Çocuklarımızın beş duyusuna da hitap etmesini sağlayan müzik dersi; el ve vücut koordinasyonunu arttırmak adına yaptığımız beden eğitimi ve spor dersi; kapsamlı düşünme, öngörüyü geliştirme ve planlı hareket etmeleri adına verdiğimiz satranç, akıl ve zekâ oyunları dersimiz ile bir haftayı daha eğlenerek ve öğrenerek geride bıraktık.  

Branş Derslerimiz

“Kimileri toprağa gömülür, kimileri yüreğe…” Kalbimizdesin ATA’M…  

10 Kasım

‘Meslek tanıtımı’ konumuz kapsamında; itfaiyecilik mesleğini tanıtmak ve yaptıkları çalışmaları yerinde incelemek amacıyla “Kartal İtfaiyesine” gezi düzenledik. Küçük itfaiyecilerimiz, orada yaptıkları güzel ve keyifli çalışmalarla itfaiyecilik mesleğini tanımış oldular.

İtfaiye Gezisi

Öğrencilerimize yardım farkındalığı kazandırmak ve bu anlamda kurulan en önemli kurumun ‘Kızılay’ olduğunu anlatmak amacıyla, okulumuzda bir  “Kızılay yaşam alan” kurduk. Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptık ve çok güzel, anlamlı etkinliklerle onun önemini pekiştirmiş olduk. “Küçük yardımlar büyük işler görür!” sloganıyla Kızılay Haftası’nı kutladık.  

Kızılay Haftası

Cumhuriyetimizin 95. yılını büyük bir coşku, heyecan ve mutlulukla kutladık. Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek dileğiyle… “Cumhuriyet Bayramı’mız Kutlu Olsun”.  

   

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Bu ayın mutfak etkinliği çalışması kapsamında, öğrencilerimiz çeşitli sebzeleri kullanarak heyecanla ve keyifle turşularını yaptılar. Bu çalışma sırasında öğretmenlerimizin; kışa hazırlıkta neler yapıldığına dair verdiği bilgiler ve kış sebzelerin tanıtılması çocuklarımız için çok faydalı oldu.  

Turşu Yapımı Etkinliği

Bu ay olan veli katılımı etkinliğimize; hazırlık sınıfımızdan Liva BAYÖZEN’ in babası Ali BAYÖZEN meslek tanıtımı yaparak katkıda bulundu. Cumhuriyet Bayramı öncesi öğrencilerimize askerlik mesleği ile ilgili çok anlamlı ve değerli bilgiler vererek onlara birer Atatürk rozeti hediye etti. Kendisine katılımı ve hediyeleri için çok teşekkür ederiz…  

Veli Katılımı Etkinliği

Balkanlar Koleji anaokulu öğrencileri okul konferans salonunda "Bremen Mızıkacıları "adlı müzikal oyunu izlediler. Hayvanların  dayanışmasını ve dostluğunu konu alan bu müzikal oyunu öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Balkanlar Koleji ailesi olarak Yağmurun Şemsiyesi Tiyatrosu’na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro  Günlerimiz Başladı!

Çocuklarımızın sonbahar mevsimini yakından tanımaları ve bitkilerin bakımını yerinde incelemeleri amacıyla Kartal Belediyesi’ nin Yakacık’ ta bulunan serasını ziyaret ettik. Oradan topladığımız yapraklarla sınıf içerisinde sonbahar etkinliğimizi büyük bir keyifle yaptık. Yaşayarak ve yaparak öğrenmenin tadını çıkarttık…  

Sera Gezisi

Öğrencilerimizin sonbahar mevsimine özgü özellikleri daha iyi kavrayabilmeleri için “Sonbahar Partisi” düzenledik. Mevsime uygun renklerde giysilerle gelip, sonbahar yaprakları ve şarkıları eşliğinde eğlenceli dakikalar geçirdik.  

Sonbahar Partisi

Çocuklarımızın bakım ve korunmasının gerekliliği, çocuklar arasında ortak duygular oluşması ve ulusların barış içinde yaşamasının pekişmesi amaçlanan Dünya Çocuk Günü’nü birbirinden güzel etkinliklerle kutladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın günü kutlu olsun…  

“Dünya Çocuk Günü” Kutlu Olsun

Öğrencilerimizin merak duygularını ve öğrenme isteklerini ilerleyen yıllarda da sürdürmelerini sağlamak için onlarla birlikte basit deneyler yaptık ve onların ilgilerini çekmeye çalıştık. Sorgulayan bireyler olarak yetişmeleri, bilimi sevmeleri, bilime katkıda bulunabileceklerini fark edebilmeleri, akademik hayatta başarılı olabilmeleri ve sosyal becerilerini geliştirebilmeleri adına onlarla yaptığımız bilim, fen ve doğa etkinliklerimiz çok yararlı ve keyifli geçti.  

Deney Günü!

 Bulaşıcı hastalıklar ve enfeksiyonlara karşı çocukların bilinçlenmesi ve bu hastalıklardan korunmanın en temel yolunun el temizliği alışkanlığı olduğunu, Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN eğlenceli bir seminerle öğrencilerimize anlattı. “Sağlık elde başlar” sloganı ile ellerimizi ne zaman ve ne şekilde yıkamamız konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı.  

El Yıkama Alışkanlığı

Dünyayı birlikte paylaştığımız ve herkes gibi yaşama hakkı olan hayvanlarımızı korumak ve bu anlamda çocuklarımızı bilinçlendirme adına onlar için mama ve su kapları yaptık. Evlerimizin önüne koyduk. Minik dostlarımızın yaşama haklarının korunmasında katkılarının olması, öğrencilerimizi çok mutlu etti. Okulumuza gelen hayvan dostlarımızla eğlenceli zaman geçirdik ve onların da doğanın dengesinin korunmasında rol alan önemli bireyler olduğunu çocuklarımıza aktarmış olduk. Hayvanları sevelim ve onları koruyalım…  

Hayvanları Koruma Günü

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak, yepyeni heyecanlar ve yeni umutlarla başladığımız eğitim-öğretim dönemimizde iki haftayı geride bıraktık. Bol eğlenceli etkinlik ve aktivitelerle, uyum sürecimizi başarıyla tamamladık.  

İki Haftayı Geride Bıraktık

Eğlenceli İllüzyon Gösterimiz  

Eğlenceli İllüzyon Gösterimiz

2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk veli toplantısını yaptık. Bu yıl okulumuza gelen tüm branş öğretmenlerimizi velilerimize tanıttık. Yeni dönemde çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve tüm ekibimize başarılar dileriz; velilerimize de verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz. Sağlıklı, başarılı, mutlu bir yıl geçirmek dileğiyle…  

1.Dönem Veli Toplantısı Gerçekleşti

2017-2018 Eğitim- Öğretim yılımızı tamamladık. Çocuklarımız emeklerinin karşılığı olan güzel gelişim karnelerini aldılar. Her yıl olduğu gibi bu yıl da anaokulumuzda yetiştirdiğimiz çocuklarımızı mezun ettik. Karne günü heyecanımıza velilerimizde ortak oldular. Mezun olan öğrencilerimize tüm hayatları boyunca başarılar diler, bu yolda devam edeceğimiz miniklerimize iyi tatiller dileriz.  

Karne Coşkusunu Doyasıya Yaşadık

Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak,  2017-2018 eğitim ve öğretim yılı, yılsonu gösterisini ve hazırlık sınıfımızın mezuniyet törenini yaptık. Her sene okul kapandığında hayatımızın bir dönemini kapatmış oluruz. Her biten dönem bizlere yüzlerce, hatta binlerce farklı şey öğreterek çıkıp giderler hayatımızdan... Her mezuniyet gününde bambaşka bir insana dönüşürüz, işte bu yüzden önemlidir mezuniyetler… Miniklerimiz 29 Mayıs Salı günü; sanat, spor ve müzik alanındaki gelişimlerini, büyük bir cesaretle yılsonu gösterisinde sergilediler ve aileleri başta olmak üzere herkesten tam not aldılar. Minik öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını dileriz. Daha sonra Kelebekler sınıfımızın mezuniyet ve kep atma töreni gerçekleşti. Çok duygulu ve coşkulu geçen bu törene miniklerimizin aileleri de şahit oldular. Tüm öğrencilerimizi kutluyor ve ilkokul hayatlarında başarılar diliyoruz.  

Mezuniyet Törenimiz Ve Yılsonu Gösterimiz Tamamlandı

Yakacık Balkanlar Koleji anasınıflarımızla bu yılın son tiyatrosunu izledik. Tiyatrocular bize ‘’Hacivat ve Karagöz ’’ orta oyununu sergilediler. Çok eğlenceli, bol kahkahalı bir gün geçirdik.  

Son Tiyatromuzu İzledik

Bu hafta sevgili çocuklarımız ve değerli velilerimizle portfolyo sunumumuzu yaptık. Yıldızlar sınıfındaki miniklerimiz öğrendikleri hayvanların ilginç özelliklerini anne ve babalarına sunarken, Kelebekler sınıfındaki çocuklarımız da vücudumuzu, organlarımızı ve organlarımızın görevlerini ailelerine sundular. Bütün bir yıl öğrendiklerinden birer parça olan bu sunumları için çocuklarımızı kutlarız.

Portfolyo Sunumumuz Tamamlandı

Bu hafta okulumuzda etkinliklerimiz devam ediyor. Çocuklarımız temiz havanın keyfini bahçemizde doyasıya yaşadılar. Bazı etkinliklerimizi bahçemizde güneşin tadını çıkararak yaptık.  

Temiz Havanın Tadını Çıkardık

Özel Yakacık Balkanlar Koleji’nde her ay sonunda düzenlenen tiyatromuza bu hafta gittik. ‘’Baharın Çiçekleri’’ adlı oyunu izleyen çocuklarımız çok eğlendiler. Biz Balkanlar Koleji olarak sanatın her dalında çocuklarımıza katkıda bulunmaya çalışıyoruz ve onların öğrenmeleri için çabalıyoruz. ‘’Baharın Çiçekleri’’ oyununu sergileyen oyuncularımıza teşekkürlerimizi sunarız.  

‘’Baharın Çiçekleri’’ Adlı Oyunu İzledik

Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutladık.  Atatürk ‘Ulusal Egemenlik öyle bir ışıktır ki onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, yok olur .’ demiştir. Bu özel günde çocuklara bu kutlu günü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ile andık ve velilerimizin eşliğinde çocuklarımızla beraber çok güzel bir gün geçirdik.  

 

23 Nisan!

Okulumuzda yapılan etkinliklerimiz, bu hafta da keyifli bir şekilde devam ederken baharın gelmesiyle birlikte çocuklarımız güzel havanın keyfini çıkardılar. Hep birlikte bahçeye çıkarak; parlak güneşi, mis kokan çiçekleri ve doğayı hissettiler.  

Baharın Tadını Çıkardık!

Son Eklenenler

Okulumuzdan Haberler

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz