4.sınıf öğrencilerimizi coşkulu bir törenle ortaokula uğurladık. Yöneticilerimiz ve velilerimizin katılımıyla Yakacık Balkanlar Koleji bahçesinde  gerçekleşen tören duygu dolu anlara sahne oldu. Mezun olmanın sevincini yaşayan öğrencilerimiz, aydınlık bir geleceğe doğru keplerini attılar ve mezun oldular. Balkanlar Koleji ailesi olarak öğrencilerimizin mezuniyetini kutluyor, onlara başarılar diliyoruz.  

4. Sınıf Mezuniyet Törenimiz Gerçekleşti

1.sınıflar olarak yaptığımız “Darıca Hayvanat Bahçesi” gezimizde öğrencilerimiz ile birlikte çok keyifli dakikalar geçirdik. Eğlenirken hayvanları ve yuvalarını öğrendik.  

İlkokul 1.sınıf Öğrencilerimiz Darıca Hayvanat Bahçesinde

Başarı ve mutluluk dolu bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Karne heyecanını öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, velilerimizle birlikte yaşadık. Okul Müdürümüz Sayın Mevlüt KARAKURT okul kapanış töreninde konuşma yaparak eğitim-öğretim yılı boyunca göstermiş oldukları başarılardan dolayı öğrencilerimizi tebrik etti ve onlara iyi tatiller diledi. 2. TEOG Sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak “Türkiye Birincisi” olan sekiz öğrencimize belgeleri verildi. Ayrıca katıldıkları bütün yarışmalarda ilk üçe girerek büyük başarılara imza atan satranç sporcularımız "Kartal'ın Yükselen Yıldızları"na ödülleri takdim edildi. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz, başarılarının sürekli olmasını diliyoruz.  

Balkanlar Koleji’nde Karne Sevinci

 6 Haziran 2017’de gerçekleşen  ” O Ses Balkanlar Ses Yarışması”nda  öğrencilerimiz jüri önünde yeteneklerini sergileyip ,  seslendirdikleri şarkıları ile tüm izleyenlere heyecanlı ve coşkulu dakikalar yaşattılar. Yarışmada 4/D sınıfı öğrencilerimizden Tuana Janset  BURSALIOĞLU  ve Derin VATANSEVER birinci, 6/A sınıfı öğrencilerimizden Ekin Su KAN ikinci ve 4/A sınıfı öğrencilerimizden Öykü BOYRAZ üçüncü oldular. Dereceye giren öğrencilerimiz katılım sertifikaları ve ödüllerini alarak güzel bir tatile merhaba dediler. Yarışmaya katılan ve yarışma esnasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür eder,öğrencilerimizin de başarılarının devamını dileriz.  

O Ses Balkanlar Ses Yarışmamız Gerçekleşti

6 Haziran 2017 Salı günü okulumuzun bahçesinde Yabancı Diller Bölümü olarak her yıl düzenlediğimiz “Fun Day” etkinliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz oyun stantlarımızda İngilizce, Almanca ve İspanyolca oyunlar oynayarak eğlenmenin yanı sıra müzik ve dans gösterileriyle etkinliğimize renk kattılar.  

 

Yakacık Balkanlar Kolejinde “Fun Day” Etkinliğimiz

2.sınıf öğrencilerimiz ile  birlikte ” Sancaktepe  Bilim Merkezi”ne gittik ve çok beğendik. Günlük hayatımızdaki bazı olayları görsel olarak gördük. Hem eğlendik, hem öğrendik.  

Sancaktepe Bilim Merkezi’ne Yolculuk

Okulumuzun bahçesinde tüm öğrencilerimizin katılımı ile "Geleneksel Bilim Şenliğimizi" gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz yıl içinde aldıkları laboratuar eğitimiyle biyoloji, fizik ve kimya kanunlarını açıklayıcı deneyler yapıp, geri dönüşümün önemini vurgulayan projelerden oluşan sergi açarak, “AGAÇ Ödül Törenimizi” gerçekleştirdik. Birinci olan öğrencimiz Eylül ŞAHİN, ikinci olan öğrencimiz Ömer Berkay GÜMÜŞ, üçüncü olan öğrencimiz Sezin Kabil’dir. Öğrencilerimizi tebrik eder ,başarılarının devamını dileriz.  

 

Geleneksel Bilim Şenliğimiz Geçekleşti

Bir yıl boyunca öğrendiğimiz konuları pekiştirmek için çeşitli etkinlikler yaptık. Yaptığımız bu etkinlikleri hem ailemize hem de arkadaşlarımıza sunduk. Yaptıklarımızı sunarken ve arkadaşlarımızın sunumlarını dinlerken hem öğrendiklerimizi tekrar ettik hem de yıl boyunca ne kadar çok şey öğrendiğimizi fark ettik. Bu etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan ailemize ve desteklerini bizden esirgemeyen öğretmenlerimize teşekkür ederiz.   1.Sınıflar Portfolyo Sunumları

2.Sınıflar Portfolyo Sunumları 3.Sınıflar Portfolyo Sunumları 4.Sınıflar Portfolyo Sunumları

İlkokulumuzda Portfolyo Sunumlarımızı Gerçekleştirdik

İlkokul öğrencilerimiz sene başından bu yana Drama Etkinlik Günü kapsamında hazırladıkları  “Saz Kedisi” ve “Günümüz Prensesleri” isimli oyunları velilerine sergilediler. Oynarken keyif alan öğrencileri aileleri de büyük bir keyifle izlediler.Katılım gösteren tüm velilerimize, Drama öğretmenimize ve  emek harcayan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.  

1,2,3 ve 4. Sınıfları Öğrencilerimiz Drama Gösterilerini Sergilediler

4.sınıf öğrencilerimiz ile birlikte doğada var olan canlıların fiziksel durumlarını daha yakından görmek ve canlılarla ilgili bilgi almak için Pendik Doğa Bilim Müzesi’ne gezi düzenledik. Böylece birçok canlıyı daha yakından tanıma fırsatı yakaladık.  

Pendik Doğa Bilim Müzesi’ni Gezdik

Balkanlar Koleji gençleri 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutladı. Öğrencilerimiz danslarla, spor çalışmalarıyla, şiirlerle, şarkılarla ve enstrüman performanslarıyla izleyicilerden büyük alkış aldı. Gençliğe Hitabe ve Gençliğin Ata'ya cevabını hep birlikte seslendiren öğrencilerimiz, İzmir Marşı ile töreni sonlandırdı. Atatürk ilkelerinin ışığında daha nice 19 Mayıslara...  

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Kutlu Olsun!

2016-2017’ de 4.5.6.7.8. sınıflarımız ile yıl içinde yapılan “Resim Çalışmaları “ve “Seramik Sergimiz “okul lobimizde sergilenmektedir. Resim sergimizi görmek isteyen sanatsever herkesi sergimize davet ederiz.  

Resim ve Seramik  Sergimiz Lobimizde

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’nın ülke genelinde düzenlenen  “Çocuk ve Gemi” adlı Resim Yarışması’nda okulumuz 1/B sınıfı öğrencilerinden Beyza ERGİN yapmış olduğu eseri ile dereceye girerek   TMMOB Gemi Mühendisleri Odası’ndan  ödülünü aldı. Ayrıca öğrencimizin eseri sergilenmeye değer görülen 20 eser arasına girdi. Sanatı ve sanatçıyı destekleyen Balkanlar Koleji ailesi olarak öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Resim Yarışmasında Derece Balkanlar Kolejinde!

3.sınıf öğrencilerimizin yaptıkları “Karma Kil ve Tual Çalışmaları” okulumuzun lobisinde sergilenmektedir. Tüm sanatseverleri okulumuzun lobisine bekleriz.  

Öğrencilerimizin Yapmış Oldukları Karma Kil ve Tual Çalışmaları Lobimizde

Çok çalıştık, çok öğrendik, etkinliklerde öğrendiklerimizi, sınıf koroları, drama, dans gösterisi, sınıf çalışmaları ,sınıf öğrencilerinden oluşan anneler günü videosu   eşliğinde ve okul lobisinde sergilenen resim ve sanat çalışmalarımızla bir şölenimiz daha rengârenk ve çok keyifli geçti. Bu mutlu günümüzü hazırlamamızda emeği geçen öğretmenlerimize ve bizi gururla izleyen büyüklerimize sonsuz teşekkürler.  

3C Sınıfı Yılsonu Şölenimiz Gerçekleşti

Çok çalıştık, çok öğrendik, etkinliklerde öğrendiklerimizi, sınıf koroları, drama, dans gösterisi, sınıf çalışmaları ,sınıf öğrencilerinden oluşan anneler günü videosu   eşliğinde ve okul lobisinde sergilenen resim ve sanat çalışmalarımızla bir şölenimiz daha rengârenk ve çok keyifli geçti. Bu mutlu günümüzü hazırlamamızda emeği geçen öğretmenlerimize ve bizi gururla izleyen büyüklerimize sonsuz teşekkürler.  

3B Sınıfı Yılsonu Şölenimiz Gerçekleşti

Çok çalıştık, çok öğrendik, etkinliklerde öğrendiklerimizi, sınıf koroları, drama, dans gösterisi, sınıf çalışmaları ,sınıf öğrencilerinden oluşan anneler günü videosu   eşliğinde ve okul lobisinde sergilenen resim ve sanat çalışmalarımızla bir şölenimiz daha rengârenk ve çok keyifli geçti. Bu mutlu günümüzü hazırlamamızda emeği geçen öğretmenlerimize ve bizi gururla izleyen büyüklerimize sonsuz teşekkürler.  

3A Sınıfı Yılsonu Şölenimiz Gerçekleşti

11/12.05.2017 tarihlerinde okulumuzda Yakacık Balkanlar Koleji Okul Aile Birliği tarafından "Anneler Günü Kermesi" düzenlendi. Okul bahçesinde yapılan kermes tüm okul öğrencilerimiz ve velilerimizin  katılımlarıyla gerçekleşti. Bu özel gün  adına  yapılan kermeste emeği geçen   Okul Aile Birliğimizdeki annelerimize teşekkür eder, onların ve tüm annelerimizin “Anneler Günü ”nü kutlarız.  

Anneler Günü Kermesimiz

Okulumuz akademik başarıların  yanı sıra  birey olarak  sosyal gelişimin de önemini kavrayarak tüm öğrencilerini çok yönlü yetiştirmeye devam ediyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz  katıldıkları spor, satranç  ve resim yarışmalarında madalya ve kupa kazandılar. Öğrencilerimiz kazandıkları kupalardan ve madalyalardan  daha önemli olarak  katıldıkları tüm yarışmalarda centilmenlikleri, heyecanları, istekleri ve akılcı oyunlarıyla bizleri gururlandırdılar.   Öğrencilerimizin spor, satranç ve  resim  yarışmalarında  aldıkları dereceler:   1- Beden Eğitimi ve Spor il ve ilçe turnuvalarında 15 kupa ve 185 madalya   2– Satranç il ve ilçe turnuvalarında 12 kupa ve 60 madalya   3-Görsel Sanatlar ilçe yarışmalarında 10 madalya kazanmıştır.   İl ve ilçe turnuvalarında toplam 27 kupa ve 255 madalya kazanan öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. Desteklerinden dolayı Okul Müdürümüz Mevlüt  Karakurt’ a, Müdür Yardımcılarımız Mehmet Olgun ve Zarife Tarakçı’ya  öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Orhan Selçuk Kahvecioğlu ve Gamze Esra Mat’a, Satranç öğretmenimiz Cengiz Topel’e , Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Nesrin Bingöl ve Ayfer Özgüven’e,  sınıf öğretmenlerimize ve tüm personelimize  teşekkür ederiz.

Yakacık Balkanlar Koleji Öğrencilerimizden Başarı Üstüne Başarı

8 Mayıs 2017 Pazartesi günü düzenlenen” 12.Pera Uluslararası Piyano Festivali”ne okulumuz 3/C sınıfı öğrencilerimizden Beste EVLİYA katılım göstererek okulumuzu gururla temsil etti. Öğrencimizi göstermiş olduğu başarıdan dolayı kutlar, başarılarının devamını dileriz.  

Pera 12. Uluslararası Piyano Festivali

05, 06,07 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul geneli en geniş katılımlı “Okullar arası Satranç Turnuvası “düzenlendi. Okulumuzu turnuvada Küçükler  kategorisinde Beren Arslantürk, Ömer Akarsu, Taha Sancaktutan, Bora Kaya, Deniz Turan; Yıldızlar kategorisinde Yağız Çınar Akın, Çağatay Aydoğdu, Devin Hişil, Aydan Çelik temsil etti. Yıldız takımı tüm rakiplerini yenerek 14 tam puanla birinci oldu. Ayrıca masa derecelerinde Devin 1. ,Çağatay 2. ,Aydan 2. , ve Ömer 4.oldular. Öğrencilerimizi, velilerimizi ve Satranç Öğretmenimiz Cengiz Topel’i tebrik eder başarıların devamını dileriz.  

Fmv  Satranç   Turnuvasında Birincilik  Balkanlar Kolejinde

Doğrusu hepimiz çok sevinçliyiz. 1/B ve 1/C sınıfları olarak hepimiz okumayı öğrendik. Eskiden ancak resimlerine bakabildiğimiz kitapları artık okuyabiliyoruz. Kitaplardaki ve dergilerdeki öyküleri, şiirleri, masalları hepsini ve her şeyi okuyoruz. Okulumuz sanki bir bayram yeri gibiydi. Okulumuzda bir bayram havası vardı. Okuma bayramı için şiirler ezberledik, gösteriler hazırladık. Annelerimizi babalarımızı çağırdık. Bütün gösterilerimizi ailemize ve öğretmenlerimize sergiledik. Ne mutlu bizlere hem eğlendik hem de ailelerimize en güzel gösterilerimizi sergiledik. Not: Fotoğraf galerisi güncellenecektir.

1/B ve 1/C Okuma Bayramı

Doğrusu hepimiz çok sevinçliyiz. 1/A ve 1/D sınıfları olarak hepimiz okumayı öğrendik. Eskiden ancak resimlerine bakabildiğimiz kitapları artık okuyabiliyoruz. Kitaplardaki ve dergilerdeki öyküleri, şiirleri, masalları hepsini ve her şeyi okuyoruz. Okulumuz sanki bir bayram yeri gibiydi. Okulumuzda bir bayram havası vardı. Okuma bayramı için şiirler ezberledik, gösteriler hazırladık. Annelerimizi babalarımızı çağırdık. Bütün gösterilerimizi ailemize ve öğretmenlerimize sergiledik. Ne mutlu bizlere hem eğlendik hem de ailelerimize en güzel gösterilerimizi sergiledik.  

1/A ve 1/D Okuma Bayramı

Öğrencilerimize doğa ve orman sevgisini aşılamak amacıyla Aydos Ormanı "Go   Green" şenliğimizi gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, toprak ve bol yeşilliğin tadını çıkarıp fidanlarını diktiler.  Geleceğe birer miras bırakmanın keyfi ile etkinliklerini tamamladılar.  

Özel Yakacık Balkanlar Koleji İlkokul Öğrencilerimiz “Bir Can Bir Fidan “ Dedi!

03.05.2017 Salı günü okulumuzda Kartal İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından öğrenci seminerimiz gerçekleşti. “Akılcı İlaç Kullanımı" konulu sağlık seminerimiz Eczacı Feyza YÜKSELER tarafından 2, 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşti. Öğrencilerimiz birey olarak bilinçli ilaç kullanmanın sağlığımız açısından önemini bir kez daha öğrendiler. Okul Hemşiremiz Figen AKBULUT ve Eczacı Feyza YÜKSELER 'e katkılarından dolayı teşekkür ederiz.  

Okulumuzda Sağlık Semineri Gerçekleşti

Balkanlar Koleji

demo_image

Balkanlar Koleji Ailesi; varlık nedenini, “ Biz Eğitim için Varız” temel kabullenmesi ve iddiası ile açıklamaktadır. Ailemizin inanarak paylaşmakta olduğu bu misyon kendisine güçlü bir ilham ve enerji kaynağı oluşturmakta, temel felsefesi ve vizyonun doğrultusunda uzak ve yakın hedeflerini belirleyerek eğitim süreçlerini yapılandırmaktadır.

Desteklediklerimiz