BİLGİSAYAR EĞİTİMİ

Amacımız öğrencilerin bilgisayar ve bilişim teknolojilerini kullanmayı sevmelerini, teknoloji ile barışık olmalarını, bilgisayarı yaşamlarında bir eğitim aracı olarak kullanmalarını sağlanmaktır.
Anasınıfımızda bilgisayar dersleri, okur-yazarlığın temel ilkelerinin benimsetilmesine yönelik teorik bilgiler içerir.
Mouse kullanım becerisini arttıran çalışmalara paralel olarak yaş düzeylerine yönelik yaratıcı öğrenme yazılımlarının kullanımı üzerinde çalışmalar yürütmekteyiz. Temel derslere destek veren uygulamaların yanında öğrenciler en yeni teknolojiyi kullanarak eğlenceli ve öğretici projeler üretirler. Ayrıca, bilgisayarı ‘bir araç olarak’ kullanmayı öğrenirler.
Okul öncesi çocukları üzerinde yaptığımız araştırmalarda çocuklara "Bilgisayar nedir? Ne işe yarar?" sorularını yönelttiğimizde, çocukların büyük çoğunluğu “OYUN OYNAMAK” cevabını vermektedirler. Oyun aslında bilgisayar dersinin temel yapısını oluşturmaktadır. Ama bu yapıyı eğitici ve öğretici oyun programları kullanarak tamamlamaktayız.
Öncelikle hedefimiz çocuklarımıza bilgisayarı sevdirme ve bilgisayarı günlük hayatımızda nasıl kullanacağımızı öğretme çabasıdır. Office yazılımlarına temel teşkil eden Paint programı ile günlük hayatta kullanılabilecek materyal üretimini destekleyen uygulamalarımız ve yaratıcı aktivitelerimizle bilgisayar eğitimini desteklemekteyiz.

Balkanlar Koleji

ilkokul

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon...

Read More

Unutma!

Pazartesi: Oyuncak Günü


Salı: Eşyamı Tanıtıyorum Günü


Çarşamba: Serbest Giysi Günü


Perşembe: Kitap Günü


Cuma: Sağlıklı yiyecekler ve
Etkinlik Günü

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz