Balkanlar Koleji Havacılar Anasınıflarımız bugün 1. dönem sonu karnelerini aldılar. Tüm çocuklarımızı  kutluyoruz. Güzel  bir tatil geçirerek sağlıklı ve enerji dolu bir şekilde  4 Şubat’ta tekrar okula bekliyoruz. Sevgili çocuklarımız, karnelerinizdeki yıldızlar kadar parlak bir gelecek sizlerin olsun. Sizleri çok seviyoruz ve çok özleyeceğiz.

İyi Tatiller!

Ocak ayı veli katılımı etkinliği kapsamında, 4 yaş sınıfı öğrencilerimizden Neyla YILMAZGÜL’ ün babası Bora YILMAZGÜL meslek tanıtımı yaparak katılımda bulundu. Gemi kaptanlığı mesleği hakkında bilgiler verdiği ve öğrencilerimizin büyük bir merakla dinleyip ilginç sorular sordukları bu etkinlik çok keyifli geçti. Birlikte kağıttan gemiler yapıldı ve Bora Bey öğrencilerimize birer pusula hediye etti. Verdiği değerli bilgiler ve katılımı için Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak kendisine çok teşekkür ederiz.  

Veli Katılımı Etkinliği

2018 YILININ EN İYİLERİNİ VE ONUR ÖDÜLLERİNİ SEÇTİĞİMİZ 6. MAVİ ÇINAR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU! Kaynağı Sevgi Olanın Başarısı Ödül Olur Dedik ve Mavi Çınar Ödüllerinin Altıncısını Gerçekleştirdik… Hayatın en güzel anlarıdır birliktelikler. Mavi Çınar Ödülleri 16 Ocak 2019’da altıncı defa sahiplerini bularak güzel bir birlikteliğe daha imza attı. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesinin başarılı ve anlamlı bu gününde satırlar, sözcükler dile geldi, büyük heyecanlar yaşandı. 2018 yılı; kültür, sanat, edebiyat, televizyon, bilim, tiyatro, müzik dallarının en iyilerinin seçildiği 6. Mavi Çınar Ödül Töreni misafirlerin katılımıyla daha da anlamlı hale geldi.  Her misafirin dudaklarından dökülerek kelimelerle şekillendirdiği güzel dilekleri yeni bir dönemin hayat enerjisini daha da artırdı. Özel Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokulu ve Ortaokulu, Özel Balkanlar Koleji Pendik Ortaokulu, Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, öğrenci, öğretmen, yönetici ve idarecilerine uygulanan anket sonucunda değerlendirme yapıldı. Bir yılın değerlendirmesinin bin ışık dolu bakışlardan süzülerek yapıldığı anket, güzel bir günün belgesi olarak gelenekselleşen Mavi Çınar Ödül Töreni’nin altıncısında hafızalarda yerini aldı. Program sunumunu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Törenin protokol konuşmalarını Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sayın Ertan ORAL tüm misafirlerimize ithafen yaptığı konuşmasıyla taçlandırdı. Ardından ödül merasimine geçildi. Ödüle layık görülen isimler şöyle:

  • Yaşam Boyu Tiyatro Onur Ödülü- Suna KESKİN
  • Edebiyat Onur Ödülü- Ataol BEHRAMOĞLU
  • Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü- Özdemir ERDOĞAN
  • Yılın En İyi Sinema Yönetmeni- Can ULKAY
  • Yılın En İyi Bilim Çalışması- /Özgür AKIN
  • Yılın En İyi Haber Program Sunucusu- Gülbin TOSUN
  • Yılın En İyi Sporcusu- Sabriye ŞENGÜL
  • Yılın En İyi Erkek Müzik Yorumcusu- Ersay ÜNER
  • Yılın En İyi Kadın Müzik Yorumcusu- Derya ULUĞ
Bir fotoğraf karesi, bir imza, bir bakış ve belki de kulağımızda kalan bir tını…  Mavi Çınar Ödülleri başarı öykülerinin ve birlikteliğin sadece bir sembolü oldu ve olmaya da devam edecek…  

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buldu!

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buluyor! Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülüne Özdemir ERDOĞAN Layık Görüldü… Eğitim Kampüsümüzden Bir Duayen Geçti… Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları olarak her yıl bilim, kültür, sanat, edebiyat, müzik, basın, spor, radyo ve televizyon alanlarında ülke yararına hizmet eden, kendi alanlarında en farklı ve en yaratıcı çalışmayı yapan kişi ve kurumları Mavi Çınar Ödülleriyle desteklemeye devam ediyoruz.

  1. Mavi Çınar Ödüllerimizde bu yıl Yaşam Boyu Müzik Onur Ödülü kategorisine Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN layık görüldü. 11 Ocak 2019’da eğitim kampüsümüzde kıymetli sanatçıyı ağırlamanın onur ve gururunu yaşadık. Program sunumumuzu Sosyal Bilimler Bölüm Başkanımız Gizem TAÇAN gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN’ın şarkılarını onun karşısında söylemenin heyecanı ve mutluluğunu yaşadı. Program, Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yiğithan AYGÜR’ün moderatörlüğünde söyleşi şeklinde devam etti. Usta Sanatçı, öğrencilerimize verdiği tavsiyelerle, samimi sohbetiyle gönüllerimizi bir kez daha fethetti. Söyleşimizin ardından Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları öğrencileri Usta Sanatçı Özdemir ERDOĞAN’a ödül ve çiçeğini takdim ettiler. Söyleşimiz Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları kurucularımız ve idarecilerimizle çekilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Bugün eğitim kampüsümüzden bir duayen geçti. Usta Yazar Özdemir ERDOĞAN’ı kıvançla ağırlamanın ve kendilerini tanımanın büyük mutluluğunu yaşayarak bu günü hatıralarımızın silinmeyecek anıları arasına ekledik. Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları ailesi olarak Özdemir ERDOĞAN’a bir kez daha teşekkür ederiz. #eryetişbalkanlar #özdemirerdoğan #yılınenleri #yılınenleriödültöreni #maviçınarödültöreni #maviçınarödülleri

6. Mavi Çınar Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak yeni yılı, öğrencilerimizle yaptığımız keyifli bir partiyle karşıladık. 2019’da çocuklarımızın yüzünde gülücükler ve yüreklerinde sevginin eksik olmamasını, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk, huzur, barış ve başarı dolu bir yıl geçirmelerini dileriz.  

Hoş Geldin Yeni Yıl

27 Aralık 2018 Perşembe günü okulumuzda; diş sağlığı, nezaket, kibarlık ve unuttuğumuz birçok değerin konu alındığı “Koca Korsan Köpekbalığı” isimli kukla tiyatrosu oynadı. Oyunun interaktif olması ve dolayısıyla öğrencilerimizin de oyuna katılımı onların çok güzel zaman geçirmelerini sağladı. Verdiği mesajlar ve geçirdiğimiz eğlenceli dakikalar için Kalipso Kukla Tiyatrosu’ na teşekkür ederiz.  

Kukla Tiyatrosu

Öğrencilerimizin masum dünyalarına kolayca girmenin bir yoludur masallar… Onların başarılı olmalarını, hayal kurabilmelerini sağlar. “Masallarla büyümeli çocuklarımız” diyerek eğlenceli ve eğitici geleneksel “Masal Günü”müzü gerçekleştirdik. Çocuklarımız pijamalarını giydiler, masalcı ninemiz ve masal prensesimiz onlara masallar okudular. Bizleri de özlediğimiz çocukluğumuza götürdüler. Emeklerinden dolayı öğretmenlerimize, onları büyük bir içtenlikle dinleyip katılım gösteren öğrencilerimize teşekkür ederiz.  

Masal Günü Etkinliği

Açık hava etkinliklerine; öğrencilerimizin özgürce etkileşime girmelerini sağlayan sürecin, önemli bir parçası olduğunu bilerek düzenli ve yeterli miktarda yer vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimize, doğayla etkileşim imkânı sunmak, onların sağlıklı gelişmelerini desteklemek ve doğayı koruma adına bilinçlenmelerini sağlamak için hava şartları uygun olduğu sürece bahçeye çıkartıyoruz. Yine keyifli bir bahçe etkinliğiyle çocuklarımız mutlu bir gün geçirdiler.  

Bahçe Etkinliği

19 Aralık 2018 Çarşamba günü okulumuzda, öğrencilerimize fen bilimlerini tanıtmak ve sevdirmek, temel bilgiler kazandırırken eğlenceli zaman geçirmek amacıyla; basit nanoteknoloji deneylerinin fen deneyleri ile desteklendiği, görselliği yüksek ve ilgi çekici 7 adet deneyin yer aldığı “Eğlenceli Deneyler Atölyesi” etkinliği yaptık. Öğrencilerimiz bu etkinlikle hem çok eğlendiler hem de bilim adına faydalı bilgiler edindiler.  

Deney Atölyesi Etkinliğimiz

Bu hafta öğrencilerimize “Tutum, Yatırım ve Türk Malları” hakkında bilgiler verdik. Çocuklarımız getirdikleri yiyecekleri ve yöresel ürünleri günün anlam ve önemini belirterek dayanışma ve işbirliği içerisinde beraber yediler. Güzel ve mutlu bir gün geçirdiler. Bu gün de tutumlu olmanın ve yerli malı kullanmanın önemi vurgulandı. Tüm velilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  

Yerli Malı Kullanıyorum!

Özel Balkanlar Havacılar Anaokulu olarak, öğrencilerimizle Kartal Belediyesi Masal Müzesi’ni ziyaret ettik. Geçmişten günümüze uzanan masal kahramanları ve tasarımları; bizleri çocukluğumuza, öğrencilerimizi de eğlenceli ve bilgilendirici bir yolculuğa götürdü. Bu güzel koleksiyonu hazırladıkları ve bizleri ağırladıkları için Masal Müzesi çalışanlarına teşekkür ederiz.  

Masal Müzesi Ziyareti

Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak 09.12.2018 Pazar günü, 1. Dönem Bireysel Veli-Öğretmen görüşmelerimizi yaptık. Velilerimize; okul açıldığından bugüne öğrencilerimize verilen akademik ve diğer kazanımlar aktardık, çocukların gelişimleri ile ilgili karşılıklı bilgilendirme yaptık. Keyifli ve oldukça verimli geçen bireysel veli toplantımıza katılan velilerimize teşekkür ederiz.  

1.Dönem Bireysel Veli-Öğretmen Toplantısı

Çocuklarımızın beş duyusuna da hitap etmesini sağlayan müzik dersi; el ve vücut koordinasyonunu arttırmak adına yaptığımız beden eğitimi ve spor dersi; kapsamlı düşünme, öngörüyü geliştirme ve planlı hareket etmeleri adına verdiğimiz satranç, akıl ve zekâ oyunları dersimiz ile bir haftayı daha eğlenerek ve öğrenerek geride bıraktık.  

Branş Derslerimiz

“Kimileri toprağa gömülür, kimileri yüreğe…” Kalbimizdesin ATA’M…  

10 Kasım

‘Meslek tanıtımı’ konumuz kapsamında; itfaiyecilik mesleğini tanıtmak ve yaptıkları çalışmaları yerinde incelemek amacıyla “Kartal İtfaiyesine” gezi düzenledik. Küçük itfaiyecilerimiz, orada yaptıkları güzel ve keyifli çalışmalarla itfaiyecilik mesleğini tanımış oldular.

İtfaiye Gezisi

Öğrencilerimize yardım farkındalığı kazandırmak ve bu anlamda kurulan en önemli kurumun ‘Kızılay’ olduğunu anlatmak amacıyla, okulumuzda bir  “Kızılay yaşam alan” kurduk. Kızılay’ın çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptık ve çok güzel, anlamlı etkinliklerle onun önemini pekiştirmiş olduk. “Küçük yardımlar büyük işler görür!” sloganıyla Kızılay Haftası’nı kutladık.  

Kızılay Haftası

Cumhuriyetimizin 95. yılını büyük bir coşku, heyecan ve mutlulukla kutladık. Geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek dileğiyle… “Cumhuriyet Bayramı’mız Kutlu Olsun”.  

   

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Bu ayın mutfak etkinliği çalışması kapsamında, öğrencilerimiz çeşitli sebzeleri kullanarak heyecanla ve keyifle turşularını yaptılar. Bu çalışma sırasında öğretmenlerimizin; kışa hazırlıkta neler yapıldığına dair verdiği bilgiler ve kış sebzelerin tanıtılması çocuklarımız için çok faydalı oldu.  

Turşu Yapımı Etkinliği

Bu ay olan veli katılımı etkinliğimize; hazırlık sınıfımızdan Liva BAYÖZEN’ in babası Ali BAYÖZEN meslek tanıtımı yaparak katkıda bulundu. Cumhuriyet Bayramı öncesi öğrencilerimize askerlik mesleği ile ilgili çok anlamlı ve değerli bilgiler vererek onlara birer Atatürk rozeti hediye etti. Kendisine katılımı ve hediyeleri için çok teşekkür ederiz…  

Veli Katılımı Etkinliği

Balkanlar Koleji anaokulu öğrencileri okul konferans salonunda "Bremen Mızıkacıları "adlı müzikal oyunu izlediler. Hayvanların  dayanışmasını ve dostluğunu konu alan bu müzikal oyunu öğrenciler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Balkanlar Koleji ailesi olarak Yağmurun Şemsiyesi Tiyatrosu’na teşekkür ederiz.  

Anaokulu Tiyatro  Günlerimiz Başladı!

Çocuklarımızın sonbahar mevsimini yakından tanımaları ve bitkilerin bakımını yerinde incelemeleri amacıyla Kartal Belediyesi’ nin Yakacık’ ta bulunan serasını ziyaret ettik. Oradan topladığımız yapraklarla sınıf içerisinde sonbahar etkinliğimizi büyük bir keyifle yaptık. Yaşayarak ve yaparak öğrenmenin tadını çıkarttık…  

Sera Gezisi

Öğrencilerimizin sonbahar mevsimine özgü özellikleri daha iyi kavrayabilmeleri için “Sonbahar Partisi” düzenledik. Mevsime uygun renklerde giysilerle gelip, sonbahar yaprakları ve şarkıları eşliğinde eğlenceli dakikalar geçirdik.  

Sonbahar Partisi

Çocuklarımızın bakım ve korunmasının gerekliliği, çocuklar arasında ortak duygular oluşması ve ulusların barış içinde yaşamasının pekişmesi amaçlanan Dünya Çocuk Günü’nü birbirinden güzel etkinliklerle kutladık. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın günü kutlu olsun…  

“Dünya Çocuk Günü” Kutlu Olsun

Öğrencilerimizin merak duygularını ve öğrenme isteklerini ilerleyen yıllarda da sürdürmelerini sağlamak için onlarla birlikte basit deneyler yaptık ve onların ilgilerini çekmeye çalıştık. Sorgulayan bireyler olarak yetişmeleri, bilimi sevmeleri, bilime katkıda bulunabileceklerini fark edebilmeleri, akademik hayatta başarılı olabilmeleri ve sosyal becerilerini geliştirebilmeleri adına onlarla yaptığımız bilim, fen ve doğa etkinliklerimiz çok yararlı ve keyifli geçti.  

Deney Günü!

 Bulaşıcı hastalıklar ve enfeksiyonlara karşı çocukların bilinçlenmesi ve bu hastalıklardan korunmanın en temel yolunun el temizliği alışkanlığı olduğunu, Rehber Öğretmenimiz Gülcan ŞAHİN eğlenceli bir seminerle öğrencilerimize anlattı. “Sağlık elde başlar” sloganı ile ellerimizi ne zaman ve ne şekilde yıkamamız konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı.  

El Yıkama Alışkanlığı

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz