Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulunda “portfolyo” haftasıydı. Öğrencilerimiz, 29-30 Nisan ve 2 Mayıs tarihlerinde yıl içinde öğrendikleri bütün çalışmaları derleyerek ailelerine güzel bir sunum yaptılar. Portfolyo sunumları sayesinde öğrencilerimiz, gelişimleri hakkındaki farkındalık kazanarak kendilerini rahatça ifade etme imkanı buldular. Öğrencilerimizin İngilizce ve Türkçe yaptıkları interaktif sunumları, aileleri mutlu ve gururlu bir şekilde izledi. Portfolyo sunumuna katılan tüm velilerimize, güzel düşünceleri ve olumlu paylaşımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Portfolyo Sunumumuz Gerçekleşti

Yine bir bahar, yine aylardan nisan… Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulumuzun güzel çocukları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı neşe, gurur ve coşkuyla kutladılar. Şarkılar söylediler, şiirler okudular… Ata’mızın onlara armağan ettiği bu özel günde, ona olan saygılarını ve sevgilerini bir kez daha gösterdiler.  

Yaşasın 23 Nisan!

Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak, 09 Nisan 2019 Salı günü Kartal PTT’yi ziyaret ettik. PTT çalışanları, öğrencilerimize PTT'nin hizmetlerini anlattı. Onlara mektup ne demek, nasıl taşınır, alıcılara nasıl gönderilir ve ulaştırılır gibi konularda bilgiler aktardılar. Öğrencilerimiz ailelerine gönderecekleri mektuplara kendi elleriyle damga basıp, pul yapıştırdılar. Öğrencilerimize mektup bilincini aşılamak adına yapılan bu ziyarette, öğrencilerimiz ilk kez mektup göndermenin heyecanını yaşadılar ve yerinde deneyimlediler. Bizleri güler yüzle karşılayan PTT çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diliyor ve çok teşekkür ediyoruz.  

Kartal Ptt Ziyaretimiz

Okulumuzda; orta grup öğrencilerimizin bir karakter seçip canlandırdıkları, son derece eğlenceli geçen kostüm partisi yaptık. Birbirinden renkli karakter kostümlerini büyük bir heyecanla giyip gelen öğrencilerimiz, oyunlarla ve müzik eşliğinde dans ederek keyifli bir gün geçirdiler.  

Eğlenceli Kostüm Partimiz

Okulumuzda, çocukların tablet-telefon kullanımları ve akran zorbalığı konulu “Canberk ve Kikirik Zorbalığa Karşı” isimli kukla tiyatrosu düzenlendi. Oyunun interaktif olması sebebiyle, öğrencilerimize verilen mesajlar çok etkili oldu ve onlar tarafından net anlaşıldı. Değinilen konuların güncel ve eğitici olması ve de özenle hazırlanması nedeniyle Kalipso Kukla Tiyatrosu ekibine teşekkür ederiz.  

Kukla Tiyatrosu

Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulumuzun, 2. dönem veli toplantısını velilerimizin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirdik. Toplantımız, çocuklarımızın  gelişimlerinin değerlendirildiği, bilgi paylaşımında bulunulduğu ve  2. dönem yapılacakların paylaşıldığı çok eğitici, eğlenceli ve keyifli bir toplantıydı. Toplantıda emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.  

2.Dönem Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Yaşlılar Haftası sebebiyle; orta grup ve hazırlık grubu öğrencilerimiz ile birlikte büyüklerimizi ziyaret etmek ve onların kalplerine bir nebze olsun dokunabilmek için Kızılay Huzur Evi’ni ziyaret ettik. Huzur evi sakinleri çocuklarımızın ziyareti karşısında çok duygulandılar, mutlu oldular. Çocuklarımız onlara şarkılar söylediler, erik dalı oynadılar. Bu gezimizde hem çok duygulandık hem çok eğlendik. Küçük gruplarımızın aile büyüklerini de okulumuza davet ettik ve onlarla birlikte şarkılar söyleyip eğlenceli aktiviteler yaptık. Bizi güler yüzle karşılayan tüm huzur evi personeline ve okulumuza gelerek öğrencilerimizle vakit geçiren büyüklerimize çok teşekkür ederiz. Ve şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki; büyüklerimiz bizim en değerli varlıklarımız, onlara her zaman sahip çıkmalı ve saygımızı eksik etmemeliyiz.  

Kızılay Huzurevi Ziyareti Ve Okulumuzda Büyükler Günü

Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN tarafından, öğrencilerimizle iletişimde hayatımızı kolaylaştıran ve güzelleştiren “sihirli sözcükler” çalışması yapıldı. “Günaydın!” “Merhaba!”, “Geçmiş olsun!”, “Teşekkür ederim” ifadelerinin kullanımının iletişim kurarken ne kadar önemli olduğu vurgulandı. Öğrencilerimiz, bu sözcüklerin yazılı olduğu bileklikleri boyadılar ve bileklerine taktılar. Böylece artık birbirleriyle selamlaşmanın ve nezaket sözcüklerini kullanmanın önemini anlamış oldular.  

İletişimde Kullanılan Sihirli Sözcükler

Mart ayı konularımızdan olan “Kütüphaneler Haftası” kapsamında; öğrencilerimize kitap sevgisini aşılamak, ileriki yaşantılarında kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitabın hayatımızdaki önemini kavratmak ve kütüphaneleri tanıtmak amacıyla bir gezi düzenledik. Öğrencilerimiz burada kütüphanenin nasıl bir yer olduğunu, orada uyulması gereken kuralları öğrendiler; kitapları tanıdılar ve yerinde gözlem yaptılar. Gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten dolayı Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde bulunan Muallim Cevdet Kütüphanesi çalışanlarına teşekkür ederiz.  

Kütüphane Gezisi

12-13 Mart 2019 tarihlerinde Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak, Masal ve Seramik Evi’ne gittik. Öğrencilerimiz burada yaratıcılıklarını geliştirmek ve hayal güçlerini beslemek adına masal dinleyip, drama yaptılar;  çamurla doyasıya oynayıp, elleriyle kendi çömleklerini yaptılar. Güzel bir çömlek masalı ve dramasıyla hayal güçlerinin zenginleştiği, çamurla oynayıp rahatladıkları bu eğlenceli etkinlikle verimli bir gün geçirdiler.  

Masal ve Seramik Evi

Yakacık Balkanlar Koleji ve Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu öğretmenlerimize; Umut Işığı Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen Akademi Disleksi Derneği gönüllü öğretmenlerinden Uzman Psikolog Hakan AYTAÇ ve Özel Eğitim Öğretmeni Hakan AĞBABA tarafından “Disleksi Farkındalık” semineri gerçekleştirilmiştir. Seminer ardından öğretmenlerimize katılım sertifikası verilmiştir.  Katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

Disleksi Dostu Öğretmenlerimiz İle Eğitimimizi Gerçekleştirdik

2 Mart 2019 Cumartesi günü, Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN tarafından velilerimize “çocukların yaş gelişim özellikleri ve anne-baba tutumları” konulu seminer verildi. Çocukların davranışlarının aslında yaş dönemi özelliklerinden kaynaklandığı ve bu davranışlar karşısında anne-babaların tutumu örneklerle ve videolarla desteklenerek anlatıldı. İnteraktif gerçekleşen seminerimiz velilerimiz için çok faydalı oldu. Katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Seminerimiz

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu küçük, orta ve hazırlık grubu öğrencilerine “hayır diyebilme” becerisi kazandırmak amacıyla; Anaokulu Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN tarafından çocuklara etkinlik düzenlenmiştir. Bu ekinlik ile öğrencilerimizin atılganlık eğitimlerini sağlamak ve istemediği durumlarda hayır diyebilme becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır. Yapılan çalışmada gülen ve üzgün yüzler boyanarak pankart haline getirilmiş, materyal olarak kullanılmıştır. Öğrencilere olumlu ve olumsuz durumlarla baş edebilecekleri örnek durumlar sunulmuş ve bu durumlar karşısında tepkilerini pankartlarıyla ifade edebilmeleri sağlanmıştır.  

İsteklerimi Dile Getiriyorum, Hayır Diyebiliyorum

Mart ayı konularımızdan olan “doğa”  ile ilgili bir etkinlik yaptık. Okulumuzun bahçesinde öğrencilerimizle birlikte toprakta yaşayan küçük canlıları gözlemledik. Onların neler olduğunu ve özelliklerini öğrendik. Kazmayla toprağı kazdık, gördüğümüz canlıları büyüteçle inceledik. Hayvan sevgisini ve doğayı koruma konularını da pekiştirmiş olduk.  

Toprakta Yaşayan Canlıları Gözlemliyoruz

Bu ayki aile katılımı etkinliğimizde, okulumuzda küçük yaş sınıfımızdan Ali Pamir’in babası Özgür DALAKCI’yı misafir ettik. Sevgili velimiz, öğrencilerimize “trafik polisi” mesleğini ve trafik kurallarını anlattı, eğitici ve öğretici videolar izletti. Trafikte ve yollarda nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili çok önemli bilgiler verdi. Çocuklarımızın büyük bir ilgiyle ve keyifle dinledikleri bu katılım için velimiz Özgür DALAKCI’ ya Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak teşekkür ederiz.  

Aile Katılımı Etkinliğimizin Bu Ayki Konusu: Meslekler!

Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak; “Meslekler Haftası” kapsamında,  çeşitli meslek gruplarını anlatan görsellerle bir yaşam alanı kurduk. Çocuklarımız, olmak istedikleri mesleklerin kostümlerini giyerek, bu mesleklerle ilgili bilgi sahibi oldular. Öğrencilerimizin büyük bir keyif alarak ve yaşayarak öğrendikleri etkinliğimiz çok verimli ve eğlenceli geçti.  

Meslekler Partisi

Balkanlar Koleji Havacılar  anasınıfı öğrencilerimizle, okulumuzun meslek liselerine bir eğitim gezisi düzenledik. Gezimizde çocuklarımız Denizcilik Meslek Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek, bilgiler aldılar. Meslek lisesi son sınıf öğrencilerimiz hazırladıkları dramalarla kendi seçtikleri meslekleri tanıttılar. Uygulamalı olarak ilk yardım nasıl yapılır, hastalara nasıl bakılır gördüler. Hem  eğlendiler hem de güzel bilgiler öğrendiler. Bu güzel gün için meslek liselerimizin tüm personeline çok teşekkür ediyoruz.  

Meslekleri Tanıyoruz!

Today was the 100th day of school. We wanted to celebrate this happiness with an amazing event. We sang the songs, played some games and ate our 100th day of school cake.  

The 100th Day Of School

Bu hafta iletişim ve haberleşme araçlarını tanıdık ve bu araçları nasıl kullandığımız ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdik. Geçmişten günümüze iletişim araçlarının neler olduğu ile ilgili sohbet ettik. Evde ailelerimizle birlikte bir iletişim aracı yaptık ve okulumuzda sergileyip, inceledik. Haberleşme araçlarının geçmişte ve günümüzdeki önemiyle ilgili çok faydalı bilgiler edindik.  

İletişim Ve Haberleşme Araçları

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu’ nda “sevgi günü” nü birbirinden anlamlı sevgi sözcükleriyle kutladık. Çocuklara “Sevgi nedir?” diye sorduk. Onlarda sevginin ne olduğunu kendi hissettiklerince dile getirdiler. “Bizler birbirini seven kocaman bir aileyiz…” diyerek sevgi kanatları altında birbirimizi kucakladık. Minik kalplerin her zaman sevgiyle dolu olması dileklerimizle… Sevgi günümüz kutlu olsun!  

Sevgi Günü’müzü Kutladık

Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu öğrencilerimiz, ikinci döneme mutlu bir şekilde başladılar. Eğlenceli aktivitelere, oyunlara ve derslere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimize sağlıklı, başarılı bir dönem diliyoruz…  

Yaşasın Okulumuz Başladı!

15.01.2019 Salı günü Yağmurun Şemsiyesi Organizasyon tarafından okulumuzda; çocukların yerinde duramadığı, şaşkınlıkla izlediği, dev köpüklerin içine büyük bir heyecanla girdikleri etkileyici ve bol eğlenceli ‘Bubble Show’ gösterisi düzenlendi. Bu eğlenceli gösteri için Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak Yağmurun Şemsiyesi Organizasyon’a teşekkür ederiz.  

Bubble Show

Balkanlar Koleji Havacılar Anasınıflarımız bugün 1. dönem sonu karnelerini aldılar. Tüm çocuklarımızı  kutluyoruz. Güzel  bir tatil geçirerek sağlıklı ve enerji dolu bir şekilde  4 Şubat’ta tekrar okula bekliyoruz. Sevgili çocuklarımız, karnelerinizdeki yıldızlar kadar parlak bir gelecek sizlerin olsun. Sizleri çok seviyoruz ve çok özleyeceğiz.

İyi Tatiller!

Ocak ayı veli katılımı etkinliği kapsamında, 4 yaş sınıfı öğrencilerimizden Neyla YILMAZGÜL’ ün babası Bora YILMAZGÜL meslek tanıtımı yaparak katılımda bulundu. Gemi kaptanlığı mesleği hakkında bilgiler verdiği ve öğrencilerimizin büyük bir merakla dinleyip ilginç sorular sordukları bu etkinlik çok keyifli geçti. Birlikte kağıttan gemiler yapıldı ve Bora Bey öğrencilerimize birer pusula hediye etti. Verdiği değerli bilgiler ve katılımı için Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak kendisine çok teşekkür ederiz.  

Veli Katılımı Etkinliği

2018 YILININ EN İYİLERİNİ VE ONUR ÖDÜLLERİNİ SEÇTİĞİMİZ 6. MAVİ ÇINAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU! Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Altıncısını Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 16 Ocak 2019’da altıncı defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinin başarılı ve anlamlı bu gününde satırlar, sözcükler dile geldi, büyük heyecanlar yaşandı. 2018 yılı; kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 6. Mavi Çınar Ödül Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni’nin altıncısında hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle:

  • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Suna KESKİN
  • Edebiyat Onur Ödülü- Ataol BEHRAMOĞLU
  • Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü- Özdemir ERDOĞAN
  • Yılın En İyi Sinema Yönetmeni- Can ULKAY
  • Yılın En İyi Bilim Çalışması- /Özgür AKIN
  • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Gülbin TOSUN
  • Yılın En İyi Sporcusu- Sabriye ŞENGÜL
  • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Ersay ÜNER
  • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Derya ULUĞ
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…  

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

[mc4wp_form]

Desteklediklerimiz