SATRANÇ EĞİTİMİ

Satranç oyunu birbirinden farklı 6 tipte, toplam 32 taşın; 64 karelik oyun tahtasında, belli kurallara göre hareket etmeleri ile tarif edilemeyecek kadar çok kapsamlı ve katmanlı bir akıl oyunudur.
Yıllardır Balkanlar Anaokulu olarak , Satranç bir yaşam biçimidir felsefesini benimsemiş ve başarı ile uygulamış olduğumuz interaktif eğitimler, öğrencilerimiz tarafından oldukça kolay bir şekilde algılanmaktadır. Amacımız öğrencilerimizi küçük yaşta bu akıl oyunu ile tanıştırmak ve monotonluktan uzak bir şekilde, biraz satranç konulu animasyonlar göstererek, projeksiyonda anlatım ile, tiyatro şeklinde uygulamalarla Satranç sporunu sevdirmek.
Bu süreç içerisinde öğrencilerimiz düzgün ve sessiz oturmayı, dikkatlerini bir noktaya yönlendirmelerini, bununla birlikte konsantrasyon egzersizleri de yaparak İlkokul için ciddi bir hazırlık yapmaktadırlar.

Balkanlar Koleji

ilkokul

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon...

Read More

Unutma!

Pazartesi: Oyuncak Günü


Salı: Eşyamı Tanıtıyorum Günü


Çarşamba: Serbest Giysi Günü


Perşembe: Kitap Günü


Cuma: Sağlıklı yiyecekler ve
Etkinlik Günü

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz