12-13 Mart 2019 tarihlerinde Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak, Masal ve Seramik Evi’ne gittik. Öğrencilerimiz burada yaratıcılıklarını geliştirmek ve hayal güçlerini beslemek adına masal dinleyip, drama yaptılar;  çamurla doyasıya oynayıp, elleriyle kendi çömleklerini yaptılar. Güzel bir çömlek masalı ve dramasıyla hayal güçlerinin zenginleştiği, çamurla oynayıp rahatladıkları bu eğlenceli etkinlikle verimli bir gün geçirdiler.  

Masal ve Seramik Evi

Yakacık Balkanlar Koleji ve Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu öğretmenlerimize; Umut Işığı Rehabilitasyon Merkezi’nden gelen Akademi Disleksi Derneği gönüllü öğretmenlerinden Uzman Psikolog Hakan AYTAÇ ve Özel Eğitim Öğretmeni Hakan AĞBABA tarafından “Disleksi Farkındalık” semineri gerçekleştirilmiştir. Seminer ardından öğretmenlerimize katılım sertifikası verilmiştir.  Katılım sağlayan tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.  

Disleksi Dostu Öğretmenlerimiz İle Eğitimimizi Gerçekleştirdik

2 Mart 2019 Cumartesi günü, Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN tarafından velilerimize “çocukların yaş gelişim özellikleri ve anne-baba tutumları” konulu seminer verildi. Çocukların davranışlarının aslında yaş dönemi özelliklerinden kaynaklandığı ve bu davranışlar karşısında anne-babaların tutumu örneklerle ve videolarla desteklenerek anlatıldı. İnteraktif gerçekleşen seminerimiz velilerimiz için çok faydalı oldu. Katılım sağlayan velilerimize teşekkür ederiz.  

Veli Seminerimiz

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu küçük, orta ve hazırlık grubu öğrencilerine “hayır diyebilme” becerisi kazandırmak amacıyla; Anaokulu Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN tarafından çocuklara etkinlik düzenlenmiştir. Bu ekinlik ile öğrencilerimizin atılganlık eğitimlerini sağlamak ve istemediği durumlarda hayır diyebilme becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır. Yapılan çalışmada gülen ve üzgün yüzler boyanarak pankart haline getirilmiş, materyal olarak kullanılmıştır. Öğrencilere olumlu ve olumsuz durumlarla baş edebilecekleri örnek durumlar sunulmuş ve bu durumlar karşısında tepkilerini pankartlarıyla ifade edebilmeleri sağlanmıştır.  

İsteklerimi Dile Getiriyorum, Hayır Diyebiliyorum

Mart ayı konularımızdan olan “doğa”  ile ilgili bir etkinlik yaptık. Okulumuzun bahçesinde öğrencilerimizle birlikte toprakta yaşayan küçük canlıları gözlemledik. Onların neler olduğunu ve özelliklerini öğrendik. Kazmayla toprağı kazdık, gördüğümüz canlıları büyüteçle inceledik. Hayvan sevgisini ve doğayı koruma konularını da pekiştirmiş olduk.  

Toprakta Yaşayan Canlıları Gözlemliyoruz

Bu ayki aile katılımı etkinliğimizde, okulumuzda küçük yaş sınıfımızdan Ali Pamir’in babası Özgür DALAKCI’yı misafir ettik. Sevgili velimiz, öğrencilerimize “trafik polisi” mesleğini ve trafik kurallarını anlattı, eğitici ve öğretici videolar izletti. Trafikte ve yollarda nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili çok önemli bilgiler verdi. Çocuklarımızın büyük bir ilgiyle ve keyifle dinledikleri bu katılım için velimiz Özgür DALAKCI’ ya Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak teşekkür ederiz.  

Aile Katılımı Etkinliğimizin Bu Ayki Konusu: Meslekler!

Özel Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak; “Meslekler Haftası” kapsamında,  çeşitli meslek gruplarını anlatan görsellerle bir yaşam alanı kurduk. Çocuklarımız, olmak istedikleri mesleklerin kostümlerini giyerek, bu mesleklerle ilgili bilgi sahibi oldular. Öğrencilerimizin büyük bir keyif alarak ve yaşayarak öğrendikleri etkinliğimiz çok verimli ve eğlenceli geçti.  

Meslekler Partisi

Balkanlar Koleji Havacılar  anasınıfı öğrencilerimizle, okulumuzun meslek liselerine bir eğitim gezisi düzenledik. Gezimizde çocuklarımız Denizcilik Meslek Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek, bilgiler aldılar. Meslek lisesi son sınıf öğrencilerimiz hazırladıkları dramalarla kendi seçtikleri meslekleri tanıttılar. Uygulamalı olarak ilk yardım nasıl yapılır, hastalara nasıl bakılır gördüler. Hem  eğlendiler hem de güzel bilgiler öğrendiler. Bu güzel gün için meslek liselerimizin tüm personeline çok teşekkür ediyoruz.  

Meslekleri Tanıyoruz!

Today was the 100th day of school. We wanted to celebrate this happiness with an amazing event. We sang the songs, played some games and ate our 100th day of school cake.  

The 100th Day Of School

Bu hafta iletişim ve haberleşme araçlarını tanıdık ve bu araçları nasıl kullandığımız ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdik. Geçmişten günümüze iletişim araçlarının neler olduğu ile ilgili sohbet ettik. Evde ailelerimizle birlikte bir iletişim aracı yaptık ve okulumuzda sergileyip, inceledik. Haberleşme araçlarının geçmişte ve günümüzdeki önemiyle ilgili çok faydalı bilgiler edindik.  

İletişim Ve Haberleşme Araçları

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu’ nda “sevgi günü” nü birbirinden anlamlı sevgi sözcükleriyle kutladık. Çocuklara “Sevgi nedir?” diye sorduk. Onlarda sevginin ne olduğunu kendi hissettiklerince dile getirdiler. “Bizler birbirini seven kocaman bir aileyiz…” diyerek sevgi kanatları altında birbirimizi kucakladık. Minik kalplerin her zaman sevgiyle dolu olması dileklerimizle… Sevgi günümüz kutlu olsun!  

Sevgi Günü’müzü Kutladık

Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu öğrencilerimiz, ikinci döneme mutlu bir şekilde başladılar. Eğlenceli aktivitelere, oyunlara ve derslere kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm öğrencilerimize sağlıklı, başarılı bir dönem diliyoruz…  

Yaşasın Okulumuz Başladı!

15.01.2019 Salı günü Yağmurun Şemsiyesi Organizasyon tarafından okulumuzda; çocukların yerinde duramadığı, şaşkınlıkla izlediği, dev köpüklerin içine büyük bir heyecanla girdikleri etkileyici ve bol eğlenceli ‘Bubble Show’ gösterisi düzenlendi. Bu eğlenceli gösteri için Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak Yağmurun Şemsiyesi Organizasyon’a teşekkür ederiz.  

Bubble Show

Balkanlar Koleji Havacılar Anasınıflarımız bugün 1. dönem sonu karnelerini aldılar. Tüm çocuklarımızı  kutluyoruz. Güzel  bir tatil geçirerek sağlıklı ve enerji dolu bir şekilde  4 Şubat’ta tekrar okula bekliyoruz. Sevgili çocuklarımız, karnelerinizdeki yıldızlar kadar parlak bir gelecek sizlerin olsun. Sizleri çok seviyoruz ve çok özleyeceğiz.

İyi Tatiller!

Ocak ayı veli katılımı etkinliği kapsamında, 4 yaş sınıfı öğrencilerimizden Neyla YILMAZGÜL’ ün babası Bora YILMAZGÜL meslek tanıtımı yaparak katılımda bulundu. Gemi kaptanlığı mesleği hakkında bilgiler verdiği ve öğrencilerimizin büyük bir merakla dinleyip ilginç sorular sordukları bu etkinlik çok keyifli geçti. Birlikte kağıttan gemiler yapıldı ve Bora Bey öğrencilerimize birer pusula hediye etti. Verdiği değerli bilgiler ve katılımı için Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak kendisine çok teşekkür ederiz.  

Veli Katılımı Etkinliği

2018 YILININ EN İYİLERİNİ VE ONUR ÖDÜLLERİNİ SEÇTİĞİMİZ 6. MAVİ ÇINAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU! Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Altıncısını Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 16 Ocak 2019’da altıncı defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinin başarılı ve anlamlı bu gününde satırlar, sözcükler dile geldi, büyük heyecanlar yaşandı. 2018 yılı; kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 6. Mavi Çınar Ödül Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni’nin altıncısında hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle:

  • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Suna KESKİN
  • Edebiyat Onur Ödülü- Ataol BEHRAMOĞLU
  • Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü- Özdemir ERDOĞAN
  • Yılın En İyi Sinema Yönetmeni- Can ULKAY
  • Yılın En İyi Bilim Çalışması- /Özgür AKIN
  • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Gülbin TOSUN
  • Yılın En İyi Sporcusu- Sabriye ŞENGÜL
  • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Ersay ÜNER
  • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Derya ULUĞ
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…  

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buluyor! Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülüne Özdemir ERDOĞAN Layık Görüldü… Eğitim Kampüsümüzden Bir Duayen Geçti… Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları olarak her yıl bilim, kültür, sanat, edebiyat, müzik, basın, spor, radyo ve televizyon alanlarında ülke yararına hizmet eden, kendi alanlarında en farklı ve en yaratıcı çalışmayı yapan kişi ve kurumları Mavi Çınar Ödülleriyle desteklemeye devam ediyoruz.

  1. Mavi Çınar Ödüllerimizde bu yıl Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü kategorisine Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN layık görüldü. 11 Ocak 2019’da eğitim kampüsümüzde kıymetli sanatçıyı ağırlamanın onur ve gururunu yaşadık. Program sunumumuzu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN’ın şarkılarını onun karşısında söylemenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadı. Program, Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yiğithan AYGÜR’ün moderatörlüğünde söyleşi şeklinde devam etti. Usta Sanatçı, öğrencilerimize verdiği tavsiyelerle, samimi sohbetiyle gönüllerimizi bir kez daha fethetti. Söyleşimizin ardından Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları öğrencileri Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN’a ödül ve çiçeğini takdim ettiler. Söyleşimiz Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları kurucularımız ve idarecilerimizle çekilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Bugün eğitim kampüsümüzden bir duayen geçti. Usta Yazar Özdemir ERDOĞAN’ı kıvançla ağırlamanın ve kendilerini tanımanın büyük mutluluğunu yaşayarak bu günü hatıralarımızın silinmeyecek anıları arasına ekledik. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesi olarak Özdemir ERDOĞAN’a bir kez daha teşekkür ederiz. #eryetişbalkanlar #özdemirerdoğan #yılınenleri #yılınenleriödültöreni #maviçınarödültöreni #maviçınarödülleri

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak yeni yılı, öğrencilerimizle yaptığımız keyifli bir partiyle karşıladık. 2019’da çocuklarımızın yüzünde gülücükler ve yüreklerinde sevginin eksik olmamasını, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk, huzur, barış ve başarı dolu bir yıl geçirmelerini dileriz.  

Hoş Geldin Yeni Yıl

27 Aralık 2018 Perşembe günü okulumuzda; diş sağlığı, nezaket, kibarlık ve unuttuğumuz birçok değerin konu alındığı “Koca Korsan Köpekbalığı” isimli kukla tiyatrosu oynadı. Oyunun interaktif olması ve dolayısıyla öğrencilerimizin de oyuna katılımı onların çok güzel zaman geçirmelerini sağladı. Verdiği mesajlar ve geçirdiğimiz eğlenceli dakikalar için Kalipso Kukla Tiyatrosu’ na teşekkür ederiz.  

Kukla Tiyatrosu

Öğrencilerimizin masum dünyalarına kolayca girmenin bir yoludur masallar… Onların başarılı olmalarını, hayal kurabilmelerini sağlar. “Masallarla büyümeli çocuklarımız” diyerek eğlenceli ve eğitici geleneksel “Masal Günü”müzü gerçekleştirdik. Çocuklarımız pijamalarını giydiler, masalcı ninemiz ve masal prensesimiz onlara masallar okudular. Bizleri de özlediğimiz çocukluğumuza götürdüler. Emeklerinden dolayı öğretmenlerimize, onları büyük bir içtenlikle dinleyip katılım gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz.  

Masal Günü Etkinliği

Açık hava etkinliklerine; öğrencilerimizin özgürce etkileşime girmelerini sağlayan sürecin, önemli bir parçası olduğunu bilerek düzenli ve yeterli miktarda yer vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize, doğayla etkileşim imkânı sunmak, onların sağlıklı gelişmelerini desteklemek ve doğayı koruma adına bilinçlenmelerini sağlamak için hava şartları uygun olduğu sürece bahçeye çıkartıyoruz. Yine keyifli bir bahçe etkinliğiyle çocuklarımız mutlu bir gün geçirdiler.  

Bahçe Etkinliği

19 Aralık 2018 Çarşamba günü okulumuzda, öğrencilerimize fen bilimlerini tanıtmak ve sevdirmek, temel bilgiler kazandırırken eğlenceli zaman geçirmek amacıyla; basit nanoteknoloji deneylerinin fen deneyleri ile desteklendiği, görselliği yüksek ve ilgi çekici 7 adet deneyin yer aldığı “Eğlenceli Deneyler Atölyesi” etkinliği yaptık. Öğrencilerimiz bu etkinlikle hem çok eğlendiler hem de bilim adına faydalı bilgiler edindiler.  

Deney Atölyesi Etkinliğimiz

Bu hafta öğrencilerimize “Tutum, Yatırım ve Türk Malları” hakkında bilgiler verdik. Çocuklarımız getirdikleri yiyecekleri ve yöresel ürünleri günün anlam ve önemini belirterek dayanışma ve işbirliği içerisinde beraber yediler. Güzel ve mutlu bir gün geçirdiler. Bu gün de tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulandı. Tüm velilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  

Yerli Malı Kullanıyorum!

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak, öğrencilerimizle Kartal Belediyesi Masal Müzesi’ni ziyaret ettik. Geçmişten günümüze uzanan masal kahramanları ve tasarımları; bizleri çocukluğumuza, öğrencilerimizi de eğlenceli ve bilgilendirici bir yolculuğa götürdü. Bu güzel koleksiyonu hazırladıkları ve bizleri ağırladıkları için Masal Müzesi çalışanlarına teşekkür ederiz.  

Masal Müzesi Ziyareti

Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak 09.12.2018 Pazar günü, 1. Dönem Bireysel Veli-Öğretmen görüşmelerimizi yaptık. Velilerimize; okul açıldığından bugüne öğrencilerimize verilen akademik ve diğer kazanımlar aktardık, çocukların gelişimleri ile ilgili karşılıklı bilgilendirme yaptık. Keyifli ve oldukça verimli geçen bireysel veli toplantımıza katılan velilerimize teşekkür ederiz.  

1.Dönem Bireysel Veli-Öğretmen Toplantısı

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz