Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Beşincisini Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 12 Ocak 2018’de beşinci defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Balkanlar&Eryetiş Ailesinin başarılı ve anlamlı gününde satırlar, sözcükler dile geldi, güzel heyecanlar yaşandı. 2017 yılı kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 5.Mavi Çınar Ödülleri Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda 11 kategoride değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak “Gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni”nin 5.’sinde hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenimizin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürümüz Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle;

 • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Gönül ÜLKÜ-Gazanfer ÖZCAN
 • Bütün Zamanların En İyi Sporcusu- Naim SÜLEYMANOĞLU
 • Sanatçıya Saygı ve Müzik Onur Ödülü- Cahit BERKAY
 • Yılın En İyi Yazarı-Sunay AKIN
 • Yılın En İyi Takımı- Türkiye Milli Ampute Futbol Takımı
 • Yılın En İyi Bilim Çalışması- Prof.Dr. Adnan AYHANCI
 • Yılın En İyi Televizyon Programı- Cüneyt ÖZDEMİR/ 5N 1K
 • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Nazlı ÇELİK
 • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Merve ÖZBEY
 • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Koray AVCI
 • Yılın En İyi Müzik Grubu- Pera Grubu
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…    

2017 Yılının En İyilerini Seçtiğimiz 5. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Havacılar&Balkanlar Koleji Anaokulu öğrencilerimiz bu ayki tiyatro gününde kış mevsimi konulu "Beyaz Örtü"  oyununu  izledi. Kış mevsiminde  kar ile kaplanan tabiatın ve  beyaz örtünün altındaki canlıların kış hazırlıklarına bu kez oyunda  şahit oldular. Kış mevsimini ve karı seven miniklerimiz oyunu büyük bir zevkle izledi.  

Kış Mevsimini Tiyatroda Yaşadılar

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu'nda, Okul Psikolojik Danışmanımız Melike ATALI velilerimize 'Kardeş Kıskançlığı' konulu seminer verdi. Seminer sonunda Psikolojik Danışmanımız, velilerimizin sorularını cevaplandırdı ve onlara ‘’Kardeş Kıskançlığı’’ konulu bilgilendirme yazıları dağıtarak semineri başarı ile sonlandırdı. Seminer sonunda velilerimizin memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu.  

Veli Bilgilendirme Seminerimiz

Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz ‘’Hayata Bir Değer Kattık’’ projesi okulumuzda da gerçekleşti. Öğrencilerimiz kumbaralarını Down Sendromlu kardeşleri ile paylaştılar ve onların kalplerine bir nebze olsun dokundular. Minik öğrencilerimizi bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyoruz.  

‘Hayata Bir Değer Kattık

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulunda, öğrencilerimize sosyal sorumluluk ve sosyal bilinci aşılamak amacı ile Okul Psikolojik Danışmanımız tarafından 2,5 ay süren ‘’Paylaşma ve Yardımlaşma Değerleri’’ eğitimi verildi. Ardından Psikolojik Danışmanımız Melike ATALI ''Yardımseverlik Değeri Başarı Belgeleri''ni tüm öğrencilerimize dağıtarak eğitimi sonlandırdı. Öğrencilerimiz için yararlı bir eğitim oldu.

Paylaşma Ve Yardımlaşma Değerleri Eğitimi

Okulumuzun “Geleneksel Masal Gecesi” programını, bu yıl da masal tadında coşku ve neşe içinde gerçekleştirdik. Çok eğlendik, mutlu olduk… Zihinlerimize gelecekte tebessümle hatırlayacağımız bir anı daha bıraktık.  

Masal Gecemiz

19.12.2017 tarihinde yaptığımız ‘Aile Katılımı’ etkinliğinde, sevgili velimiz Gözde ARGUNŞAH, öğrencilerimiz ile birlikte Fen dersi kapsamında "Yüzen  Yumurta"  deneyini yapmıştır. Bu sürecimiz keyifli ve etkili bir şekilde tamamlanmıştır.  

Aile Katılımı Etkinliğimiz

Okulumuzda bir yeni yılı daha evrensel barış, sevgi, mutluluk ve sağlık dilekleriyle karşıladık. Öğrencilerimiz ile ‘’Yeni Yıl Kutlama Programı’’ yaparak 2018’i heyecan ve coşku ile bekledik. Bu vesile ile saygıdeğer velilerimizin de yeni yıllarını kutlar, esenlikler dileriz.  

Hoş Geldin 2018!

12.12.2017 tarihinde diş ve ağız sağlığı kontrolü için okulumuza gelen R.O.C.S. firmasının diş doktoru ve sağlık uzmanları, öğrencilerimize diş bakımını ve dişlerimizi fırçalarken dikkat etmemiz gereken hususları uygulamalı olarak anlattılar. Tek tek öğrencilerimizin ağız ve diş sağlığı durumlarını kontrol etmelerinin yanı sıra verdikleri hediyelerle de öğrencilerimizi mutlu etmeyi ihmal etmediler. Okulumuzda bu hoş ambiyansın oluşmasına vesile olan değerli diş doktoru ve sağlık uzmanı arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.  

Dişlerimiz Kontrol Altında!

12.12.2017 tarihinde okulumuzda ‘Aile katılımı’ etkinliği yaptık. Ardından velimiz Miray ŞENER’in yaptığı spor etkinliği sayesinde öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirdiler. Böylelikle aile katılımı etkinliğimiz öğrencilerimiz için çok faydalı ve keyifli geçti. Yıl içerisinde de velilerimiz ile bu etkinliği yapmaya devam edeceğiz.  

Aile Katılımı Etkinliğimizi Başarıyla Tamamladık

Yakacık ve Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı  öğrencileri ‘Uzay Gemisi’ adlı oyunla neşeli dakikalar geçirdiler. Miniklerimiz bu oyun sayesinde ‘’Uzay’’ hakkında bilmediklerini öğrendiler, gezegenler ve Ay ile ilgili kısa bir  yolculuğa çıktılar. Balkanlar Koleji olarak öğrencilerimizin merakla izledikleri bu oyun için Çınar Çocuk Tiyatrosu’na teşekkür ediyoruz.  

Anaokulu Öğrencilerimiz Uzay Yolculuğunda

Bir ülkenin en güçlü kalesi olan, tüketicilikten çok üreticilik bilincini güçlendirmeyi amaçlayan ‘yerli üretimin’ anlam ve önemini vurgulamak için "Yerli Malı Haftası"nı kutladık. Öğrencilerimiz için çok keyifli ve öğretici bir etkinlik oldu.  

“Yerli Malı Haftası”

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumlarının Öğretmenler Günü yemeği 25.11.2017 Cumartesi  Rakkas Pen Otel’de yapıldı. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Kurucularımızdan Sayın Vedat ERYETİŞ’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başladı. Program, eğitim camiasında 31 yıldır faaliyet gösteren Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinde uzun yıllardır hizmet veren yöneticilere, eğitimcilere ve personele plaket takdimleriyle devam etti. Gecenin büyük rengi Eryetiş & Balkanlar Öğretmenler Korosunun performansı göz doldurdu. Ardından Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları kurucuları, idarecileri ve öğretmenleri gecenin pastasını kestiler. Bu anı, toplu fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştiren öğretmenlerimiz geceyi eğlenerek tamamladılar. Eryetiş & Balkanlar Ailesinin tüm öğretmenlerinin günü kutlu olsun.

Eryetiş & Balkanlar Ailesi’nde Öğretmenler Günü Kutlaması…

2017/2018 eğitim- öğretim yılının birinci dönem veli toplantısı 25.11.2017 tarihinde, geleceğe yönelik umutlarımızı güçlü kılacak verimliliği ile gerçekleştirildi. Toplantımıza katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Toplantımız Gerçekleşti

Balkanlar Koleji Havacılar ve Balkanlar Anaokulu öğrencilerimiz bu ayki  tiyatro günü etkinliğinde "Kirli Ormanın Yaramaz Geyikleri" adlı oyunu izlediler. Öğrencilerimiz Doğa  ve çevre konulu tiyatro ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro Günü

Öğrencilerimiz, hayal güçlerinin ufuklarını açıp hayal kurmalarını sağlayan ve özde var olan yaratıcı yeteneklerini geliştirip zenginleştiren masal kahramanlarıyla ‘’Masal Müzesi’’ gezimizde tanışma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz için masal kahramanlarının temsili formlarıyla tanışmak çok keyifli, eğlenceli ve öğreticiydi.  

Masal Kahramanlarımızla Tanıştık!

Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak, bu özel günde Ata’mızı sonsuz bir sevgi ve özlemle andık. Bizler Ata’mıza sonsuza kadar bağlıyız, bağlı kalacağız. İyi ki bizimsin yüce ATATÜRK!  

‘’10 Kasım’’  Bir Son Değildir!

Özel Balkanlar Havacılar Anasınıfı öğrencilerimiz, 06.11.2017 tarihinde Kartal İtfaiye İstasyonu’nu ziyaret ettiler. Minik öğrencilerimiz, itfaiye görevlilerinin yangın ihbarı aldıklarında olay yerine hemen intikal etmelerine, olay mahallinde yangına müdahale etmelerine ve olay anında nasıl bir ilk yardım uyguladıklarına görsel olarak tanıklık ettiler, bu konu hakkında bilgi sahibi oldular. Bu etkinliğimizin kapsamında eğlenmeyi de ihmal etmeyen öğrencilerimiz, eğlenerek yeni şeyler öğrenmenin mutluluğuyla geziyi bitirdiler.  

‘’Kartal İtfaiye İstasyonu’’  Gezimiz

Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutladığımız "Kızılay Haftası" bu sene de okulumuzda büyük bir saygıyla kutlandı. Okulumuzun anasınıfı öğrencileri bugüne özel Drama gösterilerini yaparak Kızılay’ı âdeta yaşamış ve bizlere de yaşatmışlardır.  

Kızılay Haftası

Yakacık ve Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu’nu okulumuza davet ettik. Çınar Çocuk Tiyatrosu ‘Patik ile Çetik Okul Yolunda’ adlı oyunla bizlere keyifli dakikalar yaşattılar. Bizler tiyatroyu çok seviyoruz! Her ay bir tiyatro izlememizi sağlayan sanatsever okullarımıza teşekkür ediyoruz.  

Çınar Çocuk Tiyatrosu Okulumuzda!

Minik öğrencilerimiz ile birlikte kendi ellerimizle turşu hazırladık. Öğrencilerimiz onlara verdiğimiz sorumluluğu mutlu ve eğlenceli bir şekilde tamamladılar.  

İşte Kış Geliyor

Değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedik. Öğrencilerimize başarılar dileyerek heyecanla okulumuzu açtık.  

Okulda İlk Günümüz

Havacılar Anaokulu Veli Tanışma Toplantımız 21.10.2017 tarihinde gerçekleşti. Değerli branş öğretmenlerimiz 2017-2018 eğitim- öğretim yılının nasıl geçeceği konusunda velilerimize bilgiler verdi. Oldukça verimli ve keyifli bir toplantı oldu. Toplantımıza yoğun ilgi gösteren velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Tanışma Toplantısı

Öğrencilerimiz küçük yaşta okula adım atarak öğrenme sürecine başlamışlardır. Öğretmenlerine ve arkadaşlarına alışma evresinde olan minik öğrencilerimiz ile hedefimiz yaparak ve yaşayarak eğlenceli bir eğitim süreci geçirmektir.  

Uyum Programı

Sonbaharın gelişiyle doğada oluşan değişikliği ve renk armonisini çocuklarımıza yerinde gösterdik. Daha sonra parti yaparak sonbaharın gelişini hep birlikte keyifle kutladık.  

Sonbahar Geldi!

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz