ÖZEL BALKANLAR KOLEJİ HAVACILAR ANASINIFI

Anasınıfımızda 3 yaş grubundan başlayarak 5 yaşa kadar çocukların gelişimi ve yaş seviyesini baz alarak oluşturduğumuz gruplarda tam gün eğitim yapılmaktadır. Çalışan ailelerin çocukları için her gün sabah saat 07.30 ‘da okulumuzda bir sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmen okulda hazır bulunur.
Anasınıfında güne sabah sporu ile başlanır. Sabah sporundan sonra, mutfağımızda hazırlanan nefis ve sağlıklı sabah kahvaltısı yapılır. Kahvaltıdan sonra etkinlik odalarına çıkılır. Hep birlikte kitap merkezinden seçilen hikaye kitapları incelenir.
Aylık ve günlük planlarda belirlenen konular doğrultusunda çember saati (bilgi paylaşımı) yapılır. Türkçe dil etkinliğinde kazanımlara uygun olarak şiir, tekerleme, parmak oyunu, bilmeceler sorulur. Çocuklarla birlikte planlama yapılır. Planlama sırasında her çocuk üç tercih yapar. Tercih ettiği öğrenme merkezlerinde oynarlar. Daha sonra hatırlama zamanı yapılır. Böylece çocuklar, yaptıkları çalışmaları anlatarak günün değerlendirmesini yapmış olurlar.
Saat 12.00-13.00 arasında öğle yemeklerini yerler.
Sanat Etkinliği (Küçük Grup Zamanı): Kazanımlara uygun el becerisini geliştirici çalışmalar yapılır. Gün içinde belirlenen saatlerde branş öğretmenleri eşliğinde (müzik, resim, drama, satranç, bilgisayar, spor, yabancı dil, dans) dersleri yapılır.
Bilişsel Etkinlik: Kavram kitaplarından çalışmalar yapılır. Her ay kazanımlara uygun olarak deney, gezi ve gözlem çalışmaları yapılır.
Günü değerlendirme çalışması olarak ‘’Bu gün neler yaptık?’’ resim çalışması yapılır. Öğrenme merkezlerinde serbest zamanlarını değerlendirmek için oyunlar planlanır. Serbest oyunlar, şarkılı grup oyunları; eğitici oyunlar öğretmen rehberliğinde oynanır.
İkindi kahvaltısı yapılır.
16.00 ‘dan sonra çalışan ailelerin çocukları için 18.00 ‘e kadar etüt çalışmamız vardır.

Balkanlar Koleji

ilkokul

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon...

Read More

Unutma!

Pazartesi: Oyuncak Günü


Salı: Eşyamı Tanıtıyorum Günü


Çarşamba: Serbest Giysi Günü


Perşembe: Kitap Günü


Cuma: Sağlıklı yiyecekler ve
Etkinlik Günü

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz