2016-2017 eğitim -öğretim yılını neşeyle, başarıyla ve dolu dolu bilgilerle tamamladık. Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu olarak bizler çocuklarımızı Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, Atatürk sevgisiyle yetiştirmiş olmanın gururunu yaşadık. Mezun olan öğrencilerimize öğrenim hayatları boyunca başarı ve mutluluk diliyor, bizimle kalan miniklerimizle yeni keşifler ve bilgiler doğrultusunda bir  adım daha atarken hepinizi çok seviyoruz ve iyi tatiller diliyoruz.  

Havacılar Anaokulumuzda Karne Heyecanı  

“Tatile gidiyoruz, yine geleceğiz.” dedik ve coşkuyla yaz partimizi yaptık. 2016-2017 eğitim-öğretim yılını mutlu , keyifli, başarılı, coşku dolu, her daim atamızın izinde tamamladık.  

Anaokulumuzda Hep Birlikte” Yaza Merhaba “Dedik

2016-2017 eğitim-öğretim yılı yıl sonu gösterimizi coşkuyla kutladık. Törenimizin başlangıcı önce Yüce Atamız ve şehitlerimizin manevi huzuru adına 1 dakikalık saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı ile gerçekleşti. “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir, bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir”, dedik ve bu doğrultuda çocuklarımızı yaşama emin adımlarla hazırladık. Çocuklarımızın 1 yıl boyunca aldığı eğitimlerin sonucunda ne kadar heyecanlı olsalar da özgüveni oturmuş bireyler olarak, ailelerine gösterisini sergilediler. Bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan kıymetli velilerimize, müdürlerimize ve kurucularımıza teşekkürlerimizi sunarız.  

Havacılar Anasınıfımızda Yıl Sonu Gösterimiz Gerçekleşti

2016-2017 eğitim - öğretim yılı mezuniyetimizi biraz buruk, biraz heyecan içinde de olsa coşkuyla kutladık. Sevgili öğrencilerimiz!  Gelecek sizi korkutmasın. Şimdi yarınlara attığınız ilk adımlar sağlamdır. Bilim ve insanlık adına çıkacağınız yolculuk hayırlı olsun. Güle güle sevgili öğrencilerimiz. Balkanlar Koleji Havacılar Anaokulu sizi sevgiyle uğurluyor.  

Havacılar Anasınıfımızda Mezuniyet Kutlaması

Yakacık Balkanlar Koleji’nin çocukları doğuştan sanatçıdır. 2016-2017 Anasınıfları sene sonu gösterimiz büyük bir coşku ve velilerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşti. Anasınıfı öğretmenlerimiz ve branş öğretmenlerimizin çalışkan ve yetenekli öğrencileriyle birlikte hazırladıkları dans, drama, koro, ritm gurubu, jimnastik gurubu, ingilizce dramalar ve sınıf etkinlikleri ile dolu dolu bir gösteri izledik. Emeği geçen herkesi kutluyoruz.  

Yakacık Balkanlar Koleji Hazırlık Anasınıflarımızda Yıl Sonu Gösterimizi Gerçekleştirdik

5 yaş hazırlık grubu öğrencilerimiz “İngilizce Portfolyo Sunumlarını” gerçekleştirdiler. Sunum esnasında İngilizce öğretmenimiz Sıla AKAR  çocuklarımız ile birlikte iletişime geçerek diyaloglar kurdu.Öğrencilerimiz flashcard görsellerindeki kelimeleri aileleri ile keyifli bir şekilde paylaştılar. Öğrenilen bilgileri pekiştiren, bu bilgileri görseller eşliğinde çocuklarımız ile birlikte ailelerine sunmalarına yardımcı olan öğretmenimiz Sıla AKAR’ a teşekkürlerimizi sunarız.  

   

Havacılar Anasınıfımızda Miniklerimiz İngilizce Portfolyo Sunumlarını Gerçekleştirdiler

Öğrencilerimiz ile birlikte Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu günü neşe içinde kutladık. Günün anlam ve önemini çocuklarımızla paylaştıktan sonra törenimizi gerçekleştirdik. Türk milletinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimiz ile kutluyoruz. Teşekkürler ATAM…  

Anasınıfımızda 19 Mayıs   Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı’nı Kutladık

3 ve 4 yaş çocuklarımızın “İngilizce Portfolyo Sunumları”nı gerçekleştirdik.  Dönem boyunca öğrenilen İngilizce kelimelerini flashcard görsellerini kullanarak aileleri ile paylaştılar. Öğrendikleri bilgileri sunarken keyifli anlara tanık oldular.  

Havacılar Anasınıfımızda Portfolyo   Sunumumuzu Gerçekleştirdik

Bu özel günde başta Atatürk gibi vatansever bir evladı, bu vatana kazandıran Zübeyde Hanım’ı saygıyla anıyoruz. Annelerimiz, en kıymetlilerimiz dedik ve Anneler Günü için çocuklarımız ile annelere özel bir gün hazırladık. Çocuklar anneleri için el emeğiyle yaptıkları hediyelerini verdiler. Onlara gösteriler yaptılar. Anneler Günü’ne özel hazırlanmış panoların önünde fotoğraf çekildikten sonra kalpli hazırlanmış ikramlar afiyetle yendi.  

Havacılar Anaokulumuzda Anneler Günü Kutlaması

Havacılar Anaokulu öğrencilerimiz ile birlikte yaptığımız müze gezisinde deniz kabuklarının bir çok değişik amaçlarla kullanıldığını öğrendik. (Müzik aletleri, tabak, kaşık, takı vs.) Deniz kabuklarının bir çok çeşidini öğrendik. Deniz altındaki farklılıkların keyfine vardık.  

Öğrencilerimizle Deniz Kabukları Müzesini Gezdik

Okulumuz akademik başarıların  yanı sıra  birey olarak  sosyal gelişimin de önemini kavrayarak tüm öğrencilerini çok yönlü yetiştirmeye devam ediyor. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimiz  katıldıkları spor, satranç  ve resim yarışmalarında madalya ve kupa kazandılar. Öğrencilerimiz kazandıkları kupalardan ve madalyalardan  daha önemli olarak  katıldıkları tüm yarışmalarda centilmenlikleri, heyecanları, istekleri ve akılcı oyunlarıyla bizleri gururlandırdılar.   Öğrencilerimizin spor, satranç ve  resim  yarışmalarında  aldıkları dereceler:   1- Beden Eğitimi ve Spor il ve ilçe turnuvalarında 15 kupa ve 185 madalya   2– Satranç il ve ilçe turnuvalarında 12 kupa ve 60 madalya   3-Görsel Sanatlar ilçe yarışmalarında 10 madalya kazanmıştır.   İl ve ilçe turnuvalarında toplam 27 kupa ve 255 madalya kazanan öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz. Desteklerinden dolayı Okul Müdürümüz Mevlüt  Karakurt’ a, Müdür Yardımcılarımız Mehmet Olgun ve Zarife Tarakçı’ya  öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Orhan Selçuk Kahvecioğlu ve Gamze Esra Mat’a, Satranç öğretmenimiz Cengiz Topel’e , Görsel Sanatlar öğretmenlerimiz Nesrin Bingöl ve Ayfer Özgüven’e,  sınıf öğretmenlerimize ve tüm personelimize  teşekkür ederiz.

Yakacık Balkanlar Koleji Öğrencilerimizden Başarı Üstüne Başarı

Portfolyonun en önemli özelliği, belli bir amaca yönelik olarak hazırlanması ve sistematik olmasıdır. Portfolyo, çocuğun bireysel bir çalışması gibi görünse de aslında öğrenme sürecinin bir yansımasıdır ve çocuğun öğretmeniyle, arkadaşlarıyla ve ailesiyle etkileşimlerinin, paylaşımlarının da somut örneklerini yansıtır. Bu nedenle portfolyo çocuğun kişisel gelişiminin sosyal boyutunu da gösterir. Bizlerde bu düşünce doğrultusunda, çocuklarımızla portfolyo sunumunu yaparak ve yaşayarak hazırladık.   Gülen Yüzler Sınıfı Portfolyo Sunumu

  Papatyalar Sınıfı Portfolyo Sunumu Tırtıllar Sınıfı Portfolyo Sunumu

Havacılar Anaokulumuzda Portfolyo Sunumumuz Gerçekleşti

23 Nisan coşkusunun ardından öğrencilerimiz ile birlikte  “Kokulu Taş Atölye” çalışması yaptık. Her bir öğrencimiz küçük renkli kasaların içerisinde isimleri yazılı olarak kokulu taşlardan tasarlanmış eşyalar ile kendi odalarını oluşturdular. Böylece hep birlikte eğlencemize eğlence kattık.  

Havacılar Anasınıfımızda Eğlenceli Etkinliklerimiz Devam Ediyor!

“Buğday nedir? Nerede yetişir? Buğday unu nasıl elde edilir?” dedik, araştırdık, öğrendik ve mutfak etkinliğinde kendi ekmeklerimizi minik elleriyle öğrencilerimiz kendileri yaptılar. Daha sonra da pişen ekmeklerimizi İkindi kahvaltısında öğrencilerimiz ile birlikte afiyetle yedik.  

Havacılar Anasınıfımızda Minik Eller Mutfakta

Hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası, ULUSAL EGEMENLİKTİR. Mustafa Kemal Atatürk Törenimize Başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladık. Bizler bugün öğrencilerimiz ile birlikte Ulu Önder Atatürk’ün onlara armağan ettiği bu güzel bayramı coşkuyla kutladık, öğrencilerimize günün anlam ve öneminden bahsettik. Hazırlamış olduğumuz gösterilerimizi alkışlar eşliğinde sunduk. Bugünü çocuklara armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e tekrar minnettarlığımızı sunuyor, önderimizi saygıyla anıyoruz.  

Havacılar Anasınıfımızda 23 Nisan Coşkusu

Aile katılımı adı altında yapmış olduğumuz “Bahar Şenliği” kutlamamız bol eğlence ve kahkaha içinde geçti. Müzik eşliğinde çeşitli oyunlar ve yarışmalarla keyifli geçen bu kutlamaya katılan tüm velilerimize teşekkür ederiz.  

Havacılar Anaokulumuzda Bahar Şenliği

“ Güneşin en tatlı baktığı mevsim, çiçeklerin yeşerdiği zamanım ” diyerek bahsettiğimiz güzel mevsimlerimizden ilkbaharın gelişini anasınıfındaki öğrencilerimizle eğlenceli bir şekilde kutladık. Okulumuzda “Hoş Geldin İlkbahar Oyunları” oynadık. Öğrencilerimizin başındaki rengarenk ilkbahar taçlarımız adeta mevsimin bir bütünüydü.  

Havacılar Anasınıfımızda İlkbahar Partimiz

Anasınıfımızdaki öğrencilerimize “ilkbahar gelince” dedik ve cümleyi tamamlamalarını istedik. İlkbahar etkinliği ile birlikte akıl haritalarını oluşturduk.  

Havacılar Anaokulumuzda İlkbahar Etkinliklerimiz Devam Ediyor!

Anaokulumuzda gerçekleştirdiğimiz etkinliğin amacı :Buluş ve icatların nasıl gerçekleştiğini öğrenmek, öğrenilenlerin yaparak yaşayarak daha kalıcı hale gelmesini sağlamak ve bunları eğlenceli kılmaktır. Öğrencilerimiz ile birlikte Newton’un yerçekimi buluşunu anlatan bir animasyon filmi izledikten sonra, dedik ki :“Bizlerde birer bilim adamı olalım ve yer çekimi deneyi yapalım. “  

Anaokulumuzda Bu Ayın Ünlü İsmi   “Isaac Newton”

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları çatısı altında faaliyet gösteren okullarımızın ( ilkokul, ortaokul ve liseler)  öğrencileri her yıl ülke düzeyinde bilim, sanat, edebiyat ve spor alanlarında başarılı çalışmaları ile öne çıkan kişi ve kuruluşları öğrenci, öğretmen ve velilerin oylarıyla belirlemekte, belirlenen kişi ve kuruluşlar “YILIN EN İYİLERİ” adı altında kamuoyuyla paylaşmakta ve “MAVİ ÇINAR ÖDÜLÜ” ile ödüllendirilmektedir. Ülkemizin 15 Temmuz 2016 gecesi yüz yüze kaldığı hain darbe girişimi nedeniyle bu yıl ödül kategorilerinde ve organizasyon biçiminde değişikliğe gidilmiştir.   2016 Mavi Çınar ödüllerinin  “MAVİ ÇINAR-VATAN” adıyla verilmesi öğrenci, öğretmen ve veli ittifakıyla uygun görülmüştür. Vatanımızın işgalini, bölünüp parçalanmasını, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin yok edilmesini hedefleyen hain darbe girişiminin başarısızlığa uğratılması için verilen kahramanca mücadele; darbe girişimi sonrasında toplumsal güvenin tesis edilmesi için sarf edilen insanüstü çabaları nedeniyle 1.Ordu Komutanlığı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü,  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve CNN Türk Televizyonu MAVİ ÇINAR-VATAN ödülüne layık görülmüştür. Ödüllerin takdim edilmesi için 30 Mart 2017 tarihinde 1.Ordu Komutanı Orgeneral Musa AVSEVER, 04 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa ÇALIŞKAN; Eryetiş &Balkanlar Eğitim Kurumlarının kurucusu Dr. Vedat ERYETİŞ başkanlığında yönetici ve öğrencilerden oluşan heyetler tarafından  makamlarında ziyaret edilerek MAVİ ÇINAR-VATAN ödülleri takdim edilmiş, Vatanımız, Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz için gece gündüz demeden görevlerini kahramanca sürdüren 1.Ordu Komutanlığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü mensuplarına şükran ve minnet duyguları bir defa daha arz edilmiştir.  

Eryetiş & Balkanlar Eğitim Kurumları 2016 Mavi Çınar Ödülleri

Papatyalar sınıfımız güneşli havanın tadını çıkardılar. Doğayla iç içe çimlerini ektiler. Şimdi ise sabırla büyümelerini bekliyorlar.  

Havacılar Papatyalar Anasınıfımız Doğayla İç İçe

Öğrencilerimiz ile birlikte “Planetaryum Uzay Müzesi”ni ziyaret ettik.. Değişik deneyler inceledik. Güneşin boyutunu ve üzerindeki siyah lekeleri büyük teleskop yardımıyla gördük.  

“Planetaryum Uzay Müzesi”ne Gezimizi Gerçekleştirdik

Değerli velilerimiz ile birlikte 2.dönem bireysel veli toplantımızı gerçekleştirdik. Tüm velilerimize teşekkürlerimizi sunarız.  

Havacılar Anasınıfımızda Veli Toplantımızı Gerçekleştirdik

Türk tiyatro ve sinema tarihine çeyrek asırlık sanat geçmişiyle hizmet etmiş, şair, yazar ve oyun yazarı Müjdat GEZEN, mizah ve güldürü türünde akla gelen ilk isimlerden biridir. Bizler de günün anlam ve önemine ilişkin anasınıfımızdaki öğrencilerimiz ile birlikte “Müjdat Gezen kimdir? “ dedik, araştırdık ve “Müjdat Gezen Yapbozları” yaptık.  

Havacılar Anasınıfımızda Bu Ayın Ünlü İsmi Müjdat Gezen

Kütüphane Haftası’nı ders içeriğimize aldık ve öğrencilerimizle birlikte işledik. Kendi kitaplarımızı oluşturduk. “Kütüphane nedir?” diye sorduk. Öğrencilerimiz verdikleri cevapları panoya astılar ve kütüphanedeymiş gibi sessizce kitaplarını incelediler.  

Havacılar Anaokulumuzda Kütüphane Haftası’nı Kutladık

Haber listemize üye olarak, duyuru ve etkinliklerimiz hakkında anında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Desteklediklerimiz