Daha dün annemizin kollarında yaşarken, bugün karne aldık ve karne almanın heyecanını doyasıya yaşadık. Tatili çok güzel geçirin çocuklar, sizleri çok özleyeceğiz!  

Anasınıfında Karne Heyecanı!

Yakacık Balkanlar Koleji’nde her şey çok keyifli! Anasınıfı olarak 1. dönemin son ‘’Sağlıklı Sürpriz Günü’’nü yaptık. Miniklerimizle beraber çok güzel bir gün geçirdik. Çok eğlenceli bir etkinlik oldu.  

Sağlıklı Sürpriz Günü

Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Beşincisini Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 12 Ocak 2018’de beşinci defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Balkanlar&Eryetiş Ailesinin başarılı ve anlamlı gününde satırlar, sözcükler dile geldi, güzel heyecanlar yaşandı. 2017 yılı kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 5.Mavi Çınar Ödülleri Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda 11 kategoride değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak “Gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni”nin 5.’sinde hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenimizin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle;

 • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Gönül ÜLKÜ-Gazanfer ÖZCAN
 • Bütün Zamanların En İyi Sporcusu- Naim SÜLEYMANOĞLU
 • Sanatçıya Saygı ve Müzik Onur Ödülü- Cahit BERKAY
 • Yılın En İyi Yazarı-Sunay AKIN
 • Yılın En İyi Takımı- Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı
 • Yılın En İyi Bilim Çalışması- Prof.Dr. Adnan AYHANCI
 • Yılın En İyi Televizyon Programı- Cüneyt ÖZDEMİR/ 5N 1K
 • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Nazlı ÇELİK
 • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Merve ÖZBEY
 • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Koray AVCI
 • Yılın En İyi Müzik Grubu- Pera Grubu
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…    

2017 Yılının En İyilerini Seçtiğimiz 5. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Havacılar&Balkanlar Koleji Anaokulu öğrencilerimiz bu ayki tiyatro gününde kış mevsimi konulu "Beyaz Örtü"  oyununu  izledi. Kış mevsiminde  kar ile kaplanan tabiatın ve  beyaz örtünün altındaki canlıların kış hazırlıklarına bu kez oyunda  şahit oldular. Kış mevsimini ve karı seven miniklerimiz oyunu büyük bir zevkle izledi.  

Kış Mevsimini Tiyatroda Yaşadılar

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz ‘’Hayata Bir Değer Kattık’’ projesi okulumuzda da gerçekleşti. Öğrencilerimiz kumbaralarını Down Sendromlu kardeşleri ile paylaştılar ve onların kalplerine bir nebze olsun dokundular. Minik öğrencilerimizi bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz.  

‘Hayata Bir Değer Kattık

Viko&Panosonic Çocuk Tiyatrosu "Aydınlık Bir Gelecek İçin" adlı oyunu Anaokulu ve 1. sınıf öğrencilerimiz için sergilediler. Miniklerimiz ‘’Enerji  Tasarrufu ve Doğal Kaynaklarımızı Nasıl Korumalıyız’’ konulu tiyatroda hem eğlendiler hem öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Viko&Panosonic Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür ederiz.  

Aydınlık Bir Gelecek İçin  Tasarruflu Olalım!

Yakacık Balkanlar Koleji’nde ‘Masal Gecesi’ bir başka güzel olur. Çocuk kitapları yazarı Yalvaç URAL’ın katılımıyla bu yıl da masal gecemiz harika geçti. Yazarımız çocuklara oyunlar oynattı, masallar anlattı kitaplarını imzaladı. Ardından katlarda yarışmalar, eğlenceli oyunlar oynadık ve 2017 yılını mutlu bir şekilde tamamladık.  

Masal Gecemiz

 Anasınıfı olarak Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Okul Aile Birliğimizin düzenlemiş olduğu kermese katıldık. Kermeste harçlıklarımızla yiyecek ve hediyelik eşya alışverişi yaparak hem Okul Aile Birliğimize katkıda bulunduk hem de arkadaşlarımızla alışveriş yapmanın keyfini çıkardık.  

Anasınıfı Olarak Biz De Kermesteyiz

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfları olarak 21.12.2017 Perşembe günü Kurfalı Yaşam Kalitesini Yükseltme Merkezi’ndeki PTT’de sevdiklerimiz için hazırladığımız yeni yıl kartlarımızı yolladık.  Ardından kütüphaneyi ziyaret ederek etkinliğimizi sonlandırdık. Öğrencilerimiz için çok öğretici bir etkinlik oldu.  

Yeni Yıl Kartlarımız Yola Çıktı!

Yakacık ve Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı  öğrencileri ‘Uzay Gemisi’ adlı oyunla neşeli dakikalar geçirdiler. Miniklerimiz bu oyun sayesinde ‘’Uzay’’ hakkında bilmediklerini öğrendiler, gezegenler ve Ay ile ilgili kısa bir  yolculuğa çıktılar. Balkanlar Koleji olarak öğrencilerimizin merakla izledikleri bu oyun için Çınar Çocuk Tiyatrosu’na teşekkür ediyoruz.  

Anaokulu Öğrencilerimiz Uzay Yolculuğunda

 Minik öğrencilerimiz ile ‘’Tutum, Yatırım ve Yerli Malı Haftası’’nı  çeşitli yaşam alanları kurarak kutladık. Bakkal, manav, kuruyemişçi  ve pastane oluşturduk ve oralardan alışveriş yaptık. Hem çok eğlendik hem bolca öğrendik.  

Yaşasın Tutumlu Olmak, Yaşasın Yerli Malı Kullanmak!

Yakacık Balkanlar Koleji Anaokulu öğrencileri Vien Denta ​ ​Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'​ ​nin katkılarıyla D​t​. Saniye Ç​içek YANAR'ı ​ ve DE Tiyatro'yu okulumuzda ağırladı. Öğrencilerimiz dişin vücudumuzdaki önemini ve diş bakımını D​t​. Saniye Çiçek YANAR ‘ dan dinledikten sonra​, ​öğrendiklerini tiyatro oyunu ile pekiştirdiler. Balkanlar Koleji olarak Vien Denta Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne, D​t​. Saniye Ç​içek YANAR​' ​a​ ve DE Tiyatro'ya teşekkür ederiz.  

Dişlerimizi Seviyoruz ve Koruyoruz

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak sayı kavramını öğrendik. Ardından öğrendiklerimizi pekiştirmek amacıyla ‘sayılar partisi’ yaptık. Sayıları öğrenmek hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!  

Sayı Kavramını Öğreniyoruz

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak  bu ayki kukla gösterimizde ‘sonbahar’ temasını işledik. Minik öğrencilerimiz hem kuklalarımızı konuşturarak doyasıya eğlendiler hem de sonbahar mevsimini daha yakından tanıdılar. Çok keyifli ve eğitici bir etkinlik oldu.  

Kuklalar Eşliğinde Sonbahar Mevsimini Öğreniyoruz

02.12.2017 Cumartesi günü Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak bireysel veli toplantımızı gerçekleştirdik. Velilerimiz ile tek tek ilgilenerek onları öğrencilerimizin durumu hakkında bilgilendirdik. Böylece bir veli toplantımız daha başarılı bir şekilde son buldu. Toplantıya katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumlarının Öğretmenler Günü yemeği 25.11.2017 Cumartesi  Rakkas Pen Otel’de yapıldı. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Kurucularımızdan Sayın Vedat ERYETİŞ’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başladı. Program, eğitim camiasında 31 yıldır faaliyet gösteren Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinde uzun yıllardır hizmet veren yöneticilere, eğitimcilere ve personele plaket takdimleriyle devam etti. Gecenin büyük rengi Eryetiş & Balkanlar Öğretmenler Korosunun performansı göz doldurdu. Ardından Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları kurucuları, idarecileri ve öğretmenleri gecenin pastasını kestiler. Bu anı, toplu fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştiren öğretmenlerimiz geceyi eğlenerek tamamladılar. Eryetiş & Balkanlar Ailesinin tüm öğretmenlerinin günü kutlu olsun.

Eryetiş & Balkanlar Ailesi’nde Öğretmenler Günü Kutlaması…

Balkanlar Koleji Havacılar ve Balkanlar Anaokulu öğrencilerimiz bu ayki  tiyatro günü etkinliğinde "Kirli Ormanın Yaramaz Geyikleri" adlı oyunu izlediler. Öğrencilerimiz Doğa  ve çevre konulu tiyatro ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro Günü

Yakacık Balkanlar Koleji olarak Bulgaristan'​ın Sofya şehri Slınçevi Laçi Anaokulu’ndan gelen 5 kişilik, Belogradçik ve  Şumnu  Anaokulu’ndan gelen 6 kişilik  Anaokulu heyetini ağırladık. Eryetiş&​Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ertan ORAL ve Okul Müdürü Mevlüt KARAKURT gelen misafirlerimize anaokulumuzu gezdirerek eğitim sistemi hakkında bilgi verdi ve karşılıklı ortak projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Balkanlar Koleji olarak Bulgaristan'dan gelen  misafirlerimizi ağırlamaktan onur duyduk.  

Bulgaristan’dan Kardeş Okul​larımızı ​Ağırladık

Kış mevsimini ve özelliklerini öğrenirken kış hazırlıklarının vazgeçilmezinden biri olan ‘’ayva reçeli’’ yapmayı öğrendik. Malzemeleri hazırladık, ne mi koyduk? Biraz ayva, biraz şeker, bir litrelik kavanoz ve kucak dolusu sevgi. Nasıl mı oldu? Enfes… Çocuklarımızın ellerine sağlık!  

Ayva Reçeli Yaptık

Yakacık Balkanlar Koleji’nde ‘’puzzle’’ çalışmalarına başladık. Minik öğrencilerimiz evlerinden getirdikleri puzzleları arkadaşları ile iş birliği içinde yaptılar. Hepsi çok  başarılıydı. Bundan sonra da puzzle çalışmalarımıza devam edecek, öğrencilerimizin hafızalarını daha da güçlendireceğiz.  

Hafızalarımızı Güçlendiriyoruz!

‘’ Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.’’ Okul Müdürümüz Mevlüt KARAKURT tüm öğretmenlerimizin ‘Öğretmenler Günü’nü kutladı ve öğretmenlerimize iyi dileklerde bulundu. Öğretmenliğin ne olduğunu anlamak ve öğretmenin ne denli önemli olduğunu anlatmak üzere 5/C sınıfı öğrencilerimizden Cansın KAŞIKÇI bir konuşma yaptı ve ardından 5/C sınıfı öğrencilerimizden Elif TETİK ‘’Öğretmenim” adlı şiiri okudu. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun!  

Öğretmenler Günü Coşkusu

Sarı, kırmızı, mavi… Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfları olarak ana renklerden oluşan kıyafetlerimizi giydik. Renklerle ilgili şarkılar söyleyip, danslar ettik. Çok eğlenceli ve eğitici bir etkinlik oldu.  

Ana Renkleri Öğrendik!

Öğrencilerimiz, hayal güçlerinin ufuklarını açıp hayal kurmalarını sağlayan ve özde var olan yaratıcı yeteneklerini geliştirip zenginleştiren masal kahramanlarıyla ‘’Masal Müzesi’’ gezimizde tanışma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz için masal kahramanlarının temsili formlarıyla tanışmak çok keyifli, eğlenceli ve öğreticiydi.  

Masal Kahramanlarımızla Tanıştık!

Yakacık Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak, bu özel günde Ata’mızı sonsuz bir sevgi ve özlemle andık. Bizler Ata’mıza sonsuza kadar bağlıyız, bağlı kalacağız. İyi ki bizimsin yüce ATATÜRK!  

‘’10 Kasım’’  Bir Son Değildir!

Yüreğimizde büyüttük, ellerimizde yücelttik ve seni hiç unutmadık Ata’m. Seni andık en derin duygularımızla, seni söyledik marşlarımızla, seni canlandırdık en güzel anılarınla. Seni çok özledik Ata’m! Her zaman başöğretmenimiz  her zaman tek liderimiz olacaksın.  

Sana Söz Atam

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz