Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu öğrencileri Vien Denta ​ ​Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'​ ​nin katkılarıyla D​t​. Saniye Ç​içek YANAR'ı ​ ve DE Tiyatro'yu okulumuzda ağırladı. Öğrencilerimiz dişin vücudumuzdaki önemini ve diş bakımını D​t​. Saniye Çiçek YANAR ‘ dan dinledikten sonra​, ​öğrendiklerini tiyatro oyunu ile pekiştirdiler. Balkanlar Koleji olarak Vien Denta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne, D​t​. Saniye Ç​içek YANAR​' ​a​ ve DE Tiyatro'ya teşekkür ederiz.  

Dişlerimizi Seviyoruz ve Koruyoruz

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak sayı kavramını öğrendik. Ardından öğrendiklerimizi pekiştirmek amacıyla ‘sayılar partisi’ yaptık. Sayıları öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!  

Sayı Kavramını Öğreniyoruz

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak  bu ayki kukla gösterimizde ‘sonbahar’ temasını işledik. Minik öğrencilerimiz hem kuklalarımızı konuşturarak doyasıya eğlendiler hem de sonbahar mevsimini daha yakından tanıdılar. Çok keyifli ve eğitici bir etkinlik oldu.  

Kuklalar Eşliğinde Sonbahar Mevsimini Öğreniyoruz

02.12.2017 Cumartesi günü Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak bireysel veli toplantımızı gerçekleştirdik. Velilerimiz ile tek tek ilgilenerek onları öğrencilerimizin durumu hakkında bilgilendirdik. Böylece bir veli toplantımız daha başarılı bir şekilde son buldu. Toplantıya katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumlarının Öğretmenler Günü yemeği 25.11.2017 Cumartesi  Rakkas Pen Otel’de yapıldı. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Kurucularımızdan Sayın Vedat ERYETİŞ’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başladı. Program, eğitim camiasında 31 yıldır faaliyet gösteren Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinde uzun yıllardır hizmet veren yöneticilere, eğitimcilere ve personele plaket takdimleriyle devam etti. Gecenin büyük rengi Eryetiş & Balkanlar Öğretmenler Korosunun performansı göz doldurdu. Ardından Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları kurucuları, idarecileri ve öğretmenleri gecenin pastasını kestiler. Bu anı, toplu fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştiren öğretmenlerimiz geceyi eğlenerek tamamladılar. Eryetiş & Balkanlar Ailesinin tüm öğretmenlerinin günü kutlu olsun.

Eryetiş & Balkanlar Ailesi’nde Öğretmenler Günü Kutlaması…

Balkanlar Koleji Havacılar ve Balkanlar Anaokulu öğrencilerimiz bu ayki  tiyatro günü etkinliğinde "Kirli Ormanın Yaramaz Geyikleri" adlı oyunu izlediler. Öğrencilerimiz Doğa  ve çevre konulu tiyatro ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro Günü

Yakacık Balkanlar Koleji olarak Bulgaristan'​ın Sofya şehri Slınçevi Laçi Anaokulu’ndan gelen 5 kişilik, Belogradçik ve  Şumnu  Anaokulu’ndan gelen 6 kişilik  Anaokulu heyetini ağırladık. Eryetiş&​Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ertan ORAL ve Okul Müdürü Mevlüt KARAKURT gelen misafirlerimize anaokulumuzu gezdirerek eğitim sistemi hakkında bilgi verdi ve karşılıklı ortak projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Balkanlar Koleji olarak Bulgaristan'dan gelen  misafirlerimizi ağırlamaktan onur duyduk.  

Bulgaristan’dan Kardeş Okul​larımızı ​Ağırladık

Kış mevsimini ve özelliklerini öğrenirken kış hazırlıklarının vazgeçilmezinden biri olan ‘’ayva reçeli’’ yapmayı öğrendik. Malzemeleri hazırladık, ne mi koyduk? Biraz ayva, biraz şeker, bir litrelik kavanoz ve kucak dolusu sevgi. Nasıl mı oldu? Enfes… Çocuklarımızın ellerine sağlık!  

Ayva Reçeli Yaptık

Yakacık Balkanlar Koleji’nde ‘’puzzle’’ çalışmalarına başladık. Minik öğrencilerimiz evlerinden getirdikleri puzzleları arkadaşları ile iş birliği içinde yaptılar. Hepsi çok  başarılıydı. Bundan sonra da puzzle çalışmalarımıza devam edecek, öğrencilerimizin hafızalarını daha da güçlendireceğiz.  

Hafızalarımızı Güçlendiriyoruz!

‘’ Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’’ Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutladı ve öğretmenlerimize iyi dileklerde bulundu. Öğretmenliğin ne olduğunu anlamak ve öğretmenin ne denli önemli olduğunu anlatmak üzere 5/C sınıfı öğrencilerimizden Cansın KAŞIKÇI bir konuşma yaptı ve ardından 5/C sınıfı öğrencilerimizden Elif TETİK ‘’Öğretmenim” adlı şiiri okudu. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun!  

Öğretmenler Günü Coşkusu

Sarı, kırmızı, mavi… Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfları olarak ana renklerden oluşan kıyafetlerimizi giydik. Renklerle ilgili şarkılar söyleyip, danslar ettik. Çok eğlenceli ve eğitici bir etkinlik oldu.  

Ana Renkleri Öğrendik!

Öğrencilerimiz, hayal güçlerinin ufuklarını açıp hayal kurmalarını sağlayan ve özde var olan yaratıcı yeteneklerini geliştirip zenginleştiren masal kahramanlarıyla ‘’Masal Müzesi’’ gezimizde tanışma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz için masal kahramanlarının temsili formlarıyla tanışmak çok keyifli, eğlenceli ve öğreticiydi.  

Masal Kahramanlarımızla Tanıştık!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak, bu özel günde Ata’mızı sonsuz bir sevgi ve özlemle andık. Bizler Ata’mıza sonsuza kadar bağlıyız, bağlı kalacağız. İyi ki bizimsin yüce ATATÜRK!  

‘’10 Kasım’’  Bir Son Değildir!

Yüreğimizde büyüttük, ellerimizde yücelttik ve seni hiç unutmadık Ata’m. Seni andık en derin duygularımızla, seni söyledik marşlarımızla, seni canlandırdık en güzel anılarınla. Seni çok özledik Ata’m! Her zaman başöğretmenimiz  her zaman tek liderimiz olacaksın.  

Sana Söz Atam

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı hazırlık grupları, 06.11.2017 tarihinde Kartal İtfaiyesi’ndeydi. Bu gezide minik öğrencilerimiz, itfaiyenin görevlerini yerinde öğrendi ve yangın nasıl söndürülür uygulamalı olarak denedi. Çok eğitici ve eğlenceli bir inceleme gezisi oldu.  

Küçük İtfaiyeciler İş Başında!

Kızılay Haftası sebebiyle okulumuza gelen Kartal Kızılay Şube Başkanlığı yetkilileri tarafından, anaokulu öğrencilerimize seminer verildi. Seminerde öğrenciler Kızılay'ın bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Kartal Kızılay Şube Başkanlığına teşekkür ederiz.  

Kızılay Haftası Semineri

Yaşam alanlarımızı kurmaya devam ediyoruz. Bugün öğrencilerimizle birlikte Kızılay çadırlarımızı kurarak Kızılay’ın görev ve sorumluluklarını uygulamalı olarak öğrendik. Hazırlık A sınıfından Rüzgar VAROL’un velisi Güler Hanım’a, verdikleri seminer  ve gösterdikleri ilk  yardım uygulamalarından dolayı Deniz Hanım’a çok teşekkür ederiz.  

Kızılay Okulumuzda!

Yakacık ve Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu’nu okulumuza davet ettik. Çınar Çocuk Tiyatrosu ‘Patik ile Çetik Okul Yolunda’ adlı oyunla bizlere keyifli dakikalar yaşattılar. Bizler tiyatroyu çok seviyoruz! Her ay bir tiyatro izlememizi sağlayan sanatsever okullarımıza teşekkür ediyoruz.  

Çınar Çocuk Tiyatrosu Okulumuzda!

Anasınıfı öğrencilerimiz ile birlikte, Büyük Önder Atatürk’ün bize armağan ettiği Cumhuriyet Bayramı’nı coşku ve gururla kutladık.  

Cumhuriyetimiz 94 Yaşında!

Anasınıfı öğrencilerimiz kendi getirdikleri turşuluk malzemelerle kışlık turşularını kurdular. Bundan sonra turşular anasınıfı öğrencilerinden.  

Kış Hazırlıklarımıza Başladık

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak evimiz ve ailemiz konusunu pekiştirmek için materyallerden yapılan ev maketleri ile bir yaşam alanı oluşturduk. Sokak ve caddelere evlerimizi koyduk. Daha sonra mahallemizde gezdik.  

Mahallemizi Kurduk!

Toplum Sağlığı Merkezinden gelen sağlık görevlileri, anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize "Diş Sağlığı" konulu seminer verdi. Seminerde diş sağlığının öneminden bahsedildi ve öğrencilere uygulamalı olarak diş fırçalama tekniği gösterildi. Balkanlar Koleji olarak Toplum Sağlığı Merkezine teşekkür ederiz.  

Diş Sağlığı Semineri

Anasınıfı öğrencileri keşifte! Okulumuz, minik öğrencilerimizin sonbahar mevsimini yakından tanıması ve bitkilerin bakımını yerinde incelemesi için Kartal Belediyesinin serasına gezi düzenledi. Öğrenciler hem öğrendiler hem eğlendiler. Çok keyifli bir gün geçirdiler.  

Anasınıfı Öğrencilerinin Sera Gezisi

Okulumuzda  ‘’4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’’ kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Etkinliklerin ardından Veteriner Hekim Mahmut Baran ŞAHİN öğrencilerimize bu günün önemi hakkında seminer verdi. Bu seminer ile öğrencilerimiz hayvanları koruma adına çok yararlı bilgiler edindiler. Kendisine teşekkür ediyoruz.  

Hayvanları Koruma Günü

Anaokulunda ilk parti! Anaokulu öğrencilerimiz ile şiirler ve şarkılar eşliğinde ‘’Okuluna Hoş Geldin Partisi’’ yaptık. Öğrencilerimiz gülen yüzlü balonlarla dans ederken doyasıya eğlendiler. Bu parti, minik öğrencilerimizin okula daha kolay alışmalarına yardımcı oldu.  

Okuluna Hoş Geldin Partisi

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz