Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumlarının Öğretmenler Günü yemeği 25.11.2017 Cumartesi  Rakkas Pen Otel’de yapıldı. Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları Kurucularımızdan Sayın Vedat ERYETİŞ’in gerçekleştirdiği açılış konuşmasıyla başladı. Program, eğitim camiasında 31 yıldır faaliyet gösteren Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinde uzun yıllardır hizmet veren yöneticilere, eğitimcilere ve personele plaket takdimleriyle devam etti. Gecenin büyük rengi Eryetiş & Balkanlar Öğretmenler Korosunun performansı göz doldurdu. Ardından Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları kurucuları, idarecileri ve öğretmenleri gecenin pastasını kestiler. Bu anı, toplu fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştiren öğretmenlerimiz geceyi eğlenerek tamamladılar. Eryetiş & Balkanlar Ailesinin tüm öğretmenlerinin günü kutlu olsun.

Eryetiş & Balkanlar Ailesi’nde Öğretmenler Günü Kutlaması…

2017/2018 eğitim- öğretim yılının birinci dönem veli toplantısı 25.11.2017 tarihinde, geleceğe yönelik umutlarımızı güçlü kılacak verimliliği ile gerçekleştirildi. Toplantımıza katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Toplantımız Gerçekleşti

Balkanlar Koleji Havacılar ve Balkanlar Anaokulu öğrencilerimiz bu ayki  tiyatro günü etkinliğinde "Kirli Ormanın Yaramaz Geyikleri" adlı oyunu izlediler. Öğrencilerimiz Doğa  ve çevre konulu tiyatro ile ilgili yeni bilgiler öğrendiler. Balkanlar Koleji olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu'na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro Günü

Öğrencilerimiz, hayal güçlerinin ufuklarını açıp hayal kurmalarını sağlayan ve özde var olan yaratıcı yeteneklerini geliştirip zenginleştiren masal kahramanlarıyla ‘’Masal Müzesi’’ gezimizde tanışma fırsatı buldular. Öğrencilerimiz için masal kahramanlarının temsili formlarıyla tanışmak çok keyifli, eğlenceli ve öğreticiydi.  

Masal Kahramanlarımızla Tanıştık!

Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak, bu özel günde Ata’mızı sonsuz bir sevgi ve özlemle andık. Bizler Ata’mıza sonsuza kadar bağlıyız, bağlı kalacağız. İyi ki bizimsin yüce ATATÜRK!  

‘’10 Kasım’’  Bir Son Değildir!

Özel Balkanlar Havacılar Anasınıfı öğrencilerimiz, 06.11.2017 tarihinde Kartal İtfaiye İstasyonu’nu ziyaret ettiler. Minik öğrencilerimiz, itfaiye görevlilerinin yangın ihbarı aldıklarında olay yerine hemen intikal etmelerine, olay mahallinde yangına müdahale etmelerine ve olay anında nasıl bir ilk yardım uyguladıklarına görsel olarak tanıklık ettiler, bu konu hakkında bilgi sahibi oldular. Bu etkinliğimizin kapsamında eğlenmeyi de ihmal etmeyen öğrencilerimiz, eğlenerek yeni şeyler öğrenmenin mutluluğuyla geziyi bitirdiler.  

‘’Kartal İtfaiye İstasyonu’’  Gezimiz

Her yıl 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutladığımız "Kızılay Haftası" bu sene de okulumuzda büyük bir saygıyla kutlandı. Okulumuzun anasınıfı öğrencileri bugüne özel Drama gösterilerini yaparak Kızılay’ı âdeta yaşamış ve bizlere de yaşatmışlardır.  

Kızılay Haftası

Yakacık ve Havacılar Balkanlar Koleji Anasınıfı olarak Çınar Çocuk Tiyatrosu’nu okulumuza davet ettik. Çınar Çocuk Tiyatrosu ‘Patik ile Çetik Okul Yolunda’ adlı oyunla bizlere keyifli dakikalar yaşattılar. Bizler tiyatroyu çok seviyoruz! Her ay bir tiyatro izlememizi sağlayan sanatsever okullarımıza teşekkür ediyoruz.  

Çınar Çocuk Tiyatrosu Okulumuzda!

Minik öğrencilerimiz ile birlikte kendi ellerimizle turşu hazırladık. Öğrencilerimiz onlara verdiğimiz sorumluluğu mutlu ve eğlenceli bir şekilde tamamladılar.  

İşte Kış Geliyor

Değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılına merhaba dedik. Öğrencilerimize başarılar dileyerek heyecanla okulumuzu açtık.  

Okulda İlk Günümüz

Havacılar Anaokulu Veli Tanışma Toplantımız 21.10.2017 tarihinde gerçekleşti. Değerli branş öğretmenlerimiz 2017-2018 eğitim- öğretim yılının nasıl geçeceği konusunda velilerimize bilgiler verdi. Oldukça verimli ve keyifli bir toplantı oldu. Toplantımıza yoğun ilgi gösteren velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Tanışma Toplantısı

Öğrencilerimiz küçük yaşta okula adım atarak öğrenme sürecine başlamışlardır. Öğretmenlerine ve arkadaşlarına alışma evresinde olan minik öğrencilerimiz ile hedefimiz yaparak ve yaşayarak eğlenceli bir eğitim süreci geçirmektir.  

Uyum Programı

Sonbaharın gelişiyle doğada oluşan değişikliği ve renk armonisini çocuklarımıza yerinde gösterdik. Daha sonra parti yaparak sonbaharın gelişini hep birlikte keyifle kutladık.  

Sonbahar Geldi!

Ulu Önder Atatürk'ün bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı anaokulu öğrencilerimizle coşku ve gururla kutladık.  

Cumhuriyetimiz 94 Yaşında!

Ulu Önder Atatürk'ün bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı anaokulu öğrencilerimizle coşku ve gururla kutladık.  

Cumhuriyetimiz 94 Yaşında!

  2016-2017 eğitim -öğretim yılını neşeyle, başarıyla ve dolu dolu bilgilerle tamamladık. Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak bizler çocuklarımızı Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, Atatürk sevgisiyle yetiştirmiş olmanın gururunu yaşadık. Mezun olan öğrencilerimize öğrenim hayatları boyunca başarı ve mutluluk diliyor, bizimle kalan miniklerimizle yeni keşifler ve bilgiler doğrultusunda bir  adım daha atarken hepinizi çok seviyoruz ve iyi tatiller diliyoruz.  

Havacılar Anaokulumuzda Karne Heyecanı  

“Tatile gidiyoruz, yine geleceğiz.” dedik ve coşkuyla yaz partimizi yaptık. 2016-2017 eğitim-öğretim yılını mutlu , keyifli, başarılı, coşku dolu, her daim atamızın izinde tamamladık.  

Anaokulumuzda Hep Birlikte” Yaza Merhaba “Dedik

2016-2017 eğitim-öğretim yılı yıl sonu gösterimizi coşkuyla kutladık. Törenimizin başlangıcı önce Yüce Atamız ve şehitlerimizin manevi huzuru adına 1 dakikalık saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı ile gerçekleşti. “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir, bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir”, dedik ve bu doğrultuda çocuklarımızı yaşama emin adımlarla hazırladık. Çocuklarımızın 1 yıl boyunca aldığı eğitimlerin sonucunda ne kadar heyecanlı olsalar da özgüveni oturmuş bireyler olarak, ailelerine gösterisini sergilediler. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan kıymetli velilerimize, müdürlerimize ve kurucularımıza teşekkürlerimizi sunarız.  

Havacılar Anasınıfımızda Yıl Sonu Gösterimiz Gerçekleşti

2016-2017 eğitim - öğretim yılı mezuniyetimizi biraz buruk, biraz heyecan içinde de olsa coşkuyla kutladık. Sevgili öğrencilerimiz!  Gelecek sizi korkutmasın. Şimdi yarınlara attığınız ilk adımlar sağlamdır. Bilim ve insanlık adına çıkacağınız yolculuk hayırlı olsun. Güle güle sevgili öğrencilerimiz. Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu sizi sevgiyle uğurluyor.  

Havacılar Anasınıfımızda Mezuniyet Kutlaması

Yakacık Balkanlar Koleji’nin çocukları doğuştan sanatçıdır. 2016-2017 Anasınıfları sene sonu gösterimiz büyük bir coşku ve velilerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşti. Anasınıfı öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimizin çalışkan ve yetenekli öğrencileriyle birlikte hazırladıkları dans, drama, koro, ritm gurubu, jimnastik gurubu, ingilizce dramalar ve sınıf etkinlikleri ile dolu dolu bir gösteri izledik. Emeği geçen herkesi kutluyoruz.  

Yakacık Balkanlar Koleji Hazırlık Anasınıflarımızda Yıl Sonu Gösterimizi Gerçekleştirdik

5 yaş hazırlık grubu öğrencilerimiz “İngilizce Portfolyo Sunumlarını” gerçekleştirdiler. Sunum esnasında İngilizce öğretmenimiz Sıla AKAR  çocuklarımız ile birlikte iletişime geçerek diyaloglar kurdu.Öğrencilerimiz flashcard görsellerindeki kelimeleri aileleri ile keyifli bir şekilde paylaştılar. Öğrenilen bilgileri pekiştiren, bu bilgileri görseller eşliğinde çocuklarımız ile birlikte ailelerine sunmalarına yardımcı olan öğretmenimiz Sıla AKAR’ a teşekkürlerimizi sunarız.  

   

Havacılar Anasınıfımızda Miniklerimiz İngilizce Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdiler

Öğrencilerimiz ile birlikte Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu günü neşe içinde kutladık. Günün anlam ve önemini çocuklarımızla paylaştıktan sonra törenimizi gerçekleştirdik. Türk milletinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimiz ile kutluyoruz. Teşekkürler ATAM…  

Anasınıfımızda 19 Mayıs   Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı Kutladık

3 ve 4 yaş çocuklarımızın “İngilizce Portfolyo Sunumları”nı gerçekleştirdik.  Dönem boyunca öğrenilen İngilizce kelimelerini flashcard görsellerini kullanarak aileleri ile paylaştılar. Öğrendikleri bilgileri sunarken keyifli anlara tanık oldular.  

Havacılar Anasınıfımızda Portfolyo   Sunumumuzu Gerçekleştirdik

Bu özel günde başta Atatürk gibi vatansever bir evladı, bu vatana kazandıran Zübeyde Hanım’ı saygıyla anıyoruz. Annelerimiz, en kıymetlilerimiz dedik ve Anneler Günü için çocuklarımız ile annelere özel bir gün hazırladık. Çocuklar anneleri için el emeğiyle yaptıkları hediyelerini verdiler. Onlara gösteriler yaptılar. Anneler Günü’ne özel hazırlanmış panoların önünde fotoğraf çekildikten sonra kalpli hazırlanmış ikramlar afiyetle yendi.  

Havacılar Anaokulumuzda Anneler Günü Kutlaması

Havacılar Anaokulu öğrencilerimiz ile birlikte yaptığımız müze gezisinde deniz kabuklarının bir çok değişik amaçlarla kullanıldığını öğrendik. (Müzik aletleri, tabak, kaşık, takı vs.) Deniz kabuklarının bir çok çeşidini öğrendik. Deniz altındaki farklılıkların keyfine vardık.  

Öğrencilerimizle Deniz Kabukları Müzesini Gezdik

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz