Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı öğrencilerimiz, Rehberlik servisimizin düzenlemiş olduğu “Oyuncaklarımı  Paylaşıyorum” kampanyasına büyük bir ilgi gösterdiler. Çocuklarımız, en değerli eşyalarını –oyuncaklarını- hiç tanımadıkları yaşıtları ile paylaşmak istediler ve kampanyaya destek oldular. Yardımsever, paylaşımcı çocuklarımızı kutluyor; onlara bu konuda  destek olan  değerli velilerimize de çok teşekkür ediyoruz.  

Oyuncaklarımı  Paylaşıyorum!

Our kindergarten students have learnt jobs in order to choose their future jobs easily and deliberatively. These lovely kids chose their dream job. One of them was a teacher, the other one was a nurse... They are our future’s doctors, teachers, engineers, police officers, firefighters, singers, footballers... They are our future. We are proud of them.  

Jobs

Şanlı tarihimizin kahramanlarını 104. yılında anmak üzere Okul Müdürümüz, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz ile birlikte konferans salonumuzda toplandık. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın ardından Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Ayça TOMRİS günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Bu şanlı günde okul koromuz coşku dolu sesler eşliğinde gösterilerini sundular. İlkokul öğrencilerimiz hazırladıkları oratoryo ile bizleri duygulandırdılar. Ardından ortaokul öğrencilerimiz oynadıkları anlamlı piyesle bizleri o günlere götürdüler. Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı ve törenimiz son buldu.  

18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Törenimiz

Yakacık Balkanlar Koleji ve Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu öğretmenlerimize; Umut Işığı Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen Akademi Disleksi Derneği gönüllü öğretmenlerinden Uzman Psikolog Hakan AYTAÇ ve Özel Eğitim Öğretmeni Hakan AĞBABA tarafından “Disleksi Farkındalık” semineri gerçekleştirilmiştir. Seminer ardından öğretmenlerimize katılım sertifikası verilmiştir.  Katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

Disleksi Dostu Öğretmenlerimiz İle Eğitimimizi Gerçekleştirdik

Yakacık Balkanlar Koleji olarak bugün okulumuzun bahçesinde tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladık. Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Ayça TOMRİS, günün anlam ve önemine uygun bir konuşma yaptı. Bir kadının; cephede, laboratuvarda, direksiyon başında, ofiste, okulda, şantiyede; elinde matkabıyla, rujuyla, şiiriyle, kalemiyle dünyayı nasıl değiştirebilecek güçte ve güzellikte olduğunu bir kez daha hatırladık… Bir kadının doğurduğu en büyük lider, bir milleti yeniden doğuran Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün: “Ey kahraman Türk kadını! Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde yükselmeye layıksın…” diyen, kadını devrimleriyle hak ettiği yere getiren o lidere bir kez daha kulak verdik. Tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!  

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladık

07 Mart 2019 tarihinde saat 14.10’da; “Deprem Haftası” sebebiyle, okulumuzda tüm personel ve öğrencilerimizin katılımıyla alarm, ikaz ve personel tahliyesini gerçekleştirdik. Tüm öğrenciler 2 dakika 20 saniyede toplama alanına geldiler. Deprem tatbikatı ve personel tahliyesi herhangi bir aksaklık yaşanmadan güvenli bir şekilde son buldu.  

Deprem Ve Personel Tahliye Tatbikatı Yapıldı

Yakacık Balkanlar Koleji’nde anasınıfı öğrencilerimiz, evlerinden hazırlayıp getirdikleri hava, kara ve deniz taşıtlarıyla  “Taşıtlar ve Trafik” konulu yaşam alanlarını kurdular. Bu sayede taşıtları kullanan kişileri, bu kişilerin nasıl yollarda gittiklerini, taşıtların nasıl çalıştıklarını  öğrendiler.  Bizler trafik canavarı değil, trafik dostuyuz!  

“Taşıtlar Ve Trafik” Konusunu Öğrendik

Özel Yakacık Balkanlar Koleji anaokulu küçük ve orta grup öğrencilerine “hayır diyebilme” becerisi kazandırmak amacıyla; Anaokulu Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN tarafından çocuklara etkinlik düzenlenmiştir. Bu ekinlik ile öğrencilerimizin atılganlık eğitimlerini sağlamak ve istemediği durumlarda hayır diyebilme becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır. Yapılan çalışmada gülen ve üzgün yüzler boyanarak pankart haline getirilmiş, materyal olarak kullanılmıştır. Öğrencilere olumlu ve olumsuz durumlarla baş edebilecekleri örnek durumlar sunulmuş ve bu durumlar karşısında tepkilerini pankartlarıyla ifade edebilmeleri sağlanmıştır.

İsteklerimi Dile Getiriyorum Hayır Diyebiliyorum

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencilerimizle, okulumuzun meslek liselerine bir eğitim gezisi düzenledik. Gezimizde çocuklarımız Denizcilik Meslek Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek, bilgiler aldılar. Meslek lisesi son sınıf öğrencilerimiz hazırladıkları dramalarla kendi seçtikleri meslekleri tanıttılar. Uygulamalı olarak ilk yardım nasıl yapılır, hastalara nasıl bakılır gördüler. Hem  eğlendiler hem de güzel bilgiler öğrendiler. Bu güzel gün için meslek liselerimizin tüm personeline çok teşekkür ediyoruz.  

Meslekleri Tanıyoruz!

Today was the 100th day of school. We wanted to celebrate this happiness with an amazing event. We sang the songs, played some games and ate our 100th day of school cake.  

The 100th Day Of School

  Yakacık Balkanlar Koleji’nde “sevgi günü”nü coşkulu bir şekilde kutladık. Çocuklarımızla sevgi çemberimizi oluşturduk ve birbirimize en güzel sözcükleri söyledik. Bizim okulumuzda her şey sevgi ile anlamlı, her şey sevgi ile güzel... Tüm çocuklarımızı  sevgiyle kucaklıyoruz. Sevgi günümüz kutlu olsun!  

Sevgi Günümüzü Sevgi Dolu Sözcüklerle Kutladık

Anaokulu 1. ve 2. sınıf öğrencilerimiz, konferans salonumuzda Eti Çocuk Tiyatrosu’nun hazırlayıp, sergiledikleri "Kırmızı Başlıklı Kız" oyununu izlediler. Kitaplardan bildikleri kahramanları tiyatro sahnesinde izlemek öğrencilerimize ayrı bir mutluluk verdi. Tiyatro sonunda dağıtılan Eti çikolatalarıyla ağızları tatlanan miniklerimiz, unutulmaz bir gün geçirdi. Balkanlar Koleji olarak emeklerinden dolayı Eti Çocuk Tiyatrosu’na teşekkür ederiz. @eticocuktiyatrosu  #etiçocuktiyatrosu  

Okulumuzda Eti Çocuk Tiyatrosu’nu Ağırladık

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencilerimiz, ikinci döneme mutlu bir şekilde başladılar. Çocuklarımızla birlikte okulumuza kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Doyasıya oynadık, eğledik. Okul bahçemizde ve spor salonumuzda güzel vakit geçirdik.  

Yaşasın Okulumuz Başladı!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıflarında bu hafta veli katılımlarımızı gerçekleştirdik. Bizlere hazırladığı deneyler için Mina ÖZTÜRK’ün annesi Burcu Hanım’a; lezzetli kurabiyeleri için Melisa’nın annesi Meltem Hanım’a; sanat etkinliği için Leyla ÖZER’in annesi Eda Hanım’a ve meslek tanıtımı yapan Defne FIRAT’ın annesi Özge Hanım’a veli katılım çalışmaları için çok teşekkür ederiz.  

Veli Katılımlarımızı Gerçekleştirdik

Minik öğrencilerimiz, bu hafta sınıflarında çok güzel çalışmalar yaptılar. Sayı çalışması, nesne ve rakam eşleştirme, tırtılın boğumlarını doğru eşleştirme çalışması... Bunların yanında sanat  etkinliklerinde suluboya çalışmaları ve fon kartondan kesme ve süslemeler yaptılar. Oyun etkinliğinde mandallarla örüntü çalışmaları, sayı nesne eşleştirme ve hedefe top atma oyun etkinlikleri yaptılar. Çocuklarımız çok eğlendi ve yeni bilgileri oynayarak  öğrendiler.  

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıflarımız İle Renkli Çalışmalar Yaptık

Bir dönem bitti, yeni bir dönem başladı… Öğrencilerimiz yarıyıl tatillerinin ardından okula geldiklerinde arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini doyasıya yaşadılar. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT, okulumuzun açılış konuşmasını yaparak öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu. Tüm öğrencilerimiz için iyi bir dönem olsun!    

Okulumuz Açıldı

  Özel Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencilerimiz, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları ile ihtiyacı olan kardeşlerine dört adet tekerlekli sandalye desteğinde bulundular. “Yardımın En Güzeli Çocuğun Çocuğa Yapmış Olduğu Yardımdır.” düşüncesinden yola çıkarak; ihtiyaçları doğrultusunda belirlenen kardeşlerimize teslim edilmek üzere tekerlekli sandalyelerimiz, ATV  Stüdyolarında yer alan “Müge ANLI ile Tatlı Sert Programı" na ulaştırılmıştır. Balkanlar Koleji ailesi olarak; projemize gönül veren Özel Yakacık Balkanlar Koleji anasınıfı öğrencilerimize, velilerimize, yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve projemize destekleri sebebiyle ATV "Müge ANLI ile Tatlı Sert"  programına  teşekkür ederiz.  

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı Öğrencilerinden Örnek Sosyal Sorumluluk Projesi

Balkanlar Koleji Yakacık Anasınıflarımız 1. dönem sonu karnelerini aldılar. Tüm çocuklarımızı  kutluyoruz. Güzel  bir tatil geçirerek sağlıklı ve enerji dolu bir şekilde  4 Şubat’ta tekrar okula bekliyoruz. Sevgili çocuklarımız, karnelerinizdeki yıldızlar kadar parlak bir gelecek sizlerin olsun. Sizleri çok seviyoruz ve çok özleyeceğiz.  

İyi Tatiller!

            Anaokulu hazırlık grubu ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerine yönelik, öğrencilerin hayal dünyalarını renklendirebilmek ve ayrıca bilinçaltında saklanan ögelerin ortaya çıkarılabilmesini sağlamak amacıyla İlkokul Rehber Öğretmeni Zeynep CERAN tarafından “psikodrama” etkinliği yapılmıştır. “Başımızda Kuşlar” isimli kitap, kuşlarla birlikte yaşayan insanların ve insanlarla birlikte yaşayan kuşların öyküsünü anlatıyor. Öykünün mekânı düşsel bir ülkedir ve bu ülkede kuşlar, yuvalarını insanların başları üzerine yapar. İnsanlar, başlarının üzerindeki kuşlardan rahatsız olmak bir yana, onlar olmadan yapamazlar. Çünkü kuşlar, şükran borçlarını ödemek için insanların hayatlarını kolaylaştırıp eksiklerini kapatırlar. Herkes hayatından memnundur. Fakat günün birinde insanlar, başlarının üzerindeki kuşları kafeslere kapatmaya başlayınca büyü bozulur, herkesin huzuru kaçar. Kuşlar hasta olur, insanlarsa mutsuz. Neyse ki, bütün bunlara karşı çıkabilecek kadar iyi yürekli insanlar da vardır! Özgürlüğün ve dostluğun kıymetini bilen insanlar… Olağanüstü resimlere eşlik eden felsefi ve lirik bir anlatımı olan bu kitaptaki hikâyeler öğrencilerle beraber canlandırıldıktan sonra kendileri bu ülkede yaşasalardı nasıl bir kuşa sahip olmak isterlerdi sorunun cevabını verilen resim kâğıtlarına çizmeye çalıştılar. Kâğıt üzerine çizdikleri kuşların kendilerine hangi konularda yardımcı olduklarını yazarken bir de kuşlarına isim vermeye çalıştılar. Öğrenciler bu etkinlikten büyük bir keyif aldılar. Hem kişisel gelişim noktasında hem de hayallerin ve sevginin özgürlüğünün anlaşılması noktasında bu etkinlik öğrencilerimiz için oldukça yararlı olmuştur. Kitap yazarımız Sadra GOBET de öyle sonlandırmıştı kitabını: “Sevdiğin ve seni seven şeyin seninle kalması için özgür olması gerekir.”  

Başımızda Kuşlar, Yüreğimizde Umut Var

2018 YILININ EN İYİLERİNİ VE ONUR ÖDÜLLERİNİ SEÇTİĞİMİZ 6. MAVİ ÇINAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU! Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Altıncısını Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 16 Ocak 2019’da altıncı defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinin başarılı ve anlamlı bu gününde satırlar, sözcükler dile geldi, büyük heyecanlar yaşandı. 2018 yılı; kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 6. Mavi Çınar Ödül Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni’nin altıncısında hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle:

  • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Suna KESKİN
  • Edebiyat Onur Ödülü- Ataol BEHRAMOĞLU
  • Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü- Özdemir ERDOĞAN
  • Yılın En İyi Sinema Yönetmeni- Can ULKAY
  • Yılın En İyi Bilim Çalışması- /Özgür AKIN
  • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Gülbin TOSUN
  • Yılın En İyi Sporcusu- Sabriye ŞENGÜL
  • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Ersay ÜNER
  • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Derya ULUĞ
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…  

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

09.01.2019 Çarşamba günü Yakacık Balkanlar Koleji’nde deney günüydü. Anasınıfı öğrencilerimiz fen ve teknoloji öğretmenlerimizle birlikte ilginç deneyler yaptılar. Fen ve teknoloji öğretmenimiz Seda YILDIZ küçük ve orta grup öğrencilerimizle; fen ve teknoloji öğretmenimiz Levent ADIYAMAN ise hazırlık grubu öğrencilerimiz ile uzay ve gökyüzü, gezegenler, güneş tutulması, ayın halleri, ses deneyi gibi birçok deney yaptılar. Çocuklarımız deneyleri çok beğendiler ve deney sonunda ilginç sorular sordular. Bu güzel deneyler için öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.  

Yaparak, Yaşayarak Öğreniyoruz

12.01.2019 tarihinde anaokulu velilerimizin katılımıyla ‘’İlkokul Tanıtım Toplantısı’’ gerçekleştirilmiştir.  Bölüm Başkanlarımız, velilerimize ilkokulda ne gibi çalışmalar yaptıklarını ve yapacaklarını anlattılar. Yapılan konuşmaların ardından öğretmenlere çeşitli sorular yönelten velilerimiz aldıkları cevaplar ile ne kadar hoşnut olduklarını dile getirdiler. Ardından Sayın Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT velilerimize içten bir konuşma yaparak toplantıyı sonlandırdı. Toplantıya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

İlkokul Tanıtım Toplantısı

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buluyor! Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülüne Özdemir ERDOĞAN Layık Görüldü… Eğitim Kampüsümüzden Bir Duayen Geçti… Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları olarak her yıl bilim, kültür, sanat, edebiyat, müzik, basın, spor, radyo ve televizyon alanlarında ülke yararına hizmet eden, kendi alanlarında en farklı ve en yaratıcı çalışmayı yapan kişi ve kurumları Mavi Çınar Ödülleriyle desteklemeye devam ediyoruz.

  1. Mavi Çınar Ödüllerimizde bu yıl Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü kategorisine Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN layık görüldü. 11 Ocak 2019’da eğitim kampüsümüzde kıymetli sanatçıyı ağırlamanın onur ve gururunu yaşadık. Program sunumumuzu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN’ın şarkılarını onun karşısında söylemenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadı. Program, Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yiğithan AYGÜR’ün moderatörlüğünde söyleşi şeklinde devam etti. Usta Sanatçı, öğrencilerimize verdiği tavsiyelerle, samimi sohbetiyle gönüllerimizi bir kez daha fethetti. Söyleşimizin ardından Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları öğrencileri Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN’a ödül ve çiçeğini takdim ettiler. Söyleşimiz Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları kurucularımız ve idarecilerimizle çekilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Bugün eğitim kampüsümüzden bir duayen geçti. Usta Yazar Özdemir ERDOĞAN’ı kıvançla ağırlamanın ve kendilerini tanımanın büyük mutluluğunu yaşayarak bu günü hatıralarımızın silinmeyecek anıları arasına ekledik. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesi olarak Özdemir ERDOĞAN’a bir kez daha teşekkür ederiz. #eryetişbalkanlar #özdemirerdoğan #yılınenleri #yılınenleriödültöreni #maviçınarödültöreni #maviçınarödülleri

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Our second party was organized by English Department. We said goodbye to 2018 and welcomed 2019 with our new year party. Our lovely students played ‘’ Freeze game”. They danced and celebrated last day of the year. We wish you a happy new year!  

Our New Year Party

Sosyal sorumluluk projelerimiz devam ediyor... Yakacık Balkanlar Koleji Okul Aile Birliğimizin düzenlediği yeni yıl  kermesine  anasınıfı olarak bizler de katıldık. Bizlere gönderdikleri yiyecek ve hediyelik eşyalarla katkıda bulunan değerli velilerimize, harçlıkları ile kermesten alışveriş yaparak destek olan yardımsever öğrencilerimize çok teşekkür ederiz. Ayrıca kermesten elde edilen gelirin gerekli yerlere ulaşması için büyük bir özveri ile çalışan Okul Aile Birliğinin üyelerine teşekkür ederiz.  

Yakacık Balkanlar Koleji’nde Yeni Yıl Kermesi!

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz