Sanat eğitimi yaratıcılığı geliştirir.

Sanat eğitiminin amacı çocukların algısal yetilerini geliştirmek, zihinlerinde canlandırdıklarını biçimler ile ifade edebilmelerine yardımcı olmak, el becerilerini ve el kaslarını geliştirmektir.
Çocuklar zihninden tüm geçirdiklerini, düşüncelerini, hissettiklerini otokontrolleri gelişmediği için bütün açıklığıyla ortaya dökerler. Bu nedenle çocukların resmi olduğundan çok daha fazla şey ifade eder.
Görsel Sanatlar derslerimize çizgi çalışmaları ile başlayıp ince el kaslarını geliştiren seramik pastel, guaj, sulu boya ve tual çalışmaları ile çeşitli materyalleri kullanıldığı faaliyetlerle devam etmeliyiz.
Öğretimin ilki çocuk yaşta başlar; bu nedenle resim eğitimi çocuk gelişimi için önemlidir. Resim çocuklar için bir gelişim aracıdır.
Görsel sanatlar uygulamaları çocuk bireylerin sürekli yüz yüze geldikleri eğlenceli bir eğitim alanı olmuştur.
Resim eğitimi süreci ve sonrasında, çocukların yaşam biçimleri gelişmiş ve her dönemde çocuklar kendilerini ifade eden bireyler olarak ortaya çıkmışlardır.
Görsel Sanatlar eğitiminin temel amaçları arasında gerçekte “gelecekçi insan modeli hazırlamak” vardır.

Balkanlar Koleji

ilkokul

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon...

Read More

Unutma!

Pazartesi: Oyuncak Günü


Salı: Eşyamı Tanıtıyorum Günü


Çarşamba: Serbest Giysi Günü


Perşembe: Kitap Günü


Cuma: Sağlıklı yiyecekler ve
Etkinlik Günü

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz