1. Sınıf Etkinlikleri

1. Sınıf Etkinlikleri

MESLEKLERİ ÖĞRENİYORUM

Hayalimizi süsleyen meslekleri araştırdık.

Kimimiz doktor, kimimiz kaptan, kimimiz mühendis olduk.

Özelliklerine uygun giysiler ve araç gereçlerle arkadaşlarımıza meslekleri sunduk. 

 

DOĞA İLE İÇ İÇE, GÜZEL BİR GÜN

        Okulumuzun minik doğa dostu öğrencileri, Kanlıca sırtlarındaki Mihrabat Korusu’nda muhteşem bir gün geçirdiler. Konusunda deneyimli eğitmenler eşliğinde keşfetmenin, öğrenmenin, paylaşmanın, doğa ile kucaklaşmanın doyulmaz huzuru ve tatlı yorgunluğu ile gezilerini bitirdiler.

 

ÇİKOLATANIN ÖYKÜSÜ

          Bizler, 1. sınıf öğrencileri, öğretmenlerimizle çikolata ve şekerin,  damaklarımızı tatlandırıncaya dek sürdürdüğü yolculuğu izledik. Rüyalarımızı süsleyen rengârenk şekerlerin ne kadar sağlıklı, hassas bir şekilde hazırlandığına tanık olduk.

           Şeker ve çikolata tadında bir gezi yapmanın keyfiyle,  gördüklerimizi diğer arkadaşlarımızla paylaşmak üzere geri döndük. 

 

DEPREM ÇANTALARIMIZI HAZIRLADIK

 

DENEY YAPIYORUZ

Bizler, 1. sınıfı bitirmeden deneylerle tanıştık. Yediğimiz yemeklerin tadını dilimizle aldığımızı yaptığımız deneylerle öğrendik. Tatlı yediğimizde gülen yüzümüz, ekşiyi tadınca buruştu. Dilimiz kuruyken tat alamamamıza da çok şaşırdık.

         “Deprem Oluyor” deneyinde maket evler yaptık. Kaliteli malzeme kullandığımız maket evler salladığımızda yıkılmazken, eksik malzeme ile yaptığımız maket evler ufacık bir sarsıntıya bile dayanamadı.    

               Öğretmenimiz sordu: Hava olmazsa ateş yanar mı? Ne desek bilemedik. Meğer düşünmediğimiz ne çok şey varmış!

           Simlerle keyifli mi keyifli “Mikrop” deneyimizi yaptık. Denedik, denedik, denedik. En sonunda elimizdeki mikroplardan sadece sabunla kurtulabileceğimizi keşfettik.

MEVSİMLERİ YAŞADIK

       Mevsimleri öğrenmek bu kadar mı keyifli olur?

 Tek bir ağaç üzerinde dört mevsimi yaşattık.

       Kurumuş yapraklarla,

       Patlak mısırlarla,

       Bembeyaz pamuklarla,

       Kırmızı elmalarla,

       Ne güzeldi öğrenmek,

Dört mevsimi yaşamak. 

İSTANBUL AKVARYUM'A GEZİYE GİTTİK

       İstanbul Akvaryum, hacmiyle, içerisinde barındırdığı dünya denizlerinde yaşayan balık türleri ve canlılarıyla bizi adeta büyüledi. Coğrafi bir rotayı takip ederek Karadeniz’le başlayan ve Pasifik’e kadar uzanan toplam 16 tema ve 1 yağmur ormanından oluşan güzergâhta yolculuk yapmak harikaydı. Farklı coğrafyalardan su hayvanlarını görmenin heyecanını yaşarken, bu eşsiz güzelliği içinde barındıran doğamıza ne kadar haksızlık edildiğini, onun iyi korunmadığını bir kez daha fark ederek bilinçli bir çevreci olmanın önemi ve gereğini anladık.

 

YARATIK OYUNU

       Vücudumuzun bölümlerinin Almanca karşılıklarını öğrendik. Sonra sıra geldi yaratıcılığa. Birbirinden enteresan yaratıklar çizdik ve onlara bir ad verdik. Yaratıklarımızı; onların uzuvlarını arkadaşlarımıza anlatırlarken çok keyif aldık.

HAYVANLARI ÖĞRENİYORUM!

         Almanca dersinde hayvanları öğrendik. Boyama çalışmaları ve sınıf içi oyunlar ile öğrendiklerimizi pekiştirdik; oyun hamurları ile keyifli hayvan şekilleri yaptık. 

 

 Birinci Sınıflar Sahnede

         Cumhuriyet Bayramı Töreni için bizlere de bir görev verdiler. Eyvah, hazırlanma süremiz de çok kısaydı! Bakmayın minik olduğumuza; öğretmenlerimizin yönergeleri ve olağanüstü gayretimizle çok güzel bir oyun sahneledik.

         “CUMHURİYET DESTANI” oyunuyla birinci sınıflar olarak büyük alkışlarınızla ilk başarı destanımızı yazmış olduk. 

 

Fotoğraf Galeri Devamı için tıklayınız...

 

 

 


| 6.Sınıf Etkinlikleri | 7.Sınıf Etkinlikleri | 8. Sınıf Etkinlikleri | 

 

 

Başarı ve Teşekkür Belgelerimiz

 Başarı Belgelerimiz

Konuklarımız

 Konuklarımız

Koridor reklam ajansı