık bir bahar günü yaşadık. Ardından okul bahçemizde piknik yaptık. Çok eğlenceli bir gün geçirdik. İyi ki geldin bahar!  

İlkbahara Merhaba Dedik!

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliği’’mizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, okulumuzun bilim ve proje çalışmalarına verdiği önemi göstermişlerdir.  

Bilim Şenliği

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızda bugün mutfak etkinliğinde çocuklarımız portakal ve limon sıkarak kendilerine içecek hazırladılar. Daha sonra sıktıkları portakal ve limon sularını afiyetle içtiler. Sağlıklı bir gün oldu.  

Bol Bol ‘C’ Vitamini İçtik

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfımızın bu ayki kukla gösterisinde ilkbahar mevsiminden ve kütüphanelerden bahsettik. El kuklalarımız ile çok eğlendik ve bilgilendik. Güzel kukla gösterisi için öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

Kukla Zamanı

Yakacık Balkanlar Koleji hazırlık gruplarımız ile  Sancaktepe Plenatoryum Uzay Müzesi’ne bir gezi düzenledik. Gezimiz bol deneyli ve oldukça ilginç geçti. Çocuklar ilgi ve merak içinde deneyleri izlediler. Minik öğrencilerimiz için güzel bir deneyim oldu.  

Gezileri Çok Severiz!

Son Eklenenler

Okulumuzdan Haberler

Ahmet Gedik
17 Eylül 2018

İlk Ders Zilimiz Çaldı

Ahmet Gedik
11 Haziran 2018

Biz Anasınıfından Mezun Olduk!

Ahmet Gedik
11 Haziran 2018

Okul Bahçemizde Piknik!

Ahmet Gedik
11 Haziran 2018

Anasınıflarımız Yeni Binamızda!

Ahmet Gedik
8 Haziran 2018

Gelsin Karnelerimiz!

Ahmet Gedik
7 Haziran 2018

Anasınıflarımız Artık Bu Binada!

Ahmet Gedik
28 Mayıs 2018

Son Tiyatromuzu İzledik

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz