Başarı ve mutluluk dolu bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Karne heyecanını öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, velilerimizle birlikte yaşadık. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT okul kapanış töreninde konuşma yaparak eğitim-öğretim yılı boyunca göstermiş oldukları başarılardan dolayı öğrencilerimizi tebrik etti ve onlara iyi tatiller diledi. 2. TEOG Sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak “Türkiye Birincisi” olan sekiz öğrencimize belgeleri verildi. Ayrıca katıldıkları bütün yarışmalarda ilk üçe girerek büyük başarılara imza atan satranç sporcularımız "Kartal'ın Yükselen Yıldızları"na ödülleri takdim edildi. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz, başarılarının sürekli olmasını diliyoruz.  

Balkanlar Koleji’nde Karne Sevinci

Okul Rehber Öğretmenimiz Sema Öztürk 8 Haziran Perşembe günü  8. sınıf öğrenci ve velilerimize  konferans salonumuzda, ortaöğretim kurumlarına geçiş aşamasında yapılacak tercih ve yerleştirmeler hakkında bilgilendirme yapmanın yanı sıra velilerimizin tercih döneminde yapacakları işlemler ve tercih kılavuzu hakkında  detaylı bilgi verdi.  

Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih Ve Yerleştirme Kılavuzu Bilgilendirme Semineri

 6 Haziran 2017’de gerçekleşen  ” O Ses Balkanlar Ses Yarışması”nda  öğrencilerimiz jüri önünde yeteneklerini sergileyip ,  seslendirdikleri şarkıları ile tüm izleyenlere heyecanlı ve coşkulu dakikalar yaşattılar. Yarışmada 4/D sınıfı öğrencilerimizden Tuana Janset  BURSALIOĞLU  ve Derin VATANSEVER birinci, 6/A sınıfı öğrencilerimizden Ekin Su KAN ikinci ve 4/A sınıfı öğrencilerimizden Öykü BOYRAZ üçüncü oldular. Dereceye giren öğrencilerimiz katılım sertifikaları ve ödüllerini alarak güzel bir tatile merhaba dediler. Yarışmaya katılan ve yarışma esnasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder,öğrencilerimizin de başarılarının devamını dileriz.  

O Ses Balkanlar Ses Yarışmamız Gerçekleşti

6 Haziran 2017 Salı günü okulumuzun bahçesinde Yabancı Diller Bölümü olarak her yıl düzenlediğimiz “Fun Day” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz oyun stantlarımızda İngilizce, Almanca ve İspanyolca oyunlar oynayarak eğlenmenin yanı sıra müzik ve dans gösterileriyle etkinliğimize renk kattılar.  

 

Yakacık Balkanlar Kolejinde “Fun Day” Etkinliğimiz

8.sınıf öğrencilerimizi coşkulu bir törenle liseye uğurladık. Yöneticilerimiz ve velilerimizin katılımıyla Balkanlar Koleji Pendik Kampüsünün konferans salonunda gerçekleşen tören duygu dolu anlara sahne oldu. Hem mezun olmanın sevincini hem de okuldan ayrılacak olmanın hüznünü yaşayan öğrencilerimiz, aydınlık bir geleceğe doğru keplerini attılar ve mezun oldular. Balkanlar Koleji ailesi olarak öğrencilerimizin mezuniyetini kutluyor, onlara başarılar diliyoruz.  

8. Sınıf Öğrencilerimizin Kep Töreni

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliğimizi" gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, geri dönüşümün önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, “AGAÇ Ödül Törenimizi” gerçekleştirdik. Birinci olan öğrencimiz Eylül ŞAHİN, ikinci olan öğrencimiz Ömer Berkay GÜMÜŞ, üçüncü olan öğrencimiz Sezin Kabil’dir. Öğrencilerimizi tebrik eder ,başarılarının devamını dileriz.  

 

Geleneksel Bilim Şenliğimiz Geçekleşti

5/A ve 5/B sınıfı öğrencilerimiz,  hazırladıkları ” Prep Show “gösterisini başarılı bir şekilde velileriyle paylaştılar. Keyifli sunumlarıyla hem eğlendiler hem de velilerine güzel bir gece yaşattılar.  

“Prep Show” Gösterimiz

Okuma Araştırmacısı, Eğitimci Ferhat ÖZEN okulumuza konuk oldu ve öğrencilerimize “Okuma Aşısı” konulu bir seminer verdi. Yazının bulunuşuyla başlayan insanoğlunun okuma serüvenini günümüzdeki ekran bağımlılığı açısından ele alan Ferhat ÖZEN, kitap okumayla ilgili çarpıcı örnekler verdi. Araştırmacı yazar, öğrencilerimizin ilgi alanlarına göre kitap tavsiyelerinde bulundu ve yaz tatilinde kitap okumanın önemi üzerinde durdu.  

Okuma Araştırmacısı Ferhat Özen Ortaokul Öğrencilerimize “Okuma Aşısı” Konulu Seminer Verdi

6. ve 7. sınıf öğrencilerimizle Fen Bilimleri dersi kazanımlarını deneylerle ve maketlerle pekiştirmek amacıyla Sancaktepe Belediyesi tarafından açılan “Planetaryum Bilim Merkezi’’ne gezi düzenledik. Gezi kapsamında öğrencilerimiz bilimsel maketleri incelerken, eğlenceli deneylerle bilimin temel prensiplerine yönelik farkındalık seviyelerini arttırdılar. Öğrencilerimize görsel bir ortamda planetaryum astronomu tarafından gerçekleştirilen uzay, yıldızlar ve nebulalar sunumu yapıldı.  

6. ve 7. Sınıflarımızla Sancaktepe Bilim Merkezi’ne Gezi Düzenledik

BALKANLAR KOLEJİNİN BÜYÜK TEOG BAŞARISI Yakacık Balkanlar Koleji büyük TEOG başarısıyla adından söz ettiriyor. Tüm derslerde % 95’in üzerinde başarı elde etti ve 8 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye şampiyonu oldu.  Geçtiğimiz hafta açıklanan sınav sonuçlarına göre Balkanlar Kolejinin 2. TEOG Sınavı başarı istatistikleri şöyle:

  1. TEOG Sınavı’nda 60 öğrenciden;
120 soruda 120 soruyu doğru cevaplayan 8 öğrenci, 120 soruda 119 soruyu doğru cevaplayan 10 öğrenci, 120 soruda 118 soruyu doğru cevaplayan 9 öğrenci, 120 soruda 117 soruyu doğru cevaplayan 7 öğrenci, 120 soruda 116 soruyu doğru cevaplayan 5 öğrenci, 120 soruda 110  ve üzerinde net yapan öğrenci sayısı: 54. 20 soru üzerinden net ortalamaları:19.01 Tüm derslerin puan ortalaması:95.05 206 tam puan yapan öğrencilerimizle gurur duyuyor, başarılarının devamını  diliyoruz.

TEOG Sonuçları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da münazara yarışmamızı gerçekleştirdik. Bir fikri savunmanın ve inandırıcı olmanın, beden diline ve diksiyona hâkim olmanın, zamanı değerli kullanmanın ve delillerden yararlanmanın konuşma esnasında ne denli önemli olduğunu kavradık.  

Geleneksel Münazara Yarışmamız

8.sınıflarımız bir dönemin bitişi, yepyeni bir dönemin başlangıcı olan mezuniyetlerini kutladı. Mezuniyet yemeğimiz; kurucularımız, idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Bu coşku dolu kutlamayla öğrencilerimizi geleceğe uğurladık.  

8. Sınıflarımızın Mezuniyet Yemeği

8.sınıf öğrencilerimiz bir üst öğretim kurumlarını daha yakından tanımaları amacıyla okulumuzda bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’ne bir gezi programı düzenlendi. Önceki yıllardan ortaokulumuzdan mezun verdiğimiz ve şu anda Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’nde öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz, bizlere gezide rehberlik ettiler ve okul tanıtım sunumu yaparak bizleri gururlandırdılar.  

Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi’ni Gezdik

Okulumuz 8. sınıfta öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin bir üst öğretim kurumlarını daha yakından tanımaları amacıyla okulumuzda bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Balkanlar Koleji Anadolu Lisesine bir gezi programı düzenlendi. Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz SALDIRANER ve bölüm başkanları tarafından bir tanıtım yapılarak lisede yapılan çalışmalar öğrencilerimize sunuldu. Sunum ardından 8.sınıf öğrencilerimiz lise yerleşkemizi gezerek, okulu yerinde tanıma fırsatı buldular.  

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesine Gezimizi Gerçekleştirdik

Balkanlar Koleji gençleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Öğrencilerimiz danslarla, spor çalışmalarıyla, şiirlerle, şarkılarla ve enstrüman performanslarıyla izleyicilerden büyük alkış aldı. Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata'ya cevabını hep birlikte seslendiren öğrencilerimiz, İzmir Marşı ile töreni sonlandırdı. Atatürk ilkelerinin ışığında daha nice 19 Mayıslara...  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

2016-2017’ de 4.5.6.7.8. sınıflarımız ile yıl içinde yapılan “Resim Çalışmaları “ve “Seramik Sergimiz “okul lobimizde sergilenmektedir. Resim sergimizi görmek isteyen sanatsever herkesi sergimize davet ederiz.  

Resim ve Seramik  Sergimiz Lobimizde

Okulumuz 8. sınıfta öğrenim görmekte olan öğrencilerimizin bir üst öğretim kurumlarını daha yakından tanımaları amacıyla okulumuzda bulunan Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi tarafından Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’ne bir gezi programı düzenlendi. 8.sınıf öğrencilerimiz Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’ni gezerek, okulu yerinde tanıma fırsatı buldular.  

8. Sınıf Öğrencilerimizle Burak Bora Anadolu Lisesi Gezimiz

Balkanlar Koleji Ortaokul öğrencilerimiz Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT, Ortaokul Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet OLGUN ve Temel Dersler Bölümü Başkanımız Sayın Demet KARACAER önderliğinde, görevli öğretmenlerimizin eşliğinde Ege gezisini tamamladılar. Uzman rehberlerin anlatımıyla Akropolis ve Efes Antik Kenti’ni, Güvercinada ve Kuşadası’nı, Meryem Ana Kilisesi ve Şirince Köyü’nü gezdiler. Buharlı Lokomotif Müzesi’nde Atatürk’ün 1926 – 1937 yılları arasında yurt gezilerinde kullandığı tarihi vagonu ziyaret ettiler. Binlerce yıl önce kurulan şehirleri görerek insanların yaşama biçimleri, yönetim şekilleri, ekonomik hayatları, sanat ve kültür anlayışları hakkında bilgi edindiler. Kültürel mirasımızın zenginliğini ve Anadolu topraklarının Dünya Tarihi açısından önemini belleklerine birbirinden güzel gezi hatıralarıyla kazıdılar.  

Balkanlar Koleji Öğrencileri Ege Kıyılarında Tarihin İzini Sürdü

 Küçük Erkek Futbol Takımımız, Artı Sonsuz Koleji Futbol Takımıyla Yakacık Spor Tesisleri’nde oynanan dostluk maçını farklı skorla kazandılar. Maçta her iki takım da centilmence mücadele etti. Takımımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.  

Küçük Erkek Futbol Takımımızdan Başarılı Bir Galibiyet Daha!

11/12.05.2017 tarihlerinde okulumuzda Yakacık Balkanlar Koleji Okul Aile Birliği tarafından "Anneler Günü Kermesi" düzenlendi. Okul bahçesinde yapılan kermes tüm okul öğrencilerimiz ve velilerimizin  katılımlarıyla gerçekleşti. Bu özel gün  adına  yapılan kermeste emeği geçen   Okul Aile Birliğimizdeki annelerimize teşekkür eder, onların ve tüm annelerimizin “Anneler Günü ”nü kutlarız.  

Anneler Günü Kermesimiz

Okulumuz akademik başarıların  yanı sıra  birey olarak  sosyal gelişimin de önemini kavrayarak tüm öğrencilerini çok yönlü yetiştirmeye devam ediyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz  katıldıkları spor, satranç  ve resim yarışmalarında madalya ve kupa kazandılar. Öğrencilerimiz kazandıkları kupalardan ve madalyalardan  daha önemli olarak  katıldıkları tüm yarışmalarda centilmenlikleri, heyecanları, istekleri ve akılcı oyunlarıyla bizleri gururlandırdılar.   Öğrencilerimizin spor, satranç ve  resim  yarışmalarında  aldıkları dereceler:   1- Beden Eğitimi ve Spor il ve ilçe turnuvalarında 15 kupa ve 185 madalya   2– Satranç il ve ilçe turnuvalarında 12 kupa ve 60 madalya   3-Görsel Sanatlar ilçe yarışmalarında 10 madalya kazanmıştır.   İl ve ilçe turnuvalarında toplam 27 kupa ve 255 madalya kazanan öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. Desteklerinden dolayı Okul Müdürümüz Mevlüt  Karakurt’ a, Müdür Yardımcılarımız Mehmet Olgun ve Zarife Tarakçı’ya  öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Orhan Selçuk Kahvecioğlu ve Gamze Esra Mat’a, Satranç öğretmenimiz Cengiz Topel’e , Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Nesrin Bingöl ve Ayfer Özgüven’e,  sınıf öğretmenlerimize ve tüm personelimize  teşekkür ederiz.

Yakacık Balkanlar Koleji Öğrencilerimizden Başarı Üstüne Başarı

05, 06,07 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul geneli en geniş katılımlı “Okullar arası Satranç Turnuvası “düzenlendi. Okulumuzu turnuvada Küçükler  kategorisinde Beren Arslantürk, Ömer Akarsu, Taha Sancaktutan, Bora Kaya, Deniz Turan; Yıldızlar kategorisinde Yağız Çınar Akın, Çağatay Aydoğdu, Devin Hişil, Aydan Çelik temsil etti. Yıldız takımı tüm rakiplerini yenerek 14 tam puanla birinci oldu. Ayrıca masa derecelerinde Devin 1. ,Çağatay 2. ,Aydan 2. , ve Ömer 4.oldular. Öğrencilerimizi, velilerimizi ve Satranç Öğretmenimiz Cengiz Topel’i tebrik eder başarıların devamını dileriz.  

Fmv  Satranç   Turnuvasında Birincilik  Balkanlar Kolejinde

5 Mayıs Cuma günü Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerini yaşadığı Batı tarzı mimarisi örnek alınarak yapılan Beylerbeyi Sarayı’na 5,6 ve 7. sınıf öğrencilerimizle birlikte, Sosyal Bilgiler dersi konularının pekiştirilmesi ve tarihimize ait unsurları yakından görebilmek amacıyla   gezi düzenledik. Eğitici ,  öğretici olmasının  yanı sıra  keyifli dakikalarla geçen gezimizde oldukça güzel vakit geçirdik.  

 Beylerbeyi Sarayı’na Gezimizi Gerçekleştirdik

29 – 30 Nisan 2017 tarihlerinde Arnavutköy – Bolluca  köyünde  İstanbul geneli “6.Koruncuk  Takım Satranç Yarışması” düzenlendi. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında düzenlenen yarışmaya 5 öğrencimizden oluşan bir takım ile katılarak bu önemli organizasyona katkıda bulunduk. Beş turluk  maçlar sonunda Tuna Paça, Devin Hiş il, Azra Yılmaz, Oğuzhan Kaya ve Nebile Arslan Türk’ten oluşan  okul takımımız tüm rakiplerini yenerek “6.Koruncuk Küçükler Birincisi” oldu. Öğrencilerimizi, velilerimizi ve sporcularımıza turnuva süresince rehberlik eden Satranç Öğretmenimiz Cengiz Topel’i kutlar bir sonraki 5, 6, 7 Mayıs 2017 takım yarışmasında başarılar dileriz.  

Küçükler Satranç Takımımızdan Bir Başarı Daha Geldi

Balkanlar Koleji öğrencileri olarak akademik başarımızın yanı sıra öğrencilerimiz sosyal etkinliklerimizin de çok önemli olduğunu, eğitimin ayrışmaz parçası olan hareketin ve sporun da önemini kavrayarak, üstün performanslarıyla Balkanlar Kolejli olmanın farkını ortaya koydular. Balkanlar Koleji sporcularımız sadece” Geleneksel Çocuk Oyunları ve Fiziksel Etkinliklerde” toplam 9 kupa ve 180 madalya kazanarak tüm zamanların rekorunu kırdılar. Yarışmalarda centilmenliği, oyun bilgisi, heyecanı,  motivasyonu ve kazanma isteği ile yarışan sporcularımız hem eğlendiler hem de büyük başarılara imza attılar. 2016-2017 Kartal ilçesinde düzenlenen “Şehit Ömer Halis Demir Sezonu Geleneksel Çocuk Oyunları Ve Fiziksel Etkinlikler Yarışmalarında” kazandığımız derecelerimiz: 3.Sınıflar Fiziksel Etkinlikler Kartal 2.’Si 3.Sınıflar Seksek Kartal 3.’Sü 4.Sınıflar Fiziksel Etkinlikler Kartal 1.’Si

  1. Sınıflar Yakantop Kartal 1.’Si
5.Ve 6. Sınıflar Kız Mendil Kapmaca Kartal 1.’Si
  1. Ve 6. Sınıflar Erkek Mendil Kapmaca Kartal 1.’Si
  2. Ve 6. Sınıflar Erkek Yakantop Kartal 3.’Sü
  3. Ve 8. Sınıflar Kız Yakantop Kartal 3.’Sü
  4. Ve 8. Sınıflar Karma Seksek Kartal 3.’Sü
Başarılara ulaşma yolunda bizlere destek olan velilerimize, personelimize, sınıf öğretmenlerimize ve yöneticilerimize teşekkür ederiz. Ayrıca öğrencilerimizi ve onları yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Gamze Esra MAT ve Orhan Selçuk KAHVECİOĞLU'NU tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Balkanlar Kolejinden Rekor Üstüne Rekor

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır. Yirmibirinci Yüzyılda yaşayan toplumların itici gücü bilgidir.

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz